return to Clerk Homepage
Remote Trial & Hearing Information (Zoom)
Case Number | Case Title | Hearing Date | Hearing Time | Hearing Type | Location | Attorneys |
---|---|---|---|---|---|---|
00-1-00724-8 | STATE OF WASHINGTON VS SHEPHERD, KRISTAN TYLER | 6/18/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 DISCHARGE & VACATE DEF'S CONVICTION | 5th Floor Department 9 | BROKAW-ZORROZUA, CAMERINA I |
00-1-00983-6 | STATE OF WASHINGTON VS RAMM, JOHN WAYNE LOREN | 6/13/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing # MOTION TO VACATE & CERT OF DISCHARGE | 4th Floor Department 8 | Brintnall, George Lincoln Wales; Zuanich, Brian Christopher |
00-3-01791-7 | JACKSON & JACKSON | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support | Court House | Dedona, Karin Jean |
00-3-01791-7 | JACKSON & JACKSON | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support | Court House | None |
01-4-00642-9 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF JUDITH R KING | 6/7/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
01-4-00642-9 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF JUDITH R KING | 6/7/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
01-4-00654-2 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF CHRISTOPHER JAMES RECTOR | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
01-4-00654-2 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF CHRISTOPHER JAMES RECTOR | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
02-1-01847-5 | STATE OF WASHINGTON VS HAMMACK, NICHOLAS LEE | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 MOTION TO VACATE | 5th Floor Department 2 | None |
03-1-00562-2 | OWENS, PENNIE LEA | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #6 MOTION TO VACATE | 5th Floor Department 2 | None |
03-1-01360-9 | OWENS, PENNIE LEA | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 MOTION TO VACATE | 5th Floor Department 2 | None |
03-4-00478-3 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF DANIEL JOSEPH BARAGARY | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
03-4-00502-0 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF MICHAEL THOMAS HOLDEN | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
03-4-00545-3 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF PAVEL V DEYNA | 5/24/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
04-1-00365-2 | WARITH, DEVON ABDULLAH | 5/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing # MOTION TO VACATE | 4th Floor Department 6 | Arden, Mary H. |
04-1-01564-2 | DESERANNO, JASON THOMAS | 5/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #6 MOTION FOR RFR | 5th Floor Department 2 | None |
04-1-01700-9 | STATE OF WASHINGTON VS NETTLES, VICKY ANN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #2 MOTION TO VACATE | 5th Floor Department 2 | Philbrook, Matthew |
04-3-00614-4 | WHETSELL AND WHETSELL | 6/4/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing | Court House | Didrickson, Mark Evan |
04-3-00614-4 | WHETSELL AND WHETSELL | 6/4/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing | Court House | None |
04-4-00328-9 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF TYLER DENNIS FRYE | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
04-4-00375-1 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF ANDREW WESLEY BALDWIN | 7/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing REVIEW REPORTS | 3rd Floor Department 1 | Bratt, Douglas John |
05-4-00639-1 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF KYRSHA MAY CHRISTINA RODGERS | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
06-1-00316-1 | PIZINGER, STEVEN MALCOLM | 5/30/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing MOTION FOR RELIEF FROM REGISTRATION | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David |
06-1-00642-9 | OWENS, PENNIE LEA | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #8 MOTION TO VACATE | 5th Floor Department 2 | None |
06-1-01959-8 | PALMER, RICHARD GRANT | 5/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #98 MOTION TO VACATE | 4th Floor Department 6 | SCHULTZ, DAVID |
07-3-00546-1 | THOMAS & THOMAS | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #5 | Court House | None |
07-3-00546-1 | THOMAS & THOMAS | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #5 | Court House | None |
07-3-01924-1 | BOYLE VS MCATEE | 5/21/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | None |
07-3-01924-1 | BOYLE VS MCATEE | 5/21/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | None |
07-3-02157-1 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF GRACIELA MARGARITA ZUNIGA | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
07-3-02157-1 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF GRACIELA MARGARITA ZUNIGA | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
07-3-02422-8 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF RUBEN JOSEPH GONZALES | 5/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 / MOD CHILD SUPPORT | Court House | None |
07-3-02422-8 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF RUBEN JOSEPH GONZALES | 5/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 / MOD CHILD SUPPORT | Court House | None |
07-4-00148-5 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF GRANT MATHEW RICHARD | 7/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing CASE REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
07-4-00393-3 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF SHAUN R WOOD | 5/24/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
08-3-00329-6 | SPAULDING & CURRIE | 6/18/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Contmept | Court House | None |
08-3-00329-6 | SPAULDING & CURRIE | 6/18/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Contmept | Court House | ProSe |
08-3-00418-7 | DUNN & DUNN | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support | Court House | Hoke, Heather Lynn |
08-3-00418-7 | DUNN & DUNN | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support | Court House | None |
08-3-00519-1 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF JACOB ALEXANDER PERZAZ | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P / MT REFUND OF DAYCARE | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
08-3-00519-1 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF JACOB ALEXANDER PERZAZ | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P / MT REFUND OF DAYCARE | Family Law Annex Courtroom 2 | PETERSEN, NATHAN HOLMS |
08-3-00533-7 | GIBSON & ADAMS | 6/18/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Contempt | Court House | None |
08-3-00533-7 | GIBSON & ADAMS | 6/18/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Contempt | Court House | ProSe |
08-3-01345-3 | ANSELM & ANSELM | 6/3/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod ORS | Court House | ProSe |
08-3-01345-3 | ANSELM & ANSELM | 6/3/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod ORS | Court House | ProSe |
08-4-00460-1 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF PAUL BROWN | 5/31/2024 | 1:30 PM | Review Hearing CASE REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
08-4-00757-1 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF TAYLOR WICKLUND | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PT APRV REPORTS | 3rd Floor Department 1 | Gunn, Sam Byron |
09-1-00294-1 | THURINGER, JOHN JOSEPH | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #2 MOTION TO VACATE | 5th Floor Department 2 | WOOD, NICHOLAS A. |
09-1-01466-3 | PIZINGER, STEVEN MALCOLM | 5/30/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing MOTIO FOR RELIEF FROM REGISTRATION | 4th Floor Department 6 | Stauffer, Susan Ann |
09-3-00156-9 | IN RE THE PARENTING & SUPPORT OF JACK RAY BURRELL | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #5 | Court House | None |
09-3-00156-9 | IN RE THE PARENTING & SUPPORT OF JACK RAY BURRELL | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #5 | Court House | None |
09-3-00418-5 | BEAVERS & AKERSTROM | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support ORDER TO SHOW CAUSE | Court House | ProSe |
09-3-00418-5 | BEAVERS & AKERSTROM | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support ORDER TO SHOW CAUSE | Court House | ProSe |
09-3-00781-8 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF AVA BROWN | 5/21/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 | Court House | None |
09-3-00781-8 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF AVA BROWN | 5/21/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 | Court House | None |
09-3-00781-8 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF AVA BROWN | 6/25/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 | Court House | None |
09-3-00781-8 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF AVA BROWN | 6/25/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 | Court House | None |
09-3-00781-8 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF AVA BROWN | 7/23/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 | Court House | None |
09-3-00781-8 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF AVA BROWN | 7/23/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 | Court House | None |
09-3-01111-4 | HAHN & HAHN | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support | Court House | None |
09-3-01111-4 | HAHN & HAHN | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support | Court House | None |
09-3-01310-9 | STADEY & STADEY | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing ENTRY OF ORDERS | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
09-3-01310-9 | STADEY & STADEY | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing ENTRY OF ORDERS | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
09-3-01828-3 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF AUTUMN MEADOWS | 5/21/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 CONTEMPT | Court House | None |
09-3-01828-3 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF AUTUMN MEADOWS | 5/21/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 CONTEMPT | Court House | TAYLOR, JORDAN; Townsend, Josephine C |
09-3-02210-8 | PRATT & PRATT | 5/24/2024 | 8:30 AM | Motion Hearing objection to relocation | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
09-3-02210-8 | PRATT & PRATT | 5/24/2024 | 8:30 AM | Motion Hearing objection to relocation | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
09-4-00538-0 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF JULIA BERGER | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing | 3rd Floor Department 1 | Esau, Donald Arthur |
09-4-00538-0 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF JULIA BERGER | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing | 3rd Floor Department 1 | None |
09-4-00538-0 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF JULIA BERGER | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing | 3rd Floor Department 1 | None |
10-1-01759-3 | DANIS, TAYLOR MICHAEL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 MOTION TO VACATE | 4th Floor Department 6 | None |
10-3-00035-3 | IN THE PARENTING & SUPPORT OF JACOB R FISHER | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support | Court House | None |
10-3-00035-3 | IN THE PARENTING & SUPPORT OF JACOB R FISHER | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support | Court House | None |
10-3-00413-8 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF DOMINIQUE EVANS | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Reivew | Court House | None |
10-3-00413-8 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF DOMINIQUE EVANS | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Reivew | Court House | None |
10-3-00623-8 | ROGERS & PING | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 RELOCATION | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
10-3-00623-8 | ROGERS & PING | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 RELOCATION | Family Law Annex Courtroom 3 | Sowards, Steven Michael |
10-3-00938-5 | REEVES & REEVES | 5/21/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #5 | Court House | None |
10-3-00938-5 | REEVES & REEVES | 5/21/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #5 | Court House | None |
10-3-01148-7 | KLUKA & KLUKA | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Mccray, Vernon H. |
10-3-01148-7 | KLUKA & KLUKA | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | PROSSER, MICHELLE |
10-3-01148-7 | KLUKA & KLUKA | 7/15/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 Days 7/15 to 7/16 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | Mccray, Vernon H. |
10-3-01148-7 | KLUKA & KLUKA | 7/15/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 Days 7/15 to 7/16 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | PROSSER, MICHELLE |
10-3-01161-4 | IN THE PARENTING & SUPPORT OF AYLA & DAHLIA PRINCE | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
10-3-01161-4 | IN THE PARENTING & SUPPORT OF AYLA & DAHLIA PRINCE | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | ProSe |
10-3-01344-7 | RE PARENTING & SUPPORT OF DANIEL LEVASSEUR | 6/7/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Hunter, Brian Patrick; ProSe |
10-3-01344-7 | RE PARENTING & SUPPORT OF DANIEL LEVASSEUR | 6/7/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
10-3-01692-6 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF DAVID ANDERSON | 6/11/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | None |
10-3-01692-6 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF DAVID ANDERSON | 6/11/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | None |
10-3-02155-5 | OGATA VS LOPES-BECK | 5/30/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #10 / 90 DAY STATUS COUNSELING / VISITS | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
10-3-02155-5 | OGATA VS LOPES-BECK | 5/30/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #10 / 90 DAY STATUS COUNSELING / VISITS | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
10-3-02533-0 | MESHALKIN & MESHALKIN | 5/21/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 | Court House | Gaffney, Mary Katherine |
10-3-02533-0 | MESHALKIN & MESHALKIN | 5/21/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 | Court House | None |
10-4-00432-8 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF KYLE PHIPPS-DAVISSON | 5/24/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
10-4-00555-3 | IN RE GUARDIANSHIP OF VOLODYMYR MYRONCHUK | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
10-4-00555-3 | IN RE GUARDIANSHIP OF VOLODYMYR MYRONCHUK | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
11-3-00360-1 | JOHNSON & JOHNSON | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | None |
11-3-00360-1 | JOHNSON & JOHNSON | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | None |
11-3-01503-1 | COTE & COTE | 5/30/2024 | 8:30 AM | Motion Hearing RO | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | BLUM, MATTHEW T |
11-3-01503-1 | COTE & COTE | 5/30/2024 | 8:30 AM | Motion Hearing RO | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | HAWKE, WHITNEY |
11-3-01503-1 | COTE & COTE | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 R / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | BLUM, MATTHEW T |
11-3-01503-1 | COTE & COTE | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 R / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | HAWKE, WHITNEY |
11-3-01893-5 | STATE OF WA VS LANE & BEER | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | CLARK COUNTY PROSECUTING ATTORNEY, |
11-3-01893-5 | STATE OF WA VS LANE & BEER | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
11-3-02142-1 | PARENTING & SUPPORT OF ANTHONY ST GERMAINE | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #4 | Court House | ProSe |
11-3-02142-1 | PARENTING & SUPPORT OF ANTHONY ST GERMAINE | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #4 | Court House | ProSe |
11-4-00518-7 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF MARK BROWN II | 5/24/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
11-4-00518-7 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF MARK BROWN II | 5/24/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
12-1-00335-1 | ELLIOTT, TYLER DAVID | 5/30/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #2 MOTION TO VACATE & CERT OF DISCHARGE | 4th Floor Department 6 | Arden, Mary H.; Zuanich, Brian Christopher |
12-3-00227-1 | PARENTING & SUPPORT OF JAMIEN MACK | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Show Cause Contempt | Court House | None |
12-3-00227-1 | PARENTING & SUPPORT OF JAMIEN MACK | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Show Cause Contempt | Court House | None |
12-3-00878-4 | FELGER & FELGER | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 P/ MT FOR POST-SECONDARY SUPPORT OF SOPHIA FELGER | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | HAWKE, WHITNEY |
12-3-00878-4 | FELGER & FELGER | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 P/ MT FOR POST-SECONDARY SUPPORT OF SOPHIA FELGER | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ROBERGE, MILLIE ANNE |
12-3-01264-1 | WESTBY & WESTBY | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | Morgan, Rodrick James; ProSe |
12-3-01264-1 | WESTBY & WESTBY | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
12-3-01686-8 | SIAS & SIAS | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #10 | Family Law Annex Courtroom 2 | COHEN, TESSA; ROBERGE, MILLIE ANNE |
12-3-01686-8 | SIAS & SIAS | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #10 | Family Law Annex Courtroom 2 | Dodds, Kelsey Lynn |
12-3-01686-8 | SIAS & SIAS | 8/1/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #10 REVIEW FEES/ PURGE CONTEMPT | Family Law Annex Courtroom 2 | COHEN, TESSA; ROBERGE, MILLIE ANNE |
12-3-01686-8 | SIAS & SIAS | 8/1/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #10 REVIEW FEES/ PURGE CONTEMPT | Family Law Annex Courtroom 2 | Dodds, Kelsey Lynn |
12-3-01932-8 | SOMA & SOMA | 6/18/2024 | 1:30 PM | Child Support #10 | Court House | None |
12-3-01932-8 | SOMA & SOMA | 6/18/2024 | 1:30 PM | Child Support #10 | Court House | None |
12-3-02103-9 | IN RE PARENTAGE OF POSTEN | 6/12/2024 | 9:00 AM | Review Hearing REUNIFICATION | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
12-3-02103-9 | IN RE PARENTAGE OF POSTEN | 6/12/2024 | 9:00 AM | Review Hearing REUNIFICATION | Court House | Fong-Uribe, Debbie L |
12-3-02103-9 | IN RE PARENTAGE OF POSTEN | 6/12/2024 | 9:00 AM | Review Hearing REUNIFICATION | Court House | Trosper, Dylan Thomas |
12-3-02308-2 | IN RE PARENTAGE OF MINTER | 6/11/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 PA/ CONTEMPT | Court House | None |
12-3-02308-2 | IN RE PARENTAGE OF MINTER | 6/11/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 PA/ CONTEMPT | Court House | None |
12-3-02364-3 | IN RE PARENTAGE OF NEELEY | 6/18/2024 | 1:30 PM | Child Support | Court House | None |
12-3-02364-3 | IN RE PARENTAGE OF NEELEY | 6/18/2024 | 1:30 PM | Child Support | Court House | None |
12-3-02452-6 | IN RE PARENTAGE OF BEINTKER-BARNARD | 6/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5 VISITATION | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Holmes, Jeffrey W |
12-3-02452-6 | IN RE PARENTAGE OF BEINTKER-BARNARD | 6/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5 VISITATION | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
12-3-02452-6 | IN RE PARENTAGE OF BEINTKER-BARNARD | 6/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5 VISITATION | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
12-3-02635-9 | GIANKAKIS & BORLAND | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support #4 | Court House | None |
12-3-02635-9 | GIANKAKIS & BORLAND | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support #4 | Court House | None |
12-4-00427-8 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF HEATHER DANIELLE VAUGHN | 6/7/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
13-1-00785-1 | DESCHENE, ALEC M | 7/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 SSOSA REVIEW | 5th Floor Department 2 | Bogar, Shon William; Yoseph, Joel Robert |
13-2-02561-6 | COLUMBIA COMMUNITY CREDIT UNION VS. DEFREES ET;VIR | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 P/ ENFORCEMENT OF SETTLEMENT AGREEMENT *FR 02/23* TO 03/29* *FR 03/29* TO 05/03* *FR 05-03* TO 06-14* | 4th Floor Department 3 | Christel, David Wayne; Isely, Charles Anthony |
13-2-02561-6 | COLUMBIA COMMUNITY CREDIT UNION VS. DEFREES ET;VIR | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 P/ ENFORCEMENT OF SETTLEMENT AGREEMENT *FR 02/23* TO 03/29* *FR 03/29* TO 05/03* *FR 05-03* TO 06-14* | 4th Floor Department 3 | Keefe, Kerry Jane |
13-2-02561-6 | COLUMBIA COMMUNITY CREDIT UNION VS. DEFREES ET;VIR | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 P/ ENFORCEMENT OF SETTLEMENT AGREEMENT *FR 02/23* TO 03/29* *FR 03/29* TO 05/03* *FR 05-03* TO 06-14* | 4th Floor Department 3 | None |
13-2-02561-6 | COLUMBIA COMMUNITY CREDIT UNION VS. DEFREES ET;VIR | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 P/ ENFORCEMENT OF SETTLEMENT AGREEMENT *FR 02/23* TO 03/29* *FR 03/29* TO 05/03* *FR 05-03* TO 06-14* | 4th Floor Department 3 | Whitlock, Douglas O |
13-3-00708-5 | KINDRED & MEYERS | 6/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing W/#10/Child Support | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
13-3-00708-5 | KINDRED & MEYERS | 6/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing W/#10/Child Support | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
13-3-00933-9 | ROSE & ROSE | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support REVIEW | Court House | ProSe |
13-3-00933-9 | ROSE & ROSE | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support REVIEW | Court House | ProSe |
13-3-00933-9 | ROSE & ROSE | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support REVIEW | Court House | ProSe |
13-3-00933-9 | ROSE & ROSE | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support REVIEW | Court House | ProSe |
13-3-00933-9 | ROSE & ROSE | 7/23/2024 | 1:30 PM | Child Support REVIEW | Court House | ProSe |
13-3-00933-9 | ROSE & ROSE | 7/23/2024 | 1:30 PM | Child Support REVIEW | Court House | ProSe |
13-3-01275-5 | SCHAEFER & ELLIOTT | 5/31/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
13-3-01275-5 | SCHAEFER & ELLIOTT | 5/31/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | WALDO, CHRISTINE |
13-3-01775-7 | IN RE THE PARENTAGE AND SUPPORT OF WEST | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 R/ TERMINATE ORDER OF PROTECTION | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
13-3-01775-7 | IN RE THE PARENTAGE AND SUPPORT OF WEST | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 R/ TERMINATE ORDER OF PROTECTION | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
13-3-01785-4 | RAMIREZ VS RAMIREZ | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #5 | Court House | None |
13-3-01785-4 | RAMIREZ VS RAMIREZ | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #5 | Court House | ProSe |
13-3-02110-0 | WAUGH & GOVEA-ALEJANDRES | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
13-3-02110-0 | WAUGH & GOVEA-ALEJANDRES | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | ROBERGE, MILLIE ANNE |
14-1-02283-2 | SMITH, IVAN PATRICK | 7/16/2024 | 9:00 AM | Review Hearing SSOSA #4 | 4th Floor Department 8 | None |
14-2-02295-0 | LARSON ET;UX VS LYCKSELL ET;AL | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #3 STATUS REVIEW | 4th Floor Department 3 | Isely, Charles Anthony |
14-2-02295-0 | LARSON ET;UX VS LYCKSELL ET;AL | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #3 STATUS REVIEW | 4th Floor Department 3 | None |
14-2-02295-0 | LARSON ET;UX VS LYCKSELL ET;AL | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #3 STATUS REVIEW | 4th Floor Department 3 | None |
14-2-02295-0 | LARSON ET;UX VS LYCKSELL ET;AL | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #3 STATUS REVIEW | 4th Floor Department 3 | None |
14-2-02295-0 | LARSON ET;UX VS LYCKSELL ET;AL | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #3 STATUS REVIEW | 4th Floor Department 3 | Nutt, Jessica Erin |
14-3-00674-5 | SULLIVAN & SULLIVAN | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Andersen, Robert Ryan; Nelson, Marisa Nicole; ProSe |
14-3-00674-5 | SULLIVAN & SULLIVAN | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | COHEN, TESSA; MEYER, ZEED ROBERT; ProSe; Vukanovich, Robert M |
14-3-00674-5 | SULLIVAN & SULLIVAN | 7/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 Days (7/22 & 7/23) 9:00 am | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Andersen, Robert Ryan; Nelson, Marisa Nicole; ProSe |
14-3-00674-5 | SULLIVAN & SULLIVAN | 7/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 Days (7/22 & 7/23) 9:00 am | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | COHEN, TESSA; MEYER, ZEED ROBERT; ProSe; Vukanovich, Robert M |
14-3-01178-1 | IN RE: THE PARENTING AND SUPPORT OF DEBONNEVILLE | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing R - Mod PP | Family Law Annex Courtroom 2 | DAVIS, JOHNNY LEE |
14-3-01178-1 | IN RE: THE PARENTING AND SUPPORT OF DEBONNEVILLE | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing R - Mod PP | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
14-3-01373-3 | IN RE: THE SUPPORT OF HENRY | 7/16/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | Gojio, George Timothy |
14-3-01373-3 | IN RE: THE SUPPORT OF HENRY | 7/16/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
14-3-01477-2 | MCMULLEN & MCMULLEN | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing Child Support/ PP | Court House | None |
14-3-01477-2 | MCMULLEN & MCMULLEN | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing Child Support/ PP | Court House | ProSe |
14-3-02047-1 | FISHER & FISHER | 5/30/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order 4 | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
14-3-02047-1 | FISHER & FISHER | 5/30/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order 4 | Family Law Annex Courtroom 3 | Roberts, Emily Therese |
14-3-02281-3 | DAVIS & DAVIS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - PP | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
14-3-02281-3 | DAVIS & DAVIS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - PP | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
14-3-02345-3 | IN RE PARENTAGE OF LAUMAN | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order 10 | Family Law Annex Courtroom 2 | Mcgrath, Michael T |
14-3-02345-3 | IN RE PARENTAGE OF LAUMAN | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order 10 | Family Law Annex Courtroom 2 | ROTHERMEL, RYAN |
14-4-00432-1 | IN RE THE ESTATE OF VERLA ARGO | 6/28/2024 | 1:30 PM | Review Hearing CASE REVIEW s/o 3/29 | 3rd Floor Department 1 | None |
14-4-00618-8 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF MICHAEL NGUYEN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
14-4-01002-9 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF SYLVIA RIDOUT | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PT APPROVE REPORT | 3rd Floor Department 1 | Senescu, James David |
15-1-00417-4 | VALENCIA, JUVENTINO | 5/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
15-1-00417-4 | VALENCIA, JUVENTINO | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
15-1-00417-4 | VALENCIA, JUVENTINO | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
15-1-01458-7 | REICHOW, STEPHEN MARK | 5/29/2024 | 11:00 AM | Motion Hearing #8 Entry of Order | 4th Floor Department 8 | Bailes, Jason Case; FREEBOURN, CHAD HARRISON |
15-1-01691-1 | WHITTAKER, JASON DAVID | 7/2/2024 | 8:30 AM | Sentencing Hearing | 3rd Floor Department 7 | DOWNS, SEAN M.; Marushige, Valerie |
15-3-00116-4 | ST OF WA; BROWN VS BROWN III & KOCH | 6/11/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing | Court House | None |
15-3-00116-4 | ST OF WA; BROWN VS BROWN III & KOCH | 6/11/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing | Court House | Ward, Jennifer Rachel |
15-3-00341-8 | MCCOURT & MCCOURT | 6/11/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | Levey, Kenneth J. |
15-3-00341-8 | MCCOURT & MCCOURT | 6/11/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | None |
15-3-00487-2 | ARMANI & GALBINUSI | 5/31/2024 | 8:30 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | MATTHEWS, SCOTT K |
15-3-00487-2 | ARMANI & GALBINUSI | 5/31/2024 | 8:30 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
15-3-00637-9 | IN RE: THE PARENTING OF SMITH | 8/1/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
15-3-00637-9 | IN RE: THE PARENTING OF SMITH | 8/1/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
15-3-00841-0 | HILTON & HILTON | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mod Support | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Fong-Uribe, Debbie L |
15-3-00841-0 | HILTON & HILTON | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mod Support | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Garber, Laurie Chenin; ProSe |
15-3-00841-0 | HILTON & HILTON | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5-R CHILD SUPPORT | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Fong-Uribe, Debbie L |
15-3-00841-0 | HILTON & HILTON | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5-R CHILD SUPPORT | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Garber, Laurie Chenin; ProSe |
15-3-01291-3 | IN RE PARENTAGE OF NGUYEN-WAGSTAFF | 5/21/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | None |
15-3-01291-3 | IN RE PARENTAGE OF NGUYEN-WAGSTAFF | 5/21/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | None |
15-3-01291-3 | IN RE PARENTAGE OF NGUYEN-WAGSTAFF | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
15-3-01291-3 | IN RE PARENTAGE OF NGUYEN-WAGSTAFF | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
15-3-01291-3 | IN RE PARENTAGE OF NGUYEN-WAGSTAFF | 6/18/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | None |
15-3-01291-3 | IN RE PARENTAGE OF NGUYEN-WAGSTAFF | 6/18/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | None |
15-3-01291-3 | IN RE PARENTAGE OF NGUYEN-WAGSTAFF | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
15-3-01291-3 | IN RE PARENTAGE OF NGUYEN-WAGSTAFF | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
15-3-01291-3 | IN RE PARENTAGE OF NGUYEN-WAGSTAFF | 7/16/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
15-3-01291-3 | IN RE PARENTAGE OF NGUYEN-WAGSTAFF | 7/16/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
15-3-01291-3 | IN RE PARENTAGE OF NGUYEN-WAGSTAFF | 7/23/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | None |
15-3-01291-3 | IN RE PARENTAGE OF NGUYEN-WAGSTAFF | 7/23/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | None |
15-3-01291-3 | IN RE PARENTAGE OF NGUYEN-WAGSTAFF | 8/13/2024 | 1:30 PM | Child Support PA-Review | Court House | None |
15-3-01291-3 | IN RE PARENTAGE OF NGUYEN-WAGSTAFF | 8/13/2024 | 1:30 PM | Child Support PA-Review | Court House | None |
15-3-01319-7 | SHELDON & SHELDON | 6/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing REVIEW PHASE UP VISITATION | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Bianco, Deborah Anne; ProSe |
15-3-01319-7 | SHELDON & SHELDON | 6/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing REVIEW PHASE UP VISITATION | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
15-3-01995-1 | CARCAVALLO-ORR & ORR | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 SHOW CAUSE | Family Law Annex Courtroom 2 | COHEN, MATTHEW M; COHEN, TESSA |
15-3-01995-1 | CARCAVALLO-ORR & ORR | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 SHOW CAUSE | Family Law Annex Courtroom 2 | DAVIS, JOHNNY LEE |
15-3-02131-9 | OLVERA & OLVERA | 6/25/2024 | 1:00 PM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | HAWKE, WHITNEY |
15-3-02131-9 | OLVERA & OLVERA | 6/25/2024 | 1:00 PM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Petrie, Georgia Marie; SLATE, GLENN |
15-3-02131-9 | OLVERA & OLVERA | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P/ CR 60 MT TO VACATE | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | HAWKE, WHITNEY |
15-3-02131-9 | OLVERA & OLVERA | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P/ CR 60 MT TO VACATE | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Petrie, Georgia Marie; SLATE, GLENN |
15-3-02271-4 | WILSON & WILSON | 6/10/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 5; 1 DAY | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Petrie, Georgia Marie |
15-3-02271-4 | WILSON & WILSON | 6/10/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 5; 1 DAY | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
15-4-00605-4 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF MARTHA MYERS | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing OBJECTION TO REPORT | 3rd Floor Department 1 | None |
15-4-01321-2 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF VOUTHY CHHAY | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing APPOINT SUCCESSOR | 3rd Floor Department 1 | None |
15-4-01321-2 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF VOUTHY CHHAY | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing APPOINT SUCCESSOR | 3rd Floor Department 1 | None |
16-1-00340-1 | HOLSINGER, TOBIN SHANE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 MOTION TO VACATE | 4th Floor Department 6 | STAPLES, JEFF |
16-3-00120-1 | IN RE MARRIAGE OF JOHNSON | 5/31/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
16-3-00120-1 | IN RE MARRIAGE OF JOHNSON | 5/31/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
16-3-00389-1 | IN RE PARENTAGE OF ROSENGREEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing -R/Adequate Cause | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Merrifield, Lawrence Stanford; ROBERGE, MILLIE ANNE |
16-3-00389-1 | IN RE PARENTAGE OF ROSENGREEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing -R/Adequate Cause | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
16-3-00389-1 | IN RE PARENTAGE OF ROSENGREEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing -R/Adequate Cause | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
16-3-00766-7 | MALASIG & MALASIG | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | None |
16-3-00766-7 | MALASIG & MALASIG | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | ProSe |
16-3-01520-1 | IN RE PARENTAGE OF MITCHELL | 5/29/2024 | 1:30 PM | Non-Jury Trial | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
16-3-01520-1 | IN RE PARENTAGE OF MITCHELL | 5/29/2024 | 1:30 PM | Non-Jury Trial | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
16-3-01534-1 | IN RE ENFORCEMENT OF ORDER; ERWIN | 7/16/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | Gojio, George Timothy |
16-3-01534-1 | IN RE ENFORCEMENT OF ORDER; ERWIN | 7/16/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
16-3-01545-7 | IN RE MARRIAGE OF RIDDLE | 7/18/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 RVW STATUS OF LOAN MODIFICATION | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
16-3-01545-7 | IN RE MARRIAGE OF RIDDLE | 7/18/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 RVW STATUS OF LOAN MODIFICATION | Family Law Annex Courtroom 2 | Sowards, Steven Michael |
16-3-01591-1 | IN RE THE PARENTING & SUPPORT OF PERRY | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
16-3-01591-1 | IN RE THE PARENTING & SUPPORT OF PERRY | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
16-3-01591-1 | IN RE THE PARENTING & SUPPORT OF PERRY | 7/15/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
16-3-01591-1 | IN RE THE PARENTING & SUPPORT OF PERRY | 7/15/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
16-3-01675-5 | IN RE PARENTAGE & SUPPORT OF FERGUSON | 6/7/2024 | 9:00 AM | Show Cause #4 (P) MT FOR CONTEMPT *FR 05/09* TO * 05/23 *FR 05/23* TO 06/07* | Family Law Annex Courtroom 3 | Dennis, Caitlin E. |
16-3-01675-5 | IN RE PARENTAGE & SUPPORT OF FERGUSON | 6/7/2024 | 9:00 AM | Show Cause #4 (P) MT FOR CONTEMPT *FR 05/09* TO * 05/23 *FR 05/23* TO 06/07* | Family Law Annex Courtroom 3 | Spears, Travis Daniel; Zuanich, Brian Christopher |
16-3-01999-1 | WEIDEMAN & JOHNSON-WEIDEMAN | 6/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Manesh, Roxana |
16-3-01999-1 | WEIDEMAN & JOHNSON-WEIDEMAN | 6/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
16-3-02033-7 | WILLIAMSON & SNYDER | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | ROBERGE, MILLIE |
16-3-02033-7 | WILLIAMSON & SNYDER | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | Trotter, Michael S |
16-3-02850-8 | IN RE PARENTAGE OF SERRANO | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mt Correct Clerical Error | Court House | None |
16-3-02850-8 | IN RE PARENTAGE OF SERRANO | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mt Correct Clerical Error | Court House | None |
16-3-02877-0 | IN RE PARENTAGE OF NAVA-WEST | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P/ IMMEDIATE RESTRAING ORDER | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
16-3-02877-0 | IN RE PARENTAGE OF NAVA-WEST | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P/ IMMEDIATE RESTRAING ORDER | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
16-3-02877-0 | IN RE PARENTAGE OF NAVA-WEST | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P/ IMMEDIATE RESTRAING ORDER | Family Law Annex Courtroom 2 | PETERSEN, NATHAN HOLMS |
16-3-03038-3 | IN RE MARRIAGE OF GOLDMAN | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | ProSe |
16-3-03038-3 | IN RE MARRIAGE OF GOLDMAN | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | Vujovic, Anna Maria |
16-3-03038-3 | IN RE MARRIAGE OF GOLDMAN | 7/2/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | ProSe |
16-3-03038-3 | IN RE MARRIAGE OF GOLDMAN | 7/2/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | Vujovic, Anna Maria |
16-3-03038-3 | IN RE MARRIAGE OF GOLDMAN | 8/6/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | ProSe |
16-3-03038-3 | IN RE MARRIAGE OF GOLDMAN | 8/6/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | Vujovic, Anna Maria |
16-4-00128-0 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF KAREN I HEINEMANN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing APRV FINAL REPORT/TRANSFER | 3rd Floor Department 1 | None |
16-4-00469-6 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF JAMES BURNS | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing CASE REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
16-4-00579-0 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF MURPHY THERIOT | 7/12/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-CONSERVATORSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
17-1-00063-9 | DALY, RUSSELL IRVING | 5/20/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David |
17-1-00063-9 | DALY, RUSSELL IRVING | 6/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 COMPETENCY REVIEW | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David |
17-1-00063-9 | DALY, RUSSELL IRVING | 6/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW COMPETENCY | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David |
17-1-00380-8 | MOORE, KENNETH JAY | 6/7/2024 | 2:30 PM | Resentencing Hearing | 4th Floor Department 6 | Byrd, Louis Broderick; DOWNS, SEAN M.; Schile, Gregg Cornelius; WEAVER, THOMAS E. |
17-3-00120-9 | STATE OF WA; MCBRIDE VS MAYO & MCBRIDE | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #5 | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
17-3-00120-9 | STATE OF WA; MCBRIDE VS MAYO & MCBRIDE | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #5 | Court House | None |
17-3-00195-1 | MOON & GILLEY | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing R - Mt Adequate Cause/Temp Orders *FR 5-2* TO 5-16* *FR 05-16* TO 05-30* | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe; Roberts, Scott Barlevi |
17-3-00195-1 | MOON & GILLEY | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing R - Mt Adequate Cause/Temp Orders *FR 5-2* TO 5-16* *FR 05-16* TO 05-30* | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe; Storms, Emily Kieran |
17-3-00391-1 | IN RE MARRIAGE OF BEETHAM & WEITZEL | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | Dixon, Martin Mankowski; HAWKE, WHITNEY |
17-3-00391-1 | IN RE MARRIAGE OF BEETHAM & WEITZEL | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
17-3-00644-8 | CHUMACHENKO & CHUMACHENKO | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing Review | Family Law Annex Courtroom 3 | Hatch, Jeffrey James |
17-3-00644-8 | CHUMACHENKO & CHUMACHENKO | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing Review | Family Law Annex Courtroom 3 | Peters, Allen R |
17-3-00850-5 | IN RE MARRIAGE OF CHRISTIANSON | 5/29/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 2 | Ball, William D. |
17-3-00850-5 | IN RE MARRIAGE OF CHRISTIANSON | 5/29/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 2 | Townsend, Josephine C |
17-3-01052-6 | IN RE MARRIAGE OF SMITH | 5/28/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | None |
17-3-01052-6 | IN RE MARRIAGE OF SMITH | 5/28/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | None |
17-3-01152-2 | STATE OF WA; CLINE VS. CLINE & HINTZ | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support | Court House | Gojio, George Timothy |
17-3-01152-2 | STATE OF WA; CLINE VS. CLINE & HINTZ | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support | Court House | None |
17-3-01152-2 | STATE OF WA; CLINE VS. CLINE & HINTZ | 7/9/2024 | 1:30 PM | Child Support | Court House | Gojio, George Timothy |
17-3-01152-2 | STATE OF WA; CLINE VS. CLINE & HINTZ | 7/9/2024 | 1:30 PM | Child Support | Court House | None |
17-3-01152-2 | STATE OF WA; CLINE VS. CLINE & HINTZ | 8/6/2024 | 1:30 PM | Child Support | Court House | Gojio, George Timothy |
17-3-01152-2 | STATE OF WA; CLINE VS. CLINE & HINTZ | 8/6/2024 | 1:30 PM | Child Support | Court House | None |
17-3-01192-1 | RAMBEAU & EVERSAUL | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #4 | Court House | None |
17-3-01192-1 | RAMBEAU & EVERSAUL | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #4 | Court House | ROBERGE, MILLIE ANNE |
17-3-01301-1 | GRUELLE & GRUELLE | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | None |
17-3-01301-1 | GRUELLE & GRUELLE | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | None |
17-3-01864-1 | IN RE MARRIAGE OF JOBIN | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 S/O FROM 05/10/24 | Family Law Annex Courtroom 3 | HAWKE, WHITNEY; RUSH, AMBER MARIE |
17-3-01864-1 | IN RE MARRIAGE OF JOBIN | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 S/O FROM 05/10/24 | Family Law Annex Courtroom 3 | Morris, Erin Kathleen; RUSCH, DEANNA; RUSH, AMBER MARIE |
17-3-02944-8 | IN RE PARENTAGE OF WILKESON | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #10 | Court House | None |
17-3-02944-8 | IN RE PARENTAGE OF WILKESON | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #10 | Court House | None |
17-3-02944-8 | IN RE PARENTAGE OF WILKESON | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #10 | Court House | ProSe |
17-3-03079-9 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF HESS | 6/13/2024 | 1:30 PM | Show Cause Contempt - Amended | Family Law Annex Courtroom 2 | Campbell, Patricia Jean; ProSe |
17-3-03079-9 | IN RE PARENTING & SUPPORT OF HESS | 6/13/2024 | 1:30 PM | Show Cause Contempt - Amended | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
17-3-03099-3 | IN RE MARRIAGE OF LAROCCA | 6/3/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #5 - 2 DAYS | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
17-3-03099-3 | IN RE MARRIAGE OF LAROCCA | 6/3/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #5 - 2 DAYS | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
17-3-03120-5 | IN RE PARENTAGE OF BEAUDOIN | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | CLARK COUNTY PROSECUTING ATTORNEY, |
17-3-03120-5 | IN RE PARENTAGE OF BEAUDOIN | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
17-4-00331-1 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF DANIEL ANDRUKHOVICH | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
17-4-00331-1 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF DANIEL ANDRUKHOVICH | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | ProSe |
17-4-00574-7 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF SCHUYLER SMITH | 5/31/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
17-4-00574-7 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF SCHUYLER SMITH | 5/31/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
17-4-00676-0 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF SEAN ALLEN ASHE | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PT TO TERMINATE | 3rd Floor Department 1 | Greenen, Therese Anne 'Terry |
17-4-00719-7 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF ALEXANDRA LAUREN HANIK | 7/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing REVIEW HEARING | 3rd Floor Department 1 | None |
17-4-00720-1 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF TEA ARIENNE HANIK | 7/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing REVIEW HEARING | 3rd Floor Department 1 | None |
18-1-00203-6 | DIXON, COLIN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 MOTION FOR CONDITIONAL RELEASE | 3rd Floor Department 1 | Bogar, Shon William; LYTLE, AUTUMN ANN |
18-2-05942-2 | MONTLER VS BELFOR USA ET;AL | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - REVIEW OF APPEALS MANDATE | 3rd Floor Department 11 | Frank, Jeffrey Guy; Sempel, Teva |
18-2-05942-2 | MONTLER VS BELFOR USA ET;AL | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - REVIEW OF APPEALS MANDATE | 3rd Floor Department 11 | Holt, Jonathan Dirk |
18-2-05942-2 | MONTLER VS BELFOR USA ET;AL | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - REVIEW OF APPEALS MANDATE | 3rd Floor Department 11 | MAY, ROBERT SELDEN; PETTIT, HOLLY ELIZABETH |
18-2-05942-2 | MONTLER VS BELFOR USA ET;AL | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - REVIEW OF APPEALS MANDATE | 3rd Floor Department 11 | None |
18-2-05942-2 | MONTLER VS BELFOR USA ET;AL | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - REVIEW OF APPEALS MANDATE | 3rd Floor Department 11 | Vance, Calvin Paul |
18-3-00141-0 | STATE OF WASHINGTON VS. FULK ET;AL | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | CLARK COUNTY PROSECUTING ATTORNEY, |
18-3-00141-0 | STATE OF WASHINGTON VS. FULK ET;AL | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
18-3-00191-6 | IN RE PARENTAGE OF SENGENDO (2) | 6/11/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Contempt | Court House | None |
18-3-00191-6 | IN RE PARENTAGE OF SENGENDO (2) | 6/11/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Contempt | Court House | None |
18-3-00279-3 | IN RE MARRIAGE OF WEHAGE | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing 5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
18-3-00279-3 | IN RE MARRIAGE OF WEHAGE | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing 5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
18-3-00363-3 | IN RE MARRIAGE OF TANNER & BALHOLM | 5/31/2024 | 8:30 AM | Presentation of Order | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Manesh, Roxana |
18-3-00363-3 | IN RE MARRIAGE OF TANNER & BALHOLM | 5/31/2024 | 8:30 AM | Presentation of Order | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Roberts, Scott Barlevi |
18-3-00545-8 | IN RE MARRIAGE OF SCOTT | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mod PP/Adequate Cause/Adjust Support | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
18-3-00545-8 | IN RE MARRIAGE OF SCOTT | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mod PP/Adequate Cause/Adjust Support | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
18-3-00658-6 | IN RE MARRIAGE OF MURESAN | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing 5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | BEAN, JOSHUA JOSEPH |
18-3-00658-6 | IN RE MARRIAGE OF MURESAN | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing 5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
18-3-00816-3 | MCILWAIN VS MCILWAIN | 6/5/2024 | 8:30 AM | Motion Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Foley, Thomas John |
18-3-00816-3 | MCILWAIN VS MCILWAIN | 6/5/2024 | 8:30 AM | Motion Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
18-3-00816-3 | MCILWAIN VS MCILWAIN | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 P/ FIN DCLR,PETITION TO MODIFY CHILD SUPPORT, CONTEMPT OF PARENTING PLAN, SCHOOL, ACTIVITIES, MEDICAL, MT TO STAY, RQST FOR INFORMAL TRIAL | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Foley, Thomas John |
18-3-00816-3 | MCILWAIN VS MCILWAIN | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 P/ FIN DCLR,PETITION TO MODIFY CHILD SUPPORT, CONTEMPT OF PARENTING PLAN, SCHOOL, ACTIVITIES, MEDICAL, MT TO STAY, RQST FOR INFORMAL TRIAL | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
18-3-00816-3 | MCILWAIN VS MCILWAIN | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Foley, Thomas John |
18-3-00816-3 | MCILWAIN VS MCILWAIN | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
18-3-00816-3 | MCILWAIN VS MCILWAIN | 7/16/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1.5 Day 7/16 @ 9:00 7/17 @ 10:30 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Foley, Thomas John |
18-3-00816-3 | MCILWAIN VS MCILWAIN | 7/16/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1.5 Day 7/16 @ 9:00 7/17 @ 10:30 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
18-3-00882-1 | COMBS & COMBS | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | None |
18-3-00882-1 | COMBS & COMBS | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | ProSe |
18-3-00962-3 | APOSTOLOS-WRAY & WRAY JR | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
18-3-00962-3 | APOSTOLOS-WRAY & WRAY JR | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
18-3-00962-3 | APOSTOLOS-WRAY & WRAY JR | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #10 | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
18-3-00962-3 | APOSTOLOS-WRAY & WRAY JR | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #10 | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
18-3-00962-3 | APOSTOLOS-WRAY & WRAY JR | 7/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 - 1 DAY | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
18-3-00962-3 | APOSTOLOS-WRAY & WRAY JR | 7/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 - 1 DAY | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
18-3-00962-3 | APOSTOLOS-WRAY & WRAY JR | 7/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
18-3-00962-3 | APOSTOLOS-WRAY & WRAY JR | 7/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
18-3-00966-6 | IN RE MARRIAGE OF LOPEZ & NIEVES | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 MOTION TO CONTINUE | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
18-3-00966-6 | IN RE MARRIAGE OF LOPEZ & NIEVES | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 MOTION TO CONTINUE | Family Law Annex Courtroom 3 | Rapp, Marla Maxfield |
18-3-01202-1 | PADGETT & PADGETT | 6/27/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
18-3-01202-1 | PADGETT & PADGETT | 6/27/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
18-3-01207-1 | IN RE MARRIAGE OF STENERSEN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
18-3-01207-1 | IN RE MARRIAGE OF STENERSEN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Reid, Michael Brent |
18-3-01243-8 | IN RE CUSTODY OF BON | 7/18/2024 | 1:30 PM | Review Hearing 10 REVIEW COURT VISITOR REPORT | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
18-3-01243-8 | IN RE CUSTODY OF BON | 7/18/2024 | 1:30 PM | Review Hearing 10 REVIEW COURT VISITOR REPORT | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
18-3-01243-8 | IN RE CUSTODY OF BON | 7/18/2024 | 1:30 PM | Review Hearing 10 REVIEW COURT VISITOR REPORT | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
18-3-01316-7 | IN RE MARRIAGE OF TURNER | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | CHRISTY, ELIZABETH ELAINE |
18-3-01316-7 | IN RE MARRIAGE OF TURNER | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Rushbanks, Amber Marie |
18-3-01447-3 | ROBINETT & ROBINETT | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 R / MT FR TFLO / MT FR IN CAMERA REVIEW OF P HEALTH REC. / REVIEW HEARING / ENTRY OF CONTEMPT ORDER | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ROE, MICHAEL VON |
18-3-01447-3 | ROBINETT & ROBINETT | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 R / MT FR TFLO / MT FR IN CAMERA REVIEW OF P HEALTH REC. / REVIEW HEARING / ENTRY OF CONTEMPT ORDER | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Trosper, Dylan Thomas |
18-3-01487-2 | SHAVER & SHAVER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 SHOW CAUSE | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Bieze, Joseph Alden; ProSe |
18-3-01487-2 | SHAVER & SHAVER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 SHOW CAUSE | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Gross, David W; ProSe |
18-3-01588-7 | IN RE MARRIAGE OF RICHARDS | 6/26/2024 | 8:30 AM | Presentation of Order | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | MacPherson, Shawn Robert; RUSCH, DEANNA |
18-3-01588-7 | IN RE MARRIAGE OF RICHARDS | 6/26/2024 | 8:30 AM | Presentation of Order | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Merrifield, Lawrence Stanford |
18-3-01588-7 | IN RE MARRIAGE OF RICHARDS | 7/19/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | MacPherson, Shawn Robert; RUSCH, DEANNA |
18-3-01588-7 | IN RE MARRIAGE OF RICHARDS | 7/19/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Merrifield, Lawrence Stanford |
18-3-02879-2 | IN RE PARENTAGE OF SCHWARTZ | 5/21/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | Hoke, Heather Lynn |
18-3-02879-2 | IN RE PARENTAGE OF SCHWARTZ | 5/21/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | ProSe |
18-3-02879-2 | IN RE PARENTAGE OF SCHWARTZ | 6/25/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | Hoke, Heather Lynn |
18-3-02879-2 | IN RE PARENTAGE OF SCHWARTZ | 6/25/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | ProSe |
18-3-02879-2 | IN RE PARENTAGE OF SCHWARTZ | 7/23/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | Hoke, Heather Lynn |
18-3-02879-2 | IN RE PARENTAGE OF SCHWARTZ | 7/23/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | ProSe |
18-3-02891-1 | IN RE PARENTAGE OF ELDER | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | CLARK COUNTY PROSECUTING ATTORNEY, |
18-3-02891-1 | IN RE PARENTAGE OF ELDER | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | None |
18-3-02964-1 | IN RE PARENTAGE OF WHITE | 6/18/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | CLARK COUNTY PROSECUTING ATTORNEY, |
18-3-02964-1 | IN RE PARENTAGE OF WHITE | 6/18/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | None |
18-3-02978-1 | IN RE PARENTAGE OF HAWN | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support #5 | Court House | CLARK COUNTY PROSECUTING ATTORNEY, ; Ward, Jennifer Rachel |
18-3-02978-1 | IN RE PARENTAGE OF HAWN | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support #5 | Court House | None |
18-3-03179-3 | IN RE MARRIAGE OF PLUMMER | 7/16/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod ORS | Court House | None |
18-3-03179-3 | IN RE MARRIAGE OF PLUMMER | 7/16/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod ORS | Court House | None |
18-3-03396-06 | CLARA SANCHEZ VAZQUEZ vs Hector Castaueda | 6/6/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 ORDERS FROM TRIAL | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
18-3-03396-06 | CLARA SANCHEZ VAZQUEZ vs Hector Castaueda | 6/6/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 ORDERS FROM TRIAL | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
18-4-00597-4 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF ALEX E JOHNSON | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
18-4-01663-06 | Guardianship of Brittany Brakefield | 5/31/2024 | 1:30 PM | Review Hearing CONSIDER REPORTS/ENTRY OF ORDER | 3rd Floor Department 1 | None |
19-1-00455-06 | RODRIGUEZ, BENJAMIN MICHAEL | 8/15/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 - ANNUAL SOSSA REVIEW | 3rd Floor Department 7 | Bogar, Shon William |
19-1-00688-06 | POGUE, KEVIN A | 6/4/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 MHSA REVIEW | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
19-1-00711-06 | FREGOSO URIBE, JUAN GABRIEL | 6/7/2024 | 1:30 PM | Sentencing Hearing | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON; WEAVER, THOMAS E. |
19-1-01102-06 | ANGELES PAREDES, CESAR ISREAL | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Townsend, Josephine C |
19-1-01102-06 | ANGELES PAREDES, CESAR ISREAL | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 4th Floor Department 8 | Townsend, Josephine C |
19-1-01771-06 | DANIS, TAYLOR MICHAEL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing MOTION TO VACATE | 4th Floor Department 6 | None |
19-1-01865-06 | HOWELL, CLIFTON B | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
19-1-01888-06 | JURGENS, JOHN JAMES | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Arden, Mary H.; Brandenburg, Barry William |
19-1-02070-06 | LEWIS, MICHAEL ARRON | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 Review of restitution/ or set restitution hearing | 4th Floor Department 6 | Ard, Philip Michael |
19-1-02120-06 | DANIS, TAYLOR MICHAEL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing MOTION TO VACATE | 4th Floor Department 6 | None |
19-1-02192-06 | MILLER, JERRY M | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #6 | 4th Floor Department 6 | DALTON, NICOLE TERECE |
19-1-02192-06 | MILLER, JERRY M | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | DALTON, NICOLE TERECE |
19-1-02192-06 | MILLER, JERRY M | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | DALTON, NICOLE TERECE |
19-1-02466-06 | MILLER, ANDREW KYLE | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
19-1-02660-06 | MAGANA PIZANO, DANIEL | 5/23/2024 | 9:00 AM | Sentencing Hearing | 3rd Floor Department 11 | Ard, Philip Michael; BACKLUND, JODI R; Commisa, David Christopher |
19-1-03128-06 | PILLSBURY, JAMESON REED | 6/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW SSOSA | 5th Floor Department 9 | Thayer, Steven Whitman |
19-1-03441-06 | COOPER, ROBERT D | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 SRV | 4th Floor Department 6 | TERRY, JOHN CARLSON |
19-1-03441-06 | COOPER, ROBERT D | 6/11/2024 | 9:00 AM | Omnibus #2 | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
19-1-03441-06 | COOPER, ROBERT D | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
19-1-03441-06 | COOPER, ROBERT D | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
1-9172 | STATE VS LANDRETH | 6/20/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 MOTION TO RFR | 5th Floor Department 9 | FINDLEY, FLETCHER L |
19-2-01141-06 | JOAN SEEDORFF vs JOHN SEEDORFF | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 P/ PT FR ATTORNEY FEES | 3rd Floor Department 1 | NELSON, LAURA SUZANNE; Sasser, Jill Huebschman |
19-2-01141-06 | JOAN SEEDORFF vs JOHN SEEDORFF | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 P/ PT FR ATTORNEY FEES | 3rd Floor Department 1 | Senescu, James David |
19-3-00076-06 | SARAH COWART and BRIAN COWART | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Post Secndary Support | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | FEWEL, CHANCE A |
19-3-00076-06 | SARAH COWART and BRIAN COWART | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Post Secndary Support | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Greene, Alison |
19-3-00318-06 | STATE OF WASHINGTON vs BRANDON C DAVIS | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support #10 | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
19-3-00318-06 | STATE OF WASHINGTON vs BRANDON C DAVIS | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support #10 | Court House | None |
19-3-00339-06 | JARED KENNETH MATTSON vs REBEKKA LYNN MATTSON | 6/13/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 ADEQUATE CAUSE / MOD PP | Family Law Annex Courtroom 2 | Cavanaugh, Tresa G |
19-3-00339-06 | JARED KENNETH MATTSON vs REBEKKA LYNN MATTSON | 6/13/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 ADEQUATE CAUSE / MOD PP | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
19-3-00380-06 | Lucas Damian Otasu vs VIRIDIANA TORRES-GONZALEZ | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | Petrie, Georgia Marie |
19-3-00380-06 | Lucas Damian Otasu vs VIRIDIANA TORRES-GONZALEZ | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | ROBERGE, MILLIE ANNE; Vujovic, Anna Maria |
19-3-00390-06 | State of Washington vs Najja Ayo Kee et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 PA CONTEMPT | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
19-3-00390-06 | State of Washington vs Najja Ayo Kee et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 PA CONTEMPT | Court House | None |
19-3-00538-06 | BRENT A BAKKEN and LAURA M BAKKEN | 5/30/2024 | 1:30 PM | Review Hearing 4; TRACKING | Family Law Annex Courtroom 3 | Boyd, Christopher Michael |
19-3-00538-06 | BRENT A BAKKEN and LAURA M BAKKEN | 5/30/2024 | 1:30 PM | Review Hearing 4; TRACKING | Family Law Annex Courtroom 3 | Simmons, Marjorie |
19-3-00573-06 | MOHAMMAD MAHMUD vs NATALIYA MAKARENKO | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing 10 | Family Law Annex Courtroom 2 | BEAN, JOSHUA JOSEPH |
19-3-00573-06 | MOHAMMAD MAHMUD vs NATALIYA MAKARENKO | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing 10 | Family Law Annex Courtroom 2 | Hazen, Laura Elizabeth |
19-3-00683-06 | KIRSTEN RUBY ELKINS vs Kenneth Massucco | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 / P- MOTION FOR ADEQUATE CAUSE/MOTION FOR TFLO | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
19-3-00683-06 | KIRSTEN RUBY ELKINS vs Kenneth Massucco | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 / P- MOTION FOR ADEQUATE CAUSE/MOTION FOR TFLO | Family Law Annex Courtroom 2 | Petrie, Georgia Marie |
19-3-00694-06 | SARA C PEREZ vs TANNER JORDAN FESKENS | 5/20/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 / ORTSC | Court House | None |
19-3-00694-06 | SARA C PEREZ vs TANNER JORDAN FESKENS | 5/20/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 / ORTSC | Court House | ProSe |
19-3-00700-06 | KAYLA LYNN WOOD vs MICHAEL LAWRENCE WOOD | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order | Family Law Annex Courtroom 2 | Mccray, Vernon H. |
19-3-00700-06 | KAYLA LYNN WOOD vs MICHAEL LAWRENCE WOOD | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order | Family Law Annex Courtroom 2 | Sundstrom, Christopher R. |
19-3-00824-06 | GAIGE STEPHAN REYNOLDS-CANTRELL vs JASMINE DAWN BAILEY | 5/22/2024 | 10:30 AM | Non-Jury Trial | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
19-3-00824-06 | GAIGE STEPHAN REYNOLDS-CANTRELL vs JASMINE DAWN BAILEY | 5/22/2024 | 10:30 AM | Non-Jury Trial | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
19-3-00945-06 | State Of Washington vs Justin Charles Eastman et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing | Court House | Culver, Erin Kathleen |
19-3-00945-06 | State Of Washington vs Justin Charles Eastman et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing | Court House | None |
19-3-00957-06 | STATE OF WASHINGTON et al vs DARIUS JEROME ROBERTS et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #4 | Court House | None |
19-3-00957-06 | STATE OF WASHINGTON et al vs DARIUS JEROME ROBERTS et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #4 | Court House | None |
19-3-00957-06 | STATE OF WASHINGTON et al vs DARIUS JEROME ROBERTS et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #4 | Court House | Ward, Jennifer Rachel |
19-3-00976-06 | JERALD CURTIS HUNTSINGER and KIMBERLY ANN HUNTSINGER | 5/24/2024 | 9:00 AM | Contempt Hearing -R/Amended | Family Law Annex Courtroom 3 | ROE, MICHAEL VON |
19-3-00976-06 | JERALD CURTIS HUNTSINGER and KIMBERLY ANN HUNTSINGER | 5/24/2024 | 9:00 AM | Contempt Hearing -R/Amended | Family Law Annex Courtroom 3 | ROTHERMEL, RYAN |
19-3-01014-06 | State Of Washington vs William Dean Reed, Jr | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
19-3-01014-06 | State Of Washington vs William Dean Reed, Jr | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | Ward, Jennifer Rachel |
19-3-01157-06 | JESSICA KOREA HERNANDEZ vs ULISES PACHEAO GODOY | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5-P CHILD CUSTODY/MODIFACTION | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
19-3-01157-06 | JESSICA KOREA HERNANDEZ vs ULISES PACHEAO GODOY | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5-P CHILD CUSTODY/MODIFACTION | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
19-3-01204-06 | TARRICK ROSHON PEYTON vs CARLA ANN PEYTON | 6/17/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | JEFFERS, BRANDY Y |
19-3-01204-06 | TARRICK ROSHON PEYTON vs CARLA ANN PEYTON | 6/17/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | Vujovic, Anna Maria |
19-3-01205-06 | STATE OF WASHINGTON vs JORDAN TYLOR MOORE | 5/21/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
19-3-01205-06 | STATE OF WASHINGTON vs JORDAN TYLOR MOORE | 5/21/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Court House | None |
19-3-01205-06 | STATE OF WASHINGTON vs JORDAN TYLOR MOORE | 6/18/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
19-3-01205-06 | STATE OF WASHINGTON vs JORDAN TYLOR MOORE | 6/18/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Court House | None |
19-3-01205-06 | STATE OF WASHINGTON vs JORDAN TYLOR MOORE | 7/16/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
19-3-01205-06 | STATE OF WASHINGTON vs JORDAN TYLOR MOORE | 7/16/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Court House | None |
19-3-01205-06 | STATE OF WASHINGTON vs JORDAN TYLOR MOORE | 8/13/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
19-3-01205-06 | STATE OF WASHINGTON vs JORDAN TYLOR MOORE | 8/13/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Court House | None |
19-3-01216-06 | MADISON RAE BORK-WALL vs BRIAN SCOTT ANDERSON | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
19-3-01216-06 | MADISON RAE BORK-WALL vs BRIAN SCOTT ANDERSON | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
19-3-01273-06 | ELDER ALEXANDER GOMEZ MERIDA vs ELIZABETH DAULA PARRA | 5/20/2024 | 10:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Petrie, Georgia Marie |
19-3-01273-06 | ELDER ALEXANDER GOMEZ MERIDA vs ELIZABETH DAULA PARRA | 5/20/2024 | 10:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
19-3-01422-06 | CHARLENE J. BROWN and EDWARD B HUNTER, Jr | 6/20/2024 | 1:30 PM | Contempt Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
19-3-01422-06 | CHARLENE J. BROWN and EDWARD B HUNTER, Jr | 6/20/2024 | 1:30 PM | Contempt Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
19-3-01629-06 | STATE OF WASHINGTON vs MARCO BROWN et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
19-3-01629-06 | STATE OF WASHINGTON vs MARCO BROWN et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 | Court House | None |
19-3-01631-06 | STATE OF WASHINGTON vs MARCO BROWN et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
19-3-01631-06 | STATE OF WASHINGTON vs MARCO BROWN et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 | Court House | None |
19-3-01634-06 | KYLEE HOOPER et al vs DUSTIN K HOOPER et al | 7/16/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | Culver, Erin Kathleen |
19-3-01634-06 | KYLEE HOOPER et al vs DUSTIN K HOOPER et al | 7/16/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
19-3-01634-06 | KYLEE HOOPER et al vs DUSTIN K HOOPER et al | 7/16/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
19-3-01635-06 | JOSHUA MATTHEW SODEN NEGLEY vs HEATHER LYNN NEGLEY | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P/ ORDER TO SHOW CAUSE | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
19-3-01635-06 | JOSHUA MATTHEW SODEN NEGLEY vs HEATHER LYNN NEGLEY | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P/ ORDER TO SHOW CAUSE | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
19-3-01638-06 | NANCY M TALLMON vs DARREN ANTHONY TALLMON | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing CONTEMPT | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
19-3-01638-06 | NANCY M TALLMON vs DARREN ANTHONY TALLMON | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing CONTEMPT | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe; Storms, Emily Kieran |
19-3-01702-06 | DAVID THOMAS O'DONOHUE vs CRYSTAL CATHERINE WEAVER | 7/19/2024 | 9:00 AM | Review Hearing New PP | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
19-3-01702-06 | DAVID THOMAS O'DONOHUE vs CRYSTAL CATHERINE WEAVER | 7/19/2024 | 9:00 AM | Review Hearing New PP | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
19-3-02296-06 | JACOB MATTHEW BROWN vs COURTNEY MARIE ROHDE | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing R - Review Docs | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
19-3-02296-06 | JACOB MATTHEW BROWN vs COURTNEY MARIE ROHDE | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing R - Review Docs | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
19-3-02296-06 | JACOB MATTHEW BROWN vs COURTNEY MARIE ROHDE | 6/27/2024 | 1:30 PM | Review Hearing 5; GAL REPORT | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
19-3-02296-06 | JACOB MATTHEW BROWN vs COURTNEY MARIE ROHDE | 6/27/2024 | 1:30 PM | Review Hearing 5; GAL REPORT | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
19-3-02306-06 | ROBERT FINLEY PEPPLE vs WENDY PATRICIA BACON | 7/10/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
19-3-02306-06 | ROBERT FINLEY PEPPLE vs WENDY PATRICIA BACON | 7/10/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe; Roberts, Emily Therese |
19-3-02342-06 | KYLE CHRISTOPHER UTZMAN vs ANGELA EILEEN MONSON | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P-SHOW CAUSE CONTEMPT | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
19-3-02342-06 | KYLE CHRISTOPHER UTZMAN vs ANGELA EILEEN MONSON | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P-SHOW CAUSE CONTEMPT | Family Law Annex Courtroom 3 | ROTHERMEL, RYAN |
19-3-02349-06 | EVELYN G HAMILTON and TROY HAMILTON | 6/3/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 6 Days (6/3 - 6/5 & 6/10 - 6/12) 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 2 | Foster, Teresa Loustaunau |
19-3-02349-06 | EVELYN G HAMILTON and TROY HAMILTON | 6/3/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 6 Days (6/3 - 6/5 & 6/10 - 6/12) 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 2 | PROSSER, MICHELLE |
19-3-02382-06 | COLIN FAWCETT and NOEMI FAWCETT | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 R / ENTRY OF ORDERS DISSO W/O KIDS | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe; TERRY, JOHN CARLSON |
19-3-02382-06 | COLIN FAWCETT and NOEMI FAWCETT | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 R / ENTRY OF ORDERS DISSO W/O KIDS | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe; THENELL, DANIEL EDWARD |
19-4-00008-06 | Guardianship of KENNETH SCHUCHMAN | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
19-4-01028-06 | Guardianship of LYNN RUTLAND | 5/31/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | NISLE, MICHELLE |
19-4-01428-06 | Guardianship of XELA BRYCE | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | McCann, Kathleen Marliss |
19-4-01577-06 | Guardianship of JOAN SEEDORF | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PRESENTATION OF ORDER | 3rd Floor Department 1 | Foley, Thomas John |
19-5-00224-06 | - | 6/4/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing QUASH/DISMISSAL | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
19-5-00224-06 | - | 6/4/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing QUASH/DISMISSAL | Court House | None |
19-5-00224-06 | - | 6/4/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing QUASH/DISMISSAL | Court House | ProSe |
20-1-00069-06 | SMITH-VANMETER, NICOLAS JAMES | 7/16/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 SSOSA REVIEW | 4th Floor Department 8 | None |
20-1-00082-06 | VAZQUEZ GUTIERREZ, OSCAR URIEL | 5/22/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #1 | Ground Floor Arraignment Court | Avery, Angela Marie |
20-1-00554-06 | CHAVEZ, JAVIER R | 6/3/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | LEE, D ANGUS; Lowe, Anthony James |
20-1-01204-06 | OLINGER, KENNETH ANTHONY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Alsept, B. Renee; Avery, Angela Marie; Reardon, Kari Leigh |
20-1-01204-06 | OLINGER, KENNETH ANTHONY | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Alsept, B. Renee; Avery, Angela Marie; Reardon, Kari Leigh |
20-1-01349-06 | MARGOTTA, MARK ANTHONY, Jr | 5/31/2024 | 12:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
20-1-01366-06 | BACHMEIER, BRADLEY ALLEN | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
20-1-01391-06 | BUNNELL, DEREK TODD | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Vukanovich, Robert M |
20-1-01391-06 | BUNNELL, DEREK TODD | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Vukanovich, Robert M |
20-1-01788-06 | BAUGHER, AARON MATTHEW | 7/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 Competency Review | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David |
20-1-02117-06 | FRIES, JASON RYON | 5/20/2024 | 1:30 PM | Return on Warrant BW / FAIL TO APPEAR #6 DOB: 08/12/1971 | Ground Floor Arraignment Court | Jacobson, William Paul; PASCOE, W TODD |
20-1-02118-06 | THOMAS, TA SHAWNNA SHANEY | 5/29/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #9 | Ground Floor Arraignment Court | Sowder, James J |
20-1-02118-06 | THOMAS, TA SHAWNNA SHANEY | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Sowder, James J |
20-1-02118-06 | THOMAS, TA SHAWNNA SHANEY | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Sowder, James J |
20-1-02128-06 | LAFRANCIS, AMANDA MARIE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #2 MODIFY COMMUNITY CUSTODY | 4th Floor Department 6 | DOWNS, SEAN M. |
20-1-02337-06 | KUTSAR, ANATOLY | 5/20/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD; Riback, Jeffrey Neal |
20-1-02378-06 | RICHARD, JASON PAUL | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
20-1-02378-06 | RICHARD, JASON PAUL | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
20-1-02467-06 | COKER, NIKKI EILEEN | 5/31/2024 | 12:30 PM | Review Hearing #3 DRUG COURT REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
20-1-02467-06 | COKER, NIKKI EILEEN | 6/14/2024 | 1:00 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
20-1-02561-06 | SAKAEV, AMIR | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
20-1-02581-06 | CARLSON, CAMERON D | 6/28/2024 | 1:00 PM | Drug Court Review Restitution Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
20-1-02631-06 | RUX, CASSANDRA JUNE | 6/7/2024 | 12:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David; Brandenburg, Bennett J.D. |
20-1-02675-06 | GREENLEY, JORDAN JEAN | 6/20/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
20-1-02679-06 | GREENLEY, JORDAN JEAN | 6/20/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
20-1-02762-06 | HAZEN, DUSTIN S | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #7 | 5th Floor Department 2 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
20-1-02764-06 | ZELLER, JOHN DAVID | 5/20/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
20-1-02771-06 | HAMPEL, MICHAEL J | 6/6/2024 | 11:00 AM | Motion Hearing Supervised Release Violation | 3rd Floor Department 7 | McAleer, Erin Bradley |
20-1-02771-06 | HAMPEL, MICHAEL J | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 SSOSA REVIEW | 5th Floor Department 9 | McAleer, Erin Bradley |
20-2-01086-06 | JASON MOLLETT vs AEROTEK, INC. et al | 8/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | BARHOUM, JOHN R |
20-2-01086-06 | JASON MOLLETT vs AEROTEK, INC. et al | 8/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | BARHOUM, JOHN R; Groveunder, Seth |
20-2-01086-06 | JASON MOLLETT vs AEROTEK, INC. et al | 8/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | CORUM, WILLIAM E; HIBLER, TYLER C; Schauermann, Scott T |
20-2-01086-06 | JASON MOLLETT vs AEROTEK, INC. et al | 8/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | DALTON, NICOLE TERECE |
20-2-01086-06 | JASON MOLLETT vs AEROTEK, INC. et al | 8/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
20-2-01086-06 | JASON MOLLETT vs AEROTEK, INC. et al | 8/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Turcott, Cruz Henry |
20-2-01158-06 | PATRICK ROBICHAUD et al vs CAROLYN R. OLSON et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - SET OVER | 3rd Floor Department 1 | None |
20-2-01158-06 | PATRICK ROBICHAUD et al vs CAROLYN R. OLSON et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - SET OVER | 3rd Floor Department 1 | None |
20-2-01158-06 | PATRICK ROBICHAUD et al vs CAROLYN R. OLSON et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - SET OVER | 3rd Floor Department 1 | Staples, Scott Alan |
20-2-02303-06 | BURNT BRIDGE CREST CONDOMINIUM ASSOCIATION vs MARY DEVANY | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | CONWAY, JESSE DAVID |
20-2-02303-06 | BURNT BRIDGE CREST CONDOMINIUM ASSOCIATION vs MARY DEVANY | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | COXEY, GREGORY BRIAN |
20-3-00039-06 | JESYCA C ROMANO-SWETNAM vs DOMINIC CHARLES VANSAGHI | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod ORS | Court House | None |
20-3-00039-06 | JESYCA C ROMANO-SWETNAM vs DOMINIC CHARLES VANSAGHI | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod ORS | Court House | ProSe |
20-3-00222-06 | KALEEN SHANNON vs DOUGLAS PAUL PARKER | 5/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 / MT TO ADJUST CHILD SUPPORT | Court House | DAVIS, JOHNNY LEE |
20-3-00222-06 | KALEEN SHANNON vs DOUGLAS PAUL PARKER | 5/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 / MT TO ADJUST CHILD SUPPORT | Court House | None |
20-3-00223-06 | SKYLER LEE BARRY vs JAELEY BRITNY HARDIN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mt Amend Temp & Temp PP | Court House | DAVIS, JOHNNY LEE |
20-3-00223-06 | SKYLER LEE BARRY vs JAELEY BRITNY HARDIN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mt Amend Temp & Temp PP | Court House | Pinkerton, Alixanne Bennett; ProSe |
20-3-00320-06 | DAVID GENE GARWOOD vs KIMBERLY STEWART et al | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Contempt | Court House | None |
20-3-00320-06 | DAVID GENE GARWOOD vs KIMBERLY STEWART et al | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Contempt | Court House | None |
20-3-00446-06 | STATE OF WASHINGTON vs Tyler Tomlin et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
20-3-00446-06 | STATE OF WASHINGTON vs Tyler Tomlin et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | Ward, Jennifer Rachel |
20-3-00453-06 | ROGER ALAN KEMPLIN, Jr vs SHANNON B HARLOW | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
20-3-00453-06 | ROGER ALAN KEMPLIN, Jr vs SHANNON B HARLOW | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
20-3-00486-06 | CARRIE BARFIELD and ERIC BARFIELD | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P/ QUALIFIED DOMESTIC RELATIONS ORDER | Family Law Annex Courtroom 2 | Gazzola, Charles D.; ProSe |
20-3-00486-06 | CARRIE BARFIELD and ERIC BARFIELD | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P/ QUALIFIED DOMESTIC RELATIONS ORDER | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
20-3-00491-06 | MORGAN MARIE OBERST vs TARRYN THOMAS OBERST | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
20-3-00491-06 | MORGAN MARIE OBERST vs TARRYN THOMAS OBERST | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | ProSe |
20-3-00496-06 | BROOKE ANN VITASOVIC vs LUKA VITASOVIC | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 R / MT TFLO / MT ADEQUATE CAUSE | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
20-3-00496-06 | BROOKE ANN VITASOVIC vs LUKA VITASOVIC | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 R / MT TFLO / MT ADEQUATE CAUSE | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe; RULLI, TONYA RENAE |
20-3-00570-06 | TYLER JACE SMITH vs CRYSTAL DIMOND SMITH | 6/7/2024 | 9:00 AM | Presentation of Final Order | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
20-3-00570-06 | TYLER JACE SMITH vs CRYSTAL DIMOND SMITH | 6/7/2024 | 9:00 AM | Presentation of Final Order | Family Law Annex Courtroom 3 | Townsend, Josephine C |
20-3-00614-06 | ALEKSANDR A ANDRYUSHIN vs KARA LEE ANDRYUSHINA | 6/11/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Contempt | Court House | None |
20-3-00614-06 | ALEKSANDR A ANDRYUSHIN vs KARA LEE ANDRYUSHINA | 6/11/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Contempt | Court House | None |
20-3-00776-06 | JODIE K ALBERTSON and BRIAN A ALBERTSON | 6/11/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod ORS | Court House | None |
20-3-00776-06 | JODIE K ALBERTSON and BRIAN A ALBERTSON | 6/11/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod ORS | Court House | ProSe |
20-3-00939-06 | RITA ALCAZAR ROJAS vs Roman Guerrero Gutierrez | 5/29/2024 | 9:00 AM | Show Cause Mt Compel - Set Over | Family Law Annex Courtroom 1 | Hill-Hart, Jennifer Anne |
20-3-00939-06 | RITA ALCAZAR ROJAS vs Roman Guerrero Gutierrez | 5/29/2024 | 9:00 AM | Show Cause Mt Compel - Set Over | Family Law Annex Courtroom 1 | ProSe; TERRY, JOHN CARLSON |
20-3-00974-06 | ELIZABETH FARRINGTON and FRANKLIN FARRINGTON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Sign Final Orders | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
20-3-00974-06 | ELIZABETH FARRINGTON and FRANKLIN FARRINGTON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Sign Final Orders | Family Law Annex Courtroom 2 | THANGKHIEW, KALKADORA |
20-3-01349-06 | ROBERT JAMES ENTLER & MEGAN LEANN FORREST | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
20-3-01349-06 | ROBERT JAMES ENTLER & MEGAN LEANN FORREST | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
20-3-01349-06 | ROBERT JAMES ENTLER & MEGAN LEANN FORREST | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
20-3-01349-06 | ROBERT JAMES ENTLER & MEGAN LEANN FORREST | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
20-3-01349-06 | ROBERT JAMES ENTLER & MEGAN LEANN FORREST | 7/25/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial Half Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
20-3-01349-06 | ROBERT JAMES ENTLER & MEGAN LEANN FORREST | 7/25/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial Half Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
20-3-01349-06 | ROBERT JAMES ENTLER & MEGAN LEANN FORREST | 7/25/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial Half Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
20-3-01349-06 | ROBERT JAMES ENTLER & MEGAN LEANN FORREST | 7/25/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial Half Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
20-3-01381-06 | JULIA PETERSON vs RYAN PETERSON | 5/30/2024 | 1:30 PM | Modify Child Support /#10 *FR 2/29* TO 3/28* *FR 3/28* TO 5/30* | Family Law Annex Courtroom 2 | Gross, David W |
20-3-01381-06 | JULIA PETERSON vs RYAN PETERSON | 5/30/2024 | 1:30 PM | Modify Child Support /#10 *FR 2/29* TO 3/28* *FR 3/28* TO 5/30* | Family Law Annex Courtroom 2 | OTT, JEFFREY DAVID |
20-3-01465-06 | Sherine Kay West vs LACEY KIRSCH et al | 5/21/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #5 | Court House | Krebs, Rachelle A |
20-3-01465-06 | Sherine Kay West vs LACEY KIRSCH et al | 5/21/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #5 | Court House | None |
20-3-01465-06 | Sherine Kay West vs LACEY KIRSCH et al | 5/21/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #5 | Court House | None |
20-3-01470-06 | SALLY ANN KASMA vs TODD ALVIN KASMA | 6/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
20-3-01470-06 | SALLY ANN KASMA vs TODD ALVIN KASMA | 6/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | ROE, MICHAEL VON |
20-3-01609-06 | ANDREA ELIZABETH GRANT vs MICHAEL ADAM BRADLEY | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 R/ (P) RETAINED COUNSEL LAST MIN. RESCHEDULE FOR LATER DATE TO PREPARE. | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Dennis, Caitlin E.; ProSe |
20-3-01609-06 | ANDREA ELIZABETH GRANT vs MICHAEL ADAM BRADLEY | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 R/ (P) RETAINED COUNSEL LAST MIN. RESCHEDULE FOR LATER DATE TO PREPARE. | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
20-3-01656-06 | TYLER NEAL DICE vs LINDSEY NICOLE DICE | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Contempt | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Andersen, Robert Ryan; PASCOE, W TODD; ProSe |
20-3-01656-06 | TYLER NEAL DICE vs LINDSEY NICOLE DICE | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Contempt | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Trosper, Dylan Thomas |
20-3-01883-06 | ALETHEA CLARICE BRITTON-ROS vs DAVID ALAN ROS | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Birk, Robert Alan |
20-3-01883-06 | ALETHEA CLARICE BRITTON-ROS vs DAVID ALAN ROS | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
20-3-01883-06 | ALETHEA CLARICE BRITTON-ROS vs DAVID ALAN ROS | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Birk, Robert Alan |
20-3-01883-06 | ALETHEA CLARICE BRITTON-ROS vs DAVID ALAN ROS | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
20-3-01883-06 | ALETHEA CLARICE BRITTON-ROS vs DAVID ALAN ROS | 8/13/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 5; 1/2 DAY @1:30 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Birk, Robert Alan |
20-3-01883-06 | ALETHEA CLARICE BRITTON-ROS vs DAVID ALAN ROS | 8/13/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 5; 1/2 DAY @1:30 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
20-3-01884-06 | THOMAS ANDREW KECK and ELISIA MICHELLE KECK | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #10 | Family Law Annex Courtroom 2 | FEWEL, CHANCE A; ProSe |
20-3-01884-06 | THOMAS ANDREW KECK and ELISIA MICHELLE KECK | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #10 | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
20-3-01884-06 | THOMAS ANDREW KECK and ELISIA MICHELLE KECK | 8/6/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 - 2 DAYS | Family Law Annex Courtroom 2 | FEWEL, CHANCE A; ProSe |
20-3-01884-06 | THOMAS ANDREW KECK and ELISIA MICHELLE KECK | 8/6/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 - 2 DAYS | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
20-3-01903-06 | GARLAND ZEKE ROGERS vs HEATHER ROSE-MARIE ROGERS | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing R - Adequate Cause/Mt Temp Order * FR 05/16* TO 05/23 | Family Law Annex Courtroom 2 | HAWKE, WHITNEY; LEBLANC, JAMES E |
20-3-01903-06 | GARLAND ZEKE ROGERS vs HEATHER ROSE-MARIE ROGERS | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing R - Adequate Cause/Mt Temp Order * FR 05/16* TO 05/23 | Family Law Annex Courtroom 2 | Townsend, Josephine C |
20-3-02051-06 | JASMINE ROTCHFORD vs KEVIN RODRIGUEZ | 6/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing RO/Mt Adequate Cause | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
20-3-02051-06 | JASMINE ROTCHFORD vs KEVIN RODRIGUEZ | 6/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing RO/Mt Adequate Cause | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
20-3-02063-06 | Salvador Romero Mejia vs April Romero | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 P/ MT FOR CONTEMPT | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Fong-Uribe, Debbie L |
20-3-02063-06 | Salvador Romero Mejia vs April Romero | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 P/ MT FOR CONTEMPT | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Mendoza, Courtney Rae |
20-3-02132-06 | DANIELLE MARIE GRASSETH & DANIEL SULLIVAN | 6/6/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order Review | Family Law Annex Courtroom 3 | Gross, David W |
20-3-02132-06 | DANIELLE MARIE GRASSETH & DANIEL SULLIVAN | 6/6/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order Review | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
20-3-02132-06 | DANIELLE MARIE GRASSETH & DANIEL SULLIVAN | 6/6/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order Review | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
20-3-02132-06 | DANIELLE MARIE GRASSETH & DANIEL SULLIVAN | 6/6/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order Review | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
20-3-02136-06 | DESIRRE ELAINE MCCARTHY vs DAVID DICKSON | 6/5/2024 | 10:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
20-3-02136-06 | DESIRRE ELAINE MCCARTHY vs DAVID DICKSON | 6/5/2024 | 10:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
20-4-00820-06 | Guardianship of MEGAN MICHELLE SATALICH | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing MT APPROVE REPORTS | 3rd Floor Department 1 | None |
21-1-00047-06 | SUTTON, JUSTIN MICHAEL | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Motion to dismiss criminal no contact order-Approved by JA | Court House | None |
21-1-00138-06 | PATTERSON, PAMELA MARIE | 6/6/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #7 REVOKE STAY/DIVERSION | 3rd Floor Department 7 | SHREEVE, MIRANDA E |
21-1-00169-06 | COKER, NIKKI EILEEN | 5/31/2024 | 12:30 PM | Review Hearing #3 DRUG COURT REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
21-1-00169-06 | COKER, NIKKI EILEEN | 6/14/2024 | 1:00 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
21-1-00222-06 | HENDRICKS, STEVEN DAVID | 6/20/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
21-1-00235-06 | GREENLEY, JORDAN JEAN | 6/20/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
21-1-00246-06 | HENDRICKS, STEVEN DAVID | 6/20/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
21-1-00285-06 | HENDRICKS, STEVEN DAVID | 6/20/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
21-1-00287-06 | BOHL, GEORGE EDWARD | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | DOWNS, SEAN M. |
21-1-00287-06 | BOHL, GEORGE EDWARD | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | DOWNS, SEAN M. |
21-1-00291-06 | CABRERA, LACEE C | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 RESTITUTION REVIEW | 4th Floor Department 8 | Walker, Brian A |
21-1-00301-06 | HENDRICKS, STEVEN DAVID | 6/20/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
21-1-00317-06 | JOHNSON, DANIEL LEE | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
21-1-00429-06 | KUTSAR, ANATOLY | 5/20/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD; Riback, Jeffrey Neal |
21-1-00453-06 | KUTSAR, ANATOLY | 5/20/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD |
21-1-00472-06 | HENSLEY, MARK THOMAS | 6/4/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #9 (HARASSMENT-1) DOB:11/6/1976 | Ground Floor Arraignment Court | Tiller, Peter B. |
21-1-00485-06 | KUTSAR, ANATOLY | 5/20/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD; Riback, Jeffrey Neal |
21-1-00553-06 | JAFFE, MITCHELL RYAN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Bogar, Shon William |
21-1-00553-06 | JAFFE, MITCHELL RYAN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Bogar, Shon William |
21-1-00649-06 | JANZEN-SMITH, AMANDA MARIE | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
21-1-00794-06 | KNIGHT, TRAVIS A | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Reardon, Kari Leigh |
21-1-00794-06 | KNIGHT, TRAVIS A | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Reardon, Kari Leigh |
21-1-00794-06 | KNIGHT, TRAVIS A | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Reardon, Kari Leigh |
21-1-00868-06 | KUTSAR, ANATOLY | 5/20/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD |
21-1-00884-06 | VOREIS, JAMES CHARLES | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
21-1-00884-06 | VOREIS, JAMES CHARLES | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
21-1-01001-06 | MARTINEZ, RAMON D | 5/22/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #8 | Ground Floor Arraignment Court | Michalek, Michele Avalon; TERRY, JOHN CARLSON |
21-1-01001-06 | MARTINEZ, RAMON D | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Michalek, Michele Avalon; TERRY, JOHN CARLSON |
21-1-01001-06 | MARTINEZ, RAMON D | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Michalek, Michele Avalon; TERRY, JOHN CARLSON |
21-1-01025-06 | BENCHLEY, KELSEY KAY | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David |
21-1-01025-06 | BENCHLEY, KELSEY KAY | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David |
21-1-01084-06 | RICHES, JOSHUA CAELIN | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | LEE, D ANGUS |
21-1-01084-06 | RICHES, JOSHUA CAELIN | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | LEE, D ANGUS |
21-1-01105-06 | JURGENS, JOHN JAMES | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Arden, Mary H.; Brandenburg, Barry William |
21-1-01211-06 | RUSSELL, CHRISTOPHER MICHAEL | 5/31/2024 | 1:00 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
21-1-01262-06 | PRICE, LINSIE BRIANNE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
21-1-01262-06 | PRICE, LINSIE BRIANNE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
21-1-01269-06 | BATTAN, NEIL MUKANJI | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
21-1-01355-06 | KUTSAR, ANATOLY | 5/20/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD |
21-1-01364-06 | TORRES, RAFAEL GAMINO | 5/20/2024 | 8:30 AM | Review Hearing Entry of Order | 5th Floor Department 2 | Dean, Adam L |
21-1-01397-06 | MORGOVE, GRANT B | 5/31/2024 | 12:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
21-1-01413-06 | TAYLOR, MONTEZ TERRELL | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh; Westwood, Lindi Darlene |
21-1-01413-06 | TAYLOR, MONTEZ TERRELL | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh; Westwood, Lindi Darlene |
21-1-01417-06 | DIXON, LEERAE ALAN | 5/31/2024 | 12:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
21-1-01420-06 | ERMIS, ERSAN | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Dumm, Christopher Jesse |
21-1-01420-06 | ERMIS, ERSAN | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Dumm, Christopher Jesse |
21-1-01443-06 | WILLIAMS, KEVIN LEE | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Kauffman, Katherine Ann |
21-1-01443-06 | WILLIAMS, KEVIN LEE | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Kauffman, Katherine Ann |
21-1-01478-06 | HART, JOHN CODY | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David |
21-1-01478-06 | HART, JOHN CODY | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David |
21-1-01531-06 | IVERSON, STEPHEN HARLEY | 5/23/2024 | 1:30 PM | Sentencing Hearing #8 | 5th Floor Department 2 | Vukanovich, Robert M |
21-1-01578-06 | NAVARRO, AUSTIN JACOB | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing Pretrial/Readiness | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
21-1-01578-06 | NAVARRO, AUSTIN JACOB | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
21-1-01641-06 | NERTON, KRISTIN ANN | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 COMPETENCY REVIEW | 4th Floor Department 6 | Byrd, Louis Broderick |
21-1-01723-06 | LIBHART, ALETA MARIE | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing MENTAL HEALTH COURT REVIEW | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
21-1-01723-06 | LIBHART, ALETA MARIE | 7/3/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
21-1-01776-06 | TIPTON, JORDAN | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | Walker, Brian A |
21-1-01776-06 | TIPTON, JORDAN | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Walker, Brian A |
21-1-01776-06 | TIPTON, JORDAN | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Walker, Brian A |
21-1-01842-06 | BARTLETT, DUSTY LEE | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
21-1-01848-06 | LOCKHART, JONATHAN ANDREW | 6/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #11 | 5th Floor Department 9 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
21-1-01861-06 | AUTRY, TYLER JAMES | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 RVW MANDATE | Ground Floor Arraignment Court | Cane, Neil L.; Ellner, Lise |
21-1-01870-06 | BLANKENSHIP, TIFFANIE IRENE | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
21-1-01902-06 | STARKS, JUSTIN W | 5/22/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | Sowder, Nicholas Alexander |
21-1-02004-06 | MURRAH, MICHAEL RYAN | 6/6/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing NGRI Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Bogar, Shon William; Michalek, Michele Avalon |
21-1-02004-06 | MURRAH, MICHAEL RYAN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Bogar, Shon William; Michalek, Michele Avalon |
21-1-02004-06 | MURRAH, MICHAEL RYAN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 4th Floor Department 8 | Bogar, Shon William; Michalek, Michele Avalon |
21-1-02043-06 | KELLEY-JACKSON, JOSSIEPHINE P | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
21-1-02043-06 | KELLEY-JACKSON, JOSSIEPHINE P | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
21-1-02067-06 | CHAPA, DEREK NATHANIEL | 7/8/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David |
21-1-02067-06 | CHAPA, DEREK NATHANIEL | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David |
21-1-02110-06 | DUTTON, ALEXANDER IAN | 6/25/2024 | 1:30 PM | Sentencing Hearing | 5th Floor Department 2 | Bogar, Shon William; Toth, Lisa |
21-1-02214-06 | ALLEN, SHAY AUSTIN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 MOTION FOR RELEASE OF RECORDS & MOTION TO CONTINUE | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case; Townsend, Josephine C |
21-1-02214-06 | ALLEN, SHAY AUSTIN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case; Townsend, Josephine C |
21-1-02214-06 | ALLEN, SHAY AUSTIN | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case; Townsend, Josephine C |
21-1-02222-06 | MCALEXANDER, JOSHUA BLU | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Avery, Angela Marie; Townsend, Josephine C |
21-1-02222-06 | MCALEXANDER, JOSHUA BLU | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie; Townsend, Josephine C |
21-1-02240-06 | RODRIGUEZ RIVERA, RANDOLPH | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Toth, Lisa |
21-1-02240-06 | RODRIGUEZ RIVERA, RANDOLPH | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Toth, Lisa |
21-1-02284-06 | VILENDRE, JEREMY LOUIS | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8/ SSOSA REVIEW | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON; Tiller, Peter B. |
21-1-02287-06 | SELDEN, ANDREW KRYSTOPHER | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh; Schile, Gregg Cornelius |
21-1-02287-06 | SELDEN, ANDREW KRYSTOPHER | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh; Schile, Gregg Cornelius |
21-1-02344-06 | LORENZO, BRET JOSEPH | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | PASCOE, W TODD |
21-2-00487-06 | MAX KAY & NAIDA SHAW FAMILY TRUST et al vs STRATEGIC INCOME ENHANCEMENT FUND, LLC et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 R/ MT TO VACATE, MODIFY, OR CORRECT ARBITRATION AWARDS | 3rd Floor Department 11 | EHRLICH, MARC S; REIF, BRANDON S; Roller, Jeremy E |
21-2-00487-06 | MAX KAY & NAIDA SHAW FAMILY TRUST et al vs STRATEGIC INCOME ENHANCEMENT FUND, LLC et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 R/ MT TO VACATE, MODIFY, OR CORRECT ARBITRATION AWARDS | 3rd Floor Department 11 | Lansverk, Eric David |
21-2-00487-06 | MAX KAY & NAIDA SHAW FAMILY TRUST et al vs STRATEGIC INCOME ENHANCEMENT FUND, LLC et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 R/ MT TO VACATE, MODIFY, OR CORRECT ARBITRATION AWARDS | 3rd Floor Department 11 | Lansverk, Eric David; WU, ALEXANDER MARTIN |
21-2-00487-06 | MAX KAY & NAIDA SHAW FAMILY TRUST et al vs STRATEGIC INCOME ENHANCEMENT FUND, LLC et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 R/ MT TO VACATE, MODIFY, OR CORRECT ARBITRATION AWARDS | 3rd Floor Department 11 | None |
21-2-00487-06 | MAX KAY & NAIDA SHAW FAMILY TRUST et al vs STRATEGIC INCOME ENHANCEMENT FUND, LLC et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 R/ MT TO VACATE, MODIFY, OR CORRECT ARBITRATION AWARDS | 3rd Floor Department 11 | None |
21-2-00596-06 | NARINDER SANDHU et al vs FAUSTINO N BASURTO et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 P/ CASE STATUS REVIEW | 3rd Floor Department 11 | Abbott, Elizabeth Amy |
21-2-00596-06 | NARINDER SANDHU et al vs FAUSTINO N BASURTO et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 P/ CASE STATUS REVIEW | 3rd Floor Department 11 | GODWIN, BRANT A |
21-2-00596-06 | NARINDER SANDHU et al vs FAUSTINO N BASURTO et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 P/ CASE STATUS REVIEW | 3rd Floor Department 11 | Lee, Heather Rachel |
21-2-01090-06 | CILICI, LLC, vs CYNTHIA A SCHOLER et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing 11 | 3rd Floor Department 11 | DEGRAAFF, JACOB D |
21-2-01090-06 | CILICI, LLC, vs CYNTHIA A SCHOLER et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing 11 | 3rd Floor Department 11 | None |
21-2-01090-06 | CILICI, LLC, vs CYNTHIA A SCHOLER et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing 11 | 3rd Floor Department 11 | Ursich, Gregory Louis |
21-2-01463-06 | ROBERT WARDLE et al vs DAVID ZARB et al | 6/26/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #3 SCHEDULE CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Boateng, Lucy; Jensen, Heather M |
21-2-01463-06 | ROBERT WARDLE et al vs DAVID ZARB et al | 6/26/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #3 SCHEDULE CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | HASSON, DANIEL SHELDON TRAVE |
21-2-01463-06 | ROBERT WARDLE et al vs DAVID ZARB et al | 6/26/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #3 SCHEDULE CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
21-2-01463-06 | ROBERT WARDLE et al vs DAVID ZARB et al | 6/26/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #3 SCHEDULE CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Price, Gregory Earl |
21-2-01471-06 | GENE LIVINGSTON vs SOMARAKIS, INC. | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 R/ AMENDED MT TO VACATE CHARGING ORDERS AND WRITS | 3rd Floor Department 11 | Eline, Jerome F.; Norwood, Elizabeth Hebener |
21-2-01471-06 | GENE LIVINGSTON vs SOMARAKIS, INC. | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 R/ AMENDED MT TO VACATE CHARGING ORDERS AND WRITS | 3rd Floor Department 11 | Nellor, John David |
21-2-01471-06 | GENE LIVINGSTON vs SOMARAKIS, INC. | 7/15/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #11 3-Days | 3rd Floor Department 11 | Eline, Jerome F.; Norwood, Elizabeth Hebener |
21-2-01471-06 | GENE LIVINGSTON vs SOMARAKIS, INC. | 7/15/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #11 3-Days | 3rd Floor Department 11 | Nellor, John David |
21-2-01658-06 | MICHAEL HANSON et al vs GLAVIN DEVELOPMENT, LLC | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SUPPLEMENTAL PROCEEDINGS | 3rd Floor Department 11 | Floerchinger, Ryan David |
21-2-01658-06 | MICHAEL HANSON et al vs GLAVIN DEVELOPMENT, LLC | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SUPPLEMENTAL PROCEEDINGS | 3rd Floor Department 11 | Hansen, Bennett J. |
21-2-01658-06 | MICHAEL HANSON et al vs GLAVIN DEVELOPMENT, LLC | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SUPPLEMENTAL PROCEEDINGS | 3rd Floor Department 11 | Leatham, Stephen Garrett |
21-2-01658-06 | MICHAEL HANSON et al vs GLAVIN DEVELOPMENT, LLC | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SUPPLEMENTAL PROCEEDINGS | 3rd Floor Department 11 | None |
21-2-01658-06 | MICHAEL HANSON et al vs GLAVIN DEVELOPMENT, LLC | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SUPPLEMENTAL PROCEEDINGS | 3rd Floor Department 11 | Passannante, Mark G.; Whitlock, Douglas O |
21-2-01818-06 | REYNA WOOLERY-MENDOZA vs CAMERON HEIL et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/ MT TO DISBURSEMENT OF FUNDS | 3rd Floor Department 1 | Bendele, Levi Lewis |
21-2-01818-06 | REYNA WOOLERY-MENDOZA vs CAMERON HEIL et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/ MT TO DISBURSEMENT OF FUNDS | 3rd Floor Department 1 | DALTON, NICOLE TERECE |
21-2-01818-06 | REYNA WOOLERY-MENDOZA vs CAMERON HEIL et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/ MT TO DISBURSEMENT OF FUNDS | 3rd Floor Department 1 | Horton, Sophie M. |
21-2-01818-06 | REYNA WOOLERY-MENDOZA vs CAMERON HEIL et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/ MT TO DISBURSEMENT OF FUNDS | 3rd Floor Department 1 | None |
21-2-01818-06 | REYNA WOOLERY-MENDOZA vs CAMERON HEIL et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/ MT TO DISBURSEMENT OF FUNDS | 3rd Floor Department 1 | Philbrook, Matthew |
21-2-01859-06 | RICHARD MILLER vs WASHINGTON STATE DEPARTMENT OF LABOR AND INDUSTRIES; TAYLOR TRANSPORT | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-6 3 DAYS | 4th Floor Department 3 | Barnes, John S. |
21-2-01859-06 | RICHARD MILLER vs WASHINGTON STATE DEPARTMENT OF LABOR AND INDUSTRIES; TAYLOR TRANSPORT | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-6 3 DAYS | 4th Floor Department 3 | None |
21-2-01863-06 | ANTOINE JOHNSON vs WASHINGTON GAS MART LIMITED et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | CONWAY, JESSE DAVID; Volvovic, Joshua Luke |
21-2-01863-06 | ANTOINE JOHNSON vs WASHINGTON GAS MART LIMITED et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Walker, Zachary Blay |
21-2-01863-06 | ANTOINE JOHNSON vs WASHINGTON GAS MART LIMITED et al | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 3 DAYS | 3rd Floor Department 11 | CONWAY, JESSE DAVID; Volvovic, Joshua Luke |
21-2-01863-06 | ANTOINE JOHNSON vs WASHINGTON GAS MART LIMITED et al | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 3 DAYS | 3rd Floor Department 11 | Walker, Zachary Blay |
21-2-02428-06 | PRAIRIE INVESTORS, LLC vs JURY PROPERTIES II, LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | CRAWFORD, CASSIE N |
21-2-02428-06 | PRAIRIE INVESTORS, LLC vs JURY PROPERTIES II, LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Nelson, Kevin T |
21-2-02428-06 | PRAIRIE INVESTORS, LLC vs JURY PROPERTIES II, LLC et al | 6/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 3-4 DAYS | 3rd Floor Department 11 | CRAWFORD, CASSIE N |
21-2-02428-06 | PRAIRIE INVESTORS, LLC vs JURY PROPERTIES II, LLC et al | 6/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 3-4 DAYS | 3rd Floor Department 11 | Nelson, Kevin T |
21-3-00030-06 | RACHEL MICHELLE YOUMANS vs MATTHEW THOMAS YOUMANS | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
21-3-00030-06 | RACHEL MICHELLE YOUMANS vs MATTHEW THOMAS YOUMANS | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
21-3-00241-06 | MARIBEL VALENCIA vs MANUEL JUNIOR VALENCIA | 6/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R/ MT FR ORDER FOR SUPERVISION RIGHTS | Court House | None |
21-3-00241-06 | MARIBEL VALENCIA vs MANUEL JUNIOR VALENCIA | 6/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R/ MT FR ORDER FOR SUPERVISION RIGHTS | Court House | ROBERGE, MILLIE ANNE |
21-3-00278-06 | YOURI GELLENNE ARCHER & DENISE LORRAINE BENDER | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 R/ SHOW CAUSE | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
21-3-00278-06 | YOURI GELLENNE ARCHER & DENISE LORRAINE BENDER | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 R/ SHOW CAUSE | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
21-3-00278-06 | YOURI GELLENNE ARCHER & DENISE LORRAINE BENDER | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 R/ SHOW CAUSE | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
21-3-00278-06 | YOURI GELLENNE ARCHER & DENISE LORRAINE BENDER | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 R/ SHOW CAUSE | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
21-3-00306-06 | Haydee Backing and Joshua Backing | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 R/MT FOE AMENDED TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Gross, David W |
21-3-00306-06 | Haydee Backing and Joshua Backing | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 R/MT FOE AMENDED TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ROE, MICHAEL VON |
21-3-00306-06 | Haydee Backing and Joshua Backing | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt DIstribute Assets Pre-Trial | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Gross, David W |
21-3-00306-06 | Haydee Backing and Joshua Backing | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt DIstribute Assets Pre-Trial | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ROE, MICHAEL VON |
21-3-00427-06 | NICOLE KAY JEAN WELLS vs RONALD JAMES BUMA | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10/-P/Default/PP | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
21-3-00427-06 | NICOLE KAY JEAN WELLS vs RONALD JAMES BUMA | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10/-P/Default/PP | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
21-3-00473-06 | STATE OF WASHINGTON vs TODD DOUGLAS STILES et al | 6/11/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
21-3-00473-06 | STATE OF WASHINGTON vs TODD DOUGLAS STILES et al | 6/11/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 | Court House | None |
21-3-00488-06 | MICHAEL RAL PLUMB vs BOBBIE JEAN FREIDEL | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Modify | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
21-3-00488-06 | MICHAEL RAL PLUMB vs BOBBIE JEAN FREIDEL | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Modify | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
21-3-00669-06 | REBEKAH LYNN ROGERS vs CHRISTOPHER MICHAEL EVANS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - PP | Family Law Annex Courtroom 1 | None |
21-3-00669-06 | REBEKAH LYNN ROGERS vs CHRISTOPHER MICHAEL EVANS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - PP | Family Law Annex Courtroom 1 | ProSe |
21-3-00672-06 | MICHELLE DAWN CLARK vs PATRICK BERNARD CLARK | 6/28/2024 | 9:00 AM | Presentation of Final Order P | 3rd Floor Department 1 | Foley, Thomas John |
21-3-00672-06 | MICHELLE DAWN CLARK vs PATRICK BERNARD CLARK | 6/28/2024 | 9:00 AM | Presentation of Final Order P | 3rd Floor Department 1 | None |
21-3-00672-06 | MICHELLE DAWN CLARK vs PATRICK BERNARD CLARK | 6/28/2024 | 9:00 AM | Presentation of Final Order P | 3rd Floor Department 1 | None |
21-3-00711-06 | Andrew Skow vs TABITHA KING | 8/1/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing GAL/PETITIONER'S MOTION TO MODIFY PP | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
21-3-00711-06 | Andrew Skow vs TABITHA KING | 8/1/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing GAL/PETITIONER'S MOTION TO MODIFY PP | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
21-3-00843-06 | Heather Michelle Tanaka vs RICK MINORU TANAKA | 5/29/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | Petrie, Georgia Marie |
21-3-00843-06 | Heather Michelle Tanaka vs RICK MINORU TANAKA | 5/29/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | Sanders, Casey |
21-3-00936-06 | JEVELIN L. DIAMOND and RICHARD DEAN DIAMOND | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 P / SHOW CAUSE CONTEMPT | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
21-3-00936-06 | JEVELIN L. DIAMOND and RICHARD DEAN DIAMOND | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 P / SHOW CAUSE CONTEMPT | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
21-3-00936-06 | JEVELIN L. DIAMOND and RICHARD DEAN DIAMOND | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 P / SHOW CAUSE CONTEMPT | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
21-3-00936-06 | JEVELIN L. DIAMOND and RICHARD DEAN DIAMOND | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 P / SHOW CAUSE CONTEMPT | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe; Roberts, Scott Barlevi |
21-3-00993-06 | MELISSA A KELMAN vs TIMOTHY J KELMAN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mt Temp PP | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
21-3-00993-06 | MELISSA A KELMAN vs TIMOTHY J KELMAN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mt Temp PP | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
21-3-01017-06 | ALLA A LEMESHKO vs ANDRE LEMESHKO | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P / DISSO W KIDS FINAL | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
21-3-01017-06 | ALLA A LEMESHKO vs ANDRE LEMESHKO | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P / DISSO W KIDS FINAL | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Townsend, Josephine C |
21-3-01155-06 | Andrew Cainion and Regina Cainion | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 REVIEW HEARING | Family Law Annex Courtroom 3 | KRANE, ROBIN J |
21-3-01155-06 | Andrew Cainion and Regina Cainion | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 REVIEW HEARING | Family Law Annex Courtroom 3 | McCann, Kathleen Marliss |
21-3-01201-06 | KELLEE ANN PELTZER vs KEITH PATRICK PELTZER | 6/28/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
21-3-01201-06 | KELLEE ANN PELTZER vs KEITH PATRICK PELTZER | 6/28/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | REID, MICHAEL BRENT |
21-3-01232-06 | Jessica Almirol vs NATHAN KYLE ALMIROL | 5/30/2024 | 1:30 PM | Review Hearing Discovery | Family Law Annex Courtroom 3 | COHEN, MATTHEW M; COHEN, TESSA; ProSe |
21-3-01232-06 | Jessica Almirol vs NATHAN KYLE ALMIROL | 5/30/2024 | 1:30 PM | Review Hearing Discovery | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
21-3-01362-06 | MOLLY JEAN MONFORT vs ROBERT LEE YOUNG | 5/20/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P / MT TO MODIFY CHILD SUPPORT | Court House | None |
21-3-01362-06 | MOLLY JEAN MONFORT vs ROBERT LEE YOUNG | 5/20/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P / MT TO MODIFY CHILD SUPPORT | Court House | None |
21-3-01391-06 | Maressa Rosales vs Joseph Johnston | 6/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 SET SCHEDULING ORDER | Family Law Annex Courtroom 3 | Hoxie, Christopher Michael |
21-3-01391-06 | Maressa Rosales vs Joseph Johnston | 6/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 SET SCHEDULING ORDER | Family Law Annex Courtroom 3 | Petrie, Georgia Marie |
21-3-01429-06 | Erika Abarca vs JOSE DE JESUS SANCHEZ GARCIA | 6/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | KEDDIE, JEFFREY |
21-3-01429-06 | Erika Abarca vs JOSE DE JESUS SANCHEZ GARCIA | 6/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
21-3-01468-06 | RACHEL BROOKE BURCH vs DANIEL D BURCH | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
21-3-01468-06 | RACHEL BROOKE BURCH vs DANIEL D BURCH | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
21-3-01520-06 | Tyler Backman vs Naomi Yamada | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P - Mt Tax Exemption/Post Secondary *FR 05/01* TO 06/05* | Family Law Annex Courtroom 1 | Hatch, Jeffrey James |
21-3-01520-06 | Tyler Backman vs Naomi Yamada | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P - Mt Tax Exemption/Post Secondary *FR 05/01* TO 06/05* | Family Law Annex Courtroom 1 | RULLI, TONYA RENAE; Storms, Emily Kieran |
21-3-01520-06 | Tyler Backman vs Naomi Yamada | 6/5/2024 | 9:00 AM | Show Cause #10 P - Contempt *FR 05/01* TO 06/05* | Family Law Annex Courtroom 1 | Hatch, Jeffrey James |
21-3-01520-06 | Tyler Backman vs Naomi Yamada | 6/5/2024 | 9:00 AM | Show Cause #10 P - Contempt *FR 05/01* TO 06/05* | Family Law Annex Courtroom 1 | RULLI, TONYA RENAE; Storms, Emily Kieran |
21-3-01549-06 | ROGER COREY SMITH vs KELLI RENEE SMITH | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing 5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | DAVIS, JOHNNY LEE |
21-3-01549-06 | ROGER COREY SMITH vs KELLI RENEE SMITH | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing 5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
21-3-01565-06 | RYAN LEE BABITZKE and TRACEY MARIE BABITZKE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Enter QDRO | Family Law Annex Courtroom 2 | Kinman, Stephen D. |
21-3-01565-06 | RYAN LEE BABITZKE and TRACEY MARIE BABITZKE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Enter QDRO | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
21-3-01704-06 | EKO LEIGH SEXTON vs RYAN LEE SEXTON | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | GREEN, MICHAEL PATRICK |
21-3-01704-06 | EKO LEIGH SEXTON vs RYAN LEE SEXTON | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Holder, Amanda Sarah; ProSe |
21-3-01724-06 | MICHAEL ALAN HARRINGTON vs DANIELLE MARIE HARRINGTON | 6/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4 SUPERVISED VISITATION | Family Law Annex Courtroom 3 | Roberts, Emily Therese |
21-3-01724-06 | MICHAEL ALAN HARRINGTON vs DANIELLE MARIE HARRINGTON | 6/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4 SUPERVISED VISITATION | Family Law Annex Courtroom 3 | Rushbanks, Amber Marie |
21-3-01782-06 | ALEXIS E ZAK vs DAVID M ZAK | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P - RO | Family Law Annex Courtroom 3 | Baran, Lou M.; ProSe |
21-3-01782-06 | ALEXIS E ZAK vs DAVID M ZAK | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P - RO | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
21-3-01849-06 | MISTI SMITH vs BRENTON HAYES SMITH | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing /R Mod PP/Adequate Cause | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
21-3-01849-06 | MISTI SMITH vs BRENTON HAYES SMITH | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing /R Mod PP/Adequate Cause | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
21-3-01865-06 | GARY S ANDERSON vs MELODY B VICKOREN | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | FEWEL, CHANCE A; ProSe |
21-3-01865-06 | GARY S ANDERSON vs MELODY B VICKOREN | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
21-3-01865-06 | GARY S ANDERSON vs MELODY B VICKOREN | 7/29/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 Days (7/29 - 7/30) | Family Law Annex Courtroom 3 | FEWEL, CHANCE A; ProSe |
21-3-01865-06 | GARY S ANDERSON vs MELODY B VICKOREN | 7/29/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 Days (7/29 - 7/30) | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
21-3-01892-06 | DUNIA YENIFER GARCIA LOPEZ vs LUCAS RONALD HOLMGREN | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 R / DISSO W/ KIDS | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
21-3-01892-06 | DUNIA YENIFER GARCIA LOPEZ vs LUCAS RONALD HOLMGREN | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 R / DISSO W/ KIDS | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
21-3-01912-06 | AL KARI vs DARIA KARI | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Enter QDRO | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Dennis, Caitlin Elizabeth |
21-3-01912-06 | AL KARI vs DARIA KARI | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Enter QDRO | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Gazzola, Charles D. |
21-3-01959-06 | ALYSHIA ROSE SMITH-IHONOR & MARTIN ROY-IHONOR | 7/11/2024 | 1:30 PM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
21-3-01959-06 | ALYSHIA ROSE SMITH-IHONOR & MARTIN ROY-IHONOR | 7/11/2024 | 1:30 PM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
21-3-01959-06 | ALYSHIA ROSE SMITH-IHONOR & MARTIN ROY-IHONOR | 7/11/2024 | 1:30 PM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
21-3-01959-06 | ALYSHIA ROSE SMITH-IHONOR & MARTIN ROY-IHONOR | 7/11/2024 | 1:30 PM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
21-3-01959-06 | ALYSHIA ROSE SMITH-IHONOR & MARTIN ROY-IHONOR | 7/23/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 2-DAYS | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
21-3-01959-06 | ALYSHIA ROSE SMITH-IHONOR & MARTIN ROY-IHONOR | 7/23/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 2-DAYS | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
21-3-01959-06 | ALYSHIA ROSE SMITH-IHONOR & MARTIN ROY-IHONOR | 7/23/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 2-DAYS | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
21-3-01959-06 | ALYSHIA ROSE SMITH-IHONOR & MARTIN ROY-IHONOR | 7/23/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 2-DAYS | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
21-3-02032-06 | COLTON EUGENE EDGE vs DANIELLE JEAN CHISHOLM | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | COHEN, MATTHEW M; COHEN, TESSA |
21-3-02032-06 | COLTON EUGENE EDGE vs DANIELLE JEAN CHISHOLM | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
21-3-02032-06 | COLTON EUGENE EDGE vs DANIELLE JEAN CHISHOLM | 7/3/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | COHEN, MATTHEW M; COHEN, TESSA |
21-3-02032-06 | COLTON EUGENE EDGE vs DANIELLE JEAN CHISHOLM | 7/3/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
21-3-02037-06 | JENNA MARIE HAGEN vs LEWIS ALEXANDER HAGEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5 REVIEW TO ENFORCE DECREE | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | HAWKE, WHITNEY |
21-3-02037-06 | JENNA MARIE HAGEN vs LEWIS ALEXANDER HAGEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5 REVIEW TO ENFORCE DECREE | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
21-3-02124-06 | ZACHARY THERALD BELT vs AMBER COREY | 6/3/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PA - Mt Enter Final ORS | Court House | None |
21-3-02124-06 | ZACHARY THERALD BELT vs AMBER COREY | 6/3/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PA - Mt Enter Final ORS | Court House | ProSe |
21-4-00285-06 | Guardianship of TIMOTHY SCHIEDLER | 5/24/2024 | 1:30 PM | Review Hearing REVIEW RECEIPTS | 3rd Floor Department 1 | None |
21-4-01174-06 | Guardianship of Ronald Hastings | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing MT TO MODIFY | 3rd Floor Department 1 | Vance, Joseph |
21-4-01282-06 | Guardianship of MALICIA ATKINS | 5/23/2024 | 8:30 AM | Motion Hearing #4 EMERGENCY MINOR GUARDIANSHIP | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
21-4-01592-06 | Guardianship of ATHENES GRANILLO, ADALYNA GRANILLO, JUAN GRANILLO, III, TROY GRANILLO | 8/1/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4-REVIEW HEARING | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
21-4-01606-06 | Guardianship of RILEY MACFARLANE, EZRA KINTYHTT, VINCENT KINTYHTT | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | AQUADRO, M. ERICA |
21-4-01606-06 | Guardianship of RILEY MACFARLANE, EZRA KINTYHTT, VINCENT KINTYHTT | 7/30/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 DAYS | Family Law Annex Courtroom 2 | AQUADRO, M. ERICA |
21-5-00347-06 | ADOPTION | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing TRACKING/REVIEW OF PROCEDURAL HISTORY | Family Law Annex Courtroom 2 | BAASCH, COURTNEY MAUREEN; ProSe |
21-5-00347-06 | ADOPTION | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing TRACKING/REVIEW OF PROCEDURAL HISTORY | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
21-5-00347-06 | ADOPTION | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing TRACKING/REVIEW OF PROCEDURAL HISTORY | Family Law Annex Courtroom 2 | Tilden, Marie M. |
21-5-00349-06 | - | 6/3/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing ENTRY OF ORDERS | Court House | ProSe |
21-5-00349-06 | - | 6/3/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing ENTRY OF ORDERS | Court House | ProSe |
22-1-00083-06 | JOKER, MJ | 6/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie; PASCOE, W TODD |
22-1-00083-06 | JOKER, MJ | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie; PASCOE, W TODD |
22-1-00083-06 | JOKER, MJ | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie; PASCOE, W TODD |
22-1-00108-06 | HENDRICKS, STEVEN DAVID | 6/20/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-00111-06 | AVERY, VIVIAN GENE, Jr | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | DOWNS, SEAN M. |
22-1-00111-06 | AVERY, VIVIAN GENE, Jr | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | DOWNS, SEAN M. |
22-1-00114-06 | CATELLO, BRENT A | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Alsept, B. Renee; Reardon, Kari Leigh |
22-1-00114-06 | CATELLO, BRENT A | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Alsept, B. Renee; Reardon, Kari Leigh |
22-1-00130-06 | COX, JOSEPH SCOTT | 6/14/2024 | 12:30 PM | Drug Court Review #8 RES DOSA | Ground Floor Arraignment Court | Sowder, Nicholas Alexander |
22-1-00131-06 | ROBERTS, TYLOR JORDAN | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-00171-06 | MEIER, ANTONIO RAUL | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-00176-06 | BAILEY, ALEC MATTHEW | 5/23/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #2 | 5th Floor Department 2 | GREEN, JOHN LEHR |
22-1-00176-06 | BAILEY, ALEC MATTHEW | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | GREEN, JOHN LEHR |
22-1-00176-06 | BAILEY, ALEC MATTHEW | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | GREEN, JOHN LEHR |
22-1-00193-06 | VEGA, JOHNNY CESAR | 6/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 MISCELLANEOUS | 4th Floor Department 8 | Dumm, Christopher Jesse |
22-1-00193-06 | VEGA, JOHNNY CESAR | 7/2/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Dumm, Christopher Jesse |
22-1-00206-06 | BENNETT, AVREAUNTE EMMANUEL | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference 8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; GUTBEZAHL, JOHN ELIOT |
22-1-00206-06 | BENNETT, AVREAUNTE EMMANUEL | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 8 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; GUTBEZAHL, JOHN ELIOT |
22-1-00206-06 | BENNETT, AVREAUNTE EMMANUEL | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; GUTBEZAHL, JOHN ELIOT |
22-1-00207-06 | MAGANA, JOSE LUIS, Jr | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-00207-06 | MAGANA, JOSE LUIS, Jr | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-00239-06 | TURON, JOHN, III | 7/2/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Vukanovich, Robert M |
22-1-00239-06 | TURON, JOHN, III | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Vukanovich, Robert M |
22-1-00272-06 | SEIFERT, ALISSA NICOLE | 6/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 FOSA | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie; Nigro, Autumn Nicole |
22-1-00286-06 | MENDOZA ECHEVERRIA, LUIS ANGEL | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
22-1-00286-06 | MENDOZA ECHEVERRIA, LUIS ANGEL | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
22-1-00289-06 | ASKREN, JUSTIN WADE | 5/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #7 MOTION TO WITHDRAW | Ground Floor Arraignment Court | Aubrey, Emma Louise; Barrar, Jeffrey David; Vukanovich, Robert M |
22-1-00289-06 | ASKREN, JUSTIN WADE | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Aubrey, Emma Louise; Barrar, Jeffrey David; Vukanovich, Robert M |
22-1-00289-06 | ASKREN, JUSTIN WADE | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Aubrey, Emma Louise; Barrar, Jeffrey David; Vukanovich, Robert M |
22-1-00317-06 | CARLSON, CAMERON D | 6/28/2024 | 1:00 PM | Drug Court Review RESTITUTION REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Arden, Mary H.; Phelan, Christina Rose |
22-1-00319-06 | ROBERTS, TYLOR JORDAN | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-00320-06 | ROBERTS, TYLOR JORDAN | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-00325-06 | WILLIAMS, RICKIE DEVONTAY | 5/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick; PASCOE, W TODD |
22-1-00325-06 | WILLIAMS, RICKIE DEVONTAY | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick; PASCOE, W TODD |
22-1-00325-06 | WILLIAMS, RICKIE DEVONTAY | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick; PASCOE, W TODD |
22-1-00347-06 | CARLSON, CAMERON D | 6/28/2024 | 1:00 PM | Drug Court Review RESTITUTION REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-00348-06 | SINGH, SIMRANJIT | 6/7/2024 | 1:00 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-00371-06 | WOOD, MARTIN EUGENE | 5/21/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | DOWNS, SEAN M. |
22-1-00371-06 | WOOD, MARTIN EUGENE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | DOWNS, SEAN M. |
22-1-00371-06 | WOOD, MARTIN EUGENE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | DOWNS, SEAN M. |
22-1-00384-06 | HOSENEY, KERRI MARIE | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW COMPETENCY EVALUATION | 5th Floor Department 2 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
22-1-00416-06 | WILLIAMS, RICKIE DEVONTAY | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick |
22-1-00416-06 | WILLIAMS, RICKIE DEVONTAY | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick |
22-1-00465-06 | WESLEY, SHARDA CRISHINA | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 / STATUS CONF | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE; McClain, Alyosha Conan; Westwood, Lindi Darlene |
22-1-00465-06 | WESLEY, SHARDA CRISHINA | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE; McClain, Alyosha Conan; Westwood, Lindi Darlene |
22-1-00465-06 | WESLEY, SHARDA CRISHINA | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE; McClain, Alyosha Conan; Westwood, Lindi Darlene |
22-1-00475-06 | BURMAN, CARIE LORRAINE | 6/21/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #6 FIRST APP (IDENTITY THEFT-1/FORGERY-2) DOB: 6/08/1984 | 4th Floor Department 6 | None |
22-1-00477-06 | GRAHAM, SARAH DAWN | 6/12/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-00568-06 | SELVIDGE, GEORGE LEONARD | 5/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #7 DEFENSE MOTION FOR BAIL REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD |
22-1-00568-06 | SELVIDGE, GEORGE LEONARD | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
22-1-00568-06 | SELVIDGE, GEORGE LEONARD | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
22-1-00618-06 | HEBERT, CHAYDAN BRYAN | 5/31/2024 | 12:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
22-1-00621-06 | HEBERT, CHAYDAN BRYAN | 5/31/2024 | 12:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
22-1-00710-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 6/13/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 5th Floor Department 2 | Lavallee, Therese Marie |
22-1-00710-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
22-1-00710-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
22-1-00723-06 | BROWN, DIANA IDELL | 7/2/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David |
22-1-00776-06 | DUMMER, ANDRE' MALONE | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Vukanovich, Robert M |
22-1-00777-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus 7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
22-1-00777-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
22-1-00777-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
22-1-00786-06 | REYES, BILLY RAY | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-00788-06 | ALLENDER, JAMES KENNETH | 7/25/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 TRACKING W/ 24-1-00297-06 | 4th Floor Department 6 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-00795-06 | GREEN, JOSHUA DEANDRE | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing MENTAL HEALTH COURT REVIEW | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-00795-06 | GREEN, JOSHUA DEANDRE | 7/3/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-00798-06 | REYES, BILLY RAY | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-00807-06 | SAKAEV, AMIR | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-00809-06 | REYES, BILLY RAY | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-00811-06 | REYES, BILLY RAY | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-00816-06 | COKER, NIKKI EILEEN | 6/14/2024 | 1:00 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
22-1-00819-06 | LAUB, DAVID HIROKI | 5/31/2024 | 12:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
22-1-00820-06 | LAUB, DAVID HIROKI | 5/31/2024 | 12:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
22-1-00826-06 | MADDOX, MICHAEL STEWART | 6/10/2024 | 10:00 AM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | CAMPBELL, BRANDON CHARLES |
22-1-00831-06 | CHAMBERS, CHRISTINE M | 6/12/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #2 (POSSESSION OF A STOLEN VEHICLE)DOB:3/9/1981 | Ground Floor Arraignment Court | None |
22-1-00832-06 | DAVIDSON, FRANK JOSEPH | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-00839-06 | KELLY, CHRISTOPHER JOHN | 5/20/2024 | 10:00 AM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | CAMPBELL, BRANDON CHARLES |
22-1-00852-06 | ELLIS, TYLER PRICE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
22-1-00852-06 | ELLIS, TYLER PRICE | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
22-1-00852-06 | ELLIS, TYLER PRICE | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
22-1-00867-06 | DENSON, CHELSEA MARIE | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Boise, Marija Vacura |
22-1-00867-06 | DENSON, CHELSEA MARIE | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Boise, Marija Vacura |
22-1-00896-06 | WILLIAMS, CRYSTAL COLEEN | 5/22/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #8 | 5th Floor Department 2 | Sowder, James J |
22-1-00896-06 | WILLIAMS, CRYSTAL COLEEN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, James J |
22-1-00896-06 | WILLIAMS, CRYSTAL COLEEN | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, James J |
22-1-00902-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus 7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
22-1-00902-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
22-1-00902-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
22-1-00924-06 | INMAN, ADDISON D | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Riback, Jeffrey Neal |
22-1-00924-06 | INMAN, ADDISON D | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Riback, Jeffrey Neal |
22-1-00931-06 | LANE, TANNER RYAN | 6/7/2024 | 1:30 PM | Sentencing Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, James J |
22-1-00939-06 | GRANT, LUKE ANDREW | 7/2/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
22-1-00939-06 | GRANT, LUKE ANDREW | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
22-1-00959-06 | POTWIN, MICHAEL JAMES | 5/31/2024 | 12:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
22-1-00970-06 | MCEATHRON, PATRICK VERNON, Jr | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Trotter, Michael S |
22-1-00970-06 | MCEATHRON, PATRICK VERNON, Jr | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Trotter, Michael S |
22-1-01017-06 | LINDGAARD, DAVID JAMES | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Ard, Philip Michael |
22-1-01017-06 | LINDGAARD, DAVID JAMES | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Ard, Philip Michael |
22-1-01028-06 | CALLENDER, CHRISTINA MARIE | 6/17/2024 | 1:30 PM | Sentencing Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01046-06 | BARTLETT, DUSTY LEE | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
22-1-01047-06 | PFAFF, ROBERT ERWIN | 6/20/2024 | 8:30 AM | Sentencing Hearing | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01053-06 | HARRISON, SARAY MARGUERITE | 6/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 REVIEW/ AUTHORIZE WARRANT | 4th Floor Department 8 | Reardon, Kari Leigh |
22-1-01078-06 | NOAKES, ALLICIA JUSTINE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Lavallee, Therese Marie |
22-1-01078-06 | NOAKES, ALLICIA JUSTINE | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie |
22-1-01091-06 | ALEO, CHRISTOPHER MICHAEL | 6/7/2024 | 1:00 PM | Drug Court Intake/Orientation OPT-IN | Ground Floor Arraignment Court | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01136-06 | BLAINE, DAKOTA MICHAEL L D | 5/31/2024 | 12:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
22-1-01136-06 | BLAINE, DAKOTA MICHAEL L D | 5/31/2024 | 12:30 PM | Review Hearing #8 DRUG COURT REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
22-1-01179-06 | CAYO ROTHERY, JESI JAMES NATHAN | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Riback, Jeffrey Neal |
22-1-01179-06 | CAYO ROTHERY, JESI JAMES NATHAN | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Riback, Jeffrey Neal |
22-1-01185-06 | DOHERTY, AARON MICHAEL | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Reardon, Kari Leigh |
22-1-01185-06 | DOHERTY, AARON MICHAEL | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Reardon, Kari Leigh |
22-1-01248-06 | CORCORAN, EVAN LEE | 6/4/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD |
22-1-01248-06 | CORCORAN, EVAN LEE | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 Status Conference | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD |
22-1-01248-06 | CORCORAN, EVAN LEE | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD |
22-1-01248-06 | CORCORAN, EVAN LEE | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD |
22-1-01272-06 | JOHNSON, DALVIN MICHAEL | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
22-1-01272-06 | JOHNSON, DALVIN MICHAEL | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
22-1-01349-06 | BAILEY, HARLEY J | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-01353-06 | MCNETT, DANIEL SHELDON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
22-1-01353-06 | MCNETT, DANIEL SHELDON | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
22-1-01363-06 | ANDRESEN, CHASE LLOYD | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-01367-06 | GREENE, EION WILLIAM | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 REVIEW MHSA | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01373-06 | LORENZO, BRET JOSEPH | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | PASCOE, W TODD; Phelan, Christina Rose |
22-1-01401-06 | FULLERTON, JOANNA JEAN | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-01417-06 | SORN, MATHEW DEAN | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 RVW COMPETENCY EVAL. STATUS | 5th Floor Department 2 | Barrar, Jeffrey David |
22-1-01424-06 | MCINTYRE, ROBERT TROY | 6/20/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 SET NEW TRIAL DATES | 4th Floor Department 6 | Bennett, Roger Alan |
22-1-01428-06 | LITTAU, TATUM ALEXIS | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01428-06 | LITTAU, TATUM ALEXIS | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01429-06 | ARRINGTON, ANTHONY | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick; RAMSAY, CHRISTOPHER D |
22-1-01429-06 | ARRINGTON, ANTHONY | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick; RAMSAY, CHRISTOPHER D |
22-1-01429-06 | ARRINGTON, ANTHONY | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick; RAMSAY, CHRISTOPHER D |
22-1-01439-06 | GONZALEZ, CLARISSIA ROSEANNA | 5/22/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #9 | 5th Floor Department 2 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
22-1-01439-06 | GONZALEZ, CLARISSIA ROSEANNA | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
22-1-01439-06 | GONZALEZ, CLARISSIA ROSEANNA | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
22-1-01477-06 | JOHNSON, DEVON REED | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
22-1-01477-06 | JOHNSON, DEVON REED | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
22-1-01477-06 | JOHNSON, DEVON REED | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
22-1-01478-06 | KAY, BOBBIE ANN | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | EVANSEN, MAGGIE SMITH |
22-1-01478-06 | KAY, BOBBIE ANN | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 6 | EVANSEN, MAGGIE SMITH |
22-1-01478-06 | KAY, BOBBIE ANN | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | EVANSEN, MAGGIE SMITH |
22-1-01496-06 | BOLTON III, GREGORY CLARK | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Kim, Allen Jin; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01496-06 | BOLTON III, GREGORY CLARK | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Kim, Allen Jin; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01556-06 | VEGA, JAIME ALEJANDRO | 5/29/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD |
22-1-01556-06 | VEGA, JAIME ALEJANDRO | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 OMNIBUS/READINESS | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
22-1-01556-06 | VEGA, JAIME ALEJANDRO | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial # 7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
22-1-01562-06 | RODRIGUEZ VARGAS, VICTOR M | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-01566-06 | MOSS, DAVID ADAM | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 (Tracking w/ Case called Ready 22-1-02692-06) | 3rd Floor Department 7 | Keller, Amanda Cathi; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01570-06 | MCCRONE, JOHN DAVID | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David |
22-1-01570-06 | MCCRONE, JOHN DAVID | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David |
22-1-01591-06 | JOHNSON, COURTNEY RENAE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 TRACKING W/ 24-1-00614-06 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; Cane, Neil L.; Cognata, Amber Rose; Kauffman, Katherine Ann |
22-1-01591-06 | JOHNSON, COURTNEY RENAE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David; Cane, Neil L.; Cognata, Amber Rose; Kauffman, Katherine Ann |
22-1-01591-06 | JOHNSON, COURTNEY RENAE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Barrar, Jeffrey David; Cane, Neil L.; Cognata, Amber Rose; Kauffman, Katherine Ann |
22-1-01603-06 | GUFFY, TYLER JAY | 8/8/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | CAMPBELL, BRANDON CHARLES; McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01672-06 | BLAKESLEE, AARON NATHAN | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-01679-06 | HUIZAR, ESTHER LEOL | 6/20/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
22-1-01679-06 | HUIZAR, ESTHER LEOL | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
22-1-01679-06 | HUIZAR, ESTHER LEOL | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
22-1-01684-06 | SWENTIK, KASEY SCOTT | 6/28/2024 | 12:30 PM | Review Hearing #6 DRUG COURT REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
22-1-01685-06 | VEGA MARTINEZ, MICHELLE | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01685-06 | VEGA MARTINEZ, MICHELLE | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01690-06 | HUIZAR, ESTHER LEOL | 6/20/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
22-1-01690-06 | HUIZAR, ESTHER LEOL | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
22-1-01690-06 | HUIZAR, ESTHER LEOL | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
22-1-01721-06 | RASHNIKOV, YURIY A | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-01728-06 | CAMPOLI, VINCENT R | 6/5/2024 | 9:00 AM | Arraignment #7 S/O FROM 05/01/2024 | 3rd Floor Department 7 | SHREEVE, MIRANDA E |
22-1-01734-06 | LUCAS, WILLIAM RAYMOND, Jr | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Gojak, Dino |
22-1-01734-06 | LUCAS, WILLIAM RAYMOND, Jr | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Gojak, Dino |
22-1-01747-06 | HAMLIN, FRANK | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | GOWER, ROBERT O'NEAL; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01747-06 | HAMLIN, FRANK | 6/25/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | GOWER, ROBERT O'NEAL; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01752-06 | PETER, JAIMY | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Byrd, Louis Broderick |
22-1-01775-06 | HUIZAR, ESTHER LEOL | 6/20/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
22-1-01775-06 | HUIZAR, ESTHER LEOL | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
22-1-01775-06 | HUIZAR, ESTHER LEOL | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
22-1-01776-06 | BLANKENSHIP, TIFFANIE IRENE | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-01780-06 | PERKINS, SOMALI KAY | 6/6/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-01801-06 | OCHOA MENDOZA, SAMUEL | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Nigro, Autumn Nicole |
22-1-01801-06 | OCHOA MENDOZA, SAMUEL | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Nigro, Autumn Nicole |
22-1-01809-06 | SCHRADER, MATTHEW A | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Townsend, Josephine C |
22-1-01810-06 | HAMLIN, FRANK | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | GOWER, ROBERT O'NEAL; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01810-06 | HAMLIN, FRANK | 6/25/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | GOWER, ROBERT O'NEAL; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01812-06 | BAGBI, ANDREW J | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #8 OR ALLOWING SUB OF COUNSEL | 3rd Floor Department 7 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER; Sowder, Nicholas Alexander |
22-1-01812-06 | BAGBI, ANDREW J | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER; Sowder, Nicholas Alexander |
22-1-01812-06 | BAGBI, ANDREW J | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER; Sowder, Nicholas Alexander |
22-1-01812-06 | BAGBI, ANDREW J | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER; Sowder, Nicholas Alexander |
22-1-01838-06 | FLENTROY, SHUDERRIN JAVION | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 status conference | 4th Floor Department 8 | Reardon, Kari Leigh; Westwood, Lindi Darlene |
22-1-01838-06 | FLENTROY, SHUDERRIN JAVION | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Reardon, Kari Leigh; Westwood, Lindi Darlene |
22-1-01842-06 | CORBIN, SHELBY NICOLE | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-01900-06 | HELLBUSCH, BRADLEY MICHAEL | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Woram, Daniel Patrick |
22-1-01900-06 | HELLBUSCH, BRADLEY MICHAEL | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Woram, Daniel Patrick |
22-1-01901-06 | HESS, GRANT YVON | 6/21/2024 | 12:30 PM | Review Hearing #7 DRUG COURT REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
22-1-01934-06 | NICKERSON, RALPH ALLAN | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann; Nicholson, Sean A; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01934-06 | NICKERSON, RALPH ALLAN | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann; Nicholson, Sean A; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-01938-06 | HUNT, JOHN PATRICK | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick; Cognata, Amber Rose |
22-1-01938-06 | HUNT, JOHN PATRICK | 5/31/2024 | 1:00 PM | Motion Hearing #8 DRUG COURT OPT-IN | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick; Cognata, Amber Rose |
22-1-01938-06 | HUNT, JOHN PATRICK | 6/7/2024 | 1:00 PM | Motion Hearing #8 DRUG COURT OPT-IN | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick; Cognata, Amber Rose |
22-1-01938-06 | HUNT, JOHN PATRICK | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick; Cognata, Amber Rose |
22-1-01938-06 | HUNT, JOHN PATRICK | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick; Cognata, Amber Rose |
22-1-01977-06 | DAVIS, JASEN NATHANUEL | 7/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 MHSA REVIEW | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
22-1-02005-06 | SEBURG, SHAUN GLENN | 6/20/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-02017-06 | DOUGHERTY, RYAN MATTHEW | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | Vukanovich, Robert M |
22-1-02027-06 | CISNEROS RAMIREZ, ERNESTO A | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-02048-06 | GOLDEN, GABRIEL RANDELL | 6/14/2024 | 12:30 PM | Review Hearing #2 DRUG COURT REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-02055-06 | SHELTON, ROXANNE K | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #2 MOTION & CERT FOR OR REVOKING STAY OF PROCEEDINGS | 5th Floor Department 2 | Cane, Neil L. |
22-1-02069-06 | HUMPHREYS, KENDRICK CHANDLER | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | McAleer, Erin Bradley |
22-1-02069-06 | HUMPHREYS, KENDRICK CHANDLER | 7/16/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | McAleer, Erin Bradley |
22-1-02079-06 | LANG, DOMINIC RAY | 5/22/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 5th Floor Department 2 | Avery, Angela Marie |
22-1-02083-06 | URBINA MARROQUIN, LUDVIN A | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-02085-06 | WILLIS, DAVID CHARLES | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-02104-06 | HAWTHORNE, PHILLIP JOHN | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-02116-06 | ALEXKSA, JEREMY ALLEN | 6/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW COMP. EVAL | Ground Floor Arraignment Court | Townsend, Josephine C |
22-1-02128-06 | WARD, MONIQUE MARIE | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
22-1-02128-06 | WARD, MONIQUE MARIE | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
22-1-02135-06 | HUIZAR, ESTHER LEOL | 6/20/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
22-1-02135-06 | HUIZAR, ESTHER LEOL | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
22-1-02135-06 | HUIZAR, ESTHER LEOL | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
22-1-02137-06 | HAMM, BROCK JASON | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | 4th Floor Department 6 | Ard, Philip Michael |
22-1-02137-06 | HAMM, BROCK JASON | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Ard, Philip Michael |
22-1-02137-06 | HAMM, BROCK JASON | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Ard, Philip Michael |
22-1-02138-06 | MUDEHWE, TAPIWA | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-02143-06 | GILLILAND, DEREK TYLER | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-02147-06 | SHABEEB, RAMSEY RAY | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Barrar, Jeffrey David |
22-1-02148-06 | KIBBEE, SEAN PATRICK | 6/25/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Alsept, B. Renee; Townsend, Josephine C |
22-1-02148-06 | KIBBEE, SEAN PATRICK | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Alsept, B. Renee; Townsend, Josephine C |
22-1-02210-06 | WARD, MONIQUE MARIE | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
22-1-02210-06 | WARD, MONIQUE MARIE | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
22-1-02214-06 | LAUGHLIN, BRET MICHAEL | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-02215-06 | REDINGER, TROY ALLEN | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | McMullen, Jon J |
22-1-02215-06 | REDINGER, TROY ALLEN | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | McMullen, Jon J |
22-1-02217-06 | SKOCH, JAMES CHARLES | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | DOWNS, SEAN M. |
22-1-02217-06 | SKOCH, JAMES CHARLES | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | DOWNS, SEAN M. |
22-1-02219-06 | CLONTS, ETHAN ALEXANDER | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 DEFENSE MT FOR SECOND CHAIR | 4th Floor Department 6 | Spencer, Marina Claire |
22-1-02219-06 | CLONTS, ETHAN ALEXANDER | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Spencer, Marina Claire |
22-1-02219-06 | CLONTS, ETHAN ALEXANDER | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Spencer, Marina Claire |
22-1-02257-06 | DENTON, DYLAN ANDREW | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02257-06 | DENTON, DYLAN ANDREW | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02257-06 | DENTON, DYLAN ANDREW | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02271-06 | SCORY, SAMUEL ANTONIO | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Lavallee, Therese Marie |
22-1-02271-06 | SCORY, SAMUEL ANTONIO | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Lavallee, Therese Marie |
22-1-02324-06 | MCCLURE, JOHNATHON A | 5/22/2024 | 9:00 AM | Arraignment #9 SENTENCING | 5th Floor Department 2 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02325-06 | MILLER, JAY DOUGLAS | 5/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | RITCHIE, AARON |
22-1-02325-06 | MILLER, JAY DOUGLAS | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | RITCHIE, AARON |
22-1-02325-06 | MILLER, JAY DOUGLAS | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | RITCHIE, AARON |
22-1-02355-06 | MITCHELL, EVANGELIQUE PARIS | 6/12/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-02362-06 | FLORES, ALVARO ARMANDO | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #6 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie |
22-1-02362-06 | FLORES, ALVARO ARMANDO | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie |
22-1-02362-06 | FLORES, ALVARO ARMANDO | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie |
22-1-02367-06 | URBINA, DEZMON | 7/2/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 REVIEW COMPETENCY STATUS | 4th Floor Department 6 | SHREEVE, MIRANDA E |
22-1-02392-06 | SUAREZ, DAMON NATHANIEL ROSS | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | Reardon, Kari Leigh |
22-1-02392-06 | SUAREZ, DAMON NATHANIEL ROSS | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Reardon, Kari Leigh |
22-1-02392-06 | SUAREZ, DAMON NATHANIEL ROSS | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
22-1-02416-06 | TRAN, TUAN HOANG | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 COMPENTENCY REVIEW | 4th Floor Department 6 | SHREEVE, MIRANDA E |
22-1-02425-06 | MCCRACKEN, KEVIN PATRICK | 5/22/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #8 | Ground Floor Arraignment Court | Commisa, David Christopher |
22-1-02425-06 | MCCRACKEN, KEVIN PATRICK | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher |
22-1-02425-06 | MCCRACKEN, KEVIN PATRICK | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher |
22-1-02427-06 | POTWIN, MICHAEL JAMES | 5/31/2024 | 12:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
22-1-02429-06 | PECK, DAVID TALYNN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Sentencing Hearing #2 | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD |
22-1-02432-06 | DAWSON, GREGORY WILLIAM | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
22-1-02432-06 | DAWSON, GREGORY WILLIAM | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
22-1-02444-06 | SCHELLHAS, JAMES DURAN | 6/27/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-02467-06 | BREWER-CRULL, EMERSUN IRIE | 5/23/2024 | 9:00 AM | Sentencing Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
22-1-02488-06 | SCHELLHAS, JAMES DURAN | 6/27/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-02493-06 | PEIFFER, CHRISTINA MARIE | 7/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 FOSA Review | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David |
22-1-02528-06 | VITEK, CLARK A | 7/16/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | LEE, D ANGUS |
22-1-02528-06 | VITEK, CLARK A | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | LEE, D ANGUS |
22-1-02531-06 | SCHEER, ANDRE R | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | GREEN, JOHN LEHR |
22-1-02531-06 | SCHEER, ANDRE R | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | GREEN, JOHN LEHR |
22-1-02531-06 | SCHEER, ANDRE R | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 5th Floor Department 2 | GREEN, JOHN LEHR |
22-1-02532-06 | SCHEER, DARUIS MILTON | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02532-06 | SCHEER, DARUIS MILTON | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02532-06 | SCHEER, DARUIS MILTON | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02533-06 | BRENNAN, ELIJAH EDWARD | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | DOWNS, SEAN M. |
22-1-02533-06 | BRENNAN, ELIJAH EDWARD | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | DOWNS, SEAN M. |
22-1-02533-06 | BRENNAN, ELIJAH EDWARD | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | DOWNS, SEAN M. |
22-1-02556-06 | LOCKHART, JONATHAN ANDREW | 6/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #3 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02565-06 | JENNERJOHN, JASON DAVID | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David |
22-1-02565-06 | JENNERJOHN, JASON DAVID | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David |
22-1-02565-06 | JENNERJOHN, JASON DAVID | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David |
22-1-02590-06 | DURAN, SPENCER JAMES | 6/4/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
22-1-02595-06 | KEITA, KARIN L | 5/20/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02595-06 | KEITA, KARIN L | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02595-06 | KEITA, KARIN L | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02606-06 | FENNE, MATTHEW EDWARD | 6/4/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #9 MOTION TO RESCIND | 3rd Floor Department 7 | Keller, Amanda Cathi |
22-1-02686-06 | SALDANA, JOSE GUADALUPE SANCH | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-02689-06 | VALENCIA, MICHELLE GUADALUPE | 6/27/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #7 Diversion Confirmation | 5th Floor Department 2 | Carley, Thomas Floyd |
22-1-02692-06 | MOSS, DAVID ADAM | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02715-06 | COOK, YANA NAYATI | 6/18/2024 | 9:00 AM | Status Conference #6 | Ground Floor Arraignment Court | Spencer, Marina Claire; TERRY, JOHN CARLSON; Walker, Brian A |
22-1-02715-06 | COOK, YANA NAYATI | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Spencer, Marina Claire; TERRY, JOHN CARLSON; Walker, Brian A |
22-1-02715-06 | COOK, YANA NAYATI | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Spencer, Marina Claire; TERRY, JOHN CARLSON; Walker, Brian A |
22-1-02726-06 | BRADY, LEONNA LOUISE | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | SHREEVE, MIRANDA E |
22-1-02726-06 | BRADY, LEONNA LOUISE | 5/22/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | SHREEVE, MIRANDA E |
22-1-02726-06 | BRADY, LEONNA LOUISE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | SHREEVE, MIRANDA E |
22-1-02726-06 | BRADY, LEONNA LOUISE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | SHREEVE, MIRANDA E |
22-1-02756-06 | FAQERI, IRSHAD AHMAD | 6/11/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | Andersen, Robert Ryan; Barrar, Jeffrey David |
22-1-02756-06 | FAQERI, IRSHAD AHMAD | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Andersen, Robert Ryan; Barrar, Jeffrey David |
22-1-02756-06 | FAQERI, IRSHAD AHMAD | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Andersen, Robert Ryan; Barrar, Jeffrey David |
22-1-02763-06 | MORENO-REYES, ANAHI | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
22-1-02763-06 | MORENO-REYES, ANAHI | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
22-1-02764-06 | CARVER, OLIVIA TIA MARIE | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 STAY REVOKE | 5th Floor Department 2 | None |
22-1-02805-06 | ESPINOZA-MENDOZA, ENRIQUE JUAN | 6/11/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02805-06 | ESPINOZA-MENDOZA, ENRIQUE JUAN | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02805-06 | ESPINOZA-MENDOZA, ENRIQUE JUAN | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02808-06 | SEEFRIED, JAMES PATRICK | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
22-1-02808-06 | SEEFRIED, JAMES PATRICK | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Avery, Angela Marie |
22-1-02848-06 | ALVES, MARIAH THERESA-ROSE | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 RESTITUTION REVIEW | 5th Floor Department 2 | Thayer, Steven W. |
22-1-02857-06 | MADDOX, MICHAEL STEWART | 6/10/2024 | 10:00 AM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | CAMPBELL, BRANDON CHARLES |
22-1-02872-06 | BAUGHMAN, DONIVON LARRY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
22-1-02872-06 | BAUGHMAN, DONIVON LARRY | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
22-1-02879-06 | SOIEN, NEIOS | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | GOLDSTEIN, ARI ROTHMAN; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02879-06 | SOIEN, NEIOS | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | GOLDSTEIN, ARI ROTHMAN; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02883-06 | TISHCHENKO, VLADIMIRE P | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-02884-06 | WHEELER, RAINEE HOPE MERCEDES | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
22-1-02902-06 | HUTCHINS, GEORGE MCDANIEL | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Arden, Mary H.; Phelan, Christina Rose |
22-1-02913-06 | PADILLA, JOSE ARTURO JUAREZ | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing 9a.44 Hearing & 3.5 Hearing | 3rd Floor Department 7 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02913-06 | PADILLA, JOSE ARTURO JUAREZ | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02913-06 | PADILLA, JOSE ARTURO JUAREZ | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
22-1-02915-06 | TELLUP, JORDAN JERRAD | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
22-1-02915-06 | TELLUP, JORDAN JERRAD | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
22-1-02917-06 | WHITE, JAMAL D | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David; Reardon, Kari Leigh |
22-1-02917-06 | WHITE, JAMAL D | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David; Reardon, Kari Leigh |
22-1-02922-06 | TISHCHENKO, VLADIMIR P | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
22-1-02923-06 | WHITE, JAMAL D | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David; Reardon, Kari Leigh |
22-1-02923-06 | WHITE, JAMAL D | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David; Reardon, Kari Leigh |
22-1-02926-06 | HENSLEY, KRISTOPHER ALAN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher |
22-1-02926-06 | HENSLEY, KRISTOPHER ALAN | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher |
22-1-02941-06 | PERRIN, SCOTT JOSEPH | 6/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing MENTAL HEALTH SENTENCING REVIEW | 3rd Floor Department 1 | Avery, Angela Marie; Nielsen, Eric J. |
22-1-02972-06 | HAMILTON, ADRIEN JERIMIAH | 6/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
22-1-02972-06 | HAMILTON, ADRIEN JERIMIAH | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
22-1-02972-06 | HAMILTON, ADRIEN JERIMIAH | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
22-1-03014-06 | HOLLINS, MALACHI DAVID NORVELL | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #6 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick |
22-1-03014-06 | HOLLINS, MALACHI DAVID NORVELL | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Byrd, Louis Broderick |
22-1-03014-06 | HOLLINS, MALACHI DAVID NORVELL | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Byrd, Louis Broderick |
22-1-03023-06 | STOWE, ALICIA KAYE | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing # STIPULATED MOTION | 5th Floor Department 2 | McMullen, Jon J |
22-1-03023-06 | STOWE, ALICIA KAYE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | McMullen, Jon J |
22-1-03023-06 | STOWE, ALICIA KAYE | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | McMullen, Jon J |
22-1-03026-06 | FULPS, JASON WAYNE | 6/13/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW COMP | 4th Floor Department 8 | Reardon, Kari Leigh |
22-2-00166-06 | BENJAMIN MATTHIAS et al vs STEPHEN RECHENMACHER et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P/ MT FOR SUMMARY JUDGEMENT *FR 06/14* TO 07/19* | 3rd Floor Department 11 | Clark, Jane Elizabeth |
22-2-00166-06 | BENJAMIN MATTHIAS et al vs STEPHEN RECHENMACHER et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P/ MT FOR SUMMARY JUDGEMENT *FR 06/14* TO 07/19* | 3rd Floor Department 11 | Forrar Atkins, Michele Christine; Gardner, Joseph Vickers |
22-2-00203-06 | CECILIA WENNING vs W-P SUNPOINTE, LLC et al | 7/17/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Beckett, Guy William |
22-2-00203-06 | CECILIA WENNING vs W-P SUNPOINTE, LLC et al | 7/17/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Drotzmann, Christopher John |
22-2-00513-06 | IGOR LUPEKHA vs SILVIYA KOLOMBET | 5/24/2024 | 9:00 AM | Status Conference #11 | 3rd Floor Department 11 | MCKEAN, COLLIN C. |
22-2-00513-06 | IGOR LUPEKHA vs SILVIYA KOLOMBET | 5/24/2024 | 9:00 AM | Status Conference #11 | 3rd Floor Department 11 | Townsend, Josephine C |
22-2-00513-06 | IGOR LUPEKHA vs SILVIYA KOLOMBET | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 3-Days 3rd Amended | 3rd Floor Department 11 | MCKEAN, COLLIN C. |
22-2-00513-06 | IGOR LUPEKHA vs SILVIYA KOLOMBET | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 3-Days 3rd Amended | 3rd Floor Department 11 | Townsend, Josephine C |
22-2-00669-06 | DENISE JULIAN vs PATRICK JULIAN | 8/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | ASHER, ADAM RICHARD; DUNN, ARIN M |
22-2-00669-06 | DENISE JULIAN vs PATRICK JULIAN | 8/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Schlotfeldt, Albert F. |
22-2-00892-06 | TRISTAN LACEY et al vs CECILIA CERVANTES | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Downer, Jeffrey Paul |
22-2-00892-06 | TRISTAN LACEY et al vs CECILIA CERVANTES | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Downer, Jeffrey Paul; Fels, Peter L. |
22-2-00892-06 | TRISTAN LACEY et al vs CECILIA CERVANTES | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-01259-06 | NANCY DOTY INC., AS CONSERVATOR FOR ISAIAH TRISTAN vs ROBINSON CONSTRUCTION COMPANY | 7/26/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #3 | 4th Floor Department 3 | Bannan, Carinne Elizabeth; Dietzler, Mark; Muse, Dirk Jonathan; Reppart, Kimberly Anne |
22-2-01259-06 | NANCY DOTY INC., AS CONSERVATOR FOR ISAIAH TRISTAN vs ROBINSON CONSTRUCTION COMPANY | 7/26/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #3 | 4th Floor Department 3 | Grube, Joseph Andrew; OREHOSKI, KAREN; Paulson, Jane Suzanne |
22-2-01370-06 | MAYA SAMANIEGO vs JASMINE GUIRADO et al | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #3 - 5 DAY JURY TRIAL | 4th Floor Department 3 | DALTON, NICOLE TERECE |
22-2-01370-06 | MAYA SAMANIEGO vs JASMINE GUIRADO et al | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #3 - 5 DAY JURY TRIAL | 4th Floor Department 3 | Singh, Avin Sukh |
22-2-01370-06 | MAYA SAMANIEGO vs JASMINE GUIRADO et al | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #3 - 5 DAY JURY TRIAL | 4th Floor Department 3 | WIDNEY, ALLISON MAE |
22-2-01533-06 | BRITTANY ESQUIVEL vs BAKKEN INDUSTRIES | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #1 | 3rd Floor Department 1 | BAZE, LESLIE ERIN |
22-2-01533-06 | BRITTANY ESQUIVEL vs BAKKEN INDUSTRIES | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #1 | 3rd Floor Department 1 | Lee, Robert D.; Sharifova, Narmina E |
22-2-01701-06 | RICARDO MACIAS vs CRAIG HARGREAVES et al | 7/17/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | BRODIE JACKSON, NICOLE; NICHOLES, ALAYNA LYN |
22-2-01701-06 | RICARDO MACIAS vs CRAIG HARGREAVES et al | 7/17/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
22-2-01720-06 | JUDYANNE C BARNHILL vs TREVOR L SCOTT | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (D) MT TO REDACT | 3rd Floor Department 11 | Kurtz, Ryan Peter |
22-2-01720-06 | JUDYANNE C BARNHILL vs TREVOR L SCOTT | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (D) MT TO REDACT | 3rd Floor Department 11 | Schlotfeldt, Albert F. |
22-2-01795-06 | DAVID CASE et al vs TIGER ROOFING NW, LLC et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Status Conference 11 | 3rd Floor Department 11 | Calderbank, Timothy J. |
22-2-01795-06 | DAVID CASE et al vs TIGER ROOFING NW, LLC et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Status Conference 11 | 3rd Floor Department 11 | CONWAY, JESSE DAVID; FRY, GREGORY P |
22-2-01795-06 | DAVID CASE et al vs TIGER ROOFING NW, LLC et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Status Conference 11 | 3rd Floor Department 11 | GODWIN, BRANT A |
22-2-01795-06 | DAVID CASE et al vs TIGER ROOFING NW, LLC et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Status Conference 11 | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-01795-06 | DAVID CASE et al vs TIGER ROOFING NW, LLC et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Status Conference 11 | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-01795-06 | DAVID CASE et al vs TIGER ROOFING NW, LLC et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Status Conference 11 | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-01821-06 | HOLLY DEE SCRIBNER vs CAMDEN HALL PLLC et al | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 4 DAYS | 5th Floor Department 2 | Green, Matthew D.; Townsend, Josephine C; Whitlock, Douglas O |
22-2-01907-06 | 911 RESTORATION, INC vs CHRISTIAN LLANOS et al | 6/26/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | Guild, David John; Larkin, Thomas Ardell |
22-2-01907-06 | 911 RESTORATION, INC vs CHRISTIAN LLANOS et al | 6/26/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | Hunter, Brian Patrick |
22-2-01907-06 | 911 RESTORATION, INC vs CHRISTIAN LLANOS et al | 8/1/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 1-Day | 4th Floor Department 3 | Guild, David John; Larkin, Thomas Ardell |
22-2-01907-06 | 911 RESTORATION, INC vs CHRISTIAN LLANOS et al | 8/1/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 1-Day | 4th Floor Department 3 | Hunter, Brian Patrick |
22-2-01919-06 | BENJAMIN M ENEAS vs SELENA L ELLIS et al | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-6 6 DAYS | 4th Floor Department 3 | EVERSOLE, SARAH; WOOD, LESLI |
22-2-01919-06 | BENJAMIN M ENEAS vs SELENA L ELLIS et al | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-6 6 DAYS | 4th Floor Department 3 | Gehrmann, Grant Arnold |
22-2-01919-06 | BENJAMIN M ENEAS vs SELENA L ELLIS et al | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-6 6 DAYS | 4th Floor Department 3 | WIDNEY, ALLISON MAE |
22-2-02053-06 | ROSANNA SULLIVAN vs JUAN VARGAS GONZALES et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 R/ MT TO STAY PROCEEDINGS DUE TO MILITARY SERVICE | 3rd Floor Department 11 | BENSON, YVONNE MARIE; DIEFENBACH, MAGGIE EILEEN |
22-2-02053-06 | ROSANNA SULLIVAN vs JUAN VARGAS GONZALES et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 R/ MT TO STAY PROCEEDINGS DUE TO MILITARY SERVICE | 3rd Floor Department 11 | Townsend, Josephine C |
22-2-02098-06 | PARKVIEW AT VANCOUVERCENTER CONDOMINIUM ASSOCIATION vs NETWORK DESIGN LLC et al | 5/21/2024 | 1:30 PM | Motion to Continue | 3rd Floor Department 11 | Anderson, Alec Jeffrey; Downer, Jeffrey Paul; Ford, Kenneth Bryan; Rosenberg, Marc; VIAL, MICHAEL JOSEPH ALBER |
22-2-02098-06 | PARKVIEW AT VANCOUVERCENTER CONDOMINIUM ASSOCIATION vs NETWORK DESIGN LLC et al | 5/21/2024 | 1:30 PM | Motion to Continue | 3rd Floor Department 11 | CONWAY, JESSE DAVID |
22-2-02098-06 | PARKVIEW AT VANCOUVERCENTER CONDOMINIUM ASSOCIATION vs NETWORK DESIGN LLC et al | 5/21/2024 | 1:30 PM | Motion to Continue | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-02098-06 | PARKVIEW AT VANCOUVERCENTER CONDOMINIUM ASSOCIATION vs NETWORK DESIGN LLC et al | 6/3/2024 | 10:00 AM | Summary Judgment | 3rd Floor Department 11 | Anderson, Alec Jeffrey; Downer, Jeffrey Paul; Ford, Kenneth Bryan; Rosenberg, Marc; VIAL, MICHAEL JOSEPH ALBER |
22-2-02098-06 | PARKVIEW AT VANCOUVERCENTER CONDOMINIUM ASSOCIATION vs NETWORK DESIGN LLC et al | 6/3/2024 | 10:00 AM | Summary Judgment | 3rd Floor Department 11 | CONWAY, JESSE DAVID |
22-2-02098-06 | PARKVIEW AT VANCOUVERCENTER CONDOMINIUM ASSOCIATION vs NETWORK DESIGN LLC et al | 6/3/2024 | 10:00 AM | Summary Judgment | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-02098-06 | PARKVIEW AT VANCOUVERCENTER CONDOMINIUM ASSOCIATION vs NETWORK DESIGN LLC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 Status Conference | 3rd Floor Department 11 | Anderson, Alec Jeffrey; Downer, Jeffrey Paul; Ford, Kenneth Bryan; Rosenberg, Marc; VIAL, MICHAEL JOSEPH ALBER |
22-2-02098-06 | PARKVIEW AT VANCOUVERCENTER CONDOMINIUM ASSOCIATION vs NETWORK DESIGN LLC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 Status Conference | 3rd Floor Department 11 | CONWAY, JESSE DAVID |
22-2-02098-06 | PARKVIEW AT VANCOUVERCENTER CONDOMINIUM ASSOCIATION vs NETWORK DESIGN LLC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 Status Conference | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-02098-06 | PARKVIEW AT VANCOUVERCENTER CONDOMINIUM ASSOCIATION vs NETWORK DESIGN LLC et al | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 5-Day | 3rd Floor Department 11 | Anderson, Alec Jeffrey; Downer, Jeffrey Paul; Ford, Kenneth Bryan; Rosenberg, Marc; VIAL, MICHAEL JOSEPH ALBER |
22-2-02098-06 | PARKVIEW AT VANCOUVERCENTER CONDOMINIUM ASSOCIATION vs NETWORK DESIGN LLC et al | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 5-Day | 3rd Floor Department 11 | CONWAY, JESSE DAVID |
22-2-02098-06 | PARKVIEW AT VANCOUVERCENTER CONDOMINIUM ASSOCIATION vs NETWORK DESIGN LLC et al | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 5-Day | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-02302-06 | GOLDMAN SACH BANK USA vs EDWARD CRESAP | 6/14/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 *FR 04/26* TO 06/14* | 3rd Floor Department 11 | Bresler, Joseph Marshall |
22-2-02302-06 | GOLDMAN SACH BANK USA vs EDWARD CRESAP | 6/14/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 *FR 04/26* TO 06/14* | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-02338-06 | SAMUEL JEAN KYSAR et al vs JEFFREY L VANTASSEL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3- 3 DAY | 4th Floor Department 3 | Dack, Timothy James |
22-2-02338-06 | SAMUEL JEAN KYSAR et al vs JEFFREY L VANTASSEL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3- 3 DAY | 4th Floor Department 3 | Lindberg, Jeffrey Thomas |
22-2-02425-06 | DYLAN JONES vs HAROLD LEMAY ENTERPRISES, INC et al | 7/2/2024 | 9:00 AM | Summary Judgment Plainitff & Defense Motions | 3rd Floor Department 1 | Acken, John Louis; CALLAHAN, SHAUN |
22-2-02425-06 | DYLAN JONES vs HAROLD LEMAY ENTERPRISES, INC et al | 7/2/2024 | 9:00 AM | Summary Judgment Plainitff & Defense Motions | 3rd Floor Department 1 | Floyd, Francis Stanley; Urban, Skyler Paul |
22-2-02425-06 | DYLAN JONES vs HAROLD LEMAY ENTERPRISES, INC et al | 7/2/2024 | 9:00 AM | Summary Judgment Plainitff & Defense Motions | 3rd Floor Department 1 | None |
22-2-02425-06 | DYLAN JONES vs HAROLD LEMAY ENTERPRISES, INC et al | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #1 7-Day | 3rd Floor Department 1 | Acken, John Louis; CALLAHAN, SHAUN |
22-2-02425-06 | DYLAN JONES vs HAROLD LEMAY ENTERPRISES, INC et al | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #1 7-Day | 3rd Floor Department 1 | Floyd, Francis Stanley; Urban, Skyler Paul |
22-2-02425-06 | DYLAN JONES vs HAROLD LEMAY ENTERPRISES, INC et al | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #1 7-Day | 3rd Floor Department 1 | None |
22-2-02563-06 | LISA O'MALLEY vs NORTH STAR RESTAURANTS, INC et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 / D / SEAL | 3rd Floor Department 11 | FARMER, TYLER L |
22-2-02563-06 | LISA O'MALLEY vs NORTH STAR RESTAURANTS, INC et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 / D / SEAL | 3rd Floor Department 11 | HABERTHUR, PHILLIP JUSTIN |
22-2-02563-06 | LISA O'MALLEY vs NORTH STAR RESTAURANTS, INC et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 / D / SEAL | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-02563-06 | LISA O'MALLEY vs NORTH STAR RESTAURANTS, INC et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #11 / STIPULATED CASE STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | FARMER, TYLER L |
22-2-02563-06 | LISA O'MALLEY vs NORTH STAR RESTAURANTS, INC et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #11 / STIPULATED CASE STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | HABERTHUR, PHILLIP JUSTIN |
22-2-02563-06 | LISA O'MALLEY vs NORTH STAR RESTAURANTS, INC et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #11 / STIPULATED CASE STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-02563-06 | LISA O'MALLEY vs NORTH STAR RESTAURANTS, INC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 CASE STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | FARMER, TYLER L |
22-2-02563-06 | LISA O'MALLEY vs NORTH STAR RESTAURANTS, INC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 CASE STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | HABERTHUR, PHILLIP JUSTIN |
22-2-02563-06 | LISA O'MALLEY vs NORTH STAR RESTAURANTS, INC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 CASE STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-02563-06 | LISA O'MALLEY vs NORTH STAR RESTAURANTS, INC et al | 7/10/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #11 / CASE STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | FARMER, TYLER L |
22-2-02563-06 | LISA O'MALLEY vs NORTH STAR RESTAURANTS, INC et al | 7/10/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #11 / CASE STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | HABERTHUR, PHILLIP JUSTIN |
22-2-02563-06 | LISA O'MALLEY vs NORTH STAR RESTAURANTS, INC et al | 7/10/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #11 / CASE STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-02563-06 | LISA O'MALLEY vs NORTH STAR RESTAURANTS, INC et al | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 | 3rd Floor Department 11 | FARMER, TYLER L |
22-2-02563-06 | LISA O'MALLEY vs NORTH STAR RESTAURANTS, INC et al | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 | 3rd Floor Department 11 | HABERTHUR, PHILLIP JUSTIN |
22-2-02563-06 | LISA O'MALLEY vs NORTH STAR RESTAURANTS, INC et al | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-02567-06 | KIRK CHRISTIANSON vs SMILES DENTAL GROUP, PC | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | McHugh, Colin Francis |
22-2-02567-06 | KIRK CHRISTIANSON vs SMILES DENTAL GROUP, PC | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Versnel, John Cornelius |
22-2-02567-06 | KIRK CHRISTIANSON vs SMILES DENTAL GROUP, PC | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 8 DAYS | 3rd Floor Department 11 | McHugh, Colin Francis |
22-2-02567-06 | KIRK CHRISTIANSON vs SMILES DENTAL GROUP, PC | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 8 DAYS | 3rd Floor Department 11 | Versnel, John Cornelius |
22-2-02593-06 | HERONTIDE II, LLC vs CITY OF VANCOUVER et al | 7/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | BAYNARD-COOKE, SARA E; GIGLER, PHILIP A |
22-2-02593-06 | HERONTIDE II, LLC vs CITY OF VANCOUVER et al | 7/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Calvert, Maren |
22-2-02593-06 | HERONTIDE II, LLC vs CITY OF VANCOUVER et al | 7/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Stuber, Brandon W |
22-2-02631-06 | DENISE POOLE vs PAUK O HSIAO et al | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #1 5-Day | 3rd Floor Department 1 | Jahn, Ryan |
22-2-02631-06 | DENISE POOLE vs PAUK O HSIAO et al | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #1 5-Day | 3rd Floor Department 1 | Potter, Aaron J |
22-2-02718-06 | FIDELITY & DEPOSIT COMPANY OF MARYLAND vs LKE CORPORATION et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 / P / SUMMARY JUDGMENT | 3rd Floor Department 11 | FRIEDRICH, PAUL KEANE |
22-2-02718-06 | FIDELITY & DEPOSIT COMPANY OF MARYLAND vs LKE CORPORATION et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 / P / SUMMARY JUDGMENT | 3rd Floor Department 11 | Schlotfeldt, Albert F. |
22-2-02718-06 | FIDELITY & DEPOSIT COMPANY OF MARYLAND vs LKE CORPORATION et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | FRIEDRICH, PAUL KEANE |
22-2-02718-06 | FIDELITY & DEPOSIT COMPANY OF MARYLAND vs LKE CORPORATION et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Schlotfeldt, Albert F. |
22-2-02774-06 | DIANE BRADSETH et al vs RACHAEL POTTS et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | BECKER, DYLAN THOMAS |
22-2-02774-06 | DIANE BRADSETH et al vs RACHAEL POTTS et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-02774-06 | DIANE BRADSETH et al vs RACHAEL POTTS et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-02774-06 | DIANE BRADSETH et al vs RACHAEL POTTS et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Wagner, Laurence R. |
22-2-02821-06 | RUDY ALLISON vs SMIT LOGISTICS INC et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - P - STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | ANDERSON, JOSHUA D |
22-2-02821-06 | RUDY ALLISON vs SMIT LOGISTICS INC et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - P - STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Trabolsi, Gary A. |
22-2-02826-06 | IN RE THE GUARDIANSHIP OF AMAJ SLIDER | 6/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #1 STATUS OF RECEIPTS | 3rd Floor Department 1 | Baumgartner, William Vance |
22-2-03002-06 | TURCIOS ROOFING & GENERAL CONSTRUCTION LLC vs JEFFREY WOODHOUSE et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-03002-06 | TURCIOS ROOFING & GENERAL CONSTRUCTION LLC vs JEFFREY WOODHOUSE et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Schlotfeldt, Albert F. |
22-2-03002-06 | TURCIOS ROOFING & GENERAL CONSTRUCTION LLC vs JEFFREY WOODHOUSE et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Volvovic, Joshua Luke |
22-2-03002-06 | TURCIOS ROOFING & GENERAL CONSTRUCTION LLC vs JEFFREY WOODHOUSE et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P/ DEFAULT JUDGEMENT | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-03002-06 | TURCIOS ROOFING & GENERAL CONSTRUCTION LLC vs JEFFREY WOODHOUSE et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P/ DEFAULT JUDGEMENT | 3rd Floor Department 11 | Schlotfeldt, Albert F. |
22-2-03002-06 | TURCIOS ROOFING & GENERAL CONSTRUCTION LLC vs JEFFREY WOODHOUSE et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P/ DEFAULT JUDGEMENT | 3rd Floor Department 11 | Volvovic, Joshua Luke |
22-2-03002-06 | TURCIOS ROOFING & GENERAL CONSTRUCTION LLC vs JEFFREY WOODHOUSE et al | 6/11/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #11 2 DAYS | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-03002-06 | TURCIOS ROOFING & GENERAL CONSTRUCTION LLC vs JEFFREY WOODHOUSE et al | 6/11/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #11 2 DAYS | 3rd Floor Department 11 | Schlotfeldt, Albert F. |
22-2-03002-06 | TURCIOS ROOFING & GENERAL CONSTRUCTION LLC vs JEFFREY WOODHOUSE et al | 6/11/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #11 2 DAYS | 3rd Floor Department 11 | Volvovic, Joshua Luke |
22-2-03039-06 | JAMES M MURPHY vs ERIC SCHADLER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | LLOYD, DANIEL G |
22-2-03039-06 | JAMES M MURPHY vs ERIC SCHADLER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | ProSe |
22-2-03051-06 | MARK E BURK vs COLUMBIA VISTA ADULT FAMILY HOME, INC et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P/ SECOND MT TO CONT TRIAL AND AMEND CASE SCHEDULING ORDER | 3rd Floor Department 11 | Dixon, Martin Mankowski |
22-2-03051-06 | MARK E BURK vs COLUMBIA VISTA ADULT FAMILY HOME, INC et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P/ SECOND MT TO CONT TRIAL AND AMEND CASE SCHEDULING ORDER | 3rd Floor Department 11 | Gordon, Noah Jacob; RHOADES, NICOLE M |
22-2-03051-06 | MARK E BURK vs COLUMBIA VISTA ADULT FAMILY HOME, INC et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P/ SECOND MT TO CONT TRIAL AND AMEND CASE SCHEDULING ORDER | 3rd Floor Department 11 | Kurtz, Ryan Peter |
22-2-03051-06 | MARK E BURK vs COLUMBIA VISTA ADULT FAMILY HOME, INC et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P/ SECOND MT TO CONT TRIAL AND AMEND CASE SCHEDULING ORDER | 3rd Floor Department 11 | McGaughey, Shellie |
22-2-03051-06 | MARK E BURK vs COLUMBIA VISTA ADULT FAMILY HOME, INC et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P/ SECOND MT TO CONT TRIAL AND AMEND CASE SCHEDULING ORDER | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-03051-06 | MARK E BURK vs COLUMBIA VISTA ADULT FAMILY HOME, INC et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 Status Conferenace | 3rd Floor Department 11 | Dixon, Martin Mankowski |
22-2-03051-06 | MARK E BURK vs COLUMBIA VISTA ADULT FAMILY HOME, INC et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 Status Conferenace | 3rd Floor Department 11 | Gordon, Noah Jacob; RHOADES, NICOLE M |
22-2-03051-06 | MARK E BURK vs COLUMBIA VISTA ADULT FAMILY HOME, INC et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 Status Conferenace | 3rd Floor Department 11 | Kurtz, Ryan Peter |
22-2-03051-06 | MARK E BURK vs COLUMBIA VISTA ADULT FAMILY HOME, INC et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 Status Conferenace | 3rd Floor Department 11 | McGaughey, Shellie |
22-2-03051-06 | MARK E BURK vs COLUMBIA VISTA ADULT FAMILY HOME, INC et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 Status Conferenace | 3rd Floor Department 11 | None |
22-2-03117-06 | VIOREL MELNIK vs AHO CONSTRUCTION I, INC et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 D/ MT FOR SUMMARY OF JUDGEMENT | 3rd Floor Department 1 | Gustitus, Sandra Satre |
22-2-03117-06 | VIOREL MELNIK vs AHO CONSTRUCTION I, INC et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 D/ MT FOR SUMMARY OF JUDGEMENT | 3rd Floor Department 1 | Morasch, Steve Cameron |
22-2-03117-06 | VIOREL MELNIK vs AHO CONSTRUCTION I, INC et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 D/ MT FOR SUMMARY OF JUDGEMENT | 3rd Floor Department 1 | Nelson, Kathleen Anne |
22-2-03157-06 | VILLAGE PANTRY, INC vs CHRISTOPHER DUNNING | 5/20/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 - 3 DAY | 4th Floor Department 3 | ANDREWS, PHILIP RUSSELL; McAleer, Erin Bradley; TERRY, JOHN CARLSON |
22-2-03157-06 | VILLAGE PANTRY, INC vs CHRISTOPHER DUNNING | 5/20/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 - 3 DAY | 4th Floor Department 3 | HABERTHUR, PHILLIP JUSTIN; Sikora, James Patrick |
22-2-03163-06 | ANNE-MARIE DE BOEVER et al vs LEWALLEN BUILD LLC et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #1 frm 04-23 and CONSIDERATION OF FEES AND COSTS | 3rd Floor Department 1 | BERRY, MATTHEW ROBERT |
22-2-03163-06 | ANNE-MARIE DE BOEVER et al vs LEWALLEN BUILD LLC et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #1 frm 04-23 and CONSIDERATION OF FEES AND COSTS | 3rd Floor Department 1 | Dietrich, Steve Edwin; SMITH, WALTER |
22-2-03163-06 | ANNE-MARIE DE BOEVER et al vs LEWALLEN BUILD LLC et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #1 frm 04-23 and CONSIDERATION OF FEES AND COSTS | 3rd Floor Department 1 | Liberman, Eric Michael |
22-2-03163-06 | ANNE-MARIE DE BOEVER et al vs LEWALLEN BUILD LLC et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #1 frm 04-23 and CONSIDERATION OF FEES AND COSTS | 3rd Floor Department 1 | None |
22-2-03163-06 | ANNE-MARIE DE BOEVER et al vs LEWALLEN BUILD LLC et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #1 frm 04-23 and CONSIDERATION OF FEES AND COSTS | 3rd Floor Department 1 | None |
22-2-03163-06 | ANNE-MARIE DE BOEVER et al vs LEWALLEN BUILD LLC et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #1 frm 04-23 and CONSIDERATION OF FEES AND COSTS | 3rd Floor Department 1 | Peterson, Daniel Carl |
22-2-03163-06 | ANNE-MARIE DE BOEVER et al vs LEWALLEN BUILD LLC et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #1 frm 04-23 and CONSIDERATION OF FEES AND COSTS | 3rd Floor Department 1 | Sinner, R. Bryce |
22-2-08050-06 | DAMARIS HERNANDEZ vs Isaac Herrera Vargas | 5/31/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/ CHILDREN | Court House | Johnson, Adin Taylor |
22-2-08050-06 | DAMARIS HERNANDEZ vs Isaac Herrera Vargas | 5/31/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/ CHILDREN | Court House | KEDDIE, JEFFREY |
22-3-00004-06 | STACY MARIE FLORES vs MAURICE TYRELL BOYD, Jr | 5/23/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-00004-06 | STACY MARIE FLORES vs MAURICE TYRELL BOYD, Jr | 5/23/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
22-3-00018-06 | KYLE JACOB CARMICHAEL vs THERESA ELIZABETH CARMICHAEL | 7/12/2024 | 1:30 PM | Child Support review child support | Family Law Annex Courtroom 2 | Buie, Conor Parkinson |
22-3-00018-06 | KYLE JACOB CARMICHAEL vs THERESA ELIZABETH CARMICHAEL | 7/12/2024 | 1:30 PM | Child Support review child support | Family Law Annex Courtroom 2 | Toth, Lisa |
22-3-00149-06 | TAYLA E WESTERMAN vs PHILLIP A WESTERMAN et al | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
22-3-00149-06 | TAYLA E WESTERMAN vs PHILLIP A WESTERMAN et al | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
22-3-00150-06 | TONI MARIE JENSEN and WILLIAM JENSEN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 S/O FOR TRACKING | Family Law Annex Courtroom 3 | Hunter, Brian Patrick |
22-3-00150-06 | TONI MARIE JENSEN and WILLIAM JENSEN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 S/O FOR TRACKING | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-00165-06 | CHRISTIAN GRUBER vs MELISSA LEIGHANNE HEADRICK | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Foster, Teresa Loustaunau |
22-3-00165-06 | CHRISTIAN GRUBER vs MELISSA LEIGHANNE HEADRICK | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | FRANCIS, JOHN G.; ProSe |
22-3-00165-06 | CHRISTIAN GRUBER vs MELISSA LEIGHANNE HEADRICK | 7/15/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Foster, Teresa Loustaunau |
22-3-00165-06 | CHRISTIAN GRUBER vs MELISSA LEIGHANNE HEADRICK | 7/15/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | FRANCIS, JOHN G.; ProSe |
22-3-00175-06 | KANA CLARISSE HOWE vs TREVIN DARIN HALE | 6/4/2024 | 8:30 AM | Presentation of Final Order agreed | Family Law Annex Courtroom 2 | Pinkerton, Alixanne Bennett |
22-3-00175-06 | KANA CLARISSE HOWE vs TREVIN DARIN HALE | 6/4/2024 | 8:30 AM | Presentation of Final Order agreed | Family Law Annex Courtroom 2 | Vujovic, Anna Maria |
22-3-00229-06 | CASSIDY EDWARDS vs MICHAEL JON EDWARDS, Jr | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 R / P PLAN | Family Law Annex Courtroom 1 | ProSe |
22-3-00229-06 | CASSIDY EDWARDS vs MICHAEL JON EDWARDS, Jr | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 R / P PLAN | Family Law Annex Courtroom 1 | ProSe |
22-3-00265-06 | AARON DWAYNE LANA vs KRISTA HELLAYNE LANA | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R/ CLARIFY,COMPLIANCE,CR 70 RELIEF, ATTY FEES *FR 05-10* TO 05-31* | Family Law Annex Courtroom 3 | Ball, William D.; ProSe |
22-3-00265-06 | AARON DWAYNE LANA vs KRISTA HELLAYNE LANA | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R/ CLARIFY,COMPLIANCE,CR 70 RELIEF, ATTY FEES *FR 05-10* TO 05-31* | Family Law Annex Courtroom 3 | Boyd, Christopher Michael |
22-3-00291-06 | STATE OF WASHINGTON vs TROY DEAN CROUCH, Jr et al | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
22-3-00291-06 | STATE OF WASHINGTON vs TROY DEAN CROUCH, Jr et al | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
22-3-00323-06 | ELIZA M SMITH vs RICHARD REYNOSA | 6/21/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
22-3-00323-06 | ELIZA M SMITH vs RICHARD REYNOSA | 6/21/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
22-3-00338-06 | LIV R STOWE vs ALICIA KAYE STOWE | 6/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | Mendoza, Courtney Rae |
22-3-00338-06 | LIV R STOWE vs ALICIA KAYE STOWE | 6/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | Roberts, Emily Therese |
22-3-00338-06 | LIV R STOWE vs ALICIA KAYE STOWE | 6/20/2024 | 9:00 AM | Settlement Conference | Court House | Mendoza, Courtney Rae |
22-3-00338-06 | LIV R STOWE vs ALICIA KAYE STOWE | 6/20/2024 | 9:00 AM | Settlement Conference | Court House | Roberts, Emily Therese |
22-3-00338-06 | LIV R STOWE vs ALICIA KAYE STOWE | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #10 | Family Law Annex Courtroom 2 | Mendoza, Courtney Rae |
22-3-00338-06 | LIV R STOWE vs ALICIA KAYE STOWE | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #10 | Family Law Annex Courtroom 2 | Roberts, Emily Therese |
22-3-00338-06 | LIV R STOWE vs ALICIA KAYE STOWE | 8/5/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial RE PP/CS | Family Law Annex Courtroom 2 | Mendoza, Courtney Rae |
22-3-00338-06 | LIV R STOWE vs ALICIA KAYE STOWE | 8/5/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial RE PP/CS | Family Law Annex Courtroom 2 | Roberts, Emily Therese |
22-3-00364-06 | INGA DEMIR vs KONSTANTIN KOSCHEEV | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Gross, David W; PASCOE, W TODD; ProSe; SPENCER, CLAYTON LEE |
22-3-00364-06 | INGA DEMIR vs KONSTANTIN KOSCHEEV | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Townsend, Josephine C |
22-3-00364-06 | INGA DEMIR vs KONSTANTIN KOSCHEEV | 6/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 3 DAYS | Family Law Annex Courtroom 3 | Gross, David W; PASCOE, W TODD; ProSe; SPENCER, CLAYTON LEE |
22-3-00364-06 | INGA DEMIR vs KONSTANTIN KOSCHEEV | 6/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 3 DAYS | Family Law Annex Courtroom 3 | Townsend, Josephine C |
22-3-00375-06 | Ted Alan Henry vs Lorraine Amber Bowman | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 R / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
22-3-00375-06 | Ted Alan Henry vs Lorraine Amber Bowman | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 R / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe; Trotter, Michael S |
22-3-00376-06 | CHRISTINA MARIE CADDY & BRYAN LEONARD CADDY | 5/28/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 DAY, FROM 5/15/24 | Family Law Annex Courtroom 3 | Mccray, Vernon H.; ProSe |
22-3-00376-06 | CHRISTINA MARIE CADDY & BRYAN LEONARD CADDY | 5/28/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 DAY, FROM 5/15/24 | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-00376-06 | CHRISTINA MARIE CADDY & BRYAN LEONARD CADDY | 5/28/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 DAY, FROM 5/15/24 | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-00376-06 | CHRISTINA MARIE CADDY & BRYAN LEONARD CADDY | 5/28/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 DAY, FROM 5/15/24 | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
22-3-00407-06 | DIRK DOUGLAS SULLIVAN and PETRA MARIA SULLIVAN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order | Family Law Annex Courtroom 3 | Gazzola, Charles D. |
22-3-00407-06 | DIRK DOUGLAS SULLIVAN and PETRA MARIA SULLIVAN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order | Family Law Annex Courtroom 3 | ROBINSON, PATRICK M |
22-3-00431-06 | DANIELLE CHISHOLM and COLTON EDGE | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing -P/Discovery | Family Law Annex Courtroom 3 | COHEN, TESSA |
22-3-00431-06 | DANIELLE CHISHOLM and COLTON EDGE | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing -P/Discovery | Family Law Annex Courtroom 3 | Trosper, Dylan Thomas |
22-3-00447-06 | ERIC JACOB MARTIN vs AMANDA JEAN MARTIN | 5/20/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 Days (5/20 - 5/21) 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
22-3-00447-06 | ERIC JACOB MARTIN vs AMANDA JEAN MARTIN | 5/20/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 Days (5/20 - 5/21) 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 2 | SPENCER, CLAYTON LEE |
22-3-00508-06 | JEANNIE LEANNE KELLER and PHILIP ROBERTSON KELLER | 6/21/2024 | 9:00 AM | Show Cause Contempt | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
22-3-00508-06 | JEANNIE LEANNE KELLER and PHILIP ROBERTSON KELLER | 6/21/2024 | 9:00 AM | Show Cause Contempt | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
22-3-00529-06 | KYLE ROBERT DAVIS vs CATHERINE MICHELLE KIYOKAWA | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Broer, Grant Clark |
22-3-00529-06 | KYLE ROBERT DAVIS vs CATHERINE MICHELLE KIYOKAWA | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Foster, Teresa Loustaunau |
22-3-00529-06 | KYLE ROBERT DAVIS vs CATHERINE MICHELLE KIYOKAWA | 7/1/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 Days (7/1 & 7/2) 9:00 am | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Broer, Grant Clark |
22-3-00529-06 | KYLE ROBERT DAVIS vs CATHERINE MICHELLE KIYOKAWA | 7/1/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 Days (7/1 & 7/2) 9:00 am | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Foster, Teresa Loustaunau |
22-3-00548-06 | AMANDA ABTS vs BRONSON JOEL ABTS | 6/20/2024 | 10:00 AM | Settlement Conference | Family Law Annex Courtroom 2 | Petrie, Georgia Marie |
22-3-00548-06 | AMANDA ABTS vs BRONSON JOEL ABTS | 6/20/2024 | 10:00 AM | Settlement Conference | Family Law Annex Courtroom 2 | RUSCH, DEANNA |
22-3-00548-06 | AMANDA ABTS vs BRONSON JOEL ABTS | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Petrie, Georgia Marie |
22-3-00548-06 | AMANDA ABTS vs BRONSON JOEL ABTS | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | RUSCH, DEANNA |
22-3-00549-06 | FRANCISCO VILLALPANDO M vs BRENDA MONTENEGRO | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
22-3-00549-06 | FRANCISCO VILLALPANDO M vs BRENDA MONTENEGRO | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
22-3-00563-06 | MATTHEW HENRY BOUSCHOR vs Nicole Clark | 5/31/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Gazzola, Charles D. |
22-3-00563-06 | MATTHEW HENRY BOUSCHOR vs Nicole Clark | 5/31/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ROBERGE, MILLIE ANNE |
22-3-00563-06 | MATTHEW HENRY BOUSCHOR vs Nicole Clark | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Gazzola, Charles D. |
22-3-00563-06 | MATTHEW HENRY BOUSCHOR vs Nicole Clark | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ROBERGE, MILLIE ANNE |
22-3-00570-06 | LAUREN AUDREY LIECHTY vs ADAM CHRISTIAN LIECHTY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Boyd, Christopher Michael |
22-3-00570-06 | LAUREN AUDREY LIECHTY vs ADAM CHRISTIAN LIECHTY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
22-3-00570-06 | LAUREN AUDREY LIECHTY vs ADAM CHRISTIAN LIECHTY | 6/10/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | Boyd, Christopher Michael |
22-3-00570-06 | LAUREN AUDREY LIECHTY vs ADAM CHRISTIAN LIECHTY | 6/10/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
22-3-00629-06 | PARIS PIPER vs RONALD V PIPER, Jr | 6/18/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #5 | Court House | None |
22-3-00629-06 | PARIS PIPER vs RONALD V PIPER, Jr | 6/18/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #5 | Court House | None |
22-3-00634-06 | ALGANESH MUHIE vs ABEBE SHUMIYE | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Court House | None |
22-3-00634-06 | ALGANESH MUHIE vs ABEBE SHUMIYE | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Court House | None |
22-3-00640-06 | STATE OF WASHINGTON vs Ronald Vernon Piper, Jr | 6/18/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #5 | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
22-3-00640-06 | STATE OF WASHINGTON vs Ronald Vernon Piper, Jr | 6/18/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #5 | Court House | None |
22-3-00648-06 | BRITTNEY ANN GAUVIN vs ROBERT FORESTER GAUVIN | 5/23/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Drew, Carolyn Marie |
22-3-00648-06 | BRITTNEY ANN GAUVIN vs ROBERT FORESTER GAUVIN | 5/23/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-00673-06 | WILLIAM ALBERT BLUE vs Roseanna M. Blue | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Order P *FR 04/17* TO 04/24* *FR 04/24* TO 05/22* | Court House | Culbertson, Ivan |
22-3-00673-06 | WILLIAM ALBERT BLUE vs Roseanna M. Blue | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Order P *FR 04/17* TO 04/24* *FR 04/24* TO 05/22* | Court House | Holder, Amanda Sarah |
22-3-00686-06 | HEATHER NICOLE BRADLEY vs MICHAEL ADAM BRADLEY | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P/ T FOR ADEQUATE CAUSE TO MODIFY/ CHANGE A PP/CUSTODY ORDER | Family Law Annex Courtroom 2 | Hatch, Jeffrey James |
22-3-00686-06 | HEATHER NICOLE BRADLEY vs MICHAEL ADAM BRADLEY | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P/ T FOR ADEQUATE CAUSE TO MODIFY/ CHANGE A PP/CUSTODY ORDER | Family Law Annex Courtroom 2 | PETERSEN, NATHAN HOLMS |
22-3-00686-06 | HEATHER NICOLE BRADLEY vs MICHAEL ADAM BRADLEY | 5/30/2024 | 1:30 PM | Show Cause P - RO | Family Law Annex Courtroom 2 | Hatch, Jeffrey James |
22-3-00686-06 | HEATHER NICOLE BRADLEY vs MICHAEL ADAM BRADLEY | 5/30/2024 | 1:30 PM | Show Cause P - RO | Family Law Annex Courtroom 2 | PETERSEN, NATHAN HOLMS |
22-3-00700-06 | EDGAR KYSAR vs HARMONY KYSAR | 6/14/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | Morse, John David; ProSe |
22-3-00700-06 | EDGAR KYSAR vs HARMONY KYSAR | 6/14/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
22-3-00700-06 | EDGAR KYSAR vs HARMONY KYSAR | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | Morse, John David; ProSe |
22-3-00700-06 | EDGAR KYSAR vs HARMONY KYSAR | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
22-3-00702-06 | MARGARITO MARTINEZ ZARATE vs FABIOLA MARTINEZ GUTIERREZ | 8/1/2024 | 1:30 PM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | KEDDIE, JEFFREY |
22-3-00702-06 | MARGARITO MARTINEZ ZARATE vs FABIOLA MARTINEZ GUTIERREZ | 8/1/2024 | 1:30 PM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-00735-06 | STATE OF WASHINGTON vs JAMES REGINALD TOLSON et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
22-3-00735-06 | STATE OF WASHINGTON vs JAMES REGINALD TOLSON et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing | Court House | None |
22-3-00786-06 | JANELLE MARIE KOUNTZ vs MICHAEL LEE THOMAS | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing Review of Show Cause Date | 5th Floor Department 2 | None |
22-3-00786-06 | JANELLE MARIE KOUNTZ vs MICHAEL LEE THOMAS | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing Review of Show Cause Date | 5th Floor Department 2 | None |
22-3-00786-06 | JANELLE MARIE KOUNTZ vs MICHAEL LEE THOMAS | 6/28/2024 | 1:30 PM | Show Cause | 5th Floor Department 2 | None |
22-3-00786-06 | JANELLE MARIE KOUNTZ vs MICHAEL LEE THOMAS | 6/28/2024 | 1:30 PM | Show Cause | 5th Floor Department 2 | None |
22-3-00810-06 | LAURIN KAYE HAZEN and DUSTIN SCOTT HAZEN | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Butchard, Chelsey A; ProSe |
22-3-00810-06 | LAURIN KAYE HAZEN and DUSTIN SCOTT HAZEN | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | ROTHERMEL, RYAN |
22-3-00828-06 | HOLLY M. DRESHER vs GREGORY DRESHER | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing 10 | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
22-3-00828-06 | HOLLY M. DRESHER vs GREGORY DRESHER | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing 10 | Family Law Annex Courtroom 2 | Spears, Travis Daniel |
22-3-00828-06 | HOLLY M. DRESHER vs GREGORY DRESHER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
22-3-00828-06 | HOLLY M. DRESHER vs GREGORY DRESHER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | Spears, Travis Daniel |
22-3-00828-06 | HOLLY M. DRESHER vs GREGORY DRESHER | 6/17/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
22-3-00828-06 | HOLLY M. DRESHER vs GREGORY DRESHER | 6/17/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 2 | Spears, Travis Daniel |
22-3-00855-06 | STATE OF WASHINGTON vs RYAN BLAIR LEROY | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #10 | Court House | Byrd, Louis Broderick |
22-3-00855-06 | STATE OF WASHINGTON vs RYAN BLAIR LEROY | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support #10 | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
22-3-00865-06 | CONNOR GLASS vs MELANIE SCIALABBA | 8/8/2024 | 9:00 AM | Settlement Conference | Court House | Merrifield, Lawrence Stanford |
22-3-00865-06 | CONNOR GLASS vs MELANIE SCIALABBA | 8/8/2024 | 9:00 AM | Settlement Conference | Court House | THANGKHIEW, KALKADORA |
22-3-00868-06 | KATHY BLAS vs DEBORAH BLAS | 5/20/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 DAY, FROM 4/23/24 | Family Law Annex Courtroom 3 | Butchard, Chelsey A |
22-3-00868-06 | KATHY BLAS vs DEBORAH BLAS | 5/20/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 DAY, FROM 4/23/24 | Family Law Annex Courtroom 3 | HAWKE, WHITNEY; ProSe |
22-3-00882-06 | ERICKA FLORES VERDIN vs ALFONSO DIAZ RAMIREZ | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing Ruling re House Proceeds | Family Law Annex Courtroom 3 | DAWSON, EDDIE ALAN |
22-3-00882-06 | ERICKA FLORES VERDIN vs ALFONSO DIAZ RAMIREZ | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing Ruling re House Proceeds | Family Law Annex Courtroom 3 | Jones, Phillip D. |
22-3-00905-06 | STATE OF WASHINGTON vs GARRET BRIERE et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
22-3-00905-06 | STATE OF WASHINGTON vs GARRET BRIERE et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
22-3-00911-06 | GERALD GEORGE PATTON, Jr vs LAUREN ELIZABETH ENZ | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Foster, Teresa Loustaunau; ProSe |
22-3-00911-06 | GERALD GEORGE PATTON, Jr vs LAUREN ELIZABETH ENZ | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-00911-06 | GERALD GEORGE PATTON, Jr vs LAUREN ELIZABETH ENZ | 7/2/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 day trial / pro se | Family Law Annex Courtroom 3 | Foster, Teresa Loustaunau; ProSe |
22-3-00911-06 | GERALD GEORGE PATTON, Jr vs LAUREN ELIZABETH ENZ | 7/2/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 day trial / pro se | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-00962-06 | MARY WILSON vs DENNIS CLARK WILSON | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P/ MT TO ENFORCE FINAL DIVORCE DECREE, APPOINT 3RD PARTY AND AWARD ATTY FEES | Family Law Annex Courtroom 2 | HAWKE, WHITNEY |
22-3-00962-06 | MARY WILSON vs DENNIS CLARK WILSON | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P/ MT TO ENFORCE FINAL DIVORCE DECREE, APPOINT 3RD PARTY AND AWARD ATTY FEES | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
22-3-00967-06 | TERESA SCHWARK-EVERIST and DAVID EVERIST | 5/24/2024 | 9:00 AM | Presentation of Final Order | 3rd Floor Department 1 | Broer, Grant Clark |
22-3-00967-06 | TERESA SCHWARK-EVERIST and DAVID EVERIST | 5/24/2024 | 9:00 AM | Presentation of Final Order | 3rd Floor Department 1 | Sundstrom, Christopher R. |
22-3-01003-06 | BELYNDA CAROL BURY and DUANE JOESPH BURY | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-01003-06 | BELYNDA CAROL BURY and DUANE JOESPH BURY | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Trotter, Michael S |
22-3-01006-06 | KRYSTAL LYNN CARINO vs CODY DALTON SHAW | 6/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4 MEDIATION STATUS | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-01006-06 | KRYSTAL LYNN CARINO vs CODY DALTON SHAW | 6/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4 MEDIATION STATUS | Family Law Annex Courtroom 3 | Trotter, Michael S |
22-3-01031-06 | TUYET BACH WRIGHT vs MATTHEW JAMES WRIGHT | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | BEAN, JOSHUA JOSEPH |
22-3-01031-06 | TUYET BACH WRIGHT vs MATTHEW JAMES WRIGHT | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | RULLI, TONYA RENAE |
22-3-01031-06 | TUYET BACH WRIGHT vs MATTHEW JAMES WRIGHT | 8/7/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | BEAN, JOSHUA JOSEPH |
22-3-01031-06 | TUYET BACH WRIGHT vs MATTHEW JAMES WRIGHT | 8/7/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | RULLI, TONYA RENAE |
22-3-01039-06 | NICOLE LEANNE LANDRY MORENO vs SERVIO TULIO MORENO | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | DAVIS, JOHNNY LEE |
22-3-01039-06 | NICOLE LEANNE LANDRY MORENO vs SERVIO TULIO MORENO | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-01039-06 | NICOLE LEANNE LANDRY MORENO vs SERVIO TULIO MORENO | 7/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 Days 7-22 - 7-23 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | DAVIS, JOHNNY LEE |
22-3-01039-06 | NICOLE LEANNE LANDRY MORENO vs SERVIO TULIO MORENO | 7/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 Days 7-22 - 7-23 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-01136-06 | TERRACE WHITE vs SJENNA LYNN MACKEY | 5/22/2024 | 9:00 AM | Review Hearing Visitation | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Gross, David W |
22-3-01136-06 | TERRACE WHITE vs SJENNA LYNN MACKEY | 5/22/2024 | 9:00 AM | Review Hearing Visitation | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Rapp, Marla Maxfield |
22-3-01136-06 | TERRACE WHITE vs SJENNA LYNN MACKEY | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #10 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Gross, David W |
22-3-01136-06 | TERRACE WHITE vs SJENNA LYNN MACKEY | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #10 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Rapp, Marla Maxfield |
22-3-01136-06 | TERRACE WHITE vs SJENNA LYNN MACKEY | 6/26/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #10 REVIEW VISITATION | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Gross, David W |
22-3-01136-06 | TERRACE WHITE vs SJENNA LYNN MACKEY | 6/26/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #10 REVIEW VISITATION | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Rapp, Marla Maxfield |
22-3-01145-06 | DERK MANISCALCO and JAMIE MANISCALCO | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Entry of Order | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
22-3-01145-06 | DERK MANISCALCO and JAMIE MANISCALCO | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Entry of Order | Family Law Annex Courtroom 3 | Storms, Emily Kieran |
22-3-01157-06 | CHELSIE TERREL DELEON vs PHILLIP JAMES WESTERN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Modify Hands Oiff & Approve Long Weekend | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
22-3-01157-06 | CHELSIE TERREL DELEON vs PHILLIP JAMES WESTERN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Modify Hands Oiff & Approve Long Weekend | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
22-3-01157-06 | CHELSIE TERREL DELEON vs PHILLIP JAMES WESTERN | 6/13/2024 | 1:30 PM | Show Cause R - Contempt | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
22-3-01157-06 | CHELSIE TERREL DELEON vs PHILLIP JAMES WESTERN | 6/13/2024 | 1:30 PM | Show Cause R - Contempt | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
22-3-01207-06 | ASHLEY D. YOUNG vs JUSTIN ADAM YOUNG | 5/22/2024 | 10:30 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | CHRISTY, ELIZABETH ELAINE |
22-3-01207-06 | ASHLEY D. YOUNG vs JUSTIN ADAM YOUNG | 5/22/2024 | 10:30 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | RUSCH, DEANNA |
22-3-01288-06 | DALIA ANABTAWI vs SAMIH SHILBAYEH | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | PETERSEN, NATHAN HOLMS |
22-3-01288-06 | DALIA ANABTAWI vs SAMIH SHILBAYEH | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Trosper, Dylan Thomas |
22-3-01288-06 | DALIA ANABTAWI vs SAMIH SHILBAYEH | 6/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 Days (6/24 & 6/25) 9:00 am | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | PETERSEN, NATHAN HOLMS |
22-3-01288-06 | DALIA ANABTAWI vs SAMIH SHILBAYEH | 6/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 Days (6/24 & 6/25) 9:00 am | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Trosper, Dylan Thomas |
22-3-01299-06 | JANELLE TUOMINEN vs ROCKY TUOMINEN | 5/21/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 DAY | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
22-3-01299-06 | JANELLE TUOMINEN vs ROCKY TUOMINEN | 5/21/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 DAY | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
22-3-01311-06 | KAYLA MICHELLE ESCOTT vs CODY MICHAEL ESCOTT | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | Feulner, Karen Elizabeth; ProSe |
22-3-01311-06 | KAYLA MICHELLE ESCOTT vs CODY MICHAEL ESCOTT | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | Gaffney, Mary Katherine |
22-3-01324-06 | JENNY RATTANA VONGNATH vs JOSEPH A FOOTE FAIR | 6/5/2024 | 9:00 AM | Show Cause/Contempt P | Court House | None |
22-3-01324-06 | JENNY RATTANA VONGNATH vs JOSEPH A FOOTE FAIR | 6/5/2024 | 9:00 AM | Show Cause/Contempt P | Court House | WOOD, NICHOLAS A. |
22-3-01324-06 | JENNY RATTANA VONGNATH vs JOSEPH A FOOTE FAIR | 6/5/2024 | 9:00 AM | Temporary Order R | Court House | None |
22-3-01324-06 | JENNY RATTANA VONGNATH vs JOSEPH A FOOTE FAIR | 6/5/2024 | 9:00 AM | Temporary Order R | Court House | WOOD, NICHOLAS A. |
22-3-01332-06 | GEORGE MICKIE KORUM, IV vs ALEXANDRA KRISTEN KORUM | 6/6/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | Boyd, Christopher Michael |
22-3-01332-06 | GEORGE MICKIE KORUM, IV vs ALEXANDRA KRISTEN KORUM | 6/6/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | JEFFERS, BRANDY Y |
22-3-01431-06 | MICHELLE MARIE WEIKER and CHAD ALLEN WEIKER | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing 10 | Family Law Annex Courtroom 2 | Boyd, Christopher Michael |
22-3-01431-06 | MICHELLE MARIE WEIKER and CHAD ALLEN WEIKER | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing 10 | Family Law Annex Courtroom 2 | SPENCER, CLAYTON LEE |
22-3-01455-06 | TRESHA L CHILDERS vs TONY KIM MEUERS | 6/7/2024 | 8:30 AM | Motion Hearing P - Mt Adequate Cause | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Himes, Courtney Ann; Vujovic, Anna Maria |
22-3-01455-06 | TRESHA L CHILDERS vs TONY KIM MEUERS | 6/7/2024 | 8:30 AM | Motion Hearing P - Mt Adequate Cause | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | QUITTNER, JONATHAN |
22-3-01476-06 | AMY COLE-PALMER and RYAN PALMER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #10 PRESENTATION OF ORDERS | Family Law Annex Courtroom 2 | BEAN, JOSHUA JOSEPH |
22-3-01476-06 | AMY COLE-PALMER and RYAN PALMER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #10 PRESENTATION OF ORDERS | Family Law Annex Courtroom 2 | Gazzola, Charles D. |
22-3-01507-06 | LUCAS JOHNSON vs JULIANNE K JOHNSON | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | BAASCH, COURTNEY MAUREEN |
22-3-01507-06 | LUCAS JOHNSON vs JULIANNE K JOHNSON | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | HAWKE, WHITNEY; ProSe |
22-3-01535-06 | CASSANDRA NICOLE ALLEN vs JEFFREY LOREN ALLEN | 6/5/2024 | 9:00 AM | Review Hearing 4 Review Compliance/ Mt to Appoint Second GAL | Family Law Annex Courtroom 1 | None |
22-3-01535-06 | CASSANDRA NICOLE ALLEN vs JEFFREY LOREN ALLEN | 6/5/2024 | 9:00 AM | Review Hearing 4 Review Compliance/ Mt to Appoint Second GAL | Family Law Annex Courtroom 1 | RUSCH, DEANNA |
22-3-01535-06 | CASSANDRA NICOLE ALLEN vs JEFFREY LOREN ALLEN | 6/6/2024 | 9:00 AM | Settlement Conference | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-01535-06 | CASSANDRA NICOLE ALLEN vs JEFFREY LOREN ALLEN | 6/6/2024 | 9:00 AM | Settlement Conference | Family Law Annex Courtroom 3 | RUSCH, DEANNA |
22-3-01556-06 | STATE OF WASHINGTON vs Christopher Blake Prock | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Mt for PP Continued | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-01556-06 | STATE OF WASHINGTON vs Christopher Blake Prock | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Mt for PP Continued | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-01556-06 | STATE OF WASHINGTON vs Christopher Blake Prock | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Mt for PP Continued | Family Law Annex Courtroom 3 | SLATE, GLENN; Sundstrom, Christopher R. |
22-3-01587-06 | Anna Marie Curteman vs RONALD MARK CURTEMAN, II | 6/27/2024 | 9:00 AM | Settlement Conference | Court House | None |
22-3-01587-06 | Anna Marie Curteman vs RONALD MARK CURTEMAN, II | 6/27/2024 | 9:00 AM | Settlement Conference | Court House | Petrie, Georgia Marie |
22-3-01594-06 | TRUDY KAYE INMAN and ADDISON DEE INMAN, Sr | 6/12/2024 | 9:00 AM | Review Hearing Status Discovery | Court House | None |
22-3-01594-06 | TRUDY KAYE INMAN and ADDISON DEE INMAN, Sr | 6/12/2024 | 9:00 AM | Review Hearing Status Discovery | Court House | None |
22-3-01594-06 | TRUDY KAYE INMAN and ADDISON DEE INMAN, Sr | 6/12/2024 | 9:00 AM | Review Hearing Status Discovery | Court House | None |
22-3-01594-06 | TRUDY KAYE INMAN and ADDISON DEE INMAN, Sr | 6/12/2024 | 9:00 AM | Review Hearing Status Discovery | Court House | ProSe |
22-3-01606-06 | MARK DAVIES STEFFEN vs JULIA CRISTINA PELLETIER STEFFEN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 R / MT FR TFLO/MOD TPP | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Merrifield, Lawrence Stanford; ProSe |
22-3-01606-06 | MARK DAVIES STEFFEN vs JULIA CRISTINA PELLETIER STEFFEN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 R / MT FR TFLO/MOD TPP | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
22-3-01615-06 | AARON RAY BREWER vs COURTNEY LEAH CAMPBELL | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
22-3-01615-06 | AARON RAY BREWER vs COURTNEY LEAH CAMPBELL | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
22-3-01623-06 | ANNA SHASTITKO vs PAVEL IOSIFOVICH BAZ | 5/31/2024 | 9:00 AM | Show Cause/Contempt R | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
22-3-01623-06 | ANNA SHASTITKO vs PAVEL IOSIFOVICH BAZ | 5/31/2024 | 9:00 AM | Show Cause/Contempt R | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe; Trotter, Michael S |
22-3-01645-06 | KORRISA KAY KAZECK vs JACOB LEE KAZECK | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
22-3-01645-06 | KORRISA KAY KAZECK vs JACOB LEE KAZECK | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ROE, MICHAEL VON |
22-3-01645-06 | KORRISA KAY KAZECK vs JACOB LEE KAZECK | 6/5/2024 | 9:00 AM | Show Cause Contempt | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
22-3-01645-06 | KORRISA KAY KAZECK vs JACOB LEE KAZECK | 6/5/2024 | 9:00 AM | Show Cause Contempt | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ROE, MICHAEL VON |
22-3-01694-06 | Raymond Williams vs Aleasha Ammons | 6/3/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing R - Child Support | Court House | ProSe |
22-3-01694-06 | Raymond Williams vs Aleasha Ammons | 6/3/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing R - Child Support | Court House | ProSe |
22-3-01696-06 | JASON WILLIAM GLASER vs STEVIE CAMPBELL | 5/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-01696-06 | JASON WILLIAM GLASER vs STEVIE CAMPBELL | 5/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
22-3-01702-06 | STATE OF WASHINGTON vs DEREK ANTONIO CURRIE | 6/18/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Contempt | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
22-3-01702-06 | STATE OF WASHINGTON vs DEREK ANTONIO CURRIE | 6/18/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Contempt | Court House | None |
22-3-01715-06 | TRAVIS EUGENE E THORNTON vs HEIDI JO THORNTON | 6/6/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 TAX REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
22-3-01715-06 | TRAVIS EUGENE E THORNTON vs HEIDI JO THORNTON | 6/6/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 TAX REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
22-3-01727-06 | GADIEL AJA TADEO vs TAVIA AJA TADEO | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 4 | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-01727-06 | GADIEL AJA TADEO vs TAVIA AJA TADEO | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 4 | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-01727-06 | GADIEL AJA TADEO vs TAVIA AJA TADEO | 7/1/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 4; 2 DAYS | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-01727-06 | GADIEL AJA TADEO vs TAVIA AJA TADEO | 7/1/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 4; 2 DAYS | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-01735-06 | TERRI BETH KELLEY and MARK DAVID KELLEY | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Boyd, Christopher Michael |
22-3-01735-06 | TERRI BETH KELLEY and MARK DAVID KELLEY | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | RULLI, TONYA RENAE |
22-3-01735-06 | TERRI BETH KELLEY and MARK DAVID KELLEY | 8/5/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | Boyd, Christopher Michael |
22-3-01735-06 | TERRI BETH KELLEY and MARK DAVID KELLEY | 8/5/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | RULLI, TONYA RENAE |
22-3-01771-06 | MONTANA PAIGE HARRAH vs TYLER ALAN SCHELLING | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #10 | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
22-3-01771-06 | MONTANA PAIGE HARRAH vs TYLER ALAN SCHELLING | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #10 | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
22-3-01771-06 | MONTANA PAIGE HARRAH vs TYLER ALAN SCHELLING | 7/1/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 - 1 DAY | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
22-3-01771-06 | MONTANA PAIGE HARRAH vs TYLER ALAN SCHELLING | 7/1/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 - 1 DAY | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
22-3-01801-06 | JEREMY RAY MOFOKENG vs MELVINA IRENE SIMMONS | 5/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
22-3-01801-06 | JEREMY RAY MOFOKENG vs MELVINA IRENE SIMMONS | 5/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 2 | Townsend, Josephine C |
22-3-01827-06 | ASHLEY LOREEN TULLIS vs ARJUN DEY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 IMMEDIATE RESTRAINING ORDER | Family Law Annex Courtroom 3 | Boyd, Christopher Michael |
22-3-01827-06 | ASHLEY LOREEN TULLIS vs ARJUN DEY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 IMMEDIATE RESTRAINING ORDER | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-01827-06 | ASHLEY LOREEN TULLIS vs ARJUN DEY | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Boyd, Christopher Michael |
22-3-01827-06 | ASHLEY LOREEN TULLIS vs ARJUN DEY | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-01827-06 | ASHLEY LOREEN TULLIS vs ARJUN DEY | 7/17/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | Boyd, Christopher Michael |
22-3-01827-06 | ASHLEY LOREEN TULLIS vs ARJUN DEY | 7/17/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-3-01853-06 | KAREE SUE AURICH and GORDON BROOKE AURICH | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 R/ ORDER TO RELEASE WEAPONS | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
22-3-01853-06 | KAREE SUE AURICH and GORDON BROOKE AURICH | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 R/ ORDER TO RELEASE WEAPONS | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
22-3-01853-06 | KAREE SUE AURICH and GORDON BROOKE AURICH | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 R/ ORDER TO RELEASE WEAPONS | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
22-3-01853-06 | KAREE SUE AURICH and GORDON BROOKE AURICH | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 R/ ORDER TO RELEASE WEAPONS | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
22-3-01906-06 | SAMANTHA KAREN PETERS vs JAMES RUSSELL PETERS | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
22-3-01906-06 | SAMANTHA KAREN PETERS vs JAMES RUSSELL PETERS | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | Sundstrom, Christopher R. |
22-3-01906-06 | SAMANTHA KAREN PETERS vs JAMES RUSSELL PETERS | 7/29/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
22-3-01906-06 | SAMANTHA KAREN PETERS vs JAMES RUSSELL PETERS | 7/29/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 2 | Sundstrom, Christopher R. |
22-3-01912-06 | CECILIA KOENIG vs CHRISTOPHER SIALE KOENIG | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | Jones, Phillip D. |
22-3-01912-06 | CECILIA KOENIG vs CHRISTOPHER SIALE KOENIG | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | ROBERGE, MILLIE ANNE |
22-3-01912-06 | CECILIA KOENIG vs CHRISTOPHER SIALE KOENIG | 7/29/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 2 | Jones, Phillip D. |
22-3-01912-06 | CECILIA KOENIG vs CHRISTOPHER SIALE KOENIG | 7/29/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 2 | ROBERGE, MILLIE ANNE |
22-3-01936-06 | DEANNA C AVERY and WILLIAM F AVERY | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Baran, Lou M. |
22-3-01936-06 | DEANNA C AVERY and WILLIAM F AVERY | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Foley, Thomas John |
22-3-01936-06 | DEANNA C AVERY and WILLIAM F AVERY | 6/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | Baran, Lou M. |
22-3-01936-06 | DEANNA C AVERY and WILLIAM F AVERY | 6/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | Foley, Thomas John |
22-3-01943-06 | CHRISTOPHER DOUGLAS FORD and JULIA ANNE FORD | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion to Compel P | Court House | Hatch, Jeffrey James |
22-3-01943-06 | CHRISTOPHER DOUGLAS FORD and JULIA ANNE FORD | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion to Compel P | Court House | HAWKE, WHITNEY |
22-3-01947-06 | TERRANCE PAUL COLEMAN and BOBBI IRENE STONE COLEMAN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Show Cause R - Contempt | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
22-3-01947-06 | TERRANCE PAUL COLEMAN and BOBBI IRENE STONE COLEMAN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Show Cause R - Contempt | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | RUSCH, DEANNA |
22-3-01947-06 | TERRANCE PAUL COLEMAN and BOBBI IRENE STONE COLEMAN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 ENTRY OF ORDERS | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
22-3-01947-06 | TERRANCE PAUL COLEMAN and BOBBI IRENE STONE COLEMAN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 ENTRY OF ORDERS | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | RUSCH, DEANNA |
22-3-02006-06 | MARGO LYNN BINA and RODNEY LEE BINA | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | Ball, William D. |
22-3-02006-06 | MARGO LYNN BINA and RODNEY LEE BINA | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | Boyd, Christopher Michael |
22-3-02006-06 | MARGO LYNN BINA and RODNEY LEE BINA | 7/23/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 an | Family Law Annex Courtroom 2 | Ball, William D. |
22-3-02006-06 | MARGO LYNN BINA and RODNEY LEE BINA | 7/23/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 an | Family Law Annex Courtroom 2 | Boyd, Christopher Michael |
22-3-02011-06 | MEELI ANN LINNIK vs ROMMI LINNIK | 6/3/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P - Mt Allow Travel w/Child | Court House | None |
22-3-02011-06 | MEELI ANN LINNIK vs ROMMI LINNIK | 6/3/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P - Mt Allow Travel w/Child | Court House | WALDO, CHRISTINE |
22-3-02031-06 | CASSANDRA MARIE WHITMORE vs JONATHON ALLEN PALODICHUK | 5/29/2024 | 1:00 PM | Motion Hearing disburse funds held in trust | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
22-3-02031-06 | CASSANDRA MARIE WHITMORE vs JONATHON ALLEN PALODICHUK | 5/29/2024 | 1:00 PM | Motion Hearing disburse funds held in trust | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | SPENCER, CLAYTON LEE |
22-3-02031-06 | CASSANDRA MARIE WHITMORE vs JONATHON ALLEN PALODICHUK | 6/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
22-3-02031-06 | CASSANDRA MARIE WHITMORE vs JONATHON ALLEN PALODICHUK | 6/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | SPENCER, CLAYTON LEE |
22-4-00086-06 | Guardianship of SCOTT HIMES | 6/7/2024 | 1:30 PM | Review Hearing CASE REVIEW | 3rd Floor Department 1 | Vance, Joseph |
22-4-00495-06 | Guardianship of BENJAMIN DELEON, ANTONIO DELEON, ISAIAH DELEON | 6/6/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 REVIEW HEARING | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-4-00541-06 | Estate of GARY D, TURNER | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PT SUCCESSOR PERSONAL REPRESENTIVE | 3rd Floor Department 1 | None |
22-4-00866-06 | Guardianship of KIM PHAN | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5-G-CHILD SUPPORT | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
22-4-01040-06 | Estate of MARK G. SCOTT | 7/29/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 4 DAYS | 3rd Floor Department 1 | HABERTHUR, PHILLIP JUSTIN |
22-4-01094-06 | Guardianship of BRAELYNN MADOCHE | 7/12/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
22-4-01335-06 | Guardianship of INAYA WILLIAMS | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4-MT TO MODIFY | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-4-01335-06 | Guardianship of INAYA WILLIAMS | 6/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4-REVIEW s/o 5/2 | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
22-4-01398-06 | Estate of THOMAS J LAVER | 6/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing REVIEW RECEIPTS | 3rd Floor Department 1 | Lindemuth, Kayleigh Eve; Seegmuller, Jakob Oscar |
22-4-01478-06 | Guardianship of CALLIOPE GLINSKI | 7/19/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #10 | Family Law Annex Courtroom 2 | FLAY, RORY DYLAN |
22-4-01669-06 | Guardianship of DELBERT HAMILTON | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing MT TO MODIFY | 3rd Floor Department 1 | None |
22-4-01669-06 | Guardianship of DELBERT HAMILTON | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing MT TO MODIFY | 3rd Floor Department 1 | PAYNE, JULIE L |
23-1-00009-06 | GREEN, RYAN ANTHONY | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-00011-06 | HERD, JAMES DONALD | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
23-1-00032-06 | RAPWUN, KAM | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00032-06 | RAPWUN, KAM | 5/31/2024 | 11:00 AM | Change of Plea #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00032-06 | RAPWUN, KAM | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00036-06 | GARCIA, JESSEY EDWARD | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
23-1-00036-06 | GARCIA, JESSEY EDWARD | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
23-1-00045-06 | SCHLOSSER, URIAH K | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher |
23-1-00045-06 | SCHLOSSER, URIAH K | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher |
23-1-00046-06 | DUHAMEL, SEAN MICHAEL | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-00046-06 | DUHAMEL, SEAN MICHAEL | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-00060-06 | URBINA MARROQUIN, LUDVIN ALEXANDER | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
23-1-00061-06 | SALDANA, JOSE GUADALUPE SANCH | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Arden, Mary H.; Phelan, Christina Rose |
23-1-00068-06 | GRANSBERY, DARREN ANDREW | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-00072-06 | MOSELEY, MICHAEL JOSHUA | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | DOWNS, SEAN M. |
23-1-00072-06 | MOSELEY, MICHAEL JOSHUA | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | DOWNS, SEAN M. |
23-1-00078-06 | CHANDRA, DANIEL ANTHONY | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-00090-06 | WELCH, RODGER RAY | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00090-06 | WELCH, RODGER RAY | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00114-06 | KORNUTA, OLEG | 5/31/2024 | 8:30 AM | Restitution Hearing Contested Hearing | 5th Floor Department 2 | None |
23-1-00115-06 | NEWBERRY, JULIA GAYE | 6/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW MHSA | 3rd Floor Department 7 | Bogar, Shon William; Nielsen, Eric J. |
23-1-00122-06 | FULLERTON, JOANNA JEAN | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
23-1-00147-06 | REINLAND, MARTIN ANDREW | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | GOLDSTEIN, ARI ROTHMAN |
23-1-00155-06 | JOHNSON, ANGELA GAY | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-00155-06 | JOHNSON, ANGELA GAY | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Avery, Angela Marie |
23-1-00156-06 | GRANT, LUKE ANDREW | 7/2/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
23-1-00156-06 | GRANT, LUKE ANDREW | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-00158-06 | HERMAN, ERLAST HERDOZ | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 2 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-00158-06 | HERMAN, ERLAST HERDOZ | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-00165-06 | BOYLES, JONATHAN E | 7/16/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 Status Conference | Ground Floor Arraignment Court | Toth, Lisa |
23-1-00175-06 | CARLOS GONZALES, ISIDRO | 6/13/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 | 5th Floor Department 2 | Riback, Jeffrey Neal |
23-1-00175-06 | CARLOS GONZALES, ISIDRO | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Riback, Jeffrey Neal |
23-1-00175-06 | CARLOS GONZALES, ISIDRO | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Riback, Jeffrey Neal |
23-1-00183-06 | CZAJKOWSKI, ETHAN THOMAS | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #2 CONFIRM COUNSEL / SET DATES | 5th Floor Department 2 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-00184-06 | TUVE, RONALD LEE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-00184-06 | TUVE, RONALD LEE | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-00192-06 | LUYSTER, BRENT WARD, III | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Michalek, Michele Avalon; Reardon, Kari Leigh |
23-1-00192-06 | LUYSTER, BRENT WARD, III | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Michalek, Michele Avalon; Reardon, Kari Leigh |
23-1-00212-06 | GOMEZ, JEFFREY ROBERT | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-00236-06 | RANCORE, TROY ROBERT | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-00236-06 | RANCORE, TROY ROBERT | 6/14/2024 | 1:30 PM | Evidentiary Hearing 3.5 Hearing | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-00236-06 | RANCORE, TROY ROBERT | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-00250-06 | GOVEA-GOMEZ, FEDERICO JOSE | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
23-1-00250-06 | GOVEA-GOMEZ, FEDERICO JOSE | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
23-1-00251-06 | LAUSER, JAYDEN LOWELL | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00251-06 | LAUSER, JAYDEN LOWELL | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00252-06 | LEONARD, WILLIAM JOSEPH | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-00257-06 | ZENO, HERBERT DUPREE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 MHSA Review | 4th Floor Department 8 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00273-06 | BANOS-ARCEO, KAYLA | 6/4/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | Ground Floor Arraignment Court | Dumm, Christopher Jesse |
23-1-00273-06 | BANOS-ARCEO, KAYLA | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Dumm, Christopher Jesse |
23-1-00273-06 | BANOS-ARCEO, KAYLA | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Dumm, Christopher Jesse |
23-1-00291-06 | VAN GELDER, MICHAEL RYAN | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 4th Floor Department 6 | Bogar, Shon William |
23-1-00291-06 | VAN GELDER, MICHAEL RYAN | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
23-1-00291-06 | VAN GELDER, MICHAEL RYAN | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
23-1-00301-06 | KATANA, CHRISTOPHER JAMES | 7/2/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 COMPETENCY REVIEW | 4th Floor Department 6 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-00313-06 | PULVER-DOWNING, DONOVAN KEITH | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; PASCOE, W TODD |
23-1-00313-06 | PULVER-DOWNING, DONOVAN KEITH | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; PASCOE, W TODD |
23-1-00335-06 | MUNKERS, PARKER DALE | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-00335-06 | MUNKERS, PARKER DALE | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-00335-06 | MUNKERS, PARKER DALE | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-00360-06 | DUPUIS, RYAN ALLAN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-00360-06 | DUPUIS, RYAN ALLAN | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-00361-06 | FLORES, VICTOR R | 5/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #8 / RESET TRIAL DATES | Ground Floor Arraignment Court | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00363-06 | JOHNSON, RANDALL S | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 Status Conference | Ground Floor Arraignment Court | Cloutier, Darquise |
23-1-00363-06 | JOHNSON, RANDALL S | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
23-1-00363-06 | JOHNSON, RANDALL S | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
23-1-00366-06 | SCHOONMAKER, CHRISTOPHER LEE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Cloutier, Darquise; Spencer, Marina Claire |
23-1-00366-06 | SCHOONMAKER, CHRISTOPHER LEE | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Cloutier, Darquise; Spencer, Marina Claire |
23-1-00369-06 | DENSON, CHELSEA MARIE | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; Boise, Marija Vacura |
23-1-00369-06 | DENSON, CHELSEA MARIE | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; Boise, Marija Vacura |
23-1-00370-06 | JANOSEC, VANCE JAMES III | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-00372-06 | ALEGRIA HERNANDEZ, CARLOS ALBERTO | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | GUTBEZAHL, JOHN ELIOT |
23-1-00372-06 | ALEGRIA HERNANDEZ, CARLOS ALBERTO | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | GUTBEZAHL, JOHN ELIOT |
23-1-00381-06 | KIELY, MICHAEL JOSHUA | 5/20/2024 | 9:00 AM | Sentencing Hearing #7 | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00381-06 | KIELY, MICHAEL JOSHUA | 6/14/2024 | 11:00 AM | Sentencing Hearing | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00383-06 | MYERS, MICHAEL ALLEN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00383-06 | MYERS, MICHAEL ALLEN | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00385-06 | WILLIAMS, CRYSTAL COLEEN | 5/22/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #8 | 5th Floor Department 2 | SOWDER, JAMES J |
23-1-00385-06 | WILLIAMS, CRYSTAL COLEEN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 8 | 4th Floor Department 8 | SOWDER, JAMES J |
23-1-00385-06 | WILLIAMS, CRYSTAL COLEEN | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 8 | 4th Floor Department 8 | SOWDER, JAMES J |
23-1-00401-06 | GRAHAM, JOSHUA DEAN | 6/13/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 REVIEW MENTAL HEALTH SENTENCING ALTERNATIVE | 4th Floor Department 8 | Phelan, Christina Rose; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00406-06 | MILLARD, GENE LEWIS | 7/2/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD; Reardon, Kari Leigh |
23-1-00406-06 | MILLARD, GENE LEWIS | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD; Reardon, Kari Leigh |
23-1-00406-06 | MILLARD, GENE LEWIS | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD; Reardon, Kari Leigh |
23-1-00417-06 | CHANDRA, DANIEL ANTHONY | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-00446-06 | NULPH, RACHELE MEGAN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD; Reardon, Kari Leigh |
23-1-00446-06 | NULPH, RACHELE MEGAN | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD; Reardon, Kari Leigh |
23-1-00450-06 | MARSHALL-FIELDS, JASON DWAYNE | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 - RVW COMPETENCY | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case |
23-1-00452-06 | MICHAEL, ANER | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-00454-06 | NASH, SKYLAR J | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00454-06 | NASH, SKYLAR J | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00457-06 | ALIAN, KIMBOY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-00457-06 | ALIAN, KIMBOY | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-00463-06 | BORDELON, ANTHONY JAMES | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00463-06 | BORDELON, ANTHONY JAMES | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00463-06 | BORDELON, ANTHONY JAMES | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00470-06 | HAMILTON, PATRICK CONNOR A | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | RAMSAY, CHRISTOPHER D; Westwood, Lindi Darlene |
23-1-00473-06 | HESS, GRANT YVON | 6/21/2024 | 12:30 PM | Motion Hearing #7 DRUG COURT REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
23-1-00487-06 | ZOELLER, MICHAEL RYAN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Andersen, Robert Ryan |
23-1-00487-06 | ZOELLER, MICHAEL RYAN | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Andersen, Robert Ryan |
23-1-00488-06 | HAMILTON, PATRICK CONNOR A | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
23-1-00512-06 | CATEMAXCA ANGELES, DANIEL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 REVIEW - RELEASE CONDITIONS | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00512-06 | CATEMAXCA ANGELES, DANIEL | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 AND REVIEW OF SUPERVISED RELEASE VIOLATION AFTER HEARING ON 5/10 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00512-06 | CATEMAXCA ANGELES, DANIEL | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00515-06 | GILCHRIST, DERRICK SCOTT | 5/23/2024 | 4:00 PM | Restitution Hearing | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
23-1-00530-06 | LEE, KAY DEE MICHELLE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-00530-06 | LEE, KAY DEE MICHELLE | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-00530-06 | LEE, KAY DEE MICHELLE | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-00539-06 | BLISSMER, ROBERT EUGENE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 MENTAL HEALTH SENTENCING ALTERNATIVE | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00554-06 | LOCKHART, JONATHAN ANDREW | 6/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00558-06 | WARREN, KIRKLAND C | 6/11/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | Cloutier, Darquise; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00578-06 | LOPEZ CARMONA, CRISTAL | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
23-1-00578-06 | LOPEZ CARMONA, CRISTAL | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
23-1-00592-06 | WILSON, DANIEL JAMES | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Bogar, Shon William |
23-1-00592-06 | WILSON, DANIEL JAMES | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Bogar, Shon William |
23-1-00593-06 | JACKSON, O'SHAY RILEY | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-00593-06 | JACKSON, O'SHAY RILEY | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-00597-06 | GILCHRIST, DERRICK SCOTT | 5/23/2024 | 4:00 PM | Restitution Hearing | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
23-1-00603-06 | JORDAN, JACKIE DALE, III | 6/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Ard, Philip Michael; Keller, Amanda Cathi |
23-1-00603-06 | JORDAN, JACKIE DALE, III | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Ard, Philip Michael; Keller, Amanda Cathi |
23-1-00603-06 | JORDAN, JACKIE DALE, III | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 5th Floor Department 9 | Ard, Philip Michael; Keller, Amanda Cathi |
23-1-00605-06 | STEWART, DE'SHAWN RAY | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 COMPETENCY REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Townsend, Josephine C |
23-1-00621-06 | CHANEY, KATHY MAI | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Brandenburg, Barry William; Toth, Lisa |
23-1-00621-06 | CHANEY, KATHY MAI | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Brandenburg, Barry William; Toth, Lisa |
23-1-00629-06 | POPOV, DENNIS MICHAEL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00631-06 | TRIMMER, JOHNATHAN MICHAEL | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Boise, Marija Vacura; Brandenburg, Barry William; Cane, Neil L. |
23-1-00633-06 | WILSON, DANIEL JAMES | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Bogar, Shon William |
23-1-00633-06 | WILSON, DANIEL JAMES | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Bogar, Shon William |
23-1-00634-06 | CHANEY, JASON ALLEN | 7/12/2024 | 1:00 PM | Sentencing Hearing #2 DOSA | Ground Floor Arraignment Court | Cane, Neil L. |
23-1-00642-06 | GRANT, JAMES DANIEL | 6/7/2024 | 1:00 PM | Drug Court Review #2 / SENTENCING | Ground Floor Arraignment Court | Bailes, Jason Case |
23-1-00646-06 | GRIMES, TRENTON TYLER | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-00648-06 | STRONG, CARL GEAVANO | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Toth, Lisa |
23-1-00648-06 | STRONG, CARL GEAVANO | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
23-1-00648-06 | STRONG, CARL GEAVANO | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Toth, Lisa |
23-1-00652-06 | FORE, SAVANNAH ANN | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-00653-06 | GRANT, JAMES DANIEL | 6/7/2024 | 1:00 PM | Drug Court Review #2 / SENTENCING | Ground Floor Arraignment Court | Bailes, Jason Case |
23-1-00654-06 | LOFTON, MEREDITH KATE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-00654-06 | LOFTON, MEREDITH KATE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-00657-06 | SCORY, SAMUAL A | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7M6.7 | 3rd Floor Department 7 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-00657-06 | SCORY, SAMUAL A | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-00660-06 | PIERCE, CHRISTOPHER BLAKE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-00660-06 | PIERCE, CHRISTOPHER BLAKE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-00660-06 | PIERCE, CHRISTOPHER BLAKE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-00665-06 | ECHIVERRI, ANGELICA ANTONIO | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
23-1-00666-06 | MARTINELL STERLING, NICHOLAS | 8/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick; Toth, Lisa |
23-1-00668-06 | CAVE, NICHOLAS AUSTIN | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-00668-06 | CAVE, NICHOLAS AUSTIN | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-00674-06 | DREIER, GABRIEL GLEN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 TRACKING | 4th Floor Department 6 | Vukanovich, Robert M |
23-1-00674-06 | DREIER, GABRIEL GLEN | 6/24/2024 | 9:00 AM | Sentencing Hearing #6 PRISON DOSA | Ground Floor Arraignment Court | Vukanovich, Robert M |
23-1-00683-06 | DEYETTE, SARAH RAEANNE | 6/12/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | Townsend, Josephine C |
23-1-00683-06 | DEYETTE, SARAH RAEANNE | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
23-1-00683-06 | DEYETTE, SARAH RAEANNE | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Townsend, Josephine C |
23-1-00684-06 | HUNT, STEVEN MATHEW | 6/12/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | McAleer, Erin Bradley |
23-1-00684-06 | HUNT, STEVEN MATHEW | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 6 | McAleer, Erin Bradley |
23-1-00684-06 | HUNT, STEVEN MATHEW | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | McAleer, Erin Bradley |
23-1-00690-06 | BLACKLAW, AUSTIN WAYNE | 5/30/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00690-06 | BLACKLAW, AUSTIN WAYNE | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00690-06 | BLACKLAW, AUSTIN WAYNE | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00694-06 | DREIER, GABRIEL GLEN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 / TRACKING | 4th Floor Department 6 | Vukanovich, Robert M |
23-1-00694-06 | DREIER, GABRIEL GLEN | 6/24/2024 | 9:00 AM | Sentencing Hearing #6 PRISON DOSA | Ground Floor Arraignment Court | Vukanovich, Robert M |
23-1-00695-06 | DURAN, SPENCER JAMES | 5/20/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-00699-06 | GUTIERREZ, CRUZ ANTHONY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Commisa, David Christopher |
23-1-00699-06 | GUTIERREZ, CRUZ ANTHONY | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Commisa, David Christopher |
23-1-00705-06 | KELLER, JASON LEE | 5/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #6 MOTION TO CLARIFY J & S | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case |
23-1-00709-06 | MENDOZA ECHEVERRIA, LUIS ANGEL | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
23-1-00709-06 | MENDOZA ECHEVERRIA, LUIS ANGEL | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
23-1-00714-06 | TAPIO, ADRIAN CALEB | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Bogar, Shon William |
23-1-00714-06 | TAPIO, ADRIAN CALEB | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Bogar, Shon William |
23-1-00718-06 | BELL, AUSTIN ALLEN | 8/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Avery, Angela Marie |
23-1-00720-06 | GOLA, SHANE RAY | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-00735-06 | MCCUNE, GARY E | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Spencer, Marina Claire |
23-1-00749-06 | BEAN, JESSE EDWIN | 5/21/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 5th Floor Department 2 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-00749-06 | BEAN, JESSE EDWIN | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-00749-06 | BEAN, JESSE EDWIN | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-00751-06 | BAILEY, GREGORY SCOTT | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | LEE, D ANGUS |
23-1-00751-06 | BAILEY, GREGORY SCOTT | 6/7/2024 | 11:00 AM | Motion Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | LEE, D ANGUS |
23-1-00751-06 | BAILEY, GREGORY SCOTT | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 6 | LEE, D ANGUS |
23-1-00751-06 | BAILEY, GREGORY SCOTT | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | LEE, D ANGUS |
23-1-00782-06 | KOLLAS, AUSTIN JAMES | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 / STATUS CONF | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00782-06 | KOLLAS, AUSTIN JAMES | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00782-06 | KOLLAS, AUSTIN JAMES | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00783-06 | KOLLAS, AUSTIN JAMES | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 / STATUS CONF | 3rd Floor Department 7 | Askanas, Isabelle Jeanette; TERRY, JOHN CARLSON; Westwood, Lindi Darlene |
23-1-00783-06 | KOLLAS, AUSTIN JAMES | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Askanas, Isabelle Jeanette; TERRY, JOHN CARLSON; Westwood, Lindi Darlene |
23-1-00783-06 | KOLLAS, AUSTIN JAMES | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Askanas, Isabelle Jeanette; TERRY, JOHN CARLSON; Westwood, Lindi Darlene |
23-1-00789-06 | LANE, ANDREA MYCHELLE | 5/23/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #2 | 5th Floor Department 2 | GREEN, JOHN LEHR |
23-1-00789-06 | LANE, ANDREA MYCHELLE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | GREEN, JOHN LEHR |
23-1-00789-06 | LANE, ANDREA MYCHELLE | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | GREEN, JOHN LEHR |
23-1-00792-06 | MYERS, MICHAEL ALLEN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00792-06 | MYERS, MICHAEL ALLEN | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00792-06 | MYERS, MICHAEL ALLEN | 6/6/2024 | 1:30 PM | Evidentiary Hearing #8 Child Hearsay | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00806-06 | HUSTON, MICHEAL ALAN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | Dumm, Christopher Jesse; Nicholson, Sean A |
23-1-00807-06 | HUSTON, MICHEAL ALAN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | Dumm, Christopher Jesse; Nicholson, Sean A |
23-1-00811-06 | WHITE, TRYNELL LANCE | 6/25/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 REVIEW MHSA | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00819-06 | CASTILLO, RUBEN S | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-00819-06 | CASTILLO, RUBEN S | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-00828-06 | LYNCH, THOMAS ANDREW | 6/12/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00833-06 | RICHARDSON, NICOLE MARIE | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00847-06 | LOVELAND, TIFFANY LYNN | 6/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 Competency | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
23-1-00865-06 | WHITE, JAMAAL DUPREE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00865-06 | WHITE, JAMAAL DUPREE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00903-06 | MORENO, LUCAS RAMON | 6/20/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
23-1-00907-06 | MCLAUGHLIN, KYLE ALEXANDER | 6/4/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
23-1-00907-06 | MCLAUGHLIN, KYLE ALEXANDER | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-00907-06 | MCLAUGHLIN, KYLE ALEXANDER | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-00909-06 | WARING, JARIN ANTHONY | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00909-06 | WARING, JARIN ANTHONY | 6/27/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00909-06 | WARING, JARIN ANTHONY | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00909-06 | WARING, JARIN ANTHONY | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00910-06 | BOWERS, NATHAN MICHAEL | 6/5/2024 | 9:00 AM | Sentencing Hearing #9 Sentencing (In-Person requested I/C - to be called last on docket) | Ground Floor Arraignment Court | Riback, Jeffrey Neal |
23-1-00911-06 | ALSORI, AQEEL MOHAMMED FADHIL | 6/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 CONFIRM COUNSEL | 5th Floor Department 9 | Hamalian, A. Alexander |
23-1-00911-06 | ALSORI, AQEEL MOHAMMED FADHIL | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Hamalian, A. Alexander |
23-1-00911-06 | ALSORI, AQEEL MOHAMMED FADHIL | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Hamalian, A. Alexander |
23-1-00915-06 | DENTON, DYLAN ANDREW | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 3rd Floor Department 7 | McClain, Alyosha Conan |
23-1-00915-06 | DENTON, DYLAN ANDREW | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | McClain, Alyosha Conan |
23-1-00915-06 | DENTON, DYLAN ANDREW | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | McClain, Alyosha Conan |
23-1-00919-06 | SERIOUS, JERIOUS JERRY | 6/4/2024 | 9:00 AM | Diversion #9 CONFIRMATION | 3rd Floor Department 7 | Dumm, Christopher Jesse |
23-1-00938-06 | REED, PRESTON JAMES | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 8 | 4th Floor Department 8 | Dean, Adam L |
23-1-00938-06 | REED, PRESTON JAMES | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 8 | 4th Floor Department 8 | Dean, Adam L |
23-1-00948-06 | SKONDIN, SAMUEL WILLIAM | 6/18/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00948-06 | SKONDIN, SAMUEL WILLIAM | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00948-06 | SKONDIN, SAMUEL WILLIAM | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-00964-06 | SANDOVAL, NOAH | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-00964-06 | SANDOVAL, NOAH | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-00966-06 | TADESSE, YOHANA RUSSOM | 8/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 REVIEW COMPETENCY | Ground Floor Arraignment Court | McAleer, Erin Bradley |
23-1-00971-06 | SISOVAN, JONATHAN CHAY | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Cloutier, Darquise |
23-1-00971-06 | SISOVAN, JONATHAN CHAY | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #12 | 5th Floor Department 2 | Cloutier, Darquise |
23-1-00975-06 | ALLEN, JESSICA ELAINE | 6/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 REVIEW COMPENTENCY | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-00976-06 | SANDERS, JOHN CARL | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Michalek, Michele Avalon; Townsend, Josephine C |
23-1-00976-06 | SANDERS, JOHN CARL | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Michalek, Michele Avalon; Townsend, Josephine C |
23-1-00978-06 | LOCKHART, JONATHAN ANDREW | 6/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00992-06 | HUEBNER, CODY KENNETH | 5/30/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #6 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 6 | GREEN, JOHN LEHR |
23-1-00997-06 | ORDONEZ VENEGAS, GERARDO MARLO ANGEL | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00997-06 | ORDONEZ VENEGAS, GERARDO MARLO ANGEL | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00997-06 | ORDONEZ VENEGAS, GERARDO MARLO ANGEL | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-00998-06 | SANDOVAL, URIAH JERIMIAH | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick; MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
23-1-00998-06 | SANDOVAL, URIAH JERIMIAH | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick; MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
23-1-00998-06 | SANDOVAL, URIAH JERIMIAH | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick; MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
23-1-01005-06 | SPARROW, ANTONIO DESHAWN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 COMPETENCY REVIEW | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01036-06 | PULVER-DOWNING, DONOVAN KEITH | 5/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #7 STATES MOTION TO CONTINUE | 5th Floor Department 2 | PASCOE, W TODD |
23-1-01036-06 | PULVER-DOWNING, DONOVAN KEITH | 5/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #7 STATES MOTION TO CONTINUE | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD |
23-1-01036-06 | PULVER-DOWNING, DONOVAN KEITH | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
23-1-01036-06 | PULVER-DOWNING, DONOVAN KEITH | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
23-1-01042-06 | BOOMSLITER, ROBERT LEE | 6/14/2024 | 1:30 PM | Contested Hearing Competency | 4th Floor Department 6 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-01042-06 | BOOMSLITER, ROBERT LEE | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-01042-06 | BOOMSLITER, ROBERT LEE | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-01049-06 | ALMARAZ SANCHEZ, ABEL | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #6 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01049-06 | ALMARAZ SANCHEZ, ABEL | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01049-06 | ALMARAZ SANCHEZ, ABEL | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01057-06 | BRINK, DUSTIN RICHARD | 5/23/2024 | 9:00 AM | Status Conference #7 | 3rd Floor Department 7 | Lavallee, Therese Marie; Westwood, Lindi Darlene |
23-1-01057-06 | BRINK, DUSTIN RICHARD | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Lavallee, Therese Marie; Westwood, Lindi Darlene |
23-1-01090-06 | CHRISTENSON, MICHAEL DAVID | 7/16/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | Dean, Adam L |
23-1-01090-06 | CHRISTENSON, MICHAEL DAVID | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Dean, Adam L |
23-1-01093-06 | PETERS, CRYSTAL R | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-01093-06 | PETERS, CRYSTAL R | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-01098-06 | MOUTON, TODD ALLEN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | RAMSAY, CHRISTOPHER D; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01098-06 | MOUTON, TODD ALLEN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | RAMSAY, CHRISTOPHER D; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01101-06 | SIMON, KEMAWI | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie; SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-01101-06 | SIMON, KEMAWI | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie; SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-01112-06 | MARTINELL STERLING, NICHOLAS | 8/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick |
23-1-01131-06 | HIBBARD, RYAN JOSEPH JAMES | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 RESTITUTION REVIEW | 5th Floor Department 2 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01136-06 | KESSEL, MARK DEAN | 6/12/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-01137-06 | MOUTON, TODD ALLEN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | RAMSAY, CHRISTOPHER D; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01137-06 | MOUTON, TODD ALLEN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | RAMSAY, CHRISTOPHER D; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01144-06 | IBARRA-DONLEY, MIGUEL ANGEL | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01144-06 | IBARRA-DONLEY, MIGUEL ANGEL | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01171-06 | SMITH, RICHARD L | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
23-1-01171-06 | SMITH, RICHARD L | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
23-1-01178-06 | WILSON, CRYSTAL DAWN | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-01178-06 | WILSON, CRYSTAL DAWN | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-01193-06 | COX, DAVID ALLEN | 6/4/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie; Reardon, Kari Leigh |
23-1-01193-06 | COX, DAVID ALLEN | 7/9/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie; Reardon, Kari Leigh |
23-1-01193-06 | COX, DAVID ALLEN | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie; Reardon, Kari Leigh |
23-1-01193-06 | COX, DAVID ALLEN | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie; Reardon, Kari Leigh |
23-1-01196-06 | EDWARDS, COLBY JAMES | 7/11/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 OMNIBUS/STATUS CONFRENCE | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-01196-06 | EDWARDS, COLBY JAMES | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-01203-06 | ALLEN, TONY DAVIS, Jr | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-01203-06 | ALLEN, TONY DAVIS, Jr | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-01224-06 | STEELE, JOEL RAY | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 RESTITUTION REVIEW | 5th Floor Department 2 | Toth, Lisa |
23-1-01226-06 | TYLER, STEVE EDWARD, Jr | 6/14/2024 | 1:00 PM | Review Hearing #8 DRUG COURT REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
23-1-01230-06 | BAKER, JESSE LEE FOX | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-01230-06 | BAKER, JESSE LEE FOX | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-01230-06 | BAKER, JESSE LEE FOX | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-01255-06 | VALENTINO PEDIGO, EZRAEL | 6/27/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 REVIEW COMPENTENCY | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-01256-06 | CARROLL, RICKY LEON | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
23-1-01257-06 | PIERCE, AUSTIN JAMES LEE | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David; Cognata, Amber Rose |
23-1-01257-06 | PIERCE, AUSTIN JAMES LEE | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David; Cognata, Amber Rose |
23-1-01258-06 | HUMPHREY, KURT RUSSELL | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
23-1-01258-06 | HUMPHREY, KURT RUSSELL | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
23-1-01288-06 | SOLLERS, JOESPH JAMES | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD; Vukanovich, Robert M |
23-1-01288-06 | SOLLERS, JOESPH JAMES | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD; Vukanovich, Robert M |
23-1-01289-06 | SOLLERS, JOESPH JAMES | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD; Vukanovich, Robert M |
23-1-01289-06 | SOLLERS, JOESPH JAMES | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD; Vukanovich, Robert M |
23-1-01294-06 | HASSELBLAD, SIERRA ROSE | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-01294-06 | HASSELBLAD, SIERRA ROSE | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-01299-06 | DEE, HOLLY MAE | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-01308-06 | BARBER, AMANDA YVONNE | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01308-06 | BARBER, AMANDA YVONNE | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01314-06 | SHIELDS-WRIGHT, STEPHANIE C | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | SOWDER, JAMES J |
23-1-01314-06 | SHIELDS-WRIGHT, STEPHANIE C | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | SOWDER, JAMES J |
23-1-01320-06 | GARCIA, NICHOLAS ONDRAY | 5/29/2024 | 1:30 PM | Sentencing Hearing 6 | 4th Floor Department 6 | McAleer, Erin Bradley |
23-1-01323-06 | JOSCELYN, NICHOLAS WILLIAM | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-01323-06 | JOSCELYN, NICHOLAS WILLIAM | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-01343-06 | BULAKITES, JESSE A | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-01343-06 | BULAKITES, JESSE A | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-01353-06 | JENNINGS, BRANDY LEE | 5/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #7 | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David; Reardon, Kari Leigh; Spencer, Marina Claire |
23-1-01353-06 | JENNINGS, BRANDY LEE | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Reardon, Kari Leigh; Spencer, Marina Claire |
23-1-01353-06 | JENNINGS, BRANDY LEE | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Reardon, Kari Leigh; Spencer, Marina Claire |
23-1-01355-06 | MCCALL, ALAN TY | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Cognata, Amber Rose |
23-1-01355-06 | MCCALL, ALAN TY | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Cognata, Amber Rose |
23-1-01361-06 | MANEA, REBECA SEIRIA | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
23-1-01361-06 | MANEA, REBECA SEIRIA | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
23-1-01367-06 | COSTELLO, CAMERON TROY | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-01367-06 | COSTELLO, CAMERON TROY | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-01371-06 | GORDON, MICHAEL ELMER | 5/28/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01371-06 | GORDON, MICHAEL ELMER | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01371-06 | GORDON, MICHAEL ELMER | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01376-06 | MCNETT, DANIEL SHELDON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
23-1-01376-06 | MCNETT, DANIEL SHELDON | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
23-1-01380-06 | TUCKER, TEI'ANA ZIOLA | 7/2/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 / ARR NEW CHARGE(S) | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01380-06 | TUCKER, TEI'ANA ZIOLA | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01396-06 | TEAL, TERRY | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD |
23-1-01396-06 | TEAL, TERRY | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD |
23-1-01398-06 | COOK, SHARTAUN C | 6/4/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 RESTITUTION REVIEW | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-01400-06 | SMITH, CHRISTOPHER MARK | 7/16/2024 | 9:00 AM | Omnibus #2 | Ground Floor Arraignment Court | Nigro, Autumn Nicole |
23-1-01400-06 | SMITH, CHRISTOPHER MARK | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Nigro, Autumn Nicole |
23-1-01400-06 | SMITH, CHRISTOPHER MARK | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Nigro, Autumn Nicole |
23-1-01403-06 | FRESHOUR, CAMERON DOUGLAS | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Carley, Thomas Floyd; Kauffman, Katherine Ann; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01403-06 | FRESHOUR, CAMERON DOUGLAS | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Carley, Thomas Floyd; Kauffman, Katherine Ann; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01404-06 | LEONARD, WILLIAM JOSEPH | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-01407-06 | MILLER, HALAH HELENA | 6/11/2024 | 9:00 AM | Diversion #8 CONFIRM DIVERSION | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire; Uskoski, Alexander Ian; Wheeler, Andrew William |
23-1-01407-06 | MILLER, HALAH HELENA | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire; Uskoski, Alexander Ian; Wheeler, Andrew William |
23-1-01407-06 | MILLER, HALAH HELENA | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire; Uskoski, Alexander Ian; Wheeler, Andrew William |
23-1-01408-06 | KUJAVA, HARVEY RAY | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01408-06 | KUJAVA, HARVEY RAY | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01414-06 | RANTILA, CHRISTOPHER | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 REVIEW COMPETENCY | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
23-1-01414-06 | RANTILA, CHRISTOPHER | 7/2/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #8 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Cloutier, Darquise |
23-1-01414-06 | RANTILA, CHRISTOPHER | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
23-1-01443-06 | CURTIS, WAYNE ARTHUR | 6/5/2024 | 9:00 AM | Sentencing Hearing #9 | Ground Floor Arraignment Court | Bogar, Shon William |
23-1-01451-06 | BRIDGE, ASHLEY L | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 REVIEW COMPENTENCY | 5th Floor Department 2 | Nicholson, Sean A |
23-1-01458-06 | ISAACSON, JOHNNY BART | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01458-06 | ISAACSON, JOHNNY BART | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01462-06 | MCNETT, DANIEL SHELDON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
23-1-01462-06 | MCNETT, DANIEL SHELDON | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
23-1-01495-06 | HINDI, FADI WASIM | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Walker, Brian A |
23-1-01495-06 | HINDI, FADI WASIM | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Walker, Brian A |
23-1-01499-06 | KING, MICHELLE | 7/16/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick |
23-1-01499-06 | KING, MICHELLE | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-01499-06 | KING, MICHELLE | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-01531-06 | PECK, NICHOLAS REED | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
23-1-01531-06 | PECK, NICHOLAS REED | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Toth, Lisa |
23-1-01546-06 | MENTELE, RACHEL COLLEEN | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-01547-06 | RIVERA, ROBERTO YAMIL | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 - REVIEW COMPLIANCE | 5th Floor Department 2 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
23-1-01556-06 | LOCKHART, ALEXANDRIA MARIE | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Link, Gregory Charles; Phelan, Christina Rose |
23-1-01557-06 | LOVELADY, ROCKY DEAN | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 MHSA REVIEW | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01560-06 | MARTINEZ, LUZ ESTELA | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 MHSA REVIEW | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01566-06 | WEBER, JERRY DUDLEY, Jr | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Vukanovich, Robert M |
23-1-01566-06 | WEBER, JERRY DUDLEY, Jr | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 5th Floor Department 2 | Vukanovich, Robert M |
23-1-01572-06 | GARCIA RAMIREZ, ANDRES | 7/23/2024 | 9:00 AM | Status Conference #6 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
23-1-01575-06 | HUSTON, MICHEAL ALAN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | Dumm, Christopher Jesse |
23-1-01591-06 | MEHARI, MERHAWI YOHANNES | 6/13/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 RVW COMPETENCY | 4th Floor Department 8 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01592-06 | RILEY, RYAN KENNETH | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01592-06 | RILEY, RYAN KENNETH | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01593-06 | WHITE, TRYNELL LANCE | 6/25/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 REVIEW MHSA | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01594-06 | ISLAM, RASOOL, Jr | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD |
23-1-01594-06 | ISLAM, RASOOL, Jr | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | PASCOE, W TODD |
23-1-01595-06 | AULT, HARRY THOMAS | 6/4/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 / STATUS CONF | 3rd Floor Department 7 | Johnson, Adin Taylor |
23-1-01595-06 | AULT, HARRY THOMAS | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Johnson, Adin Taylor |
23-1-01595-06 | AULT, HARRY THOMAS | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Johnson, Adin Taylor |
23-1-01604-06 | HAVEMAN, JOSHUA RANDALL | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-01608-06 | OTT, JAMES DEE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
23-1-01608-06 | OTT, JAMES DEE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
23-1-01613-06 | TRIMMER, JOHNATHAN MICHAEL | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David; Brandenburg, Barry William; Spencer, Marina Claire |
23-1-01615-06 | WILLETT, ASHLEY | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Cognata, Amber Rose |
23-1-01616-06 | LOUCHIOS, BENJAMIN SCOTT | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | LEE, D ANGUS |
23-1-01616-06 | LOUCHIOS, BENJAMIN SCOTT | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | LEE, D ANGUS |
23-1-01617-06 | MEHARI, MERHAWI YOHANNES | 6/13/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 REVIEW COMPETENCY | 4th Floor Department 8 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01634-06 | DARBY, JAQUETT EBONY | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 REVIEW COMPETENCY | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-01637-06 | KOLAHI, MARIO ALANDRO | 6/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 / STATUS CONF | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-01637-06 | KOLAHI, MARIO ALANDRO | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-01637-06 | KOLAHI, MARIO ALANDRO | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-01639-06 | SMITH, RICHARD L | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
23-1-01639-06 | SMITH, RICHARD L | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
23-1-01646-06 | STRANGE, JOSEPH DANIEL | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-01646-06 | STRANGE, JOSEPH DANIEL | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-01648-06 | BRUMMER, THOMAS GENE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
23-1-01648-06 | BRUMMER, THOMAS GENE | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
23-1-01649-06 | DONOVAN, JAMES MORGAN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-01649-06 | DONOVAN, JAMES MORGAN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-01653-06 | RANGEL SALAZAR, JOSE URIEL | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | DOWNS, SEAN M.; Reardon, Kari Leigh |
23-1-01653-06 | RANGEL SALAZAR, JOSE URIEL | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | DOWNS, SEAN M.; Reardon, Kari Leigh |
23-1-01654-06 | RANGEL SALAZAR, ALEJANDRO CHRISTIAN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | McAleer, Erin Bradley |
23-1-01654-06 | RANGEL SALAZAR, ALEJANDRO CHRISTIAN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | McAleer, Erin Bradley |
23-1-01662-06 | DELGADO MAQUEDA, JESUS ANTONIO | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
23-1-01662-06 | DELGADO MAQUEDA, JESUS ANTONIO | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
23-1-01665-06 | GLASER, MARC ANTHONY | 5/20/2024 | 10:00 AM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | CAMPBELL, BRANDON CHARLES; Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01673-06 | TURNER, DAVIS EVERLY | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-01675-06 | REYES-AGUILAR, RUFINO RUFINO | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-01675-06 | REYES-AGUILAR, RUFINO RUFINO | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-01683-06 | LESNER, KYRA LYNN | 7/16/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 Review Status of Medical Records Release | Ground Floor Arraignment Court | Toth, Lisa |
23-1-01683-06 | LESNER, KYRA LYNN | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
23-1-01683-06 | LESNER, KYRA LYNN | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Toth, Lisa |
23-1-01687-06 | BEERBOHM, SHANONDRA JENEISE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
23-1-01687-06 | BEERBOHM, SHANONDRA JENEISE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
23-1-01691-06 | GRAHAM, JASON BROCK | 5/23/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #7 OR READINESS | 5th Floor Department 2 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-01691-06 | GRAHAM, JASON BROCK | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-01695-06 | BATIZ ORTIZ, ARMANDO | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-01695-06 | BATIZ ORTIZ, ARMANDO | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-01700-06 | SHELAYEV, KIRILL VASILEVICH | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01700-06 | SHELAYEV, KIRILL VASILEVICH | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01700-06 | SHELAYEV, KIRILL VASILEVICH | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01721-06 | BROOKS, JACOB THOMAS | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Arden, Mary H.; Phelan, Christina Rose |
23-1-01738-06 | VORBA, DYLAN M | 6/4/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01738-06 | VORBA, DYLAN M | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01738-06 | VORBA, DYLAN M | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01739-06 | SINGH, KARANJEET | 7/2/2024 | 9:00 AM | Status Conference 8 | Ground Floor Arraignment Court | Thayer, Steven W. |
23-1-01744-06 | FATLAND, CHETT CHARLES | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01744-06 | FATLAND, CHETT CHARLES | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01745-06 | MONTGOMERY, NATHAN B | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 COMPETENCY REVIEW | 4th Floor Department 6 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-01757-06 | MCDANIEL, MICHAEL LEROY | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-01767-06 | SANDOOLIN, ROB WESLEY | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
23-1-01767-06 | SANDOOLIN, ROB WESLEY | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
23-1-01768-06 | ROBERTS, MICHAEL JAMES | 6/4/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | Ground Floor Arraignment Court | Dumm, Christopher Jesse |
23-1-01768-06 | ROBERTS, MICHAEL JAMES | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Dumm, Christopher Jesse |
23-1-01768-06 | ROBERTS, MICHAEL JAMES | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Dumm, Christopher Jesse |
23-1-01782-06 | MARTIN, DESIRAE MICHELLE | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-01786-06 | SCRIBNER, JEREMIAH ALLEN | 6/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 Status Conference | Ground Floor Arraignment Court | Townsend, Josephine C |
23-1-01786-06 | SCRIBNER, JEREMIAH ALLEN | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-01786-06 | SCRIBNER, JEREMIAH ALLEN | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-01799-06 | HAGEMEISTER, JACOB DANIEL | 6/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 Status Conference | Ground Floor Arraignment Court | Townsend, Josephine C |
23-1-01799-06 | HAGEMEISTER, JACOB DANIEL | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-01799-06 | HAGEMEISTER, JACOB DANIEL | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-01808-06 | SKOCH, JAMES CHARLES | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | None |
23-1-01808-06 | SKOCH, JAMES CHARLES | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | None |
23-1-01815-06 | BULL, WYATT ADAM | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
23-1-01815-06 | BULL, WYATT ADAM | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
23-1-01818-06 | GRAFF, JAMIE DEAN | 7/2/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 REVIEW COMPETENCY | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01831-06 | HEPBURN, CHELSEY R | 6/4/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01831-06 | HEPBURN, CHELSEY R | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01831-06 | HEPBURN, CHELSEY R | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01835-06 | FENIMORE, MATTHEW MORGAN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01835-06 | FENIMORE, MATTHEW MORGAN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01837-06 | HEMION, KIMMBERLY ANN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
23-1-01837-06 | HEMION, KIMMBERLY ANN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
23-1-01845-06 | MCDANIEL, MICHAEL LEROY | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-01856-06 | PERESSINI, AARON J B | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01856-06 | PERESSINI, AARON J B | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-01860-06 | HEMION, JOSHUA ADAM | 7/2/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 COMPENTENCY REVIEW | 4th Floor Department 6 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-01865-06 | MCKERNAN, KASEY RICHARD | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
23-1-01865-06 | MCKERNAN, KASEY RICHARD | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
23-1-01866-06 | NICHOLS, PHILLIP DALE | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-01870-06 | HOLT, DAMEN JAY | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-01879-06 | AGUILAR, ASHTON CURTIS | 6/25/2024 | 9:00 AM | Status Conference #7 | Ground Floor Arraignment Court | Toth, Lisa |
23-1-01879-06 | AGUILAR, ASHTON CURTIS | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Toth, Lisa |
23-1-01881-06 | BARTLETT, DUSTY LEE | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
23-1-01884-06 | BREON, ERIC JOSEPH | 5/29/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #7 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
23-1-01889-06 | LEE, KAY DEE MICHELLE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-01889-06 | LEE, KAY DEE MICHELLE | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-01889-06 | LEE, KAY DEE MICHELLE | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-01895-06 | QUIGLEY, WILLIAM JOSEPH | 6/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 REVIEW FOSA | 3rd Floor Department 7 | Thayer, Steven W. |
23-1-01900-06 | BARTLETT, DUSTY LEE | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
23-1-01902-06 | CARRANZA, VERONICA DAMIAN | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-01915-06 | JOHNSON, ANGELA GAY | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-01915-06 | JOHNSON, ANGELA GAY | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Avery, Angela Marie |
23-1-01917-06 | VAZQUEZ, JOSUE | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-01917-06 | VAZQUEZ, JOSUE | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-01929-06 | FOGLIANI, CATHERINE GRACE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-01929-06 | FOGLIANI, CATHERINE GRACE | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 6 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-01929-06 | FOGLIANI, CATHERINE GRACE | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-01952-06 | MELCHERT, LOGAN MARK | 6/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 FFJ TRACKING | 5th Floor Department 9 | None |
23-1-01955-06 | STEELE, CHRYSTAL ANN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-01955-06 | STEELE, CHRYSTAL ANN | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-01955-06 | STEELE, CHRYSTAL ANN | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-01956-06 | WILLIAMS, ANTHONY C | 6/10/2024 | 9:00 AM | Sentencing Hearing #8 | Ground Floor Arraignment Court | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-01962-06 | PHILLIPS, ALEXA NICOLE | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-01965-06 | BAKER, KAREN LYNN | 6/20/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-01969-06 | LAGAMBINA, TYESON FRANK | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-01969-06 | LAGAMBINA, TYESON FRANK | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-01969-06 | LAGAMBINA, TYESON FRANK | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-01970-06 | FERGUSSON, THOMAS JOSEPH | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Toth, Lisa |
23-1-01989-06 | DALKE-HARRISON, AUSTIN ALLEN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 4th Floor Department 6 | Walker, Brian A |
23-1-01989-06 | DALKE-HARRISON, AUSTIN ALLEN | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Walker, Brian A |
23-1-01989-06 | DALKE-HARRISON, AUSTIN ALLEN | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Walker, Brian A |
23-1-01992-06 | ICKERT, DERECK J | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-01992-06 | ICKERT, DERECK J | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-01994-06 | MARTIN, DEANGELO FRANKLIN, Jr | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-01998-06 | VEITH, DEREK JOHN | 5/20/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02000-06 | CRUIKSHANK, COLBY ALAN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #2 MOTION TO MODIFY/RESCIND NCO | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02000-06 | CRUIKSHANK, COLBY ALAN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02000-06 | CRUIKSHANK, COLBY ALAN | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02002-06 | ALLEN, GUSTAVO ANDREW | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
23-1-02006-06 | NIEVES, OSCAR DANIEL | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Bailes, Jason Case |
23-1-02006-06 | NIEVES, OSCAR DANIEL | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Bailes, Jason Case |
23-1-02007-06 | MIZAR, MATTHEW D | 6/4/2024 | 9:00 AM | Review Hearing # SRV | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-02007-06 | MIZAR, MATTHEW D | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-02007-06 | MIZAR, MATTHEW D | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-02016-06 | MARTIN, DEANGELO FRANKLIN, Jr | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Thomas C. |
23-1-02022-06 | BAKER, JESSE LEE FOX | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-02022-06 | BAKER, JESSE LEE FOX | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-02022-06 | BAKER, JESSE LEE FOX | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-02028-06 | SIMPSON, DAVID CHARLES, Jr | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Dumm, Christopher Jesse |
23-1-02028-06 | SIMPSON, DAVID CHARLES, Jr | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Dumm, Christopher Jesse |
23-1-02041-06 | THOMAS, RYAN DEVON | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02041-06 | THOMAS, RYAN DEVON | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 5th Floor Department 9 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02057-06 | COBLENTZ, MELISSA RENEE | 6/20/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
23-1-02061-06 | HERMAN, ERLAST HERDOZ | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-02061-06 | HERMAN, ERLAST HERDOZ | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-02063-06 | HOWARD, BRIAN SCOTT | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 /MOTION TO WITHDRAW | 5th Floor Department 9 | Andersen, Robert Ryan |
23-1-02063-06 | HOWARD, BRIAN SCOTT | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Andersen, Robert Ryan |
23-1-02066-06 | KIDION, KEVIL | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #2 DEF MOTION TO CONTINUE | 5th Floor Department 2 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
23-1-02066-06 | KIDION, KEVIL | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
23-1-02066-06 | KIDION, KEVIL | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
23-1-02070-06 | O'NEIL, RYAN WILLIAM | 6/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Johnson, Adin Taylor; Townsend, Josephine C |
23-1-02070-06 | O'NEIL, RYAN WILLIAM | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Johnson, Adin Taylor; Townsend, Josephine C |
23-1-02070-06 | O'NEIL, RYAN WILLIAM | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Johnson, Adin Taylor; Townsend, Josephine C |
23-1-02083-06 | BROERSMA, BRENT ALAN | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | GUTBEZAHL, JOHN ELIOT |
23-1-02083-06 | BROERSMA, BRENT ALAN | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | GUTBEZAHL, JOHN ELIOT |
23-1-02083-06 | BROERSMA, BRENT ALAN | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | GUTBEZAHL, JOHN ELIOT |
23-1-02086-06 | MARSHALL, RICHARD | 6/4/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD |
23-1-02086-06 | MARSHALL, RICHARD | 8/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD |
23-1-02091-06 | MCLENNAN, DAVID DARNELL | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
23-1-02091-06 | MCLENNAN, DAVID DARNELL | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
23-1-02096-06 | ADAMS, JEFFERY SCOTT | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Bailes, Jason Case |
23-1-02096-06 | ADAMS, JEFFERY SCOTT | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Bailes, Jason Case |
23-1-02098-06 | BERNARD, DEVON MICHAEL | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Vukanovich, Robert M |
23-1-02098-06 | BERNARD, DEVON MICHAEL | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Vukanovich, Robert M |
23-1-02099-06 | BURKE, CHASE ANTHONY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Toth, Lisa |
23-1-02099-06 | BURKE, CHASE ANTHONY | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Toth, Lisa |
23-1-02107-06 | LOUDIN, JOSEPH ERIK | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Toth, Lisa |
23-1-02107-06 | LOUDIN, JOSEPH ERIK | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 4th Floor Department 6 | Toth, Lisa |
23-1-02117-06 | MCALEXANDER, JOSHUA BLU | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Avery, Angela Marie; Townsend, Josephine C |
23-1-02117-06 | MCALEXANDER, JOSHUA BLU | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 8 | Avery, Angela Marie; Townsend, Josephine C |
23-1-02120-06 | TEAL, TERRY | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD |
23-1-02120-06 | TEAL, TERRY | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD |
23-1-02127-06 | CULHANE, MICHELLE ELIZABETH | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | McMullen, Jon J |
23-1-02127-06 | CULHANE, MICHELLE ELIZABETH | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | McMullen, Jon J |
23-1-02134-06 | ULESTAD, JOSEPH MICHAEL | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Vukanovich, Robert M |
23-1-02134-06 | ULESTAD, JOSEPH MICHAEL | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Vukanovich, Robert M |
23-1-02135-06 | LEY, JOHN PATRICK | 8/6/2024 | 1:30 PM | 3.6 Suppression | 4th Floor Department 6 | LEE, D ANGUS |
23-1-02141-06 | DURGAN, DEBORAH P | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02141-06 | DURGAN, DEBORAH P | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02145-06 | CARTER, VERNELL ISAIAH | 5/29/2024 | 9:00 AM | Arraignment #7 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David |
23-1-02157-06 | DAVIS, GLENN KELLY | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-02157-06 | DAVIS, GLENN KELLY | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-02174-06 | MENDOZA, ALEJANDRO VELASQUEZ | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Avery, Angela Marie |
23-1-02174-06 | MENDOZA, ALEJANDRO VELASQUEZ | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
23-1-02174-06 | MENDOZA, ALEJANDRO VELASQUEZ | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
23-1-02182-06 | ROMANETS, SERHII | 5/30/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #7 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
23-1-02182-06 | ROMANETS, SERHII | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
23-1-02182-06 | ROMANETS, SERHII | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
23-1-02187-06 | MENDOZA-CHAN, JASON JESUS | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | CARRASCO, KRISZTIAN |
23-1-02194-06 | FRANKLIN, CODY JAY, Jr | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 / TRACKING | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
23-1-02194-06 | FRANKLIN, CODY JAY, Jr | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | PASCOE, W TODD |
23-1-02194-06 | FRANKLIN, CODY JAY, Jr | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | PASCOE, W TODD |
23-1-02199-06 | LOWRIE, DEREK RYAN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Bogar, Shon William |
23-1-02199-06 | LOWRIE, DEREK RYAN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Bogar, Shon William |
23-1-02205-06 | CAMPOS, GERMAN, Jr | 6/7/2024 | 1:30 PM | Sentencing Hearing | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
23-1-02209-06 | BENNETT, DOUGLAS BRIAN | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 5th Floor Department 2 | Cane, Neil L. |
23-1-02209-06 | BENNETT, DOUGLAS BRIAN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
23-1-02209-06 | BENNETT, DOUGLAS BRIAN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
23-1-02212-06 | FRISBIE, RYAN PATRICK | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise; Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-02212-06 | FRISBIE, RYAN PATRICK | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise; Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-02216-06 | HOUDE, JAMES ALLAN | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
23-1-02216-06 | HOUDE, JAMES ALLAN | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
23-1-02217-06 | HOWARD, JACOB REX | 7/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 FOSA REVIEW | 5th Floor Department 9 | Nigro, Autumn Nicole |
23-1-02220-06 | LAGAMBINA, TYESON FRANK | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-02220-06 | LAGAMBINA, TYESON FRANK | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-02220-06 | LAGAMBINA, TYESON FRANK | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-02224-06 | MAGATHAN, JOSHUA ALLEN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 / ARR NEW CHARGE(S) | Ground Floor Arraignment Court | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02224-06 | MAGATHAN, JOSHUA ALLEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02224-06 | MAGATHAN, JOSHUA ALLEN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02225-06 | MAINA, MARTINA MARIE | 6/18/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | Ground Floor Arraignment Court | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02225-06 | MAINA, MARTINA MARIE | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02225-06 | MAINA, MARTINA MARIE | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02226-06 | MCFADDEN, KOLTEN THOMAS | 6/13/2024 | 9:00 AM | Review Hearing 8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-02228-06 | QUINONES, DARNELL HELENA | 7/2/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02228-06 | QUINONES, DARNELL HELENA | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02229-06 | SOUKEN, ALBERT K | 6/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 Status Conference ( Defendant required to be in Person w/ Interpreter) | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
23-1-02236-06 | LASTIVKA, SERGEY Y | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Thayer, Steven Whitman |
23-1-02250-06 | FRISBIE, RYAN PATRICK | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise; Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-02250-06 | FRISBIE, RYAN PATRICK | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise; Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-02253-06 | LOKKEN, BRYAN DAVIS | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-02255-06 | MOURIS, MOSES | 5/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 STATUS REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-02255-06 | MOURIS, MOSES | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-02255-06 | MOURIS, MOSES | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-02256-06 | RODRIGUEZ, DAMIAN DANIEL | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-02256-06 | RODRIGUEZ, DAMIAN DANIEL | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-02261-06 | GILCHRIST, DERRICK SCOTT | 5/23/2024 | 4:00 PM | Restitution Hearing | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
23-1-02274-06 | BUCKINGHAM, AARON MICHAEL | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 Competency Order | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02277-06 | KIELY, MICHAEL JOSEPH | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02277-06 | KIELY, MICHAEL JOSEPH | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02282-06 | MACHADO, MEGAN NICHOLE | 6/6/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
23-1-02288-06 | SEVILLA MARTINEZ, BRIZA YAJAIRA | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 5th Floor Department 9 | Cane, Neil L. |
23-1-02288-06 | SEVILLA MARTINEZ, BRIZA YAJAIRA | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Cane, Neil L. |
23-1-02288-06 | SEVILLA MARTINEZ, BRIZA YAJAIRA | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Cane, Neil L. |
23-1-02298-06 | MOUTON, TODD ALLEN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02298-06 | MOUTON, TODD ALLEN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02300-06 | TUFTON, JACOB WILLIAM | 7/25/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
23-1-02300-06 | TUFTON, JACOB WILLIAM | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
23-1-02301-06 | VASQUEZ, LISA K | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Dumm, Christopher Jesse |
23-1-02301-06 | VASQUEZ, LISA K | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Dumm, Christopher Jesse |
23-1-02303-06 | JOHNSON, ANGELA GAY | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-02303-06 | JOHNSON, ANGELA GAY | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Avery, Angela Marie |
23-1-02307-06 | CONCHAS, ALEXANDER JOSE | 6/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | CARRASCO, KRISZTIAN |
23-1-02307-06 | CONCHAS, ALEXANDER JOSE | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | CARRASCO, KRISZTIAN |
23-1-02307-06 | CONCHAS, ALEXANDER JOSE | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | CARRASCO, KRISZTIAN |
23-1-02310-06 | RASMUSSEN, BRADLEY RICHARD | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
23-1-02310-06 | RASMUSSEN, BRADLEY RICHARD | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
23-1-02311-06 | CONCHAS, ALEXANDER JOSE | 6/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | CARRASCO, KRISZTIAN |
23-1-02311-06 | CONCHAS, ALEXANDER JOSE | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | CARRASCO, KRISZTIAN |
23-1-02311-06 | CONCHAS, ALEXANDER JOSE | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | CARRASCO, KRISZTIAN |
23-1-02313-06 | MOUTON, TODD ALLEN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02313-06 | MOUTON, TODD ALLEN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02314-06 | MOUTON, TODD ALLEN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02314-06 | MOUTON, TODD ALLEN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02319-06 | HOSENEY, KERRI MARIE | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW COMPETENCY EVALUATION | 5th Floor Department 2 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-02322-06 | MARLEY, RIKKI DIANE | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02322-06 | MARLEY, RIKKI DIANE | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02324-06 | MOUKDAD, MERYAMA | 6/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | 5th Floor Department 9 | Keller, Amanda Cathi |
23-1-02326-06 | QAYOUMI, AHMED M | 6/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-02332-06 | SCARRATT, TAYLER MARIE | 6/25/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Cloutier, Darquise |
23-1-02332-06 | SCARRATT, TAYLER MARIE | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Cloutier, Darquise |
23-1-02332-06 | SCARRATT, TAYLER MARIE | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Cloutier, Darquise |
23-1-02333-06 | HERNANDEZ, MIGUEL ANGEL | 5/20/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 TRACKING/ REVIEW TRIAL DATES | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02333-06 | HERNANDEZ, MIGUEL ANGEL | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02333-06 | HERNANDEZ, MIGUEL ANGEL | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02338-06 | DAWSON, GREGORY WILLIAM | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
23-1-02338-06 | DAWSON, GREGORY WILLIAM | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
23-1-02339-06 | GEORGEADES, MICHAEL JOHN | 6/11/2024 | 9:00 AM | Omnibus #2 | Ground Floor Arraignment Court | Commisa, David Christopher |
23-1-02339-06 | GEORGEADES, MICHAEL JOHN | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Commisa, David Christopher |
23-1-02339-06 | GEORGEADES, MICHAEL JOHN | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 5th Floor Department 2 | Commisa, David Christopher |
23-1-02343-06 | KOOL, JANE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-02343-06 | KOOL, JANE | 6/25/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-02343-06 | KOOL, JANE | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-02343-06 | KOOL, JANE | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-02349-06 | PIENKOWSKI-BLACKFORD, PAIGE K | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie; McAleer, Erin Bradley |
23-1-02349-06 | PIENKOWSKI-BLACKFORD, PAIGE K | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie; McAleer, Erin Bradley |
23-1-02358-06 | BROWN BARNETT, CALEB ANDREW | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Vukanovich, Robert M |
23-1-02358-06 | BROWN BARNETT, CALEB ANDREW | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Vukanovich, Robert M |
23-1-02363-06 | MCMULLAN, AUSTIN JAMES | 7/9/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | Ground Floor Arraignment Court | Thayer, Steven Whitman |
23-1-02367-06 | ANDRADE, BRYAN DANGELLO | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02367-06 | ANDRADE, BRYAN DANGELLO | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02370-06 | MAIRU, EFEM | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02370-06 | MAIRU, EFEM | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02375-06 | MELCHERT, LOGAN MARK | 6/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
23-1-02378-06 | CULLEY, DANIEL ASHER | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Keller, Amanda Cathi; Lavallee, Therese Marie |
23-1-02378-06 | CULLEY, DANIEL ASHER | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Keller, Amanda Cathi; Lavallee, Therese Marie |
23-1-02379-06 | HUNTER, CRAIG E, II | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E; Townsend, Josephine C |
23-1-02379-06 | HUNTER, CRAIG E, II | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | SHREEVE, MIRANDA E; Townsend, Josephine C |
23-1-02380-06 | JENSEN, LYNSI K M | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02380-06 | JENSEN, LYNSI K M | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02383-06 | JEZIERSKI, RYAN ANDREW | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
23-1-02383-06 | JEZIERSKI, RYAN ANDREW | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
23-1-02383-06 | JEZIERSKI, RYAN ANDREW | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
23-1-02384-06 | ALEXANDER, JAMES RAVVANA | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-02384-06 | ALEXANDER, JAMES RAVVANA | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-02387-06 | SAKAEV, AMIR | 5/21/2024 | 3:00 PM | Review Hearing | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-02399-06 | ZOTO MARQUEZ, HECTOR | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
23-1-02399-06 | ZOTO MARQUEZ, HECTOR | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
23-1-02402-06 | HERMAN, BRANDON H | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Johnson, Adin Taylor; PASCOE, W TODD |
23-1-02402-06 | HERMAN, BRANDON H | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Johnson, Adin Taylor; PASCOE, W TODD |
23-1-02421-06 | CAMPBELL, WADE BRADLEY | 6/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 COMPETENCY REVIEW | 3rd Floor Department 7 | CAMPBELL, BRANDON CHARLES |
23-1-02422-06 | ANDERSON, RICHARD PAUL | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Carley, Thomas Floyd; SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02422-06 | ANDERSON, RICHARD PAUL | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Carley, Thomas Floyd; SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02427-06 | TALBERT, NATHAN EDWARD | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02427-06 | TALBERT, NATHAN EDWARD | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02429-06 | HOOVESTOL, MEGAN SUZANNE | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Nicholson, Sean A |
23-1-02429-06 | HOOVESTOL, MEGAN SUZANNE | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Nicholson, Sean A |
23-1-02440-06 | BOSSI, FISIANTY | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02440-06 | BOSSI, FISIANTY | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02451-06 | KOLLAS, AUSTIN JAMES | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 / STATUS CONF | 3rd Floor Department 7 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02451-06 | KOLLAS, AUSTIN JAMES | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02451-06 | KOLLAS, AUSTIN JAMES | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02457-06 | ESPIRITU-MARCIAL, RUBEN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Dean, Adam L |
23-1-02457-06 | ESPIRITU-MARCIAL, RUBEN | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Dean, Adam L |
23-1-02458-06 | FLORES, CAMERON JOSEPH | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
23-1-02471-06 | FISHER, ZACKERY JAMES DYLAN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Bogar, Shon William |
23-1-02471-06 | FISHER, ZACKERY JAMES DYLAN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Bogar, Shon William |
23-1-02472-06 | FOWLER, ERIK JORDAN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | McAleer, Erin Bradley |
23-1-02472-06 | FOWLER, ERIK JORDAN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | McAleer, Erin Bradley |
23-1-02473-06 | REIMER, DOUGLAS JORDAN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Kauffman, Katherine Ann |
23-1-02473-06 | REIMER, DOUGLAS JORDAN | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Kauffman, Katherine Ann |
23-1-02481-06 | MCNETT, DANIEL SHELDON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
23-1-02481-06 | MCNETT, DANIEL SHELDON | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
23-1-02482-06 | MCNETT, DANIEL SHELDON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
23-1-02482-06 | MCNETT, DANIEL SHELDON | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
23-1-02484-06 | CAVAGNA, MICHAEL ANGELO | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
23-1-02484-06 | CAVAGNA, MICHAEL ANGELO | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
23-1-02485-06 | GIERKE, KALLA LYNN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Schile, Gregg Cornelius |
23-1-02485-06 | GIERKE, KALLA LYNN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Schile, Gregg Cornelius |
23-1-02489-06 | CONNER, MARCUS MATEOS | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Cognata, Amber Rose |
23-1-02493-06 | TREPTOW, FREDERICK LEO, Jr | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-02495-06 | STATE OF WASHINGTON vs VALERII BOGATYRENKO | 8/16/2024 | 11:00 AM | RALJ Hearing #8 Oral Argument | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; PASCOE, W TODD |
23-1-02501-06 | ALLEN, TONY DAVIS, Jr | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-02501-06 | ALLEN, TONY DAVIS, Jr | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-02510-06 | RANGEL, MARTIN PRADO | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
23-1-02510-06 | RANGEL, MARTIN PRADO | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
23-1-02512-06 | ROSENCRANS, JEREMY DAVID | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-02512-06 | ROSENCRANS, JEREMY DAVID | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-02516-06 | UHDE, ANDREW MONTANA | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Barrar, Jeffrey David; Phelan, Christina Rose |
23-1-02521-06 | NDICHU, RHODNEY | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-02521-06 | NDICHU, RHODNEY | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-02522-06 | LUDWIG, TRILANE ALLEN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
23-1-02522-06 | LUDWIG, TRILANE ALLEN | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
23-1-02526-06 | SALINAS, TERESA MARIE | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
23-1-02533-06 | BUNNELL, DEREK TODD | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire; Vukanovich, Robert M |
23-1-02533-06 | BUNNELL, DEREK TODD | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire; Vukanovich, Robert M |
23-1-02534-06 | GREEN, KENYATTA | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 FFJ (Tracking w/ 23-1-02540-06) | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
23-1-02538-06 | FILES, DOUGLAS WADE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | Dean, Adam L |
23-1-02538-06 | FILES, DOUGLAS WADE | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 6 | Dean, Adam L |
23-1-02538-06 | FILES, DOUGLAS WADE | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Dean, Adam L |
23-1-02540-06 | GREEN, KENYATTA | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 Competency Review | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
23-1-02541-06 | ARMER-BELL, JOSIAHA A | 5/22/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #6 | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02543-06 | RUNYAN, JILL T | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Toth, Lisa |
23-1-02543-06 | RUNYAN, JILL T | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Toth, Lisa |
23-1-02556-06 | MCINTOSH, LES LEE GEORGE | 6/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-02556-06 | MCINTOSH, LES LEE GEORGE | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-02556-06 | MCINTOSH, LES LEE GEORGE | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-02558-06 | MENDOZA MENDOZA, EDUARDO ROLANDO | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-02558-06 | MENDOZA MENDOZA, EDUARDO ROLANDO | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-02562-06 | RAMSEY, CHERIE NICOLLE | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW COMPETENCY | Ground Floor Arraignment Court | Avery, Angela Marie |
23-1-02568-06 | CRUZ, JESSICA KAY | 5/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing NEW CHARGES ADDED #8 (NCO VIOL) DOB: 04/19/1996 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02568-06 | CRUZ, JESSICA KAY | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02568-06 | CRUZ, JESSICA KAY | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02569-06 | LEE, DANIEL ALLEN | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Thayer, Steven Whitman |
23-1-02569-06 | LEE, DANIEL ALLEN | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Thayer, Steven Whitman |
23-1-02571-06 | BREWER, MATEO JULIO | 6/20/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #9 DIVERSION CONFIRMATION | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02572-06 | CROCKFORD, CHANTRI ANN E | 5/20/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02572-06 | CROCKFORD, CHANTRI ANN E | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02572-06 | CROCKFORD, CHANTRI ANN E | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02583-06 | MARSH, MASONN HUNTER | 5/20/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | Ard, Philip Michael |
23-1-02583-06 | MARSH, MASONN HUNTER | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | Ard, Philip Michael |
23-1-02583-06 | MARSH, MASONN HUNTER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
23-1-02583-06 | MARSH, MASONN HUNTER | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
23-1-02585-06 | Knode, Connor Jon | 7/25/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-02586-06 | TYREE, LEONARD PAUL | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
23-1-02586-06 | TYREE, LEONARD PAUL | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
23-1-02587-06 | FOLSTON, AMANDA P | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | Vukanovich, Robert M |
23-1-02587-06 | FOLSTON, AMANDA P | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Vukanovich, Robert M |
23-1-02587-06 | FOLSTON, AMANDA P | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Vukanovich, Robert M |
23-1-02588-06 | RAMSDELL, KEVIN RICHARD | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
23-1-02588-06 | RAMSDELL, KEVIN RICHARD | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
23-1-02590-06 | MONTGOMERY-JAMES, ANTHONY STEV | 6/20/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 Diversion Confirmation | 4th Floor Department 6 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02592-06 | BONGIOVANNI, LANCE CHRISTIAN | 8/15/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-02594-06 | FULLER, KEVIN QUINN | 6/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW MHSA | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-02595-06 | Saxena, Ravi | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 3rd Floor Department 7 | Bogar, Shon William |
23-1-02595-06 | Saxena, Ravi | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
23-1-02595-06 | Saxena, Ravi | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
23-1-02596-06 | SHARROW, JAMES ANTHONY, Jr | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-02596-06 | SHARROW, JAMES ANTHONY, Jr | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-02606-06 | ADAMSON, KOBY | 6/25/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 REVIEW COMPETENCY EVALUATION | 5th Floor Department 2 | Schile, Gregg Cornelius |
23-1-02611-06 | HUFSCHMID, STEVEN ANTHONY | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 Competency Review | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case |
23-1-02611-06 | HUFSCHMID, STEVEN ANTHONY | 7/16/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | Bailes, Jason Case |
23-1-02611-06 | HUFSCHMID, STEVEN ANTHONY | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case |
23-1-02611-06 | HUFSCHMID, STEVEN ANTHONY | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case |
23-1-02614-06 | WITT, ELIZABETH SUE | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 COMP REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Schile, Gregg Cornelius |
23-1-02615-06 | JOHNSON, WILLIAM JILES, III | 5/20/2024 | 10:00 AM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | CAMPBELL, BRANDON CHARLES |
23-1-02615-06 | JOHNSON, WILLIAM JILES, III | 6/3/2024 | 10:00 AM | Review Hearing #2 | Ground Floor Mental Health Court | CAMPBELL, BRANDON CHARLES |
23-1-02623-06 | HARDEN, MICHEL RYAN | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Ard, Philip Michael |
23-1-02623-06 | HARDEN, MICHEL RYAN | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Ard, Philip Michael |
23-1-02623-06 | HARDEN, MICHEL RYAN | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Ard, Philip Michael |
23-1-02635-06 | MONTES - ESPINOSA, FELIPE | 7/25/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | CARRASCO, KRISZTIAN |
23-1-02635-06 | MONTES - ESPINOSA, FELIPE | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | CARRASCO, KRISZTIAN |
23-1-02637-06 | POOLER, DES'SMEN MAURICE | 6/4/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02637-06 | POOLER, DES'SMEN MAURICE | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02637-06 | POOLER, DES'SMEN MAURICE | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02638-06 | LOZANO-QUINTERO, PEDRO JOSHUA | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | McAleer, Erin Bradley |
23-1-02638-06 | LOZANO-QUINTERO, PEDRO JOSHUA | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | McAleer, Erin Bradley |
23-1-02647-06 | HASSELBALCH, STEFAN JOHNNY | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #6 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
23-1-02647-06 | HASSELBALCH, STEFAN JOHNNY | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
23-1-02647-06 | HASSELBALCH, STEFAN JOHNNY | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
23-1-02648-06 | GUZMAN-CRANE, VICTORREA M | 5/30/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #9 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
23-1-02651-06 | CREPEAU, KENDALL DIANNE | 7/18/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-02651-06 | CREPEAU, KENDALL DIANNE | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-02654-06 | BUENO MORALES, DARIAN | 7/25/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 REVIEW COMPETENCY | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
23-1-02655-06 | YOUNG, DESHAUN LEWIS | 7/2/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 REVIEW COMPETENCY | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02656-06 | FOSTER, GARY LASHON | 7/16/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | Keller, Amanda Cathi; Lavallee, Therese Marie |
23-1-02656-06 | FOSTER, GARY LASHON | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Keller, Amanda Cathi; Lavallee, Therese Marie |
23-1-02659-06 | HUFSCHMID, STEVEN ANTHONY | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 REVIEW COMPETENCY | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case |
23-1-02659-06 | HUFSCHMID, STEVEN ANTHONY | 7/16/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | Bailes, Jason Case |
23-1-02659-06 | HUFSCHMID, STEVEN ANTHONY | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case |
23-1-02659-06 | HUFSCHMID, STEVEN ANTHONY | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case |
23-1-02660-06 | CHANEY, JASON ALLEN | 7/12/2024 | 1:00 PM | Sentencing Hearing #2 DOSA | Ground Floor Arraignment Court | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02661-06 | CHANEY, JASON ALLEN | 7/12/2024 | 1:00 PM | Drug Court Intake/Orientation #2 DOSA SCREENING | Ground Floor Arraignment Court | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02665-06 | ESPINOZA-MENDOZA, ENRIQUE JUAN | 6/11/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02665-06 | ESPINOZA-MENDOZA, ENRIQUE JUAN | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02665-06 | ESPINOZA-MENDOZA, ENRIQUE JUAN | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02666-06 | FLEMING, PHILIP JAMES | 7/16/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02666-06 | FLEMING, PHILIP JAMES | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02673-06 | CORTEZ-JIMENEZ, JESUS | 7/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 COMPETENCY REVIEW | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-02673-06 | CORTEZ-JIMENEZ, JESUS | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-02673-06 | CORTEZ-JIMENEZ, JESUS | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-02674-06 | PENA, CHRISTIAN THOMAS | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
23-1-02674-06 | PENA, CHRISTIAN THOMAS | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
23-1-02675-06 | TOMALAK, SARA MICHELLE | 6/18/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-02676-06 | WARD, KAYLA REANNE | 5/22/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 5th Floor Department 2 | Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-02680-06 | TAYLOR, ARVY SAKISY | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02680-06 | TAYLOR, ARVY SAKISY | 6/4/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #2 /P Supervised Release Violation | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02680-06 | TAYLOR, ARVY SAKISY | 6/25/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02680-06 | TAYLOR, ARVY SAKISY | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02680-06 | TAYLOR, ARVY SAKISY | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02683-06 | JOKER, MJ | 6/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02683-06 | JOKER, MJ | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02683-06 | JOKER, MJ | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02686-06 | BUSTOS, LAURA | 7/2/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | Ground Floor Arraignment Court | Sowder, James J |
23-1-02686-06 | BUSTOS, LAURA | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, James J |
23-1-02688-06 | STUDER, MICHAEL DEAN | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
23-1-02691-06 | CHAVEZ, JESSIE EDWARD | 5/22/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #9 | Ground Floor Arraignment Court | Toth, Lisa |
23-1-02691-06 | CHAVEZ, JESSIE EDWARD | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
23-1-02691-06 | CHAVEZ, JESSIE EDWARD | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
23-1-02692-06 | ALLEN, RANDY DARYL | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
23-1-02692-06 | ALLEN, RANDY DARYL | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
23-1-02696-06 | HOOD, SCOTT VINE | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh; Vukanovich, Robert M |
23-1-02696-06 | HOOD, SCOTT VINE | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh; Vukanovich, Robert M |
23-1-02698-06 | SAFFORD, VIDAL MIKE | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Vukanovich, Robert M |
23-1-02698-06 | SAFFORD, VIDAL MIKE | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Vukanovich, Robert M |
23-1-02706-06 | TELLUP, JORDAN JERRAD | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
23-1-02706-06 | TELLUP, JORDAN JERRAD | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
23-1-02708-06 | GARNER, DEREK RODNEY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02708-06 | GARNER, DEREK RODNEY | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 REVIEW COMPETENCY | 4th Floor Department 8 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02708-06 | GARNER, DEREK RODNEY | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02710-06 | NIGRO, DAVID NICHOLAS | 6/4/2024 | 9:00 AM | Diversion #9 CONFIRMATION | 3rd Floor Department 7 | Nigro, Autumn Nicole |
23-1-02712-06 | GULLIKSEN, TIFFANY NOEL | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | SOWDER, JAMES J |
23-1-02712-06 | GULLIKSEN, TIFFANY NOEL | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | SOWDER, JAMES J |
23-1-02713-06 | ALEO, CHRISTOPHER MICHAEL | 6/7/2024 | 1:00 PM | Review Hearing #8 DRUG COURT OPT-IN | Ground Floor Arraignment Court | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02722-06 | ROSS, DANGER CRAIG | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
23-1-02722-06 | ROSS, DANGER CRAIG | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
23-1-02724-06 | GRAY, DANIEL BRYAN | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 / Confirm New Counsel | 5th Floor Department 2 | Cloutier, Darquise |
23-1-02724-06 | GRAY, DANIEL BRYAN | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Cloutier, Darquise |
23-1-02724-06 | GRAY, DANIEL BRYAN | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Cloutier, Darquise |
23-1-02725-06 | STATE OF WASHINGTON vs STEPHANIE M SCHOFIELD | 7/3/2024 | 11:30 AM | RALJ Hearing Oral Argument | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
23-1-02732-06 | BAKER, DAVID WAYNE | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon |
23-1-02733-06 | BAKER, THOMAS MARVIN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #7 CONFIRM COUNSEL / SET NEW DATES | 5th Floor Department 2 | Avery, Angela Marie |
23-1-02736-06 | BLANC, GREGORIE | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 CONFIRM DIVERSION | 3rd Floor Department 7 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02737-06 | CELLESTINE, ANTONIO E | 7/9/2024 | 9:00 AM | Status Conference #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-02737-06 | CELLESTINE, ANTONIO E | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-02738-06 | CHAFTON, MAKAILA | 5/30/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #7 OR ARRAIGN | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02743-06 | FLEMING, PHILIP JAMES | 7/16/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie; PASCOE, W TODD |
23-1-02743-06 | FLEMING, PHILIP JAMES | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie; PASCOE, W TODD |
23-1-02745-06 | HERNANDEZ, LUIS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
23-1-02745-06 | HERNANDEZ, LUIS | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
23-1-02746-06 | ILYUSCHENKO, ALEKSANDRO O | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | GREEN, JOHN LEHR |
23-1-02746-06 | ILYUSCHENKO, ALEKSANDRO O | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | GREEN, JOHN LEHR |
23-1-02747-06 | JAMES, IAN D | 6/13/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 REVIEW COMPETENCY | 5th Floor Department 2 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02753-06 | KEISEL-STAGNONE, NICHOLAS JAMES | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-02754-06 | KUEHN, ALLANAH ELISE | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02754-06 | KUEHN, ALLANAH ELISE | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02757-06 | ROCHE, ASHLEY ELIZABETH | 7/3/2024 | 9:00 AM | Sentencing Hearing #7 | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David |
23-1-02758-06 | ROCHE, ASHLEY ELIZABETH | 7/3/2024 | 9:00 AM | Sentencing Hearing #7 | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David |
23-1-02759-06 | RODRIGUEZ, MIGUEL ADOLFO | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
23-1-02759-06 | RODRIGUEZ, MIGUEL ADOLFO | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
23-1-02772-06 | REGENNITTER, JASON TYLER | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus 6 | 3rd Floor Department 7 | Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-02772-06 | REGENNITTER, JASON TYLER | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-02772-06 | REGENNITTER, JASON TYLER | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Sowder, Nicholas Alexander |
23-1-02780-06 | RASMUSSEN, BRADLEY RICHARD | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
23-1-02780-06 | RASMUSSEN, BRADLEY RICHARD | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
23-1-02786-06 | CASTILLO, THOMAS ALDOLFO | 5/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing /D to Quash Warrant | 5th Floor Department 2 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
23-1-02786-06 | CASTILLO, THOMAS ALDOLFO | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
23-1-02786-06 | CASTILLO, THOMAS ALDOLFO | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
23-1-02788-06 | HOLLING, SKIP WARD | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02788-06 | HOLLING, SKIP WARD | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02789-06 | INGRAM, STEVEN O'DELL, Jr | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PRUETT, BRIAN JORDAN |
23-1-02789-06 | INGRAM, STEVEN O'DELL, Jr | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | PRUETT, BRIAN JORDAN |
23-1-02794-06 | VASQUEZ, SABRINA JEANNETTE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
23-1-02794-06 | VASQUEZ, SABRINA JEANNETTE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
23-1-02796-06 | PHILLIPS, CHRISTIAN A | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Andersen, Robert Ryan |
23-1-02796-06 | PHILLIPS, CHRISTIAN A | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Andersen, Robert Ryan |
23-1-02797-06 | GREENWOOD, MICAH TAVIAN | 7/2/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Cane, Neil L. |
23-1-02797-06 | GREENWOOD, MICAH TAVIAN | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 6 | Cane, Neil L. |
23-1-02797-06 | GREENWOOD, MICAH TAVIAN | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
23-1-02800-06 | DODDS, ASHLYN JENEA | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
23-1-02803-06 | SMITH, TANNER DANE | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Vukanovich, Robert M |
23-1-02811-06 | LABRADOR GIRALDO, NATALIA D | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-02811-06 | LABRADOR GIRALDO, NATALIA D | 6/11/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #7 CONFIRM DIVERSION | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-02815-06 | DAKIS, WILLIAM TODD | 7/1/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #9 SET OVER FROM 5/15/24 | 4th Floor Department 6 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02817-06 | TRAYLOR, DEMARCO BRYONTAE | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Spencer, Marina Claire |
23-1-02817-06 | TRAYLOR, DEMARCO BRYONTAE | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Spencer, Marina Claire |
23-1-02828-06 | DODDS, ASHLYN JENEA | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
23-1-02834-06 | MACHUO, MASTERINO E | 5/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference 8 | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David; GOLDSTEIN, ARI ROTHMAN |
23-1-02834-06 | MACHUO, MASTERINO E | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; GOLDSTEIN, ARI ROTHMAN |
23-1-02834-06 | MACHUO, MASTERINO E | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; GOLDSTEIN, ARI ROTHMAN |
23-1-02835-06 | MCCLURE, WYATT RAY | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02835-06 | MCCLURE, WYATT RAY | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02839-06 | REFALOPEI, REFOELA KALISTO | 5/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference 8 | Ground Floor Arraignment Court | Avery, Angela Marie; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02839-06 | REFALOPEI, REFOELA KALISTO | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 8 | 4th Floor Department 8 | Avery, Angela Marie; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02839-06 | REFALOPEI, REFOELA KALISTO | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 8 | 4th Floor Department 8 | Avery, Angela Marie; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02842-06 | SOLLERS, JACOB DANIEL | 6/12/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #7 | 4th Floor Department 8 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02842-06 | SOLLERS, JACOB DANIEL | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02842-06 | SOLLERS, JACOB DANIEL | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02848-06 | REINKE, BRIAN MICHAEL | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02848-06 | REINKE, BRIAN MICHAEL | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02849-06 | BARTLETT, DUSTY LEE | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
23-1-02850-06 | JOKER, MJ | 6/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02850-06 | JOKER, MJ | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02850-06 | JOKER, MJ | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02853-06 | LUCAS, DENICIA L | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-02853-06 | LUCAS, DENICIA L | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-02856-06 | UGULINI-PATTERSON, SYDNEE TAYLOR | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-02856-06 | UGULINI-PATTERSON, SYDNEE TAYLOR | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-02857-06 | BARNARD, GENE DOUGLAS | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 / STATUS CONF | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02857-06 | BARNARD, GENE DOUGLAS | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02857-06 | BARNARD, GENE DOUGLAS | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02860-06 | FORD, CORY DANIEL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | WEGENER, LAUREN MARIKO |
23-1-02860-06 | FORD, CORY DANIEL | 5/30/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #2 | 4th Floor Department 6 | WEGENER, LAUREN MARIKO |
23-1-02860-06 | FORD, CORY DANIEL | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | WEGENER, LAUREN MARIKO |
23-1-02860-06 | FORD, CORY DANIEL | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | WEGENER, LAUREN MARIKO |
23-1-02863-06 | FRANKLIN, CODY JAY, Jr | 5/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #8 BW QUASH | 5th Floor Department 2 | PASCOE, W TODD |
23-1-02863-06 | FRANKLIN, CODY JAY, Jr | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 / TRACKING | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
23-1-02863-06 | FRANKLIN, CODY JAY, Jr | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | PASCOE, W TODD |
23-1-02863-06 | FRANKLIN, CODY JAY, Jr | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | PASCOE, W TODD |
23-1-02865-06 | ONOBAY, BEAT BYRON BEETHOVEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02865-06 | ONOBAY, BEAT BYRON BEETHOVEN | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02867-06 | HALEY, JOHN MICHAEL | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02867-06 | HALEY, JOHN MICHAEL | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02867-06 | HALEY, JOHN MICHAEL | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02868-06 | PRESTON, DEMARIEA DVON | 5/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #8 MOTION FOR CONTINUANCE | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-02868-06 | PRESTON, DEMARIEA DVON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 & OMNIBUS | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-02868-06 | PRESTON, DEMARIEA DVON | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-02870-06 | SPANIER, MICHAEL KEITH | 6/4/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02870-06 | SPANIER, MICHAEL KEITH | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02870-06 | SPANIER, MICHAEL KEITH | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02871-06 | SPANIER, MICHAEL KEITH | 6/4/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02871-06 | SPANIER, MICHAEL KEITH | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02871-06 | SPANIER, MICHAEL KEITH | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02872-06 | SPANIER, MICHAEL KEITH | 6/4/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02872-06 | SPANIER, MICHAEL KEITH | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02872-06 | SPANIER, MICHAEL KEITH | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02873-06 | SPANIER, MICHAEL KEITH | 6/4/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02873-06 | SPANIER, MICHAEL KEITH | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02873-06 | SPANIER, MICHAEL KEITH | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-02874-06 | MARLEY, RIKKI DIANE | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02874-06 | MARLEY, RIKKI DIANE | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02876-06 | DOMINGUEZ, MARK ANTHONY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Dumm, Christopher Jesse |
23-1-02876-06 | DOMINGUEZ, MARK ANTHONY | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Dumm, Christopher Jesse |
23-1-02877-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus 7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-02877-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-02877-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-1-02882-06 | OLSON PERIGO, CHARLES MARK | 5/22/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #8 | Ground Floor Arraignment Court | Toth, Lisa |
23-1-02882-06 | OLSON PERIGO, CHARLES MARK | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | Toth, Lisa |
23-1-02882-06 | OLSON PERIGO, CHARLES MARK | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Toth, Lisa |
23-1-02882-06 | OLSON PERIGO, CHARLES MARK | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Toth, Lisa |
23-1-02892-06 | PARKER, MONICA CLARA | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Schile, Gregg Cornelius; Toth, Lisa |
23-1-02892-06 | PARKER, MONICA CLARA | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Schile, Gregg Cornelius; Toth, Lisa |
23-1-02893-06 | RAPTOPOULOS, JERAD THEODORE ALLEN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
23-1-02893-06 | RAPTOPOULOS, JERAD THEODORE ALLEN | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
23-1-02895-06 | STATE OF WASHINGTON vs AURRIN V FAUSTIN | 8/16/2024 | 11:00 AM | RALJ Hearing #8 Oral Argument | 4th Floor Department 8 | PASCOE, W TODD |
23-1-02896-06 | VASILCHUK, RUSLAN RUSLANOVICH | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Peters, Allen R |
23-1-02896-06 | VASILCHUK, RUSLAN RUSLANOVICH | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Peters, Allen R |
23-1-02902-06 | SANTIAGO, TRAVON | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 / STATUS CONF | 4th Floor Department 8 | Townsend, Josephine C |
23-1-02902-06 | SANTIAGO, TRAVON | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Townsend, Josephine C |
23-1-02904-06 | CHILDERS, SHON LYNN | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Avery, Angela Marie |
23-1-02904-06 | CHILDERS, SHON LYNN | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-02904-06 | CHILDERS, SHON LYNN | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Avery, Angela Marie |
23-1-02905-06 | HINSON, ANGELINA JUNE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | Ground Floor Arraignment Court | McAleer, Erin Bradley |
23-1-02905-06 | HINSON, ANGELINA JUNE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | McAleer, Erin Bradley |
23-1-02905-06 | HINSON, ANGELINA JUNE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | McAleer, Erin Bradley |
23-1-02906-06 | LONG, JOEL MATTHEW | 5/28/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 AND RESET TRIAL DATES | Ground Floor Arraignment Court | Ard, Philip Michael; PASCOE, W TODD |
23-1-02906-06 | LONG, JOEL MATTHEW | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Ard, Philip Michael; PASCOE, W TODD |
23-1-02906-06 | LONG, JOEL MATTHEW | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Ard, Philip Michael; PASCOE, W TODD |
23-1-02907-06 | VOSHALL, BRYSEN THOMAS | 6/18/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #6 STATES MOTION RE: PHOTOGRAPHS | Ground Floor Arraignment Court | Avery, Angela Marie |
23-1-02907-06 | VOSHALL, BRYSEN THOMAS | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
23-1-02907-06 | VOSHALL, BRYSEN THOMAS | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
23-1-02909-06 | GOMEZ, JEFFREY ROBERT | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-02916-06 | AGUILAR, SALVADOR | 5/29/2024 | 9:00 AM | Arraignment #9 | 4th Floor Department 6 | Dumm, Christopher Jesse; Vukanovich, Robert M |
23-1-02922-06 | BLAKE, BRUCE OWEN | 5/30/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #9 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
23-1-02922-06 | BLAKE, BRUCE OWEN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD |
23-1-02922-06 | BLAKE, BRUCE OWEN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD |
23-1-02925-06 | GUTIERREZ-SANCHEZ, ANGEL DE JESUS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-02925-06 | GUTIERREZ-SANCHEZ, ANGEL DE JESUS | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-02932-06 | MEIER, GREGORY JAMES | 5/20/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Vukanovich, Robert M |
23-1-02932-06 | MEIER, GREGORY JAMES | 6/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Vukanovich, Robert M |
23-1-02932-06 | MEIER, GREGORY JAMES | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Vukanovich, Robert M |
23-1-02932-06 | MEIER, GREGORY JAMES | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Vukanovich, Robert M |
23-1-02933-06 | MENSIOR, JERRY | 7/25/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-02943-06 | HALL, JEFFERY ERIC | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
23-1-02943-06 | HALL, JEFFERY ERIC | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
23-1-02944-06 | BROWN, JEFFERY DEAN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Arraignment #8 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-02952-06 | TOOSOVICH, CAMERON EDWARD | 6/4/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Avery, Angela Marie; Cloutier, Darquise |
23-1-02952-06 | TOOSOVICH, CAMERON EDWARD | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie; Cloutier, Darquise |
23-1-02952-06 | TOOSOVICH, CAMERON EDWARD | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie; Cloutier, Darquise |
23-1-02953-06 | TOOSOVICH, CAMERON EDWARD | 6/4/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Avery, Angela Marie |
23-1-02953-06 | TOOSOVICH, CAMERON EDWARD | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-02953-06 | TOOSOVICH, CAMERON EDWARD | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-02958-06 | MILLAR, KRISTINA LYNN | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
23-1-02958-06 | MILLAR, KRISTINA LYNN | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
23-1-02962-06 | RICE, CLIFFORD D | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #9 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-02962-06 | RICE, CLIFFORD D | 6/3/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #9 (s/o from 5/20) | 3rd Floor Department 7 | Townsend, Josephine C |
23-1-02966-06 | CRANDALL, STACY LAVERNE | 6/4/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02966-06 | CRANDALL, STACY LAVERNE | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02966-06 | CRANDALL, STACY LAVERNE | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-02968-06 | TOFT, DANIELLE MARIE | 6/4/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 Status Conference | Ground Floor Arraignment Court | None |
23-1-02968-06 | TOFT, DANIELLE MARIE | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | None |
23-1-02968-06 | TOFT, DANIELLE MARIE | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | None |
23-1-02974-06 | BAUER, EMILLIO ZACHARY | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Cloutier, Darquise |
23-1-02974-06 | BAUER, EMILLIO ZACHARY | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Cloutier, Darquise |
23-1-02975-06 | CRUZ MARTINEZ, DANIEL | 7/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW COMPETENCY | 5th Floor Department 9 | GUTBEZAHL, JOHN ELIOT |
23-1-02979-06 | NGIRAIBUUCH, JAROD J. M. | 6/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-02979-06 | NGIRAIBUUCH, JAROD J. M. | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-02979-06 | NGIRAIBUUCH, JAROD J. M. | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-02982-06 | CRUZ MARTINEZ, DANIEL | 7/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW COMPETENCY | 5th Floor Department 9 | GUTBEZAHL, JOHN ELIOT |
23-1-02983-06 | STEWART, CRAIG DOUGLAS | 6/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Cane, Neil L. |
23-1-02983-06 | STEWART, CRAIG DOUGLAS | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Cane, Neil L. |
23-1-02983-06 | STEWART, CRAIG DOUGLAS | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Cane, Neil L. |
23-1-02984-06 | SLOT, CODY JOHN | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-02988-06 | SMITH, BRIAN THOMAS | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02988-06 | SMITH, BRIAN THOMAS | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-02989-06 | POESCHL, TODD JAMES | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
23-1-02989-06 | POESCHL, TODD JAMES | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
23-1-03001-06 | DUNNING, JOHNNIE ROBERT THEODORE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-03001-06 | DUNNING, JOHNNIE ROBERT THEODORE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-03003-06 | HARVEY, MELISSA JEAN | 5/21/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-03003-06 | HARVEY, MELISSA JEAN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-03003-06 | HARVEY, MELISSA JEAN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-03005-06 | JOHNSON, CHRISTOPHER BRYAN | 7/16/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | Toth, Lisa |
23-1-03005-06 | JOHNSON, CHRISTOPHER BRYAN | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
23-1-03015-06 | MCDOUGALL, CHASE TIMOTHY | 7/16/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
23-1-03021-06 | TSURA, VLADYSLAV | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 TRACKING SRV | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-03021-06 | TSURA, VLADYSLAV | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing Supervised Release Vilations | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-03021-06 | TSURA, VLADYSLAV | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-03021-06 | TSURA, VLADYSLAV | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-03021-06 | TSURA, VLADYSLAV | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-03029-06 | COOPER, LEANDERS CORNELIUS | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-03029-06 | COOPER, LEANDERS CORNELIUS | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-03029-06 | COOPER, LEANDERS CORNELIUS | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-03031-06 | JOHN, WALLACE MAIFEA | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 Competency Review | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-03032-06 | KANSANBACK, KEVIN ALLEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-03032-06 | KANSANBACK, KEVIN ALLEN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Reardon, Kari Leigh |
23-1-03035-06 | WHITE, JASON LEE | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | LEE, D ANGUS |
23-1-03035-06 | WHITE, JASON LEE | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | LEE, D ANGUS |
23-1-03035-06 | WHITE, JASON LEE | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | LEE, D ANGUS |
23-1-03038-06 | SIRI, DEREK ALAN | 6/27/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | 3rd Floor Department 7 | Toth, Lisa |
23-1-03042-06 | DORNELUS, STINLEE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
23-1-03042-06 | DORNELUS, STINLEE | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Toth, Lisa |
23-1-03044-06 | PHAM, LONG | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-03044-06 | PHAM, LONG | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-03046-06 | CHENEY, EMMETT MICHAEL | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 5th Floor Department 9 | None |
23-1-03046-06 | CHENEY, EMMETT MICHAEL | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | None |
23-1-03046-06 | CHENEY, EMMETT MICHAEL | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | None |
23-1-03047-06 | MCFALL, RIKKI NICOLE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
23-1-03047-06 | MCFALL, RIKKI NICOLE | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
23-1-03049-06 | BEWICK, DONALD LEROY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-03049-06 | BEWICK, DONALD LEROY | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-03050-06 | CHILDERS, SHON LYNN | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Avery, Angela Marie |
23-1-03050-06 | CHILDERS, SHON LYNN | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
23-1-03050-06 | CHILDERS, SHON LYNN | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Avery, Angela Marie |
23-1-03051-06 | DEYETTE, SARAH RAEANNE | 6/12/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | Townsend, Josephine C |
23-1-03051-06 | DEYETTE, SARAH RAEANNE | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
23-1-03051-06 | DEYETTE, SARAH RAEANNE | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Townsend, Josephine C |
23-1-03053-06 | STINSON, JASON EVAN | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-03053-06 | STINSON, JASON EVAN | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-03057-06 | MOELLER, HAILEY BREANN | 7/25/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Cane, Neil L. |
23-1-03058-06 | MESICK, JOHN EDWARD, Jr | 6/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-03058-06 | MESICK, JOHN EDWARD, Jr | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-03058-06 | MESICK, JOHN EDWARD, Jr | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-03069-06 | ILLAN, ROBERTO CARLOS | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #6 / CONFIRM DIVERSION | 5th Floor Department 2 | Lavallee, Therese Marie |
23-1-03075-06 | SOULE, RICHARD ALLEN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
23-1-03075-06 | SOULE, RICHARD ALLEN | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
23-1-03079-06 | UPSHAW, TRACY LEE, Jr | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Nicholson, Sean A |
23-1-03079-06 | UPSHAW, TRACY LEE, Jr | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Nicholson, Sean A |
23-1-03081-06 | COX, BRANDON MICHAEL | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | 4th Floor Department 6 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-03081-06 | COX, BRANDON MICHAEL | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-03081-06 | COX, BRANDON MICHAEL | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Byrd, Louis Broderick |
23-1-03085-06 | THOMAS, TERAL ANTHONY | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-03085-06 | THOMAS, TERAL ANTHONY | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-03086-06 | CONAHAN, NICHOLAS PATRICK | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | BENJAMIN, EPHRAIM WILLIAM |
23-1-03086-06 | CONAHAN, NICHOLAS PATRICK | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | BENJAMIN, EPHRAIM WILLIAM |
23-1-03093-06 | BARTLETT, NATHANIEL COLE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | 4th Floor Department 6 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-03093-06 | BARTLETT, NATHANIEL COLE | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-03093-06 | BARTLETT, NATHANIEL COLE | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 4th Floor Department 6 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-03095-06 | BROOKS, JUDE ARTHUR | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-03095-06 | BROOKS, JUDE ARTHUR | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | SHREEVE, MIRANDA E |
23-1-03096-06 | GOLLYHORN, DUSTIN JEFFERSON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-03096-06 | GOLLYHORN, DUSTIN JEFFERSON | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-03097-06 | ROCHE, ASHLEY ELIZABETH | 7/3/2024 | 9:00 AM | Sentencing Hearing #7 | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
23-1-03099-06 | VANOVER, DOUGLAS JAMES | 6/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Ground Floor Mental Health Court | Phelan, Christina Rose |
23-1-03101-06 | BARICH, IVAN DAKAOTA | 6/27/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 / STATUS CONF - REASSIGNED TO DEPT 8 ON 5/6/24 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-03101-06 | BARICH, IVAN DAKAOTA | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 - REASSIGNED TO DEPT 8 ON 05/06/24 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
23-1-03101-06 | BARICH, IVAN DAKAOTA | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 - REASSIGNED TO DEPT 8 ON 05/06/24 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
23-1-03102-06 | LEWIS, DAWSON J | 7/16/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-03102-06 | LEWIS, DAWSON J | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
23-1-03105-06 | HALL, JESSICA MARIE | 7/18/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-03105-06 | HALL, JESSICA MARIE | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
23-1-03106-06 | BURDEN, DONALD ALEXANDER | 5/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick |
23-1-03106-06 | BURDEN, DONALD ALEXANDER | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick |
23-2-00139-06 | NOEMI GALINDO vs CAMERON CHURCH | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | Bowyer, Wade Michael |
23-2-00139-06 | NOEMI GALINDO vs CAMERON CHURCH | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | SCHUCKMAN, LAWRENCE |
23-2-00139-06 | NOEMI GALINDO vs CAMERON CHURCH | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #3 3-Day | 4th Floor Department 3 | Bowyer, Wade Michael |
23-2-00139-06 | NOEMI GALINDO vs CAMERON CHURCH | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #3 3-Day | 4th Floor Department 3 | SCHUCKMAN, LAWRENCE |
23-2-00146-06 | THE GARDENS HOMEOWNERS ASSOCIATION vs GR INVESTMENT PROPERTIES, LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - D - MT FOR PARTIAL SUM. JDGMT | 4th Floor Department 3 | Armstrong, Elizabeth Anne; Cox, Ray P. |
23-2-00146-06 | THE GARDENS HOMEOWNERS ASSOCIATION vs GR INVESTMENT PROPERTIES, LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - D - MT FOR PARTIAL SUM. JDGMT | 4th Floor Department 3 | CARPENTER, DARREN BRENT |
23-2-00146-06 | THE GARDENS HOMEOWNERS ASSOCIATION vs GR INVESTMENT PROPERTIES, LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - D - MT FOR PARTIAL SUM. JDGMT | 4th Floor Department 3 | Drotz, John E. |
23-2-00146-06 | THE GARDENS HOMEOWNERS ASSOCIATION vs GR INVESTMENT PROPERTIES, LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - D - MT FOR PARTIAL SUM. JDGMT | 4th Floor Department 3 | Eline, Jerome F. |
23-2-00146-06 | THE GARDENS HOMEOWNERS ASSOCIATION vs GR INVESTMENT PROPERTIES, LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - D - MT FOR PARTIAL SUM. JDGMT | 4th Floor Department 3 | FERRIS, MEGAN L; Kozachenko, Corey A |
23-2-00146-06 | THE GARDENS HOMEOWNERS ASSOCIATION vs GR INVESTMENT PROPERTIES, LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - D - MT FOR PARTIAL SUM. JDGMT | 4th Floor Department 3 | Jones, Rachel C.; Smith, Brandon James |
23-2-00146-06 | THE GARDENS HOMEOWNERS ASSOCIATION vs GR INVESTMENT PROPERTIES, LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - D - MT FOR PARTIAL SUM. JDGMT | 4th Floor Department 3 | KIRKPATRICK, DANIEL RODGERS |
23-2-00146-06 | THE GARDENS HOMEOWNERS ASSOCIATION vs GR INVESTMENT PROPERTIES, LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - D - MT FOR PARTIAL SUM. JDGMT | 4th Floor Department 3 | MONTAG, MICHAEL DAVID |
23-2-00146-06 | THE GARDENS HOMEOWNERS ASSOCIATION vs GR INVESTMENT PROPERTIES, LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - D - MT FOR PARTIAL SUM. JDGMT | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-00146-06 | THE GARDENS HOMEOWNERS ASSOCIATION vs GR INVESTMENT PROPERTIES, LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - D - MT FOR PARTIAL SUM. JDGMT | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-00146-06 | THE GARDENS HOMEOWNERS ASSOCIATION vs GR INVESTMENT PROPERTIES, LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - D - MT FOR PARTIAL SUM. JDGMT | 4th Floor Department 3 | SCHLESINGER, ANDREW M |
23-2-00146-06 | THE GARDENS HOMEOWNERS ASSOCIATION vs GR INVESTMENT PROPERTIES, LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - D - MT FOR PARTIAL SUM. JDGMT | 4th Floor Department 3 | Schlotfeldt, Albert F. |
23-2-00146-06 | THE GARDENS HOMEOWNERS ASSOCIATION vs GR INVESTMENT PROPERTIES, LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - D - MT FOR PARTIAL SUM. JDGMT | 4th Floor Department 3 | Schultz, Kirsten A. |
23-2-00146-06 | THE GARDENS HOMEOWNERS ASSOCIATION vs GR INVESTMENT PROPERTIES, LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - D - MT FOR PARTIAL SUM. JDGMT | 4th Floor Department 3 | Zappala, Mark Matthew |
23-2-00169-06 | DOUGLAR K. POLK et al vs NRA LLC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Goldman, Matthew Philip |
23-2-00169-06 | DOUGLAR K. POLK et al vs NRA LLC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-00169-06 | DOUGLAR K. POLK et al vs NRA LLC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Schlotfeldt, Albert F. |
23-2-00169-06 | DOUGLAR K. POLK et al vs NRA LLC et al | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 5 DAYS | 3rd Floor Department 11 | Goldman, Matthew Philip |
23-2-00169-06 | DOUGLAR K. POLK et al vs NRA LLC et al | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 5 DAYS | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-00169-06 | DOUGLAR K. POLK et al vs NRA LLC et al | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 5 DAYS | 3rd Floor Department 11 | Schlotfeldt, Albert F. |
23-2-00199-06 | LINDA ROBLEY et al vs VANCOUVER SCHOOL DISTRICT et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - P - MT FOR LEAVE TO AMEND CMP | 3rd Floor Department 11 | Cochran, Darrell L.; Grotz, Bridget Therese; Swinford, Daniel Austin |
23-2-00199-06 | LINDA ROBLEY et al vs VANCOUVER SCHOOL DISTRICT et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - P - MT FOR LEAVE TO AMEND CMP | 3rd Floor Department 11 | Grotz, Bridget Therese; Swinford, Daniel Austin |
23-2-00199-06 | LINDA ROBLEY et al vs VANCOUVER SCHOOL DISTRICT et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - P - MT FOR LEAVE TO AMEND CMP | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-00199-06 | LINDA ROBLEY et al vs VANCOUVER SCHOOL DISTRICT et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - P - MT FOR LEAVE TO AMEND CMP | 3rd Floor Department 11 | Swinford, Daniel Austin |
23-2-00199-06 | LINDA ROBLEY et al vs VANCOUVER SCHOOL DISTRICT et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - P - MT FOR LEAVE TO AMEND CMP | 3rd Floor Department 11 | Warring, Carl Perry |
23-2-00199-06 | LINDA ROBLEY et al vs VANCOUVER SCHOOL DISTRICT et al | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing | 3rd Floor Department 11 | Cochran, Darrell L.; Grotz, Bridget Therese; Swinford, Daniel Austin |
23-2-00199-06 | LINDA ROBLEY et al vs VANCOUVER SCHOOL DISTRICT et al | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing | 3rd Floor Department 11 | Grotz, Bridget Therese; Swinford, Daniel Austin |
23-2-00199-06 | LINDA ROBLEY et al vs VANCOUVER SCHOOL DISTRICT et al | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-00199-06 | LINDA ROBLEY et al vs VANCOUVER SCHOOL DISTRICT et al | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing | 3rd Floor Department 11 | Swinford, Daniel Austin |
23-2-00199-06 | LINDA ROBLEY et al vs VANCOUVER SCHOOL DISTRICT et al | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing | 3rd Floor Department 11 | Warring, Carl Perry |
23-2-00201-06 | STEPHANIE MASON et al vs VANCOUVER SCHOOL DISTRICT et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 / P / AMEND COMPLAINT | 3rd Floor Department 11 | Cochran, Darrell L.; Grotz, Bridget Therese; Swinford, Daniel Austin |
23-2-00201-06 | STEPHANIE MASON et al vs VANCOUVER SCHOOL DISTRICT et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 / P / AMEND COMPLAINT | 3rd Floor Department 11 | Grotz, Bridget Therese; Swinford, Daniel Austin |
23-2-00201-06 | STEPHANIE MASON et al vs VANCOUVER SCHOOL DISTRICT et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 / P / AMEND COMPLAINT | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-00201-06 | STEPHANIE MASON et al vs VANCOUVER SCHOOL DISTRICT et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 / P / AMEND COMPLAINT | 3rd Floor Department 11 | Warring, Carl Perry |
23-2-00265-06 | BARBARA SHULTZ vs PEACE HEALTH/ SOUTHWEST WASHINGTON REGIONAL SURGERY CENTER, A WASHINGTON COMPANY et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 D/ MOTION FOR SUMMARY JUDGMENT | 3rd Floor Department 11 | Bushnick, Melissa Joy; Eichner, Katie |
23-2-00265-06 | BARBARA SHULTZ vs PEACE HEALTH/ SOUTHWEST WASHINGTON REGIONAL SURGERY CENTER, A WASHINGTON COMPANY et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 D/ MOTION FOR SUMMARY JUDGMENT | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-00265-06 | BARBARA SHULTZ vs PEACE HEALTH/ SOUTHWEST WASHINGTON REGIONAL SURGERY CENTER, A WASHINGTON COMPANY et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 D/ MOTION FOR SUMMARY JUDGMENT | 3rd Floor Department 11 | ProSe |
23-2-00280-06 | LAWRENCE STANFILL EL vs SUSAN A. AYDELOTT | 7/10/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Curtis, George G. |
23-2-00280-06 | LAWRENCE STANFILL EL vs SUSAN A. AYDELOTT | 7/10/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Foley, Douglas Fredrick; Sampson, Kevin Michael |
23-2-00280-06 | LAWRENCE STANFILL EL vs SUSAN A. AYDELOTT | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 5-DAYS | 3rd Floor Department 11 | Curtis, George G. |
23-2-00280-06 | LAWRENCE STANFILL EL vs SUSAN A. AYDELOTT | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 5-DAYS | 3rd Floor Department 11 | Foley, Douglas Fredrick; Sampson, Kevin Michael |
23-2-00373-06 | ROBERT STODDARD vs BRYAN WIRTH et al | 7/8/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 - P - 5 DAY | 4th Floor Department 3 | Billick, Timothy John |
23-2-00373-06 | ROBERT STODDARD vs BRYAN WIRTH et al | 7/8/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 - P - 5 DAY | 4th Floor Department 3 | Chenoweth, Brian David; Gustitus, Sandra Satre |
23-2-00373-06 | ROBERT STODDARD vs BRYAN WIRTH et al | 7/8/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 - P - 5 DAY | 4th Floor Department 3 | Morrill, Howard Ramsey |
23-2-00373-06 | ROBERT STODDARD vs BRYAN WIRTH et al | 7/8/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 - P - 5 DAY | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-00451-06 | DNF ASSOCIATES LLC vs TUG HARRIS | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Greaves, Melissa Roberta |
23-2-00451-06 | DNF ASSOCIATES LLC vs TUG HARRIS | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-00456-06 | NCNG, LLC vs JORDAN RAMIS et al | 5/20/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-6 5 DAYS | 3rd Floor Department 11 | Dudin, Louiza Michelle; Hensrude, Gregor |
23-2-00456-06 | NCNG, LLC vs JORDAN RAMIS et al | 5/20/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-6 5 DAYS | 3rd Floor Department 11 | Guaglianone, Victor Francis; Passannante, Mark G. |
23-2-00456-06 | NCNG, LLC vs JORDAN RAMIS et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing S/O STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Dudin, Louiza Michelle; Hensrude, Gregor |
23-2-00456-06 | NCNG, LLC vs JORDAN RAMIS et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing S/O STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Guaglianone, Victor Francis; Passannante, Mark G. |
23-2-00514-06 | DEBRA DAVIS vs LYNN W. ZIELKE | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Quillen, William Michael; STRATTON, NED |
23-2-00514-06 | DEBRA DAVIS vs LYNN W. ZIELKE | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Rempel, Stephanie |
23-2-00514-06 | DEBRA DAVIS vs LYNN W. ZIELKE | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 4 DAYS | 4th Floor Department 3 | Quillen, William Michael; STRATTON, NED |
23-2-00514-06 | DEBRA DAVIS vs LYNN W. ZIELKE | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 4 DAYS | 4th Floor Department 3 | Rempel, Stephanie |
23-2-00536-06 | SHARISSA CRANFILL vs ROBERTO MILLAN MARCOS et al | 6/3/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #1 - 4 DAYS | 3rd Floor Department 1 | Bendele, Levi Lewis |
23-2-00536-06 | SHARISSA CRANFILL vs ROBERTO MILLAN MARCOS et al | 6/3/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #1 - 4 DAYS | 3rd Floor Department 1 | Harlan, Beau D. |
23-2-00694-06 | JODI GREER vs ELK RIDGE CUSTOM HOMES, INC et al | 7/17/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | CARPENTER, DARREN BRENT |
23-2-00694-06 | JODI GREER vs ELK RIDGE CUSTOM HOMES, INC et al | 7/17/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | GILLASPY, BETSY A. |
23-2-00694-06 | JODI GREER vs ELK RIDGE CUSTOM HOMES, INC et al | 7/17/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-00694-06 | JODI GREER vs ELK RIDGE CUSTOM HOMES, INC et al | 7/17/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Volvovic, Joshua Luke |
23-2-00769-06 | RACHEL KELLY vs DANA LUCE et al | 6/26/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | MURRAY, JOEL FRANCIS |
23-2-00769-06 | RACHEL KELLY vs DANA LUCE et al | 6/26/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-00769-06 | RACHEL KELLY vs DANA LUCE et al | 7/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 4-Day | 4th Floor Department 3 | MURRAY, JOEL FRANCIS |
23-2-00769-06 | RACHEL KELLY vs DANA LUCE et al | 7/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 4-Day | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-00813-06 | MARK A HERRING et al vs DANIEL W KING et al | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 4 DAYS | 3rd Floor Department 1 | Chenoweth, Brian David; Steinhilb, Micah Ryan; Van Zile, Blake Lorraine |
23-2-00813-06 | MARK A HERRING et al vs DANIEL W KING et al | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 4 DAYS | 3rd Floor Department 1 | Downer, Jeffrey Paul |
23-2-00813-06 | MARK A HERRING et al vs DANIEL W KING et al | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 4 DAYS | 3rd Floor Department 1 | EYTH, MARCUS; ROBINSON, BLAKE JAMES |
23-2-00813-06 | MARK A HERRING et al vs DANIEL W KING et al | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 4 DAYS | 3rd Floor Department 1 | Mallove, Daniel P. |
23-2-00813-06 | MARK A HERRING et al vs DANIEL W KING et al | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 4 DAYS | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-00870-06 | JERROLD MILLER vs TYLER MILLER et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Status Conference #11 | 3rd Floor Department 11 | Christian, Dayna Jean |
23-2-00870-06 | JERROLD MILLER vs TYLER MILLER et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Status Conference #11 | 3rd Floor Department 11 | McGair, Kimberley Hanks |
23-2-00870-06 | JERROLD MILLER vs TYLER MILLER et al | 6/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #11 4-Days | 3rd Floor Department 11 | Christian, Dayna Jean |
23-2-00870-06 | JERROLD MILLER vs TYLER MILLER et al | 6/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #11 4-Days | 3rd Floor Department 11 | McGair, Kimberley Hanks |
23-2-00892-06 | SJO FLM LLC et al vs SHARI'S MANAGEMENT CORPORATION et al | 6/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial ONE DAY | 4th Floor Department 3 | Alexander, Jason W; Meyer, Andrea R |
23-2-00892-06 | SJO FLM LLC et al vs SHARI'S MANAGEMENT CORPORATION et al | 6/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial ONE DAY | 4th Floor Department 3 | Meyer, Andrea R |
23-2-00892-06 | SJO FLM LLC et al vs SHARI'S MANAGEMENT CORPORATION et al | 6/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial ONE DAY | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-00969-06 | UNITED WATER SERVICES, INC. et al vs UNITED WATER & AIR, LLC. et al | 6/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 DAY | 4th Floor Department 3 | Leatham, Stephen Garrett |
23-2-00969-06 | UNITED WATER SERVICES, INC. et al vs UNITED WATER & AIR, LLC. et al | 6/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 DAY | 4th Floor Department 3 | Montecucco, William Steven |
23-2-00969-06 | UNITED WATER SERVICES, INC. et al vs UNITED WATER & AIR, LLC. et al | 6/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 DAY | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-00978-06 | NICOLLE SHEAVES vs CHRISTOPHER DEEGE | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #1 - 3 DAYS | 3rd Floor Department 1 | Edwards, Scott W |
23-2-00978-06 | NICOLLE SHEAVES vs CHRISTOPHER DEEGE | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #1 - 3 DAYS | 3rd Floor Department 1 | Townsend, Josephine C |
23-2-01000-06 | DILLON LOCKWOOD vs JAKE BOGGS | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #1 4-Day | 3rd Floor Department 1 | Melnick, Benjamin Paul |
23-2-01000-06 | DILLON LOCKWOOD vs JAKE BOGGS | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #1 4-Day | 3rd Floor Department 1 | Rempel, Stephanie |
23-2-01014-06 | ROBYN ANN CAMPBELL vs HALEY MAIDEN et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 CASE STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Gehrmann, Grant Arnold |
23-2-01014-06 | ROBYN ANN CAMPBELL vs HALEY MAIDEN et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 CASE STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | HUNT, ANGELA YENLOU |
23-2-01014-06 | ROBYN ANN CAMPBELL vs HALEY MAIDEN et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 CASE STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Mendel, James N |
23-2-01014-06 | ROBYN ANN CAMPBELL vs HALEY MAIDEN et al | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 | 3rd Floor Department 11 | Gehrmann, Grant Arnold |
23-2-01014-06 | ROBYN ANN CAMPBELL vs HALEY MAIDEN et al | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 | 3rd Floor Department 11 | HUNT, ANGELA YENLOU |
23-2-01014-06 | ROBYN ANN CAMPBELL vs HALEY MAIDEN et al | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 | 3rd Floor Department 11 | Mendel, James N |
23-2-01020-06 | GUY L. SCHMITT et al vs ISAAC DANIEL ELLIOT et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Dept#11/Case Status Conference | 3rd Floor Department 11 | Baumgartner, William Vance |
23-2-01020-06 | GUY L. SCHMITT et al vs ISAAC DANIEL ELLIOT et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Dept#11/Case Status Conference | 3rd Floor Department 11 | Bendele, Levi Lewis; Nayibova, Maryam |
23-2-01020-06 | GUY L. SCHMITT et al vs ISAAC DANIEL ELLIOT et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Dept#11/Case Status Conference | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01020-06 | GUY L. SCHMITT et al vs ISAAC DANIEL ELLIOT et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Dept#11/Case Status Conference | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01020-06 | GUY L. SCHMITT et al vs ISAAC DANIEL ELLIOT et al | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 Dept#11 | 3rd Floor Department 11 | Baumgartner, William Vance |
23-2-01020-06 | GUY L. SCHMITT et al vs ISAAC DANIEL ELLIOT et al | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 Dept#11 | 3rd Floor Department 11 | Bendele, Levi Lewis; Nayibova, Maryam |
23-2-01020-06 | GUY L. SCHMITT et al vs ISAAC DANIEL ELLIOT et al | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 Dept#11 | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01020-06 | GUY L. SCHMITT et al vs ISAAC DANIEL ELLIOT et al | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 Dept#11 | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01026-06 | RAMON A AYALA et al vs A.P. INVESTEMENT GROUP, LLC et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 / P / CONTINUE TRIAL AND AMEND SCHEDULING ORDER | 4th Floor Department 3 | Schlotfeldt, Albert F. |
23-2-01026-06 | RAMON A AYALA et al vs A.P. INVESTEMENT GROUP, LLC et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 / P / CONTINUE TRIAL AND AMEND SCHEDULING ORDER | 4th Floor Department 3 | Wagner, Joseph James |
23-2-01026-06 | RAMON A AYALA et al vs A.P. INVESTEMENT GROUP, LLC et al | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 5 DAY | 4th Floor Department 3 | Schlotfeldt, Albert F. |
23-2-01026-06 | RAMON A AYALA et al vs A.P. INVESTEMENT GROUP, LLC et al | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 5 DAY | 4th Floor Department 3 | Wagner, Joseph James |
23-2-01029-06 | DONALD N MOORE vs MICHAEL J YOUNGet al | 7/17/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #3 REVIEW OF SERVICE/TRIAL DATE SETTING | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-01029-06 | DONALD N MOORE vs MICHAEL J YOUNGet al | 7/17/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #3 REVIEW OF SERVICE/TRIAL DATE SETTING | 4th Floor Department 3 | ProSe |
23-2-01029-06 | DONALD N MOORE vs MICHAEL J YOUNGet al | 7/17/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-01029-06 | DONALD N MOORE vs MICHAEL J YOUNGet al | 7/17/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | ProSe |
23-2-01055-06 | LOIS CRISS vs WAEL MUSLEH et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - MT TO CONTINUE | 3rd Floor Department 11 | FRONAPFEL, RHIANNA MARIE; Ricci, Meghan Dakota |
23-2-01055-06 | LOIS CRISS vs WAEL MUSLEH et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - MT TO CONTINUE | 3rd Floor Department 11 | MACKE, WILLIAM J |
23-2-01055-06 | LOIS CRISS vs WAEL MUSLEH et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 D/ MT FR SUMMARY JUDGMENT * FR 05/03/* TO 06/14* | 3rd Floor Department 11 | FRONAPFEL, RHIANNA MARIE; Ricci, Meghan Dakota |
23-2-01055-06 | LOIS CRISS vs WAEL MUSLEH et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 D/ MT FR SUMMARY JUDGMENT * FR 05/03/* TO 06/14* | 3rd Floor Department 11 | MACKE, WILLIAM J |
23-2-01055-06 | LOIS CRISS vs WAEL MUSLEH et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference | 3rd Floor Department 11 | FRONAPFEL, RHIANNA MARIE; Ricci, Meghan Dakota |
23-2-01055-06 | LOIS CRISS vs WAEL MUSLEH et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference | 3rd Floor Department 11 | MACKE, WILLIAM J |
23-2-01055-06 | LOIS CRISS vs WAEL MUSLEH et al | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 - P - 8 DAYS | 3rd Floor Department 11 | FRONAPFEL, RHIANNA MARIE; Ricci, Meghan Dakota |
23-2-01055-06 | LOIS CRISS vs WAEL MUSLEH et al | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 - P - 8 DAYS | 3rd Floor Department 11 | MACKE, WILLIAM J |
23-2-01084-06 | PENNI DIANA CAMPBELL-HUFF vs CLARK COUNTY et al | 6/26/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | BURNS, CURTIS M |
23-2-01084-06 | PENNI DIANA CAMPBELL-HUFF vs CLARK COUNTY et al | 6/26/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-01084-06 | PENNI DIANA CAMPBELL-HUFF vs CLARK COUNTY et al | 6/26/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | Wagner, Laurence R. |
23-2-01094-06 | GWENDOLYN EDWARDS vs RICHIE ESPINO et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 D/ MOTION TO CONTINUE TRIAL DATE | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01094-06 | GWENDOLYN EDWARDS vs RICHIE ESPINO et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 D/ MOTION TO CONTINUE TRIAL DATE | 3rd Floor Department 11 | Purcell, Deborah Ann; Smith, Grant |
23-2-01094-06 | GWENDOLYN EDWARDS vs RICHIE ESPINO et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01094-06 | GWENDOLYN EDWARDS vs RICHIE ESPINO et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Purcell, Deborah Ann; Smith, Grant |
23-2-01094-06 | GWENDOLYN EDWARDS vs RICHIE ESPINO et al | 8/5/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 4 DAYS | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01094-06 | GWENDOLYN EDWARDS vs RICHIE ESPINO et al | 8/5/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 4 DAYS | 3rd Floor Department 11 | Purcell, Deborah Ann; Smith, Grant |
23-2-01169-06 | JEFF WINKELMAN vs LEE ANN MATSON | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | ANDREWS, PHILIP RUSSELL; Wagner, Joseph James |
23-2-01169-06 | JEFF WINKELMAN vs LEE ANN MATSON | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | HABERTHUR, PHILLIP JUSTIN |
23-2-01169-06 | JEFF WINKELMAN vs LEE ANN MATSON | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01169-06 | JEFF WINKELMAN vs LEE ANN MATSON | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 5 DAYS | 3rd Floor Department 11 | ANDREWS, PHILIP RUSSELL; Wagner, Joseph James |
23-2-01169-06 | JEFF WINKELMAN vs LEE ANN MATSON | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 5 DAYS | 3rd Floor Department 11 | HABERTHUR, PHILLIP JUSTIN |
23-2-01169-06 | JEFF WINKELMAN vs LEE ANN MATSON | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 5 DAYS | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01199-06 | GAIL BANKS vs SKAMANIA COUNTY et al | 8/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | Baumgartner, William Vance |
23-2-01199-06 | GAIL BANKS vs SKAMANIA COUNTY et al | 8/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | McMahon, Patrick G. |
23-2-01199-06 | GAIL BANKS vs SKAMANIA COUNTY et al | 8/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-01209-06 | MICHELLE BLANCHARD vs AMSHE HOLDINGS LLC | 6/26/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | BARHOUM, JOHN R |
23-2-01209-06 | MICHELLE BLANCHARD vs AMSHE HOLDINGS LLC | 6/26/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | Page, Kevin Bradly |
23-2-01209-06 | MICHELLE BLANCHARD vs AMSHE HOLDINGS LLC | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #3 4-Day | 4th Floor Department 3 | BARHOUM, JOHN R |
23-2-01209-06 | MICHELLE BLANCHARD vs AMSHE HOLDINGS LLC | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #3 4-Day | 4th Floor Department 3 | Page, Kevin Bradly |
23-2-01211-06 | PARR LUMBER COMPANY vs STATEWIDE RESTORATION, INC et al | 6/17/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 - 2 DAY | 4th Floor Department 3 | Broer, Grant Clark |
23-2-01211-06 | PARR LUMBER COMPANY vs STATEWIDE RESTORATION, INC et al | 6/17/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 - 2 DAY | 4th Floor Department 3 | CHAMBERS, JOHN H |
23-2-01211-06 | PARR LUMBER COMPANY vs STATEWIDE RESTORATION, INC et al | 6/17/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 - 2 DAY | 4th Floor Department 3 | Hellinger, Jeffery Alan |
23-2-01211-06 | PARR LUMBER COMPANY vs STATEWIDE RESTORATION, INC et al | 6/17/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 - 2 DAY | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-01211-06 | PARR LUMBER COMPANY vs STATEWIDE RESTORATION, INC et al | 6/17/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 - 2 DAY | 4th Floor Department 3 | Wagner, Joseph James |
23-2-01225-06 | WILLIAM SORENSEN vs ROBERT L PETERSON | 7/10/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Calvert, Maren |
23-2-01225-06 | WILLIAM SORENSEN vs ROBERT L PETERSON | 7/10/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Coel, L. Michael; Goldfarb, Rachel J. |
23-2-01225-06 | WILLIAM SORENSEN vs ROBERT L PETERSON | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-6 #11 3 DAYS | 3rd Floor Department 11 | Calvert, Maren |
23-2-01225-06 | WILLIAM SORENSEN vs ROBERT L PETERSON | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-6 #11 3 DAYS | 3rd Floor Department 11 | Coel, L. Michael; Goldfarb, Rachel J. |
23-2-01235-06 | Minor Settlement of PORTER CHAMBERS | 6/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #1 STATUS OF RECEIPTS | 3rd Floor Department 1 | McKenzie, Falin M; SINGLETON, DALYNNE |
23-2-01311-06 | DAYBREAK YOUTH SERVICES vs WASHINGTON DEPARTMENT FO HEALTH, ACTING AND ADJUDICATIVE SERVICES UNIT | 6/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference #11 | 3rd Floor Department 11 | Bucknell, Jack Eastman; Chung, Noelle Lea; Gerard, Christopher Luke; Knieps, Kristi Danette |
23-2-01311-06 | DAYBREAK YOUTH SERVICES vs WASHINGTON DEPARTMENT FO HEALTH, ACTING AND ADJUDICATIVE SERVICES UNIT | 6/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference #11 | 3rd Floor Department 11 | Smith, David Hugh |
23-2-01345-06 | DEERPOINT MEADOWS INVESTMENTS, LLC et al vs MATT GAGLIASSO | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-6 #3 5-Day | 4th Floor Department 3 | Passannante, Mark G.; PHED, ROBERT S. |
23-2-01345-06 | DEERPOINT MEADOWS INVESTMENTS, LLC et al vs MATT GAGLIASSO | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-6 #3 5-Day | 4th Floor Department 3 | Wagner, Joseph James |
23-2-01438-06 | WELLS FARGO BANK, N.A. vs STEVE ROUSKA | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 SCHEDULE CONFERENCE-REVIEW | 3rd Floor Department 11 | Craft, James Angus |
23-2-01438-06 | WELLS FARGO BANK, N.A. vs STEVE ROUSKA | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 SCHEDULE CONFERENCE-REVIEW | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01444-06 | EVA EVANS vs SKYLA J GORMAN-LYKKEN | 6/26/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Halley, Megan Marlene |
23-2-01444-06 | EVA EVANS vs SKYLA J GORMAN-LYKKEN | 6/26/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | MOORE, JEANNETTE LOUISE |
23-2-01444-06 | EVA EVANS vs SKYLA J GORMAN-LYKKEN | 6/26/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-01444-06 | EVA EVANS vs SKYLA J GORMAN-LYKKEN | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #3 - 4 DAY | 4th Floor Department 3 | Halley, Megan Marlene |
23-2-01444-06 | EVA EVANS vs SKYLA J GORMAN-LYKKEN | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #3 - 4 DAY | 4th Floor Department 3 | MOORE, JEANNETTE LOUISE |
23-2-01444-06 | EVA EVANS vs SKYLA J GORMAN-LYKKEN | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #3 - 4 DAY | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-01460-06 | ANGEL HANDS ADULT FAMILY HOME, LLC vs EUGENE J JOHNSON et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/ OR OF EXAMINATION OF JUDGEMENT DEBTOR | 3rd Floor Department 1 | Grant, Donald Gene |
23-2-01460-06 | ANGEL HANDS ADULT FAMILY HOME, LLC vs EUGENE J JOHNSON et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/ OR OF EXAMINATION OF JUDGEMENT DEBTOR | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-01513-06 | AMBER WHEELER vs JAMES REAGAN et al | 7/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | CALLAHAN, SHAUN |
23-2-01513-06 | AMBER WHEELER vs JAMES REAGAN et al | 7/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01513-06 | AMBER WHEELER vs JAMES REAGAN et al | 8/12/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 4 DAYS | 3rd Floor Department 11 | CALLAHAN, SHAUN |
23-2-01513-06 | AMBER WHEELER vs JAMES REAGAN et al | 8/12/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 4 DAYS | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01547-06 | MARTIN RASMUSSEN et al vs STARBUCKS CORPORATION | 7/17/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | BARHOUM, JOHN R; Pritchard, Amber Rose |
23-2-01547-06 | MARTIN RASMUSSEN et al vs STARBUCKS CORPORATION | 7/17/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | Edwards, Scott W; Staples, Scott Alan |
23-2-01551-06 | KD-THREE BOYS-OPP ZONE, LLC vs GALENA WATERFRONT CROSSINGS JV LLC et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - P - MT FOR LEAVE TO AMEND CMP | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-01551-06 | KD-THREE BOYS-OPP ZONE, LLC vs GALENA WATERFRONT CROSSINGS JV LLC et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - P - MT FOR LEAVE TO AMEND CMP | 4th Floor Department 3 | SALI, KEVIN M. |
23-2-01551-06 | KD-THREE BOYS-OPP ZONE, LLC vs GALENA WATERFRONT CROSSINGS JV LLC et al | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-01551-06 | KD-THREE BOYS-OPP ZONE, LLC vs GALENA WATERFRONT CROSSINGS JV LLC et al | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | SALI, KEVIN M. |
23-2-01551-06 | KD-THREE BOYS-OPP ZONE, LLC vs GALENA WATERFRONT CROSSINGS JV LLC et al | 7/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 - P - 3 DAY | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-01551-06 | KD-THREE BOYS-OPP ZONE, LLC vs GALENA WATERFRONT CROSSINGS JV LLC et al | 7/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 - P - 3 DAY | 4th Floor Department 3 | SALI, KEVIN M. |
23-2-01562-06 | BLYTHE AYNE vs CRAIG SMITH et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 MOTION TO CONTINUE TRIAL DATE | 3rd Floor Department 1 | Campbell, Duncan Joseph; Rose, Melanie Elizabeth |
23-2-01562-06 | BLYTHE AYNE vs CRAIG SMITH et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 MOTION TO CONTINUE TRIAL DATE | 3rd Floor Department 1 | Drotzmann, Christopher John; Zugazaga, Pedro Ramon |
23-2-01562-06 | BLYTHE AYNE vs CRAIG SMITH et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 MOTION TO CONTINUE TRIAL DATE | 3rd Floor Department 1 | Thayer, Bradley James |
23-2-01562-06 | BLYTHE AYNE vs CRAIG SMITH et al | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #1 4-Days | 3rd Floor Department 1 | Campbell, Duncan Joseph; Rose, Melanie Elizabeth |
23-2-01562-06 | BLYTHE AYNE vs CRAIG SMITH et al | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #1 4-Days | 3rd Floor Department 1 | Drotzmann, Christopher John; Zugazaga, Pedro Ramon |
23-2-01562-06 | BLYTHE AYNE vs CRAIG SMITH et al | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #1 4-Days | 3rd Floor Department 1 | Thayer, Bradley James |
23-2-01568-06 | LI CHEN vs NIKOLAY CHERNUKHIN | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | Basauri, Taryn Marie; LOVEJOY, JACK MICHAEL |
23-2-01568-06 | LI CHEN vs NIKOLAY CHERNUKHIN | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | HABERTHUR, PHILLIP JUSTIN |
23-2-01568-06 | LI CHEN vs NIKOLAY CHERNUKHIN | 7/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 5-Day | 4th Floor Department 3 | Basauri, Taryn Marie; LOVEJOY, JACK MICHAEL |
23-2-01568-06 | LI CHEN vs NIKOLAY CHERNUKHIN | 7/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #3 5-Day | 4th Floor Department 3 | HABERTHUR, PHILLIP JUSTIN |
23-2-01573-06 | MIRACLE JOSLIN et al vs CAMI LEE PEARSON | 7/10/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #11 SCHEDULE CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Lemieux, Nicole |
23-2-01573-06 | MIRACLE JOSLIN et al vs CAMI LEE PEARSON | 7/10/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #11 SCHEDULE CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Scheidt, Charlene Justine |
23-2-01573-06 | MIRACLE JOSLIN et al vs CAMI LEE PEARSON | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 12 PERSON TRIAL | 3rd Floor Department 11 | Lemieux, Nicole |
23-2-01573-06 | MIRACLE JOSLIN et al vs CAMI LEE PEARSON | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #11 12 PERSON TRIAL | 3rd Floor Department 11 | Scheidt, Charlene Justine |
23-2-01587-06 | JOSEPH BRYDEN vs KOLTYN LADDUSAW et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 R/ MT TO AMEND ANSWER | 3rd Floor Department 1 | Behar, Samuel Ben; Dynan, Mark J. |
23-2-01587-06 | JOSEPH BRYDEN vs KOLTYN LADDUSAW et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 R/ MT TO AMEND ANSWER | 3rd Floor Department 1 | Harlan, Beau D. |
23-2-01589-06 | JOHN BOLEN et al vs WAYNE LEONETTI | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference 1 | 3rd Floor Department 1 | ISELY, CHARLES ANTHONY |
23-2-01589-06 | JOHN BOLEN et al vs WAYNE LEONETTI | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference 1 | 3rd Floor Department 1 | LEE, D ANGUS |
23-2-01627-06 | CARLSON INVESTMENTS, LLC vs GEORGE ROLLS et al | 6/11/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #11 - P - 2 DAYS | 3rd Floor Department 11 | ISELY, CHARLES ANTHONY |
23-2-01627-06 | CARLSON INVESTMENTS, LLC vs GEORGE ROLLS et al | 6/11/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #11 - P - 2 DAYS | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01638-06 | DANIEL KUBITZet al vs ARAZ RAZZAGHYet al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | DISHAW, MEREDITH EILEEN; Grant, Donald Gene |
23-2-01638-06 | DANIEL KUBITZet al vs ARAZ RAZZAGHYet al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | Grant, Donald Gene |
23-2-01638-06 | DANIEL KUBITZet al vs ARAZ RAZZAGHYet al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-01638-06 | DANIEL KUBITZet al vs ARAZ RAZZAGHYet al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | Wagner, Joseph James |
23-2-01649-06 | PROBUILD CONTRACTORS, LLC vs SHIRLEY WILLIAMS et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF *FR 05/17 TO* 05/24* | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-01649-06 | PROBUILD CONTRACTORS, LLC vs SHIRLEY WILLIAMS et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF *FR 05/17 TO* 05/24* | 3rd Floor Department 1 | Schlotfeldt, Albert F. |
23-2-01649-06 | PROBUILD CONTRACTORS, LLC vs SHIRLEY WILLIAMS et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF *FR 05/17 TO* 05/24* | 3rd Floor Department 1 | Smith, David Paul |
23-2-01681-06 | PINERIDGE RUSTICS, LLC vs RACHEL HIPPLE et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Dack, Timothy James |
23-2-01681-06 | PINERIDGE RUSTICS, LLC vs RACHEL HIPPLE et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Wagner, Joseph James |
23-2-01681-06 | PINERIDGE RUSTICS, LLC vs RACHEL HIPPLE et al | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-6 #11 - P - 3 DAY | 3rd Floor Department 11 | Dack, Timothy James |
23-2-01681-06 | PINERIDGE RUSTICS, LLC vs RACHEL HIPPLE et al | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-6 #11 - P - 3 DAY | 3rd Floor Department 11 | Wagner, Joseph James |
23-2-01695-06 | DAVID M JENNINGS et al vs LAZYDAYS RV OF OREGON, LLC et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Bolin, Eugene Nelson |
23-2-01695-06 | DAVID M JENNINGS et al vs LAZYDAYS RV OF OREGON, LLC et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Gillanders, Robert Ross; Steilberg, Peter |
23-2-01695-06 | DAVID M JENNINGS et al vs LAZYDAYS RV OF OREGON, LLC et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01803-06 | CHRISTOPHER SHORT et al vs GREGORY HARDISON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 / D / MOTION IN LIMINE | 3rd Floor Department 11 | Emrich, Clarens; Goldfarb, Rachel J. |
23-2-01803-06 | CHRISTOPHER SHORT et al vs GREGORY HARDISON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 / D / MOTION IN LIMINE | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01803-06 | CHRISTOPHER SHORT et al vs GREGORY HARDISON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 / D / MOTION IN LIMINE | 3rd Floor Department 11 | Townsend, Josephine C |
23-2-01803-06 | CHRISTOPHER SHORT et al vs GREGORY HARDISON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 R/ MT IN LIMINE | 3rd Floor Department 11 | Emrich, Clarens; Goldfarb, Rachel J. |
23-2-01803-06 | CHRISTOPHER SHORT et al vs GREGORY HARDISON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 R/ MT IN LIMINE | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01803-06 | CHRISTOPHER SHORT et al vs GREGORY HARDISON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 R/ MT IN LIMINE | 3rd Floor Department 11 | Townsend, Josephine C |
23-2-01803-06 | CHRISTOPHER SHORT et al vs GREGORY HARDISON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 Status Conference | 3rd Floor Department 11 | Emrich, Clarens; Goldfarb, Rachel J. |
23-2-01803-06 | CHRISTOPHER SHORT et al vs GREGORY HARDISON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 Status Conference | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01803-06 | CHRISTOPHER SHORT et al vs GREGORY HARDISON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 Status Conference | 3rd Floor Department 11 | Townsend, Josephine C |
23-2-01803-06 | CHRISTOPHER SHORT et al vs GREGORY HARDISON | 6/11/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #11 - P - 2 DAYS | 3rd Floor Department 11 | Emrich, Clarens; Goldfarb, Rachel J. |
23-2-01803-06 | CHRISTOPHER SHORT et al vs GREGORY HARDISON | 6/11/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #11 - P - 2 DAYS | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-01803-06 | CHRISTOPHER SHORT et al vs GREGORY HARDISON | 6/11/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #11 - P - 2 DAYS | 3rd Floor Department 11 | Townsend, Josephine C |
23-2-01809-06 | WELLS FARGO BANK N.A vs ADAM C. SANDES | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/ MT FOR DEFAULT JUDGMENT | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-01809-06 | WELLS FARGO BANK N.A vs ADAM C. SANDES | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/ MT FOR DEFAULT JUDGMENT | 3rd Floor Department 1 | Nykamp, Bradley G.; Parsadmehr, Payam |
23-2-01861-06 | KLICK SOLAR, LLC vs NATIONWIDE SOLAR, LLC | 8/2/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | RANADE, AMIT D; Satre, Mallory Lynn Bouchee |
23-2-01861-06 | KLICK SOLAR, LLC vs NATIONWIDE SOLAR, LLC | 8/2/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 STATUS CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Wagner, Joseph James |
23-2-01928-06 | STEVEN LUSTRI vs GEORGE ALMA ALMAJAN | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Volvovic, Joshua Luke |
23-2-01928-06 | STEVEN LUSTRI vs GEORGE ALMA ALMAJAN | 6/26/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Walker, Brian A |
23-2-01928-06 | STEVEN LUSTRI vs GEORGE ALMA ALMAJAN | 8/5/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1-DAY | 4th Floor Department 3 | Volvovic, Joshua Luke |
23-2-01928-06 | STEVEN LUSTRI vs GEORGE ALMA ALMAJAN | 8/5/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1-DAY | 4th Floor Department 3 | Walker, Brian A |
23-2-01945-06 | SANDRA CASTRO vs KOLTYN LADDUSAW et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 D/ MOTION TO AMEND ANSWER TO COMPLAINT | 3rd Floor Department 11 | BARHOUM, JOHN R |
23-2-01945-06 | SANDRA CASTRO vs KOLTYN LADDUSAW et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 D/ MOTION TO AMEND ANSWER TO COMPLAINT | 3rd Floor Department 11 | Behar, Samuel Ben |
23-2-01945-06 | SANDRA CASTRO vs KOLTYN LADDUSAW et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 D/ MOTION TO AMEND ANSWER TO COMPLAINT | 3rd Floor Department 11 | Behar, Samuel Ben; Dynan, Mark J. |
23-2-01945-06 | SANDRA CASTRO vs KOLTYN LADDUSAW et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 D/ MOTION TO AMEND ANSWER TO COMPLAINT | 3rd Floor Department 11 | Scheidt, Charlene Justine |
23-2-01945-06 | SANDRA CASTRO vs KOLTYN LADDUSAW et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 D/ MOTION TO AMEND ANSWER TO COMPLAINT | 3rd Floor Department 11 | SCOTT, COLIN MICHAEL |
23-2-01945-06 | SANDRA CASTRO vs KOLTYN LADDUSAW et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 D/ MT FOR PROTECTIVE ORDER | 3rd Floor Department 11 | BARHOUM, JOHN R |
23-2-01945-06 | SANDRA CASTRO vs KOLTYN LADDUSAW et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 D/ MT FOR PROTECTIVE ORDER | 3rd Floor Department 11 | Behar, Samuel Ben |
23-2-01945-06 | SANDRA CASTRO vs KOLTYN LADDUSAW et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 D/ MT FOR PROTECTIVE ORDER | 3rd Floor Department 11 | Behar, Samuel Ben; Dynan, Mark J. |
23-2-01945-06 | SANDRA CASTRO vs KOLTYN LADDUSAW et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 D/ MT FOR PROTECTIVE ORDER | 3rd Floor Department 11 | Scheidt, Charlene Justine |
23-2-01945-06 | SANDRA CASTRO vs KOLTYN LADDUSAW et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 D/ MT FOR PROTECTIVE ORDER | 3rd Floor Department 11 | SCOTT, COLIN MICHAEL |
23-2-01945-06 | SANDRA CASTRO vs KOLTYN LADDUSAW et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P/ MT TO COMPEL AND APPOINT SPECIAL DISCOVERY MASTER | 3rd Floor Department 11 | BARHOUM, JOHN R |
23-2-01945-06 | SANDRA CASTRO vs KOLTYN LADDUSAW et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P/ MT TO COMPEL AND APPOINT SPECIAL DISCOVERY MASTER | 3rd Floor Department 11 | Behar, Samuel Ben |
23-2-01945-06 | SANDRA CASTRO vs KOLTYN LADDUSAW et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P/ MT TO COMPEL AND APPOINT SPECIAL DISCOVERY MASTER | 3rd Floor Department 11 | Behar, Samuel Ben; Dynan, Mark J. |
23-2-01945-06 | SANDRA CASTRO vs KOLTYN LADDUSAW et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P/ MT TO COMPEL AND APPOINT SPECIAL DISCOVERY MASTER | 3rd Floor Department 11 | Scheidt, Charlene Justine |
23-2-01945-06 | SANDRA CASTRO vs KOLTYN LADDUSAW et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P/ MT TO COMPEL AND APPOINT SPECIAL DISCOVERY MASTER | 3rd Floor Department 11 | SCOTT, COLIN MICHAEL |
23-2-01958-06 | GRILL HOLDINGS, LLC vs JULIA H GOGGIN et al | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | CONWAY, JESSE DAVID; John, Aaron A. |
23-2-01958-06 | GRILL HOLDINGS, LLC vs JULIA H GOGGIN et al | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Leatham, Stephen Garrett |
23-2-01958-06 | GRILL HOLDINGS, LLC vs JULIA H GOGGIN et al | 7/8/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 DAYS | 4th Floor Department 3 | CONWAY, JESSE DAVID; John, Aaron A. |
23-2-01958-06 | GRILL HOLDINGS, LLC vs JULIA H GOGGIN et al | 7/8/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 DAYS | 4th Floor Department 3 | Leatham, Stephen Garrett |
23-2-01973-06 | OLGA V KARASEV vs DONALD D SMITH | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | Gehrmann, Grant Arnold |
23-2-01973-06 | OLGA V KARASEV vs DONALD D SMITH | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | NICHOLES, ALAYNA LYN |
23-2-02052-06 | NAVY FEDERAL CREDIT UNION vs TYLER R BOUT | 6/26/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-02052-06 | NAVY FEDERAL CREDIT UNION vs TYLER R BOUT | 6/26/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Stelmach, Rea |
23-2-02052-06 | NAVY FEDERAL CREDIT UNION vs TYLER R BOUT | 8/13/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 DAY | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-02052-06 | NAVY FEDERAL CREDIT UNION vs TYLER R BOUT | 8/13/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 DAY | 4th Floor Department 3 | Stelmach, Rea |
23-2-02125-06 | KYE-JAMAAL TARO vs JENNIE DANG | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #1 4-DAY | 3rd Floor Department 1 | Bendele, Levi Lewis; Miller, Mark Matthew |
23-2-02125-06 | KYE-JAMAAL TARO vs JENNIE DANG | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #1 4-DAY | 3rd Floor Department 1 | Edwards, Scott W |
23-2-02255-06 | BILLY C WELLS et al vs CHRISTINA WELLS | 6/26/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-02255-06 | BILLY C WELLS et al vs CHRISTINA WELLS | 6/26/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Schlotfeldt, Albert F. |
23-2-02255-06 | BILLY C WELLS et al vs CHRISTINA WELLS | 7/29/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 DAYS | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-02255-06 | BILLY C WELLS et al vs CHRISTINA WELLS | 7/29/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 DAYS | 4th Floor Department 3 | Schlotfeldt, Albert F. |
23-2-02268-06 | PRESTIGE FINANCIAL SERVICES, INC vs FRANK S LEOS | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 COURT REVIEW HEARING | 3rd Floor Department 11 | Dorn, Ryan Allen |
23-2-02268-06 | PRESTIGE FINANCIAL SERVICES, INC vs FRANK S LEOS | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 COURT REVIEW HEARING | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-02365-06 | TONYA R WEAVER vs NATIONWIDE MUTUAL INSURANCEet al | 5/28/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #1 5 DAY TRIAL | 3rd Floor Department 1 | FRIEDRICH, PAUL KEANE |
23-2-02365-06 | TONYA R WEAVER vs NATIONWIDE MUTUAL INSURANCEet al | 5/28/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #1 5 DAY TRIAL | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-02365-06 | TONYA R WEAVER vs NATIONWIDE MUTUAL INSURANCEet al | 5/28/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #1 5 DAY TRIAL | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-02365-06 | TONYA R WEAVER vs NATIONWIDE MUTUAL INSURANCEet al | 5/28/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #1 5 DAY TRIAL | 3rd Floor Department 1 | Stowe, Daniel E |
23-2-02415-06 | CAYENNE HIGGINS et al vs BARNEY CONNOLLY et al | 8/12/2024 | 1:30 PM | Summary Judgment | 3rd Floor Department 1 | ProSe |
23-2-02415-06 | CAYENNE HIGGINS et al vs BARNEY CONNOLLY et al | 8/12/2024 | 1:30 PM | Summary Judgment | 3rd Floor Department 1 | Radecke, Stephanie |
23-2-02537-06 | GRANGE INSURANCE ASSOCIATION vs DANA RAISANEN et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - MT FOR PARTIAL SUM. JDGMT | 3rd Floor Department 11 | Leid, Rory W. |
23-2-02537-06 | GRANGE INSURANCE ASSOCIATION vs DANA RAISANEN et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - MT FOR PARTIAL SUM. JDGMT | 3rd Floor Department 11 | Mockford, Paul A. |
23-2-02537-06 | GRANGE INSURANCE ASSOCIATION vs DANA RAISANEN et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - MT FOR SUMMARY JDGMNT | 3rd Floor Department 11 | Leid, Rory W. |
23-2-02537-06 | GRANGE INSURANCE ASSOCIATION vs DANA RAISANEN et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - MT FOR SUMMARY JDGMNT | 3rd Floor Department 11 | Mockford, Paul A. |
23-2-02537-06 | GRANGE INSURANCE ASSOCIATION vs DANA RAISANEN et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P- MT FOR LIMITED ADMISSION | 3rd Floor Department 11 | Leid, Rory W. |
23-2-02537-06 | GRANGE INSURANCE ASSOCIATION vs DANA RAISANEN et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P- MT FOR LIMITED ADMISSION | 3rd Floor Department 11 | Mockford, Paul A. |
23-2-02551-06 | LISA YENNEY vs EXCEL CONSTRUCTION & REMODELING, LLCet al | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | Goldfarb, Rachel J. |
23-2-02551-06 | LISA YENNEY vs EXCEL CONSTRUCTION & REMODELING, LLCet al | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 Status Conference | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-02640-06 | KEVIN WARE vs LMG SOLUTIONS INC | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P/ MOTION FOR DEFAULT JUDGMENT | 3rd Floor Department 11 | BROOKS, LANCE ALAN |
23-2-02640-06 | KEVIN WARE vs LMG SOLUTIONS INC | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P/ MOTION FOR DEFAULT JUDGMENT | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-02784-06 | JANAYA FARLEY vs CUSTOM STOVE INSTALLATIONS, LLC et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (D) MT TO SET ASIDE OR OF DEFAULT *FR 5/24* TO 5/31* | 4th Floor Department 3 | SELLERS, JAMES L |
23-2-02784-06 | JANAYA FARLEY vs CUSTOM STOVE INSTALLATIONS, LLC et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (D) MT TO SET ASIDE OR OF DEFAULT *FR 5/24* TO 5/31* | 4th Floor Department 3 | Stuber, Brandon W |
23-2-02800-06 | EVELYN T YOSHIMURA vs LUZ ESCOBAR | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 -R MANDATORY SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | BRAVO, EARLE QUISANO; LANGLAIS, GREGORY J |
23-2-02800-06 | EVELYN T YOSHIMURA vs LUZ ESCOBAR | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 -R MANDATORY SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Harlan, Beau D. |
23-2-02804-06 | JANELLE DAHL vs STARBUCKS CORPORATION | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-6 #11 - P - | 3rd Floor Department 11 | BUSICK, STEVEN |
23-2-02804-06 | JANELLE DAHL vs STARBUCKS CORPORATION | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-6 #11 - P - | 3rd Floor Department 11 | Silvernale, Ann |
23-2-02816-06 | DAVID JONESet al vs LEVI CLINTON VANCLEEFet al | 7/15/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #1 1 DAY | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-02816-06 | DAVID JONESet al vs LEVI CLINTON VANCLEEFet al | 7/15/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #1 1 DAY | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-02854-06 | AMERICAN CREDIT ACCEPTANCE, LLC vs DANNA LOLA GEORGE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-02854-06 | AMERICAN CREDIT ACCEPTANCE, LLC vs DANNA LOLA GEORGE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Sabido, Robert E |
23-2-02912-06 | LENDMARK FINANCIAL SRVICES LLC vs CAROL LYNN HAAS | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | Davidovskiy, Boris |
23-2-02912-06 | LENDMARK FINANCIAL SRVICES LLC vs CAROL LYNN HAAS | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | WOLDSETH, DANE MICHAEL |
23-2-02985-06 | WILLIAM SPITZER vs MICHELLE SILTALA | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P / SUMMARY JUDGMENT / EJECTMENT ACTION | 4th Floor Department 3 | COCHRAN, JOHN A |
23-2-02985-06 | WILLIAM SPITZER vs MICHELLE SILTALA | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 P / SUMMARY JUDGMENT / EJECTMENT ACTION | 4th Floor Department 3 | ProSe |
23-2-03029-06 | EARNEST WIDGEON, III vs DEPARTMENT OF SOCIAL AND HEALTH SERVICES | 6/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #11 / ORAL ARGUMENT | 3rd Floor Department 11 | Beltran, Luis |
23-2-03029-06 | EARNEST WIDGEON, III vs DEPARTMENT OF SOCIAL AND HEALTH SERVICES | 6/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #11 / ORAL ARGUMENT | 3rd Floor Department 11 | ProSe |
23-2-03110-06 | FIRST NATIONAL BANK OF OMAHA vs JENNIFER WARD | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - P - MT FOR SUMMARY JDGMT | 3rd Floor Department 1 | Dorn, Ryan Allen |
23-2-03110-06 | FIRST NATIONAL BANK OF OMAHA vs JENNIFER WARD | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - P - MT FOR SUMMARY JDGMT | 3rd Floor Department 1 | HIGBEE, MATHEW |
23-2-03110-06 | FIRST NATIONAL BANK OF OMAHA vs JENNIFER WARD | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Dorn, Ryan Allen |
23-2-03110-06 | FIRST NATIONAL BANK OF OMAHA vs JENNIFER WARD | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | HIGBEE, MATHEW |
23-2-03121-06 | JOSEPHINE NJUGUNA vs DAVID QUINN | 6/5/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | CHRISTENSEN, CATHERINE ELIZABETH |
23-2-03121-06 | JOSEPHINE NJUGUNA vs DAVID QUINN | 6/5/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Whitehead, James F |
23-2-03149-06 | GLEN THORNTON vs SHAWNA MAXINE WARNER | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 / P / MONETARY JUDGMENT EXAM OF JUDGMENT DEBTOR | 3rd Floor Department 11 | Clancy, Jon Andrew |
23-2-03149-06 | GLEN THORNTON vs SHAWNA MAXINE WARNER | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 / P / MONETARY JUDGMENT EXAM OF JUDGMENT DEBTOR | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-03154-06 | JIMMY VILAYSANH et al vs HK DEVELOPMENT INC et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 / FRM 03.15 | 3rd Floor Department 11 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-2-03154-06 | JIMMY VILAYSANH et al vs HK DEVELOPMENT INC et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 / FRM 03.15 | 3rd Floor Department 11 | MCNAMEE, HEATHER L. |
23-2-03180-06 | KEVIN ELVEY vs CHERRI WALZ | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF *FR 05/17* TO 06/28* | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-03180-06 | KEVIN ELVEY vs CHERRI WALZ | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF *FR 05/17* TO 06/28* | 4th Floor Department 3 | Staples, Scott Alan |
23-2-03185-06 | CORT DEPEYSTER vs JEREMY GOODSON et al | 8/7/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | McCoy, Jean Marie |
23-2-03185-06 | CORT DEPEYSTER vs JEREMY GOODSON et al | 8/7/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #3 STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | TIDEMAN, NICOLE MARIE |
23-2-03205-06 | U.S. BANK NATIONAL ASSOCIATION vs JOSIAH MONROE LANGHAM | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Bresler, Joseph Marshall |
23-2-03205-06 | U.S. BANK NATIONAL ASSOCIATION vs JOSIAH MONROE LANGHAM | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-03212-06 | WILMINGTON SAVINGS FUND SOCIETY, FSB vs RACHEL L DANIELS et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference 11 | 3rd Floor Department 11 | Craft, James Angus |
23-2-03212-06 | WILMINGTON SAVINGS FUND SOCIETY, FSB vs RACHEL L DANIELS et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference 11 | 3rd Floor Department 11 | FORSYTH, KYLE AARON |
23-2-03212-06 | WILMINGTON SAVINGS FUND SOCIETY, FSB vs RACHEL L DANIELS et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference 11 | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-03226-06 | MANOR LAND COMPANY, INC vs CLARK COUNTY | 7/2/2024 | 2:00 PM | Evidentiary Hearing LUPA Hearing | 3rd Floor Department 1 | CLARK COUNTY PROSECUTING ATTORNEY, |
23-2-03226-06 | MANOR LAND COMPANY, INC vs CLARK COUNTY | 7/2/2024 | 2:00 PM | Evidentiary Hearing LUPA Hearing | 3rd Floor Department 1 | Morasch, Steve Cameron |
23-2-03227-06 | STATE FARM MUTUAL AUTOMOBILE INSURANCE COMPANY vs SUBLIMITY INSURANCE CO | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-03227-06 | STATE FARM MUTUAL AUTOMOBILE INSURANCE COMPANY vs SUBLIMITY INSURANCE CO | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | SIDDIKI, ADIL A |
23-2-03270-06 | EMBOLD CREDIT UNION vs JEANETTE E RHOADS | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | Bertolino, Michelle Marie |
23-2-03270-06 | EMBOLD CREDIT UNION vs JEANETTE E RHOADS | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-03271-06 | OSCAR CASTRO-HERNANDEZ et al vs SANTOY BERRY et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Bendele, Levi Lewis |
23-2-03271-06 | OSCAR CASTRO-HERNANDEZ et al vs SANTOY BERRY et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Guldhammer, Katie Elana |
23-2-03320-06 | LISA AMIDON et al vs THE CITY OF VANCOUVER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | BAYNARD-COOKE, SARA E; HALLVIK, TAYLOR ROSS |
23-2-03320-06 | LISA AMIDON et al vs THE CITY OF VANCOUVER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Philbrook, Matthew |
23-2-03341-06 | CYCLING SPORTS GROUP INC. A DELAWARE CORPORATION vs FOUNDATION FITNESS LLC | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | KELLY, BENJAMIN E |
23-2-03341-06 | CYCLING SPORTS GROUP INC. A DELAWARE CORPORATION vs FOUNDATION FITNESS LLC | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-03359-06 | ROHNER FINISHING SYSTEMS LLC vs PRECISION INDUSTRIAL CONTRACTORS INC | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 P/SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Markley, Charles Richard |
23-2-03359-06 | ROHNER FINISHING SYSTEMS LLC vs PRECISION INDUSTRIAL CONTRACTORS INC | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 P/SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-03367-06 | STEVEN J MCINNIS et al vs ALISON M STEPHENS | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Clark, Catherine C |
23-2-03367-06 | STEVEN J MCINNIS et al vs ALISON M STEPHENS | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-03367-06 | STEVEN J MCINNIS et al vs ALISON M STEPHENS | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Rask, Thomas Raymond |
23-2-03370-06 | PACIFIC NORTHWEST FEDERAL CREDIT UNION vs GABRIEL MCCULLOM | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Bertolino, Michelle Marie |
23-2-03370-06 | PACIFIC NORTHWEST FEDERAL CREDIT UNION vs GABRIEL MCCULLOM | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-03371-06 | CONNECT BY AMERICAN FAMILY INSURANCE COMPANY vs DANIEL SCHROTH | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Kozachenko, Corey A |
23-2-03371-06 | CONNECT BY AMERICAN FAMILY INSURANCE COMPANY vs DANIEL SCHROTH | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-03374-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs LAUREN CAVANESS | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Khan, Sanna Begum |
23-2-03374-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs LAUREN CAVANESS | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | MCLELLAN, AARON |
23-2-03375-06 | DISCOVER BANK vs LAQRISHA MENSAH | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | MCLELLAN, AARON |
23-2-03375-06 | DISCOVER BANK vs LAQRISHA MENSAH | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-03376-06 | DUSTIN GLINSKI vs CITY OF VANCOUVER et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE/ SANCTIONS OR DISMISSAL | 3rd Floor Department 11 | BAYNARD-COOKE, SARA E |
23-2-03376-06 | DUSTIN GLINSKI vs CITY OF VANCOUVER et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE/ SANCTIONS OR DISMISSAL | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-03376-06 | DUSTIN GLINSKI vs CITY OF VANCOUVER et al | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE/ SANCTIONS OR DISMISSAL | 3rd Floor Department 11 | ProSe |
23-2-03377-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs SHELTER BUILDING & DESIGN LLC et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Dack, Timothy James |
23-2-03377-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs SHELTER BUILDING & DESIGN LLC et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | MCLELLAN, AARON |
23-2-03392-06 | US BANK NATIONAL ASSOCIATION vs ROY TEEPLES | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 | 3rd Floor Department 1 | MCLELLAN, AARON |
23-2-03392-06 | US BANK NATIONAL ASSOCIATION vs ROY TEEPLES | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-03394-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs CRAIG BOWEN et al | 7/5/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Keeley, Brian Keith |
23-2-03394-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs CRAIG BOWEN et al | 7/5/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | MCLELLAN, AARON |
23-2-03395-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs KAYLA VIOLANTI | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | MCLELLAN, AARON |
23-2-03395-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs KAYLA VIOLANTI | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-03397-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs MICHELLE JONES | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | MCLELLAN, AARON |
23-2-03397-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs MICHELLE JONES | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-03399-06 | GOLDMAN SACHS BANK USA vs MELISSA NOLL | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | MCLELLAN, AARON |
23-2-03399-06 | GOLDMAN SACHS BANK USA vs MELISSA NOLL | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-03401-06 | GOLDMAN SACHS BANK USA vs JAN PORVAS | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | MCLELLAN, AARON |
23-2-03401-06 | GOLDMAN SACHS BANK USA vs JAN PORVAS | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-03409-06 | PROGRESSIVE DIRECT INSURANCE COMPANY et al vs RIK KELLEY | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-03409-06 | PROGRESSIVE DIRECT INSURANCE COMPANY et al vs RIK KELLEY | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Richardson, Daniel |
23-2-03409-06 | PROGRESSIVE DIRECT INSURANCE COMPANY et al vs RIK KELLEY | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Richardson, Daniel |
23-2-03444-06 | US BANK NATIONAL ASSOCIATION vs SAVIO REGIS WEINHART | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-03444-06 | US BANK NATIONAL ASSOCIATION vs SAVIO REGIS WEINHART | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Peterson, Craig Arthur |
23-2-03484-06 | IBEW & UNITED WORKERS FEDERAL CREDIT UNION vs STEPHEN K DAVIS | 6/7/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Bertolino, Michelle Marie |
23-2-03484-06 | IBEW & UNITED WORKERS FEDERAL CREDIT UNION vs STEPHEN K DAVIS | 6/7/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-03488-06 | PROGRESSIVE UNIVERSAL INSURANCE COMPANY et al vs CHRISTOPHER T SIMPSON | 6/14/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-03488-06 | PROGRESSIVE UNIVERSAL INSURANCE COMPANY et al vs CHRISTOPHER T SIMPSON | 6/14/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Richardson, Daniel |
23-2-03504-06 | IN RE THE SETTLMENT GUARDIANSHIP OF JASMIN ADRIANA GARCIA | 6/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #1 / FRM 03.22.24 RECEIPTS | 3rd Floor Department 1 | Henderson, Paul Lloyd |
23-2-03504-06 | IN RE THE SETTLMENT GUARDIANSHIP OF JASMIN ADRIANA GARCIA | 6/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #1 / FRM 03.22.24 RECEIPTS | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-03516-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs CRAIG BOWEN | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 MANDATORY SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Keeley, Brian Keith |
23-2-03516-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs CRAIG BOWEN | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 MANDATORY SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | MCLELLAN, AARON |
23-2-03529-06 | WELLS FARGO BANK, N.A. vs CRISTIAN G DRAGOS | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-03529-06 | WELLS FARGO BANK, N.A. vs CRISTIAN G DRAGOS | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Parsadmehr, Payam |
23-2-03535-06 | JSP KESTREL, LLC vs KELLI LEISTIKO | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing D / SUMMARY JUDGMENT / CONVERT | 3rd Floor Department 1 | HARVEY, W LINCOLN |
23-2-03535-06 | JSP KESTREL, LLC vs KELLI LEISTIKO | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing D / SUMMARY JUDGMENT / CONVERT | 3rd Floor Department 1 | Posner, Quinn Harrison |
23-2-03562-06 | EMMANUEL BEAUTY, LLC vs CASCADE DESIGN BUILD et al | 6/7/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | FRIEDRICH, PAUL KEANE |
23-2-03562-06 | EMMANUEL BEAUTY, LLC vs CASCADE DESIGN BUILD et al | 6/7/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Nguyen, Diemquynh Thi |
23-2-03562-06 | EMMANUEL BEAUTY, LLC vs CASCADE DESIGN BUILD et al | 6/7/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-03567-06 | SAFECO INSURANCE COMPANY vs A NEW CREATION STATION LLC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | MCNAMEE, HEATHER L. |
23-2-03567-06 | SAFECO INSURANCE COMPANY vs A NEW CREATION STATION LLC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | REINERT, CHRISTINE LYNN |
23-2-03570-06 | NORY AV vs CHURCH & DWIGHT CO, INC. | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-03570-06 | NORY AV vs CHURCH & DWIGHT CO, INC. | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Staples, Scott Alan |
23-2-03571-06 | SUSTAINABLE FLOORS, INC. vs KIRKLAND CONSTRUCTION GROUP WA LLC et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 / STATUS CONFERENCE /MEDIATION DATE SCHEDULED | 3rd Floor Department 11 | Butler, Shawn |
23-2-03571-06 | SUSTAINABLE FLOORS, INC. vs KIRKLAND CONSTRUCTION GROUP WA LLC et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 / STATUS CONFERENCE /MEDIATION DATE SCHEDULED | 3rd Floor Department 11 | SALI, KEVIN M. |
23-2-03579-06 | KIRKLAND DEVELOPMENT II LLC vs GALENA KD LEDGES LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 SCHEDULE CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-03579-06 | KIRKLAND DEVELOPMENT II LLC vs GALENA KD LEDGES LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 SCHEDULE CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | SALI, KEVIN M. |
23-2-03580-06 | KIRKLAND DEVELOPMENT LLC vs GALENA KD BOARDWALK JV LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 SCHEDULE CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-03580-06 | KIRKLAND DEVELOPMENT LLC vs GALENA KD BOARDWALK JV LLC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 SCHEDULE CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | SALI, KEVIN M. |
23-2-03581-06 | U.S. BANK NATIONAL ASSOCIATIONS vs MICHAEL J RODELA | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-03581-06 | U.S. BANK NATIONAL ASSOCIATIONS vs MICHAEL J RODELA | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Peterson, Craig Arthur |
23-2-03584-06 | US BANK NATIONAL ASSOCIATION vs MOHAMAD H ELISSA | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-03584-06 | US BANK NATIONAL ASSOCIATION vs MOHAMAD H ELISSA | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Peterson, Craig Arthur |
23-2-03586-06 | JACQUILINE MOOK vs HAZEL DELL MARKETPLACE LLC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Dietzler, Mark; PUJOLAR, MARTIN J |
23-2-03586-06 | JACQUILINE MOOK vs HAZEL DELL MARKETPLACE LLC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | STAPLES, JEFF |
23-2-03587-06 | IN THE SETTLEMENT\GUARDIANSHIP OF DANIEL, DARINA, EMMA, ILIYA AND SAMUEL KYBUKEVICH | 6/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #1 STATUS OF RECEIPTS | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-03589-06 | DISCOVER BANK vs LORENA HOLMES | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | MCLELLAN, AARON |
23-2-03589-06 | DISCOVER BANK vs LORENA HOLMES | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-03591-06 | AMERICAN EXPRESS vs JAOQUINA CASTRO | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | MCLELLAN, AARON |
23-2-03591-06 | AMERICAN EXPRESS vs JAOQUINA CASTRO | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-03592-06 | GRAND VISTA APARTMENTS, LLC vs JOINTWAY PROPERTIES, LLC | 6/7/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | BOWSER, DAVID H; Howsley, James Denver |
23-2-03592-06 | GRAND VISTA APARTMENTS, LLC vs JOINTWAY PROPERTIES, LLC | 6/7/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Morasch, Steve Cameron |
23-2-03593-06 | DISCOVER BANK vs MARYSA SUBLASKY | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | MCLELLAN, AARON |
23-2-03593-06 | DISCOVER BANK vs MARYSA SUBLASKY | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-03602-06 | STELLANTIS FINANCIAL SERVICES, INC vs MAXIM KALYNYCHENKO | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Gale, Shane Patrick |
23-2-03602-06 | STELLANTIS FINANCIAL SERVICES, INC vs MAXIM KALYNYCHENKO | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-03612-06 | GLOBAL FEDERAL CREDIT UNION vs CHANTEL J WEAVER | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
23-2-03612-06 | GLOBAL FEDERAL CREDIT UNION vs CHANTEL J WEAVER | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | WOLDSETH, DANE MICHAEL |
23-2-03613-06 | DUSTIN GLINSKI et al vs BETH CABRAL et al | 6/5/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #3 / TRACKING | 4th Floor Department 3 | ProSe |
23-2-03613-06 | DUSTIN GLINSKI et al vs BETH CABRAL et al | 6/5/2024 | 1:30 PM | Scheduling Conference #3 / TRACKING | 4th Floor Department 3 | Wagner, Joseph James |
23-2-03617-06 | WELLS FARGO BANK, N.A. vs KHOUNG N LU | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
23-2-03617-06 | WELLS FARGO BANK, N.A. vs KHOUNG N LU | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Parsadmehr, Payam |
23-2-03618-06 | TAYLOR NICOLE JENSEN vs YURIY RASHIKOV et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | DALTON, NICOLE TERECE |
23-2-03618-06 | TAYLOR NICOLE JENSEN vs YURIY RASHIKOV et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Lizaola, Stephen |
23-2-03618-06 | TAYLOR NICOLE JENSEN vs YURIY RASHIKOV et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | MOTLEY, PETER DAVID |
23-2-03618-06 | TAYLOR NICOLE JENSEN vs YURIY RASHIKOV et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
23-2-03618-06 | TAYLOR NICOLE JENSEN vs YURIY RASHIKOV et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Rall, Ellen Margaret |
23-2-03618-06 | TAYLOR NICOLE JENSEN vs YURIY RASHIKOV et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Rall, Martin Murray |
23-2-03618-06 | TAYLOR NICOLE JENSEN vs YURIY RASHIKOV et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Sorensen, Jennifer Anne; SORENSEN, KASPER |
23-2-03623-06 | KENNETH KELLEY vs 24 HOUR FITNESS USA, LLC | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | LANZ, SEAN DAVID |
23-2-03623-06 | KENNETH KELLEY vs 24 HOUR FITNESS USA, LLC | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | McCune, Jamison Reed |
23-2-07258-06 | Susanne Davis vs Elijah Zane Hagelstein | 5/23/2024 | 9:00 AM | Sexual Assault Protection Order TBH @ 10:00AM | Court House | None |
23-2-07258-06 | Susanne Davis vs Elijah Zane Hagelstein | 5/23/2024 | 9:00 AM | Sexual Assault Protection Order TBH @ 10:00AM | Court House | None |
23-2-07549-06 | MARIANA AMAIRANI LOPEZ vs OSCAR DANIEL NIEVES | 5/21/2024 | 9:00 AM | Protection Order (P) MOTION FOR RENEWAL | Court House | LEBLANC, JAMES E; Rapp, Marla Maxfield |
23-2-07549-06 | MARIANA AMAIRANI LOPEZ vs OSCAR DANIEL NIEVES | 5/21/2024 | 9:00 AM | Protection Order (P) MOTION FOR RENEWAL | Court House | None |
23-2-07777-06 | RICHARD LEE POWELLet al vs PATRICIA LYNN DAVIS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Protection Order | Court House | None |
23-2-07777-06 | RICHARD LEE POWELLet al vs PATRICIA LYNN DAVIS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Protection Order | Court House | None |
23-2-07802-06 | MALEEA NICOLE MERIDIETH vs BRANDON LEE LANGLEY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence -P/MT/Renewal | Court House | None |
23-2-07802-06 | MALEEA NICOLE MERIDIETH vs BRANDON LEE LANGLEY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence -P/MT/Renewal | Court House | None |
23-2-07897-06 | GWENDOLYN ROSE SCHANCK vs BRUCE R SCHANCK | 7/9/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence RENEWAL 10:30 | Court House | Jones, Phillip D. |
23-2-07897-06 | GWENDOLYN ROSE SCHANCK vs BRUCE R SCHANCK | 7/9/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence RENEWAL 10:30 | Court House | Marggraf, Anne-Elisabeth Ville |
23-2-08042-06 | CHARLOTTE MILLER vs ROBBY JOE DIAMOND | 6/18/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment RENEWAL | Court House | None |
23-2-08042-06 | CHARLOTTE MILLER vs ROBBY JOE DIAMOND | 6/18/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment RENEWAL | Court House | None |
23-2-08067-06 | Shelli A Perez vs JOSEPH ANDREW PEREZ, Jr | 5/31/2024 | 9:00 AM | Protection Order MOTION TO RENEW | Court House | None |
23-2-08067-06 | Shelli A Perez vs JOSEPH ANDREW PEREZ, Jr | 5/31/2024 | 9:00 AM | Protection Order MOTION TO RENEW | Court House | None |
23-2-08347-06 | JERRIKA VERLENE LANNI vs ANTHONY JORDAN MATHIAS | 5/23/2024 | 9:00 AM | Protection Order DOMESTIC VIOLENCE RENEWAL | Court House | None |
23-2-08347-06 | JERRIKA VERLENE LANNI vs ANTHONY JORDAN MATHIAS | 5/23/2024 | 9:00 AM | Protection Order DOMESTIC VIOLENCE RENEWAL | Court House | None |
23-2-08552-06 | JOSHUA ALLEN SMITH vs Kelley M Kennedy | 7/11/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED 10:30 | Court House | None |
23-2-08552-06 | JOSHUA ALLEN SMITH vs Kelley M Kennedy | 7/11/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED 10:30 | Court House | None |
23-2-08688-06 | COREY TODD ACHZIGER vs JAMIE MARIE ACHZIGER | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P / MT TO MOD PROTECTION ORDER | Court House | LEAVITT, ERIC ANDREW |
23-2-08688-06 | COREY TODD ACHZIGER vs JAMIE MARIE ACHZIGER | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P / MT TO MOD PROTECTION ORDER | Court House | None |
23-2-08842-06 | KELSI NICOLE ORR vs DORIAN JAMES ALLEN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence R - Mt Modify | Court House | None |
23-2-08842-06 | KELSI NICOLE ORR vs DORIAN JAMES ALLEN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence R - Mt Modify | Court House | None |
23-2-08845-06 | SHEILA DIAZ LEON vs ENRIQUE ORTIZ MARTINEZ | 5/21/2024 | 9:00 AM | Protection Order MT TO MODIFY/TERMINATE CONTESTED 10:30 | Court House | None |
23-2-08845-06 | SHEILA DIAZ LEON vs ENRIQUE ORTIZ MARTINEZ | 5/21/2024 | 9:00 AM | Protection Order MT TO MODIFY/TERMINATE CONTESTED 10:30 | Court House | None |
23-2-09098-06 | BETTY GANDER vs Denis Fredrick Gander | 5/20/2024 | 9:00 AM | Protection Order (R) MT TO APPROVE ATTY FEES | Court House | Malella-Manker, Karen Gail |
23-2-09098-06 | BETTY GANDER vs Denis Fredrick Gander | 5/20/2024 | 9:00 AM | Protection Order (R) MT TO APPROVE ATTY FEES | Court House | Mancuso, Laura L. |
23-2-09300-06 | KAREN VERANIA ZUNIGA-HERNANDEZ vs HORACE HILL, III | 5/24/2024 | 9:00 AM | Sexual Assault Protection Order | Court House | None |
23-2-09300-06 | KAREN VERANIA ZUNIGA-HERNANDEZ vs HORACE HILL, III | 5/24/2024 | 9:00 AM | Sexual Assault Protection Order | Court House | None |
23-3-00058-06 | STATE OF WASHINGTON vs MICHELLE R BINGHAM et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | Culver, Erin Kathleen |
23-3-00058-06 | STATE OF WASHINGTON vs MICHELLE R BINGHAM et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
23-3-00065-06 | KAYLA C KIEST-LUNDEEN and JOHN E LUNDEEN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Restraining Order #4 | Court House | Butchard, Chelsey A |
23-3-00065-06 | KAYLA C KIEST-LUNDEEN and JOHN E LUNDEEN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Restraining Order #4 | Court House | None |
23-3-00102-06 | BIRRY CEESAY and RICHARD ATTIPOE | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion to Compel R | Court House | Ball, William D. |
23-3-00102-06 | BIRRY CEESAY and RICHARD ATTIPOE | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion to Compel R | Court House | None |
23-3-00133-06 | JOSHUA T. WRIGHT vs MELODI D. WRIGHT | 5/22/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #4 | Court House | Greene, Alison |
23-3-00133-06 | JOSHUA T. WRIGHT vs MELODI D. WRIGHT | 5/22/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #4 | Court House | Townsend, Josephine C |
23-3-00182-06 | DARELL J. DIRKS vs ANN MARIE DIRKS | 8/1/2024 | 9:00 AM | Settlement Conference | Court House | FEWEL, CHANCE A |
23-3-00182-06 | DARELL J. DIRKS vs ANN MARIE DIRKS | 8/1/2024 | 9:00 AM | Settlement Conference | Court House | None |
23-3-00196-06 | MADYSEN ANNE FOLEY vs JOEY ALLAN RADFORD | 6/12/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-00196-06 | MADYSEN ANNE FOLEY vs JOEY ALLAN RADFORD | 6/12/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-00224-06 | GLENN W CHADWICK, III vs DIANA L. CHADWICK | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | Elliott, Chelsie Marie |
23-3-00224-06 | GLENN W CHADWICK, III vs DIANA L. CHADWICK | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | Whitlock, Douglas O |
23-3-00224-06 | GLENN W CHADWICK, III vs DIANA L. CHADWICK | 7/2/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 2 | Elliott, Chelsie Marie |
23-3-00224-06 | GLENN W CHADWICK, III vs DIANA L. CHADWICK | 7/2/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 2 | Whitlock, Douglas O |
23-3-00231-06 | STATE OF WASHINGTON vs GABINO PINEDA DOMINGUEZ et al | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
23-3-00231-06 | STATE OF WASHINGTON vs GABINO PINEDA DOMINGUEZ et al | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
23-3-00234-06 | STATE OF WASHINGTON vs ALICIA GARCIA | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
23-3-00234-06 | STATE OF WASHINGTON vs ALICIA GARCIA | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
23-3-00246-06 | NIKOLAY ZAYTSEV and ALINA ZAYTSEV | 6/14/2024 | 9:00 AM | Presentation of Final Order | Family Law Annex Courtroom 3 | COHEN, MATTHEW M |
23-3-00246-06 | NIKOLAY ZAYTSEV and ALINA ZAYTSEV | 6/14/2024 | 9:00 AM | Presentation of Final Order | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-3-00246-06 | NIKOLAY ZAYTSEV and ALINA ZAYTSEV | 6/14/2024 | 9:00 AM | Presentation of Final Order | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-3-00246-06 | NIKOLAY ZAYTSEV and ALINA ZAYTSEV | 6/14/2024 | 9:00 AM | Presentation of Final Order | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-3-00247-06 | RICHARD DUANE LEONARD vs JULIE LEONARD | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P/ MT TFLO | Family Law Annex Courtroom 2 | Dennis, Caitlin Elizabeth |
23-3-00247-06 | RICHARD DUANE LEONARD vs JULIE LEONARD | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P/ MT TFLO | Family Law Annex Courtroom 2 | RUSCH, DEANNA |
23-3-00270-06 | DANA MARIE MONNES vs MARIO NICOLAS OLMOS | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp orders | Family Law Annex Courtroom 1 | KRALIOS, ANDREAS ALEXANDROS |
23-3-00270-06 | DANA MARIE MONNES vs MARIO NICOLAS OLMOS | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp orders | Family Law Annex Courtroom 1 | ROBERGE, MILLIE ANNE |
23-3-00281-06 | ERIKA JEAN SETSER vs SHANE MICHAEL SETSER | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R/ MT FR TFLO *FR 05/01* TO 05/22* | Court House | None |
23-3-00281-06 | ERIKA JEAN SETSER vs SHANE MICHAEL SETSER | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R/ MT FR TFLO *FR 05/01* TO 05/22* | Court House | Spears, Travis Daniel |
23-3-00326-06 | KIEFER LAURANCE C DOWTY vs NALANI EVELYN HOUGH-DOWTY | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PA - Enter TMORS | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
23-3-00326-06 | KIEFER LAURANCE C DOWTY vs NALANI EVELYN HOUGH-DOWTY | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PA - Enter TMORS | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-00326-06 | KIEFER LAURANCE C DOWTY vs NALANI EVELYN HOUGH-DOWTY | 6/6/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
23-3-00326-06 | KIEFER LAURANCE C DOWTY vs NALANI EVELYN HOUGH-DOWTY | 6/6/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-00335-06 | BROC K HURT vs ALLYSSA MARIEANN JOHNSON | 6/27/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-00335-06 | BROC K HURT vs ALLYSSA MARIEANN JOHNSON | 6/27/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-00335-06 | BROC K HURT vs ALLYSSA MARIEANN JOHNSON | 6/27/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #10 REVIEW OF REPORTS | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-00335-06 | BROC K HURT vs ALLYSSA MARIEANN JOHNSON | 6/27/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #10 REVIEW OF REPORTS | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-00362-06 | NANCY ANN KELSEY and PAUL BURDETTE KELSEY | 6/6/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order | Family Law Annex Courtroom 2 | Mendoza, Courtney Rae |
23-3-00362-06 | NANCY ANN KELSEY and PAUL BURDETTE KELSEY | 6/6/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
23-3-00363-06 | JAMIE COLLEEN ROSEN vs AARON JOSEPH ROSEN | 7/18/2024 | 1:30 PM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-3-00363-06 | JAMIE COLLEEN ROSEN vs AARON JOSEPH ROSEN | 7/18/2024 | 1:30 PM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-3-00363-06 | JAMIE COLLEEN ROSEN vs AARON JOSEPH ROSEN | 7/31/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 day pro se | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-3-00363-06 | JAMIE COLLEEN ROSEN vs AARON JOSEPH ROSEN | 7/31/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 day pro se | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-3-00366-06 | LUIS ABREU HERNANDEZ and MIRIAM SOLIS HERRERA | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 Review Discovery Status | Family Law Annex Courtroom 3 | Hatch, Jeffrey James |
23-3-00366-06 | LUIS ABREU HERNANDEZ and MIRIAM SOLIS HERRERA | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 Review Discovery Status | Family Law Annex Courtroom 3 | RULLI, TONYA RENAE |
23-3-00366-06 | LUIS ABREU HERNANDEZ and MIRIAM SOLIS HERRERA | 8/1/2024 | 1:30 PM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Hatch, Jeffrey James |
23-3-00366-06 | LUIS ABREU HERNANDEZ and MIRIAM SOLIS HERRERA | 8/1/2024 | 1:30 PM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | RULLI, TONYA RENAE |
23-3-00401-06 | THOMAS GIBSON and MARYIKA GIBSON | 5/29/2024 | 9:00 AM | Review Hearing Discovery | Court House | Baran, Lou M. |
23-3-00401-06 | THOMAS GIBSON and MARYIKA GIBSON | 5/29/2024 | 9:00 AM | Review Hearing Discovery | Court House | ProSe |
23-3-00409-06 | YULIA RYZHKOVA vs VLADIMIR RYZHKOV | 5/29/2024 | 10:00 AM | Settlement Conference | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-00409-06 | YULIA RYZHKOVA vs VLADIMIR RYZHKOV | 5/29/2024 | 10:00 AM | Settlement Conference | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-00423-06 | ALEESHA MARIE SCHOOF vs ISAIAH SCOTT MORGAN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mt Revision | Family Law Annex Courtroom 2 | KRALIOS, ANDREAS ALEXANDROS |
23-3-00423-06 | ALEESHA MARIE SCHOOF vs ISAIAH SCOTT MORGAN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mt Revision | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-3-00429-06 | MARIAH LOUISE HALSEY vs ALBERT RAMOS | 8/8/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | COHEN, TESSA |
23-3-00429-06 | MARIAH LOUISE HALSEY vs ALBERT RAMOS | 8/8/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-3-00447-06 | MIKAYLA ANN PHILLIPS vs KYLE ANTHONY HENSLEY | 6/7/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order | Family Law Annex Courtroom 3 | CHRISTY, ELIZABETH ELAINE |
23-3-00447-06 | MIKAYLA ANN PHILLIPS vs KYLE ANTHONY HENSLEY | 6/7/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order | Family Law Annex Courtroom 3 | THANGKHIEW, KALKADORA |
23-3-00467-06 | FRANCISCA SANCHEZ CRUZ and CARLOS GUZMAN-PINEDA | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 (P) CONTEMPT RE: ALIMONY/ENTRY OF ORDERS | 3rd Floor Department 1 | Gilmore, Megan Elaine |
23-3-00467-06 | FRANCISCA SANCHEZ CRUZ and CARLOS GUZMAN-PINEDA | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 (P) CONTEMPT RE: ALIMONY/ENTRY OF ORDERS | 3rd Floor Department 1 | ProSe |
23-3-00467-06 | FRANCISCA SANCHEZ CRUZ and CARLOS GUZMAN-PINEDA | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Contempt re Alimony/Entry of Orders (SET) | 3rd Floor Department 1 | Gilmore, Megan Elaine |
23-3-00467-06 | FRANCISCA SANCHEZ CRUZ and CARLOS GUZMAN-PINEDA | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Contempt re Alimony/Entry of Orders (SET) | 3rd Floor Department 1 | ProSe |
23-3-00486-06 | CAMERON PAIGE WHITNEY vs JAMES A DEBOTTIS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 / ENTRY OF ORDERS | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ROBERGE, MILLIE ANNE |
23-3-00486-06 | CAMERON PAIGE WHITNEY vs JAMES A DEBOTTIS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 / ENTRY OF ORDERS | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Tuhovak, Natassia |
23-3-00574-06 | ALEXANDRA DEZSOFI-LOPEZ vs ROSARIO SABINO LOPEZ | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
23-3-00574-06 | ALEXANDRA DEZSOFI-LOPEZ vs ROSARIO SABINO LOPEZ | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-00591-06 | GARY HADDOW vs THERESA HADDOW | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P/ MT TO ENFORCE SETTLEMENT AGREEMENT | Family Law Annex Courtroom 3 | Jones, Phillip D. |
23-3-00591-06 | GARY HADDOW vs THERESA HADDOW | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P/ MT TO ENFORCE SETTLEMENT AGREEMENT | Family Law Annex Courtroom 3 | Vujovic, Anna Maria |
23-3-00605-06 | ANDREA NICOLE BEISWANGER vs ZANE HENRY BEISWANGER | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 S/O TFLO/MT TO COMPEL | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Foley, Thomas John; Nist-Lund-Erwin, Erica |
23-3-00605-06 | ANDREA NICOLE BEISWANGER vs ZANE HENRY BEISWANGER | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 S/O TFLO/MT TO COMPEL | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Sundstrom, Christopher R. |
23-3-00606-06 | ACULINA IMCIC vs ILIE LUPAN | 7/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial Bifurcated from 4/18 | Court House | ProSe |
23-3-00606-06 | ACULINA IMCIC vs ILIE LUPAN | 7/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial Bifurcated from 4/18 | Court House | ProSe |
23-3-00610-06 | HOLBROOK DAYLE KRISTEN vs KEVIN JAMES HOLBROOK | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-3-00610-06 | HOLBROOK DAYLE KRISTEN vs KEVIN JAMES HOLBROOK | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-3-00610-06 | HOLBROOK DAYLE KRISTEN vs KEVIN JAMES HOLBROOK | 7/18/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-3-00610-06 | HOLBROOK DAYLE KRISTEN vs KEVIN JAMES HOLBROOK | 7/18/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-3-00622-06 | EVE MIKHAILA DURAND vs SEVERN DEAN DURAND | 6/5/2024 | 9:00 AM | Temporary Order R *FR 05/29* TO 06/05* | Court House | Petrie, Georgia Marie |
23-3-00622-06 | EVE MIKHAILA DURAND vs SEVERN DEAN DURAND | 6/5/2024 | 9:00 AM | Temporary Order R *FR 05/29* TO 06/05* | Court House | RUSCH, DEANNA |
23-3-00641-06 | HANNAH KATHRYN THIESS vs BLAKE JAMES THIESS | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | LEAVITT, ERIC ANDREW |
23-3-00641-06 | HANNAH KATHRYN THIESS vs BLAKE JAMES THIESS | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Mendoza, Courtney Rae |
23-3-00641-06 | HANNAH KATHRYN THIESS vs BLAKE JAMES THIESS | 7/29/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 3 DAYS | Family Law Annex Courtroom 3 | LEAVITT, ERIC ANDREW |
23-3-00641-06 | HANNAH KATHRYN THIESS vs BLAKE JAMES THIESS | 7/29/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 3 DAYS | Family Law Annex Courtroom 3 | Mendoza, Courtney Rae |
23-3-00668-06 | LAWNTHAY FINESSE DAVIS vs STEVEN F THOMPSON | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P / DISSO W/ KIDS | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
23-3-00668-06 | LAWNTHAY FINESSE DAVIS vs STEVEN F THOMPSON | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P / DISSO W/ KIDS | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-00708-06 | LOVEDA IRVIN and BRIAN ANDERSON | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
23-3-00708-06 | LOVEDA IRVIN and BRIAN ANDERSON | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-00708-06 | LOVEDA IRVIN and BRIAN ANDERSON | 6/26/2024 | 1:30 PM | Non-Jury Trial 1/2 Day 1:30 pm | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
23-3-00708-06 | LOVEDA IRVIN and BRIAN ANDERSON | 6/26/2024 | 1:30 PM | Non-Jury Trial 1/2 Day 1:30 pm | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-00716-06 | BRIAN KEITH MAGNUSSEN vs TARI MARIE MAGNUSSEN | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #10 | Family Law Annex Courtroom 2 | Butchard, Chelsey A |
23-3-00716-06 | BRIAN KEITH MAGNUSSEN vs TARI MARIE MAGNUSSEN | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #10 | Family Law Annex Courtroom 2 | Wallace, Kenneth Ryan |
23-3-00716-06 | BRIAN KEITH MAGNUSSEN vs TARI MARIE MAGNUSSEN | 7/9/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 - 2 DAYS | Family Law Annex Courtroom 2 | Butchard, Chelsey A |
23-3-00716-06 | BRIAN KEITH MAGNUSSEN vs TARI MARIE MAGNUSSEN | 7/9/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 - 2 DAYS | Family Law Annex Courtroom 2 | Wallace, Kenneth Ryan |
23-3-00732-06 | TABATHA C DEITRICK vs TRENT ALAN DEITRICK | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Buie, Conor Parkinson; ProSe |
23-3-00732-06 | TABATHA C DEITRICK vs TRENT ALAN DEITRICK | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-3-00732-06 | TABATHA C DEITRICK vs TRENT ALAN DEITRICK | 6/25/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 Days 6/25 - 6/26 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | Buie, Conor Parkinson; ProSe |
23-3-00732-06 | TABATHA C DEITRICK vs TRENT ALAN DEITRICK | 6/25/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 Days 6/25 - 6/26 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-3-00734-06 | JADE KRIEGER vs AARON DONOUR KRIEGER | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #10 | Family Law Annex Courtroom 2 | Hawkins, Joshua |
23-3-00734-06 | JADE KRIEGER vs AARON DONOUR KRIEGER | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #10 | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-3-00734-06 | JADE KRIEGER vs AARON DONOUR KRIEGER | 6/12/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 - 1 DAY | Family Law Annex Courtroom 2 | Hawkins, Joshua |
23-3-00734-06 | JADE KRIEGER vs AARON DONOUR KRIEGER | 6/12/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 - 1 DAY | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-3-00747-06 | JEFFREY WALSH vs MELISSA ANN WALSH | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 MT TO MODIFY OR TERMINATE PROTECTION ORDER *FR 05/03* TO 06/28* | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Boyd, Christopher Michael |
23-3-00747-06 | JEFFREY WALSH vs MELISSA ANN WALSH | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 MT TO MODIFY OR TERMINATE PROTECTION ORDER *FR 05/03* TO 06/28* | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Roberts, Emily Therese |
23-3-00756-06 | JACQUELINE TUCKER vs MICHAEL TUCKER | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 10 | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
23-3-00756-06 | JACQUELINE TUCKER vs MICHAEL TUCKER | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 10 | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
23-3-00756-06 | JACQUELINE TUCKER vs MICHAEL TUCKER | 7/11/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 10 | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
23-3-00756-06 | JACQUELINE TUCKER vs MICHAEL TUCKER | 7/11/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 10 | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
23-3-00792-06 | SHELLY JACKSON and ORETHAL JACKSON | 5/30/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 1/2-DAY | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-3-00792-06 | SHELLY JACKSON and ORETHAL JACKSON | 5/30/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 1/2-DAY | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-3-00801-06 | MICHELLE CULHANE vs Malgorzata I Kozinski | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mt Restrain | Court House | Boyd, Christopher |
23-3-00801-06 | MICHELLE CULHANE vs Malgorzata I Kozinski | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mt Restrain | Court House | RUSCH, DEANNA |
23-3-00803-06 | SAFFRON GUTIERREZ WILLIAMS vs BRANDON NORMAN WILLIAMS | 6/3/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | Gazzola, Charles D. |
23-3-00803-06 | SAFFRON GUTIERREZ WILLIAMS vs BRANDON NORMAN WILLIAMS | 6/3/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | Vujovic, Anna Maria |
23-3-00806-06 | KOREN OWEN vs MEGHAN OWEN | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Hunter, Brian Patrick; ProSe |
23-3-00806-06 | KOREN OWEN vs MEGHAN OWEN | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
23-3-00824-06 | MICHAEL LEE MASTERSON vs RACHEL SCHENK | 5/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #10 | Court House | None |
23-3-00824-06 | MICHAEL LEE MASTERSON vs RACHEL SCHENK | 5/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #10 | Court House | ProSe |
23-3-00831-06 | CHELSIE SHERMAINE PIERCE vs WILLIE WILLIAMS, III | 6/12/2024 | 9:00 AM | Review Hearing 10 Review Reunification Counseling/ Expand Visits | Family Law Annex Courtroom 1 | None |
23-3-00831-06 | CHELSIE SHERMAINE PIERCE vs WILLIE WILLIAMS, III | 6/12/2024 | 9:00 AM | Review Hearing 10 Review Reunification Counseling/ Expand Visits | Family Law Annex Courtroom 1 | None |
23-3-00837-06 | SHANNON MICHELLE DYSON vs ALLAN MCRAE DYSON | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P / REVIEW GAL REPORT | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | CHRISTY, ELIZABETH ELAINE |
23-3-00837-06 | SHANNON MICHELLE DYSON vs ALLAN MCRAE DYSON | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P / REVIEW GAL REPORT | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | COHEN, TESSA |
23-3-00850-06 | KATHERINE ELIZABETH YOKE and CHRISTOPHER DEAN YOKE | 5/20/2024 | 2:00 PM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-00850-06 | KATHERINE ELIZABETH YOKE and CHRISTOPHER DEAN YOKE | 5/20/2024 | 2:00 PM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe; Trotter, Michael S |
23-3-00850-06 | KATHERINE ELIZABETH YOKE and CHRISTOPHER DEAN YOKE | 6/11/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-00850-06 | KATHERINE ELIZABETH YOKE and CHRISTOPHER DEAN YOKE | 6/11/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe; Trotter, Michael S |
23-3-00862-06 | KASI J DAVIDSON vs BENJAMIN G DAVIDSON | 6/12/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #10 | Court House | Broer, Grant Clark |
23-3-00862-06 | KASI J DAVIDSON vs BENJAMIN G DAVIDSON | 6/12/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #10 | Court House | ROBERGE, MILLIE ANNE |
23-3-00864-06 | SHAWN PATRICK CORNWALL-BRADY vs WINDY MARIE LAMERE | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mt Temp orders *FR 05-10* TO 05-31* | Family Law Annex Courtroom 3 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-3-00864-06 | SHAWN PATRICK CORNWALL-BRADY vs WINDY MARIE LAMERE | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mt Temp orders *FR 05-10* TO 05-31* | Family Law Annex Courtroom 3 | KRANE, ROBIN J |
23-3-00905-06 | EDWIN DIAZ FEBO vs ANGELA ALTAMIRANO ESCAMILLA | 6/12/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 1 | Martin, Lisa Elizabeth; Pinkerton, Alixanne Bennett |
23-3-00905-06 | EDWIN DIAZ FEBO vs ANGELA ALTAMIRANO ESCAMILLA | 6/12/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 1 | Toth, Lisa |
23-3-00928-06 | JASON KEITH LONG vs MONIQUE ERIN LONG | 6/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Post Secondary Support | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | AQUADRO, M. ERICA |
23-3-00928-06 | JASON KEITH LONG vs MONIQUE ERIN LONG | 6/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Post Secondary Support | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Greene, Alison; ProSe |
23-3-00930-06 | GARY MICHAEL BORGHELLO and JULIE ANN BORGHELLO | 5/22/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order PRESENTATION OF ORDERS | Family Law Annex Courtroom 1 | GREEN, MICHAEL PATRICK |
23-3-00930-06 | GARY MICHAEL BORGHELLO and JULIE ANN BORGHELLO | 5/22/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order PRESENTATION OF ORDERS | Family Law Annex Courtroom 1 | Gross, David W |
23-3-00941-06 | ANGELA RENEE BRUNELLE vs BRANDON KYLE BRUNELLE | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-3-00941-06 | ANGELA RENEE BRUNELLE vs BRANDON KYLE BRUNELLE | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-3-00949-06 | KATHERINE PERDOMO ECHERERRIA vs MIGUEL A TORRES SALMORAN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
23-3-00949-06 | KATHERINE PERDOMO ECHERERRIA vs MIGUEL A TORRES SALMORAN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-00974-06 | CHRISTINA OSTRANDER vs SHAWN MCDOWELL | 6/6/2024 | 1:00 AM | Review Hearing Review | Court House | Fong-Uribe, Debbie L |
23-3-00974-06 | CHRISTINA OSTRANDER vs SHAWN MCDOWELL | 6/6/2024 | 1:00 AM | Review Hearing Review | Court House | ProSe |
23-3-01037-06 | EMILY MOORE vs ANDREW DAVID MOORE | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 R/ MT FR AMENDED TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ROE, MICHAEL VON |
23-3-01037-06 | EMILY MOORE vs ANDREW DAVID MOORE | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 R/ MT FR AMENDED TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | RUSCH, DEANNA |
23-3-01046-06 | SHANNON LEE BOWLES vs LEE KENNETH BOWLES | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P / DISSO W KIDS | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | COHEN, MATTHEW M; COHEN, TESSA |
23-3-01046-06 | SHANNON LEE BOWLES vs LEE KENNETH BOWLES | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P / DISSO W KIDS | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01067-06 | Damaris Hernandez Villanueva vs Isaac Herrera Vargas | 6/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 CONTEMPT / ENTRY OF ORDERS | Court House | KEDDIE, JEFFREY |
23-3-01067-06 | Damaris Hernandez Villanueva vs Isaac Herrera Vargas | 6/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 CONTEMPT / ENTRY OF ORDERS | Court House | None |
23-3-01071-06 | KATHI MYERS and MARK MYERS | 5/20/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | Broer, Grant Clark |
23-3-01071-06 | KATHI MYERS and MARK MYERS | 5/20/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-3-01120-06 | BREE TYGIEL and JOSHUA DAVID TYGIEL | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | PETERSEN, NATHAN HOLMS |
23-3-01120-06 | BREE TYGIEL and JOSHUA DAVID TYGIEL | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe; Sundstrom, Christopher R. |
23-3-01120-06 | BREE TYGIEL and JOSHUA DAVID TYGIEL | 7/15/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 4 Days 7/15-7/17 and 7/24 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 2 | PETERSEN, NATHAN HOLMS |
23-3-01120-06 | BREE TYGIEL and JOSHUA DAVID TYGIEL | 7/15/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 4 Days 7/15-7/17 and 7/24 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe; Sundstrom, Christopher R. |
23-3-01126-06 | JOSEPH EVERY CROUSE vs KAYLEE CHEYENNE NICKERSON | 6/13/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 MODIFY TEMP PARENTING PLN | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01126-06 | JOSEPH EVERY CROUSE vs KAYLEE CHEYENNE NICKERSON | 6/13/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 MODIFY TEMP PARENTING PLN | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01155-06 | JOANNA ROLLER vs CHRISTIAN BEACH | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Show Cause RO | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-3-01155-06 | JOANNA ROLLER vs CHRISTIAN BEACH | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Show Cause RO | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-3-01275-06 | JENNIFER LEA CAPELL and JOHN THOMAS CAPELL | 6/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4 REVIEW OF DISCOVERY/TO BE CALLED FIRST | Family Law Annex Courtroom 3 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-3-01275-06 | JENNIFER LEA CAPELL and JOHN THOMAS CAPELL | 6/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4 REVIEW OF DISCOVERY/TO BE CALLED FIRST | Family Law Annex Courtroom 3 | PROSSER, MICHELLE |
23-3-01279-06 | KRISTINA STOTZ vs ANDREW STOTZ | 6/27/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 AMEND PP | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-3-01279-06 | KRISTINA STOTZ vs ANDREW STOTZ | 6/27/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 AMEND PP | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-3-01282-06 | REBECCA ANNE BABBITT vs SCOTT EDWARD KRUCKENBERG | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 P / MT TO COMPEL | Court House | ROE, MICHAEL VON |
23-3-01282-06 | REBECCA ANNE BABBITT vs SCOTT EDWARD KRUCKENBERG | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 P / MT TO COMPEL | Court House | RUSCH, DEANNA |
23-3-01300-06 | BRYCEN MYKAL LEE JANDZINSKI vs KYRA STAR PARKER | 5/22/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #5 P / FR ORDFL | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
23-3-01300-06 | BRYCEN MYKAL LEE JANDZINSKI vs KYRA STAR PARKER | 5/22/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #5 P / FR ORDFL | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01310-06 | TANYA KOGLER and RONNIE KOGLER | 6/4/2024 | 1:30 PM | Settlement Conference | 3rd Floor Department 7 | Feulner, Karen Elizabeth |
23-3-01310-06 | TANYA KOGLER and RONNIE KOGLER | 6/4/2024 | 1:30 PM | Settlement Conference | 3rd Floor Department 7 | FLAY, RORY DYLAN |
23-3-01348-06 | ADAYSON PORTER BALDWIN vs MIA JUSTINE CAMPBELL | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 P/ MT FR TEMPORARY ORDERS, MOD OF TEMP P PLAN #10 P/ MT TO MODIFY TEMP CHILD SUPPORT ORDER *FR 4/10* TO 5/8* *FR 5/8* TO 5/22* | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
23-3-01348-06 | ADAYSON PORTER BALDWIN vs MIA JUSTINE CAMPBELL | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 P/ MT FR TEMPORARY ORDERS, MOD OF TEMP P PLAN #10 P/ MT TO MODIFY TEMP CHILD SUPPORT ORDER *FR 4/10* TO 5/8* *FR 5/8* TO 5/22* | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | WALDO, CHRISTINE |
23-3-01358-06 | ANGELA MARIE CARTER vs JOSEPH MICHAEL CARTER | 6/13/2024 | 1:30 PM | Review Hearing SET OVER FOR REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | BLUM, MATTHEW T; ProSe |
23-3-01358-06 | ANGELA MARIE CARTER vs JOSEPH MICHAEL CARTER | 6/13/2024 | 1:30 PM | Review Hearing SET OVER FOR REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-3-01358-06 | ANGELA MARIE CARTER vs JOSEPH MICHAEL CARTER | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | BLUM, MATTHEW T; ProSe |
23-3-01358-06 | ANGELA MARIE CARTER vs JOSEPH MICHAEL CARTER | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-3-01358-06 | ANGELA MARIE CARTER vs JOSEPH MICHAEL CARTER | 8/5/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1/2 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | BLUM, MATTHEW T; ProSe |
23-3-01358-06 | ANGELA MARIE CARTER vs JOSEPH MICHAEL CARTER | 8/5/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1/2 Day 9:00 am | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-3-01376-06 | CLYDE CARROLL and DONNA TURQUOISE | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | BLUM, MATTHEW T |
23-3-01376-06 | CLYDE CARROLL and DONNA TURQUOISE | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Culbertson, Ivan |
23-3-01376-06 | CLYDE CARROLL and DONNA TURQUOISE | 7/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | BLUM, MATTHEW T |
23-3-01376-06 | CLYDE CARROLL and DONNA TURQUOISE | 7/22/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Culbertson, Ivan |
23-3-01393-06 | ERIC KAMMER and SAYWARD SWINT-CARTER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp orders | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Marggraf, Anne-Elisabeth Ville |
23-3-01393-06 | ERIC KAMMER and SAYWARD SWINT-CARTER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp orders | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-01393-06 | ERIC KAMMER and SAYWARD SWINT-CARTER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Relocation | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Marggraf, Anne-Elisabeth Ville |
23-3-01393-06 | ERIC KAMMER and SAYWARD SWINT-CARTER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Relocation | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-01401-06 | ASHLEY MARIE THOMAS vs CHRISTOPHER THOMAS | 6/14/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
23-3-01401-06 | ASHLEY MARIE THOMAS vs CHRISTOPHER THOMAS | 6/14/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-01414-06 | KEVIN BRIAN ENG vs JENNIFER ENG | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 WITH CHILDREN | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
23-3-01414-06 | KEVIN BRIAN ENG vs JENNIFER ENG | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 WITH CHILDREN | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01460-06 | STEPHANIE MAES vs MICHAEL DAVID BEEBE | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children Set Over | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01460-06 | STEPHANIE MAES vs MICHAEL DAVID BEEBE | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children Set Over | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01469-06 | NERMIN MATINJANIN vs JASMINA KASUMOVIC | 7/17/2024 | 9:00 AM | Review Hearing REVIEW GAL REPORT | Family Law Annex Courtroom 1 | CHRISTY, ELIZABETH ELAINE |
23-3-01469-06 | NERMIN MATINJANIN vs JASMINA KASUMOVIC | 7/17/2024 | 9:00 AM | Review Hearing REVIEW GAL REPORT | Family Law Annex Courtroom 1 | NGUYEN, DIEM-CHI |
23-3-01484-06 | BRIANNA BRADSHAW vs GAGE RYAN GEPHART | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R/ CONTEMPT HEARING | Court House | BEAN, JOSHUA JOSEPH |
23-3-01484-06 | BRIANNA BRADSHAW vs GAGE RYAN GEPHART | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R/ CONTEMPT HEARING | Court House | ProSe |
23-3-01484-06 | BRIANNA BRADSHAW vs GAGE RYAN GEPHART | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R/ MOTION FOR TFLO | Court House | BEAN, JOSHUA JOSEPH |
23-3-01484-06 | BRIANNA BRADSHAW vs GAGE RYAN GEPHART | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R/ MOTION FOR TFLO | Court House | ProSe |
23-3-01484-06 | BRIANNA BRADSHAW vs GAGE RYAN GEPHART | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - MT for ITRO Denied, hearing only | Court House | BEAN, JOSHUA JOSEPH |
23-3-01484-06 | BRIANNA BRADSHAW vs GAGE RYAN GEPHART | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - MT for ITRO Denied, hearing only | Court House | ProSe |
23-3-01484-06 | BRIANNA BRADSHAW vs GAGE RYAN GEPHART | 6/5/2024 | 9:00 AM | Show Cause/Contempt R | Court House | BEAN, JOSHUA JOSEPH |
23-3-01484-06 | BRIANNA BRADSHAW vs GAGE RYAN GEPHART | 6/5/2024 | 9:00 AM | Show Cause/Contempt R | Court House | ProSe |
23-3-01497-06 | TIMOTHY WALKER and LORI WALKER | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P / MT TO COMPEL | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | DALTON, NICOLE TERECE |
23-3-01497-06 | TIMOTHY WALKER and LORI WALKER | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P / MT TO COMPEL | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | FLAY, RORY DYLAN |
23-3-01512-06 | PAUL LEEROY DENNIS and TARYN JENNIFER LOUN DENNIS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4 | Court House | None |
23-3-01512-06 | PAUL LEEROY DENNIS and TARYN JENNIFER LOUN DENNIS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4 | Court House | RUSCH, DEANNA |
23-3-01545-06 | RACHELLE DIANNE CARELOCK vs MONTONEE MONTEZ CARELOCK | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
23-3-01545-06 | RACHELLE DIANNE CARELOCK vs MONTONEE MONTEZ CARELOCK | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
23-3-01547-06 | ANNA POPOVA vs IGOR POPOVA | 6/7/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children R | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
23-3-01547-06 | ANNA POPOVA vs IGOR POPOVA | 6/7/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children R | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-01549-06 | EMILY JEAN DAVIS vs ANDREW DAVIS | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | FEWEL, CHANCE A |
23-3-01549-06 | EMILY JEAN DAVIS vs ANDREW DAVIS | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | LEAVITT, ERIC ANDREW |
23-3-01549-06 | EMILY JEAN DAVIS vs ANDREW DAVIS | 7/8/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 3 Days (7/8, 7/9, & 7/10) 9:00 am | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | FEWEL, CHANCE A |
23-3-01549-06 | EMILY JEAN DAVIS vs ANDREW DAVIS | 7/8/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 3 Days (7/8, 7/9, & 7/10) 9:00 am | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | LEAVITT, ERIC ANDREW |
23-3-01552-06 | COREY TODD ACHZIGER and JAMIE MARIE ACHZIGER | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P / MT FR TFLO | Court House | LEAVITT, ERIC ANDREW |
23-3-01552-06 | COREY TODD ACHZIGER and JAMIE MARIE ACHZIGER | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P / MT FR TFLO | Court House | ProSe |
23-3-01564-06 | VICKIE LYNN BACHOFNER and JOHN RICHARD BACHOFNER | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp Order * FR 05/22 * TO * 05/29 | Court House | Greene, Alison |
23-3-01564-06 | VICKIE LYNN BACHOFNER and JOHN RICHARD BACHOFNER | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp Order * FR 05/22 * TO * 05/29 | Court House | LAYCOE, JULIET CAROLYN |
23-3-01572-06 | MICHAEL HOOKS vs JENNIFER HOOKS | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-3-01572-06 | MICHAEL HOOKS vs JENNIFER HOOKS | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-3-01572-06 | MICHAEL HOOKS vs JENNIFER HOOKS | 8/6/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-3-01572-06 | MICHAEL HOOKS vs JENNIFER HOOKS | 8/6/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-3-01604-06 | NICKOLAS A JAMES and JENNIFER A SPARROWGROVE | 7/24/2024 | 1:30 PM | Settlement Conference | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
23-3-01604-06 | NICKOLAS A JAMES and JENNIFER A SPARROWGROVE | 7/24/2024 | 1:30 PM | Settlement Conference | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-01606-06 | VLADIMIR A NESMIYANOV vs OLGA NESMIIANOVA | 7/10/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #10 S/O REVIEW GAL | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Culbertson, Ivan |
23-3-01606-06 | VLADIMIR A NESMIYANOV vs OLGA NESMIIANOVA | 7/10/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #10 S/O REVIEW GAL | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
23-3-01614-06 | DILLAN TOMAS ISBELL vs JACQUELINE T SHEK | 7/15/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 / 90 DAY | Court House | None |
23-3-01614-06 | DILLAN TOMAS ISBELL vs JACQUELINE T SHEK | 7/15/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #5 / 90 DAY | Court House | ProSe |
23-3-01618-06 | JOSEPH DEWAYNE RANKINS, Jr vs ALEXUS SHARP | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp PP | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | MATTHEWS, SCOTT K; ProSe |
23-3-01618-06 | JOSEPH DEWAYNE RANKINS, Jr vs ALEXUS SHARP | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp PP | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
23-3-01622-06 | WILLIAM BRYANT POTTS and SHANTHI SALOME POTTS | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 / ENTRY OF ORDERS | Court House | CHRISTY, ELIZABETH ELAINE |
23-3-01622-06 | WILLIAM BRYANT POTTS and SHANTHI SALOME POTTS | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 / ENTRY OF ORDERS | Court House | RULLI, TONYA RENAE |
23-3-01622-06 | WILLIAM BRYANT POTTS and SHANTHI SALOME POTTS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order | Court House | CHRISTY, ELIZABETH ELAINE |
23-3-01622-06 | WILLIAM BRYANT POTTS and SHANTHI SALOME POTTS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order | Court House | RULLI, TONYA RENAE |
23-3-01622-06 | WILLIAM BRYANT POTTS and SHANTHI SALOME POTTS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Show Cause/Contempt R | Court House | CHRISTY, ELIZABETH ELAINE |
23-3-01622-06 | WILLIAM BRYANT POTTS and SHANTHI SALOME POTTS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Show Cause/Contempt R | Court House | RULLI, TONYA RENAE |
23-3-01627-06 | HIEN THI THU HAN vs CHAU THANH PHAM | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 / ENTRY OF ORDERS *FR 05/23* TO 05/31* *FR 05/31* TO 05/23* | Family Law Annex Courtroom 3 | KRANE, ROBIN J |
23-3-01627-06 | HIEN THI THU HAN vs CHAU THANH PHAM | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 / ENTRY OF ORDERS *FR 05/23* TO 05/31* *FR 05/31* TO 05/23* | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-3-01632-06 | ROBERT J BERMINGHAM and MARGARYTA BERMINGHAM | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
23-3-01632-06 | ROBERT J BERMINGHAM and MARGARYTA BERMINGHAM | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ROBERGE, MILLIE ANNE |
23-3-01639-06 | CARRIE LYNN MCCALLUM vs ALBERT KEITH REESE | 6/5/2024 | 9:00 AM | Review Hearing Parenting Plan | Family Law Annex Courtroom 1 | Gaffney, Mary Katherine |
23-3-01639-06 | CARRIE LYNN MCCALLUM vs ALBERT KEITH REESE | 6/5/2024 | 9:00 AM | Review Hearing Parenting Plan | Family Law Annex Courtroom 1 | None |
23-3-01642-06 | CRYSTAL LYNN MOORE vs ROBERT JAMES MOORE | 6/12/2024 | 10:00 AM | Settlement Conference | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Roberts, Emily Therese |
23-3-01642-06 | CRYSTAL LYNN MOORE vs ROBERT JAMES MOORE | 6/12/2024 | 10:00 AM | Settlement Conference | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | RUSCH, DEANNA |
23-3-01644-06 | ANGELA CHILDERS vs JOSHUA CHILDERS | 6/26/2024 | 10:30 AM | Motion Hearing | TBA | ProSe; ROBERGE, MILLIE ANNE |
23-3-01644-06 | ANGELA CHILDERS vs JOSHUA CHILDERS | 6/26/2024 | 10:30 AM | Motion Hearing | TBA | Vukanovich, Robert M |
23-3-01648-06 | GIONNI GAMBINO vs JACQUELINE GAMBINO | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P - Mt Temp Order | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
23-3-01648-06 | GIONNI GAMBINO vs JACQUELINE GAMBINO | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P - Mt Temp Order | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01677-06 | STACEY ANNE CHIN vs RAYMOND WAIMAN CHIN | 6/26/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4 REVIEW OF PARENTING PLAN | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Himes, Courtney Ann |
23-3-01677-06 | STACEY ANNE CHIN vs RAYMOND WAIMAN CHIN | 6/26/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4 REVIEW OF PARENTING PLAN | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Toth, Lisa |
23-3-01679-06 | YELENA KIOROGLO and STANISLAV KIOROGLO | 6/28/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
23-3-01679-06 | YELENA KIOROGLO and STANISLAV KIOROGLO | 6/28/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-01698-06 | CHRISTOPHER TED SCHEER vs HEATHER LYNN SCHEER | 6/26/2024 | 9:00 AM | Review Hearing 10; GAL REPORT | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Butchard, Chelsey A |
23-3-01698-06 | CHRISTOPHER TED SCHEER vs HEATHER LYNN SCHEER | 6/26/2024 | 9:00 AM | Review Hearing 10; GAL REPORT | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | CHRISTY, ELIZABETH ELAINE |
23-3-01702-06 | SARAH MANDALATOS vs SHANE MANDALATOS | 6/5/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
23-3-01702-06 | SARAH MANDALATOS vs SHANE MANDALATOS | 6/5/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01706-06 | NICOLE ELLEN ACUNA vs BRYON JACOB ACUNA | 5/30/2024 | 1:30 PM | Adequate Cause #4 / P / TEMPORARY FAMILY LAW ORDER *FR 2/8* TO 2/22* *FR 2/22* TO 4/11* *FR 04/11* TO 05/02* *FR 05/02* TO 05/30* | Family Law Annex Courtroom 3 | FEWEL, CHANCE A |
23-3-01706-06 | NICOLE ELLEN ACUNA vs BRYON JACOB ACUNA | 5/30/2024 | 1:30 PM | Adequate Cause #4 / P / TEMPORARY FAMILY LAW ORDER *FR 2/8* TO 2/22* *FR 2/22* TO 4/11* *FR 04/11* TO 05/02* *FR 05/02* TO 05/30* | Family Law Annex Courtroom 3 | WALDO, CHRISTINE |
23-3-01708-06 | ERIN WHISMAN vs BRANDON HADLEY | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mt Compel | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
23-3-01708-06 | ERIN WHISMAN vs BRANDON HADLEY | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mt Compel | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Trotter, Michael S |
23-3-01743-06 | TIMOTHY DANIEL DAY vs KASSONDRIA WEST | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P/ IMMEDIATE RESTRAINING ORDER | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-3-01743-06 | TIMOTHY DANIEL DAY vs KASSONDRIA WEST | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P/ IMMEDIATE RESTRAINING ORDER | Family Law Annex Courtroom 2 | PETERSEN, NATHAN HOLMS |
23-3-01786-06 | JAMES SHERMER and KRISTIN LERSCH | 6/6/2024 | 8:30 AM | Motion Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | COHEN, MATTHEW M; COHEN, TESSA; ProSe |
23-3-01786-06 | JAMES SHERMER and KRISTIN LERSCH | 6/6/2024 | 8:30 AM | Motion Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Trotter, Michael S |
23-3-01786-06 | JAMES SHERMER and KRISTIN LERSCH | 6/10/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | COHEN, MATTHEW M; COHEN, TESSA; ProSe |
23-3-01786-06 | JAMES SHERMER and KRISTIN LERSCH | 6/10/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 1 Day 9:00 am | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Trotter, Michael S |
23-3-01789-06 | ANYA BERRY vs KADEN REID HEGGE | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Review Temp PP | Family Law Annex Courtroom 1 | Greene, Alison |
23-3-01789-06 | ANYA BERRY vs KADEN REID HEGGE | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Review Temp PP | Family Law Annex Courtroom 1 | Toth, Lisa |
23-3-01796-06 | SIRENA HANSON vs AARON C T HANSON | 5/22/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
23-3-01796-06 | SIRENA HANSON vs AARON C T HANSON | 5/22/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01798-06 | DUSTIN EDWARD LEGER and DAWN MARIE LEGER | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Show Cause Contempt | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | HAWKE, WHITNEY |
23-3-01798-06 | DUSTIN EDWARD LEGER and DAWN MARIE LEGER | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Show Cause Contempt | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Merrifield, Lawrence Stanford |
23-3-01822-06 | NOAH SCOTT LAACK vs ALEXCIA IRENE NICKLIN-KNECHT | 6/3/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #10 | Court House | None |
23-3-01822-06 | NOAH SCOTT LAACK vs ALEXCIA IRENE NICKLIN-KNECHT | 6/3/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #10 | Court House | ProSe |
23-3-01838-06 | ANNA MEGAN LINDER vs CASEY LEE SHAFER | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 / ORTSC | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Hickok, Kelly Larue |
23-3-01838-06 | ANNA MEGAN LINDER vs CASEY LEE SHAFER | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 / ORTSC | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | RUSCH, DEANNA |
23-3-01838-06 | ANNA MEGAN LINDER vs CASEY LEE SHAFER | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 CONTEMPT (P) / CONTEMPT (R) / FR ORTSC/ ENTER CHILD SUPPORT ORDER | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Hickok, Kelly Larue |
23-3-01838-06 | ANNA MEGAN LINDER vs CASEY LEE SHAFER | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 CONTEMPT (P) / CONTEMPT (R) / FR ORTSC/ ENTER CHILD SUPPORT ORDER | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | RUSCH, DEANNA |
23-3-01838-06 | ANNA MEGAN LINDER vs CASEY LEE SHAFER | 5/30/2024 | 1:00 PM | Motion Hearing Motions | Court House | Hickok, Kelly Larue |
23-3-01838-06 | ANNA MEGAN LINDER vs CASEY LEE SHAFER | 5/30/2024 | 1:00 PM | Motion Hearing Motions | Court House | RUSCH, DEANNA |
23-3-01847-06 | BRANDI JOANN COLLUM vs JASON ROBERT HAMMRICH | 7/19/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-3-01847-06 | BRANDI JOANN COLLUM vs JASON ROBERT HAMMRICH | 7/19/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | Trotter, Michael S |
23-3-01851-06 | MICHAEL B LEBOKI, Jr and DARCI J LEBOKI | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 P/ MT TO CONVERT LEGAL SEPARATION ORDER TO FINAL DIVORCE ORDER | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-3-01851-06 | MICHAEL B LEBOKI, Jr and DARCI J LEBOKI | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 P/ MT TO CONVERT LEGAL SEPARATION ORDER TO FINAL DIVORCE ORDER | Family Law Annex Courtroom 3 | ROE, MICHAEL VON |
23-3-01859-06 | MARY MALSBARY vs MAXWELL MALSBARY | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Order R *FR 05/01* TO 05/22* | Family Law Annex Courtroom 1 | Foster, Teresa Loustaunau |
23-3-01859-06 | MARY MALSBARY vs MAXWELL MALSBARY | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Order R *FR 05/01* TO 05/22* | Family Law Annex Courtroom 1 | SPENCER, CLAYTON LEE |
23-3-01864-06 | YELENA BORICHEVSKAYA vs VITALIY V DMYTRYSHYN | 8/14/2024 | 10:00 AM | Settlement Conference | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | FEWEL, CHANCE A |
23-3-01864-06 | YELENA BORICHEVSKAYA vs VITALIY V DMYTRYSHYN | 8/14/2024 | 10:00 AM | Settlement Conference | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Merrifield, Lawrence Stanford |
23-3-01870-06 | KEITH DEWEY HOWARD and QING YANG HOWARD | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 (R) MT TEMPORARY FAMILY LAW ORDER *FR 05/16* TO 05/30* | Family Law Annex Courtroom 3 | JEFFERS, BRANDY Y |
23-3-01870-06 | KEITH DEWEY HOWARD and QING YANG HOWARD | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 (R) MT TEMPORARY FAMILY LAW ORDER *FR 05/16* TO 05/30* | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe; Storms, Emily Kieran |
23-3-01872-06 | TREVOR JAMES MERKL vs RAQUEL JUSTINE HARRIS | 8/2/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-3-01872-06 | TREVOR JAMES MERKL vs RAQUEL JUSTINE HARRIS | 8/2/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | Zwaanstra, James E |
23-3-01874-06 | JOSE NESTOR REYES NOSCE and LILYBETH REYES NOSCE | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Renewed Mt Dismiss | Court House | HAWKE, WHITNEY |
23-3-01874-06 | JOSE NESTOR REYES NOSCE and LILYBETH REYES NOSCE | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Renewed Mt Dismiss | Court House | ProSe; REID, MICHAEL BRENT |
23-3-01887-06 | NATHANIEL M SVISTUN and PAYTEN L RICHARDSON | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-3-01887-06 | NATHANIEL M SVISTUN and PAYTEN L RICHARDSON | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-3-01887-06 | NATHANIEL M SVISTUN and PAYTEN L RICHARDSON | 6/13/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 1-HOUR | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-3-01887-06 | NATHANIEL M SVISTUN and PAYTEN L RICHARDSON | 6/13/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #10 1-HOUR | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-3-01897-06 | ROMMEL ANTONIO PARRA PEREZ vs EMILY MARIA HERRERA | 5/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-01897-06 | ROMMEL ANTONIO PARRA PEREZ vs EMILY MARIA HERRERA | 5/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-01932-06 | MESHA LYNN FAIRCHILD vs JOSHUA LAIN FAIRCHILD | 5/29/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children R | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Miller, Alyssa Kaye |
23-3-01932-06 | MESHA LYNN FAIRCHILD vs JOSHUA LAIN FAIRCHILD | 5/29/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children R | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
23-3-01935-06 | JIA HUANG vs JUN HUANG | 6/26/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4 REVIEW GAL REPORT | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | OTT, JEFFREY DAVID |
23-3-01935-06 | JIA HUANG vs JUN HUANG | 6/26/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4 REVIEW GAL REPORT | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | RULLI, TONYA RENAE |
23-3-01936-06 | ROBERT BLAKE LENTES vs MELISSA R MOORE | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01936-06 | ROBERT BLAKE LENTES vs MELISSA R MOORE | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01936-06 | ROBERT BLAKE LENTES vs MELISSA R MOORE | 6/27/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 REVIEW GAL REPORT | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01936-06 | ROBERT BLAKE LENTES vs MELISSA R MOORE | 6/27/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 REVIEW GAL REPORT | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01936-06 | ROBERT BLAKE LENTES vs MELISSA R MOORE | 6/27/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01936-06 | ROBERT BLAKE LENTES vs MELISSA R MOORE | 6/27/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01940-06 | TREVOR JAMES MERKL vs RAQUEL JUSTINE HARRIS | 8/2/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-3-01940-06 | TREVOR JAMES MERKL vs RAQUEL JUSTINE HARRIS | 8/2/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 2 | Zwaanstra, James E |
23-3-01941-06 | ANDREW ROBERT GILBERT vs BROOKE KORRINE PHILLIPS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Review Hearing Warrant Status/Derogatory Language by R | Court House | ProSe; TERRY, JOHN CARLSON |
23-3-01941-06 | ANDREW ROBERT GILBERT vs BROOKE KORRINE PHILLIPS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Review Hearing Warrant Status/Derogatory Language by R | Court House | WALDO, CHRISTINE |
23-3-01941-06 | ANDREW ROBERT GILBERT vs BROOKE KORRINE PHILLIPS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Temporary Restraining Order R | Court House | ProSe; TERRY, JOHN CARLSON |
23-3-01941-06 | ANDREW ROBERT GILBERT vs BROOKE KORRINE PHILLIPS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Temporary Restraining Order R | Court House | WALDO, CHRISTINE |
23-3-01956-06 | LINDSEY ANN RUBIO vs JUAN CARLOS RUBIO-MARTINEZ | 5/30/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01956-06 | LINDSEY ANN RUBIO vs JUAN CARLOS RUBIO-MARTINEZ | 5/30/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01960-06 | CODEE MCCOY vs HEATHER LYNN IRONS | 7/10/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | BLUM, MATTHEW T |
23-3-01960-06 | CODEE MCCOY vs HEATHER LYNN IRONS | 7/10/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-01975-06 | LAURA CEJA CASTILLO vs CARLOS NAVA SANCHEZ | 6/12/2024 | 1:30 PM | Non-Jury Trial | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
23-3-01975-06 | LAURA CEJA CASTILLO vs CARLOS NAVA SANCHEZ | 6/12/2024 | 1:30 PM | Non-Jury Trial | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-01976-06 | FAITH ANNA FISKE vs EDWARD LEROY FOX | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #10 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Fong-Uribe, Debbie L |
23-3-01976-06 | FAITH ANNA FISKE vs EDWARD LEROY FOX | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #10 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | WARREN, J. NICOLE |
23-3-01987-06 | CHELSEA BRIANNE GONZALES vs ANTHONY DOMINGO GONZALES | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-01987-06 | CHELSEA BRIANNE GONZALES vs ANTHONY DOMINGO GONZALES | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-01987-06 | CHELSEA BRIANNE GONZALES vs ANTHONY DOMINGO GONZALES | 8/12/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 5; 1 DAY | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-01987-06 | CHELSEA BRIANNE GONZALES vs ANTHONY DOMINGO GONZALES | 8/12/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 5; 1 DAY | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-01988-06 | JASPRE SAMA'YAH-ROSE DIXON TAYLOR vs KENNETH A TAYLOR | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #4 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | JEFFERS, BRANDY Y |
23-3-01988-06 | JASPRE SAMA'YAH-ROSE DIXON TAYLOR vs KENNETH A TAYLOR | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #4 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Manesh, Roxana |
23-3-02027-06 | State of Washington vs DAMIAN TAPIA AGUIRRE et al | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
23-3-02027-06 | State of Washington vs DAMIAN TAPIA AGUIRRE et al | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
23-3-02027-06 | State of Washington vs DAMIAN TAPIA AGUIRRE et al | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
23-3-02027-06 | State of Washington vs DAMIAN TAPIA AGUIRRE et al | 6/25/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
23-3-02027-06 | State of Washington vs DAMIAN TAPIA AGUIRRE et al | 7/23/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
23-3-02027-06 | State of Washington vs DAMIAN TAPIA AGUIRRE et al | 7/23/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
23-3-02032-06 | JENNIFER GAYLE SURDAM vs MATTHEW GREGORY LOPEZ | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 / TEMP CHILD SUPPORT | Court House | COHEN, MATTHEW M; COHEN, TESSA |
23-3-02032-06 | JENNIFER GAYLE SURDAM vs MATTHEW GREGORY LOPEZ | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 / TEMP CHILD SUPPORT | Court House | Petrie, Georgia Marie |
23-3-02033-06 | HANNAH MARIE GELLERSON and RUBI ANNA BERNAL | 6/14/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P/ FINALIZATION | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
23-3-02033-06 | HANNAH MARIE GELLERSON and RUBI ANNA BERNAL | 6/14/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P/ FINALIZATION | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-02038-06 | ANDREA ELIZABETH GODINEZ vs IGNACIO GODINEZ | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-02038-06 | ANDREA ELIZABETH GODINEZ vs IGNACIO GODINEZ | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-02038-06 | ANDREA ELIZABETH GODINEZ vs IGNACIO GODINEZ | 7/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-02038-06 | ANDREA ELIZABETH GODINEZ vs IGNACIO GODINEZ | 7/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-02040-06 | LIDIIA LUHAN vs VALERII LUHAN | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
23-3-02040-06 | LIDIIA LUHAN vs VALERII LUHAN | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-02059-06 | JENNA LEIGH CLIFTON vs DERRIK JONATHAN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 / ORTSC | Family Law Annex Courtroom 1 | Hunter, Brian Patrick |
23-3-02059-06 | JENNA LEIGH CLIFTON vs DERRIK JONATHAN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 / ORTSC | Family Law Annex Courtroom 1 | Merrifield, Lawrence Stanford |
23-3-02059-06 | JENNA LEIGH CLIFTON vs DERRIK JONATHAN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Modify Temp Order/RO & Adjust Support | Family Law Annex Courtroom 1 | Hunter, Brian Patrick |
23-3-02059-06 | JENNA LEIGH CLIFTON vs DERRIK JONATHAN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Modify Temp Order/RO & Adjust Support | Family Law Annex Courtroom 1 | Merrifield, Lawrence Stanford |
23-3-02059-06 | JENNA LEIGH CLIFTON vs DERRIK JONATHAN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Restraining Order #5 / EXTENSION OF IMMEDIATE RESTRAINING ORDER | Family Law Annex Courtroom 1 | Hunter, Brian Patrick |
23-3-02059-06 | JENNA LEIGH CLIFTON vs DERRIK JONATHAN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Restraining Order #5 / EXTENSION OF IMMEDIATE RESTRAINING ORDER | Family Law Annex Courtroom 1 | Merrifield, Lawrence Stanford |
23-3-02060-06 | DANIEL ERIC HERRIGSTAD and LYNNA C HERRIGSTAD | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R/ MT FR TFLO * FR 5/8* TO 5/22* | Family Law Annex Courtroom 1 | Culbertson, Ivan |
23-3-02060-06 | DANIEL ERIC HERRIGSTAD and LYNNA C HERRIGSTAD | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R/ MT FR TFLO * FR 5/8* TO 5/22* | Family Law Annex Courtroom 1 | Rushbanks, Amber Marie |
23-3-02080-06 | ADAM WINIECKI and LINDA BARNETT | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-02080-06 | ADAM WINIECKI and LINDA BARNETT | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
23-3-02086-06 | BRADLEY JAMES M HARDER vs ELLIE MARIE NISBET | 6/7/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #10 PRESENTATION OF ORDERS | Family Law Annex Courtroom 2 | Merrifield, Lawrence Stanford |
23-3-02086-06 | BRADLEY JAMES M HARDER vs ELLIE MARIE NISBET | 6/7/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #10 PRESENTATION OF ORDERS | Family Law Annex Courtroom 2 | SPENCER, CLAYTON LEE |
23-3-02087-06 | RANDY EARL BRYNER and XING HAN BRYNER | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 REVIEW HEARING | Family Law Annex Courtroom 3 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-3-02087-06 | RANDY EARL BRYNER and XING HAN BRYNER | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 REVIEW HEARING | Family Law Annex Courtroom 3 | TAYLOR, JORDAN |
23-3-02087-06 | RANDY EARL BRYNER and XING HAN BRYNER | 6/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing *FR 05/10* TO 06/21* | Family Law Annex Courtroom 3 | DAVIS, JOHNNY LEE |
23-3-02087-06 | RANDY EARL BRYNER and XING HAN BRYNER | 6/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing *FR 05/10* TO 06/21* | Family Law Annex Courtroom 3 | TAYLOR, JORDAN |
23-3-02088-06 | KEITH R SCHILLING and REBECCA A SCHILLING | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
23-3-02088-06 | KEITH R SCHILLING and REBECCA A SCHILLING | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-3-02089-06 | JACOB BURKE vs JULIA JEAN BANKS | 8/1/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 *FR 04/11* TO 05/02* *FR 5/2* TO 5/16* *FR 05/16* TO 08/01* | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe; Tappel, Cathy Steele |
23-3-02089-06 | JACOB BURKE vs JULIA JEAN BANKS | 8/1/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 *FR 04/11* TO 05/02* *FR 5/2* TO 5/16* *FR 05/16* TO 08/01* | Family Law Annex Courtroom 2 | PROSSER, MICHELLE |
23-3-02092-06 | MEGAN PAULETTE SCOTTON vs DAVID RALPH WALKER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing ENTRY OF ORDER | Family Law Annex Courtroom 2 | FLAY, RORY DYLAN |
23-3-02092-06 | MEGAN PAULETTE SCOTTON vs DAVID RALPH WALKER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing ENTRY OF ORDER | Family Law Annex Courtroom 2 | Jones, Phillip D. |
23-3-02097-06 | CYRIL YOUNG and ANGEL YASUDA | 5/22/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order 4 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
23-3-02097-06 | CYRIL YOUNG and ANGEL YASUDA | 5/22/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order 4 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ROBERGE, MILLIE ANNE |
23-4-00013-06 | Guardianship of MALIKAI CHRISTIANSEN | 7/12/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #10 Review need for extension or Court's dismissal | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-4-00127-06 | Estate of MARY MYERS | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing FINAL REPORT | 3rd Floor Department 1 | NUGENT, JENNIFER ANN |
23-4-00156-06 | Guardianship of ROSE IVORY | 6/14/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #4 UCCJEA | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-00340-06 | Guardianship of JADE ROWLAND-JACKSON | 6/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5-EMG REVIEW | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
23-4-00340-06 | Guardianship of JADE ROWLAND-JACKSON | 6/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5-EMG REVIEW | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
23-4-00353-06 | Estate of NORMA JEAN WRIGHT BONNEAU | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing FINAL REPORT | 3rd Floor Department 1 | NUGENT, JENNIFER ANN |
23-4-00383-06 | Guardianship of AMINAH URBINA | 6/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5-EMG REVIEW | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
23-4-00455-06 | In re the Minor Guardianship of RONALD BALDIE, MATTHEW ELKINS & JAXSON ELKINS | 6/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4-GUARDIANSHIP REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-00455-06 | In re the Minor Guardianship of RONALD BALDIE, MATTHEW ELKINS & JAXSON ELKINS | 6/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4-GUARDIANSHIP REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | Roberts, Emily Therese |
23-4-00497-06 | Guardianship of RICHARD HEITSCH | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing APPROVE SETTLEMENT | 3rd Floor Department 1 | Linden, Mary-Anne |
23-4-00497-06 | Guardianship of RICHARD HEITSCH | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing APPROVE SETTLEMENT | 3rd Floor Department 1 | McCann, Kathleen Marliss |
23-4-00583-06 | Guardianship of ONA COLLINS | 5/21/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-00583-06 | Guardianship of ONA COLLINS | 5/21/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | Townsend, Josephine C |
23-4-00626-06 | Guardianship of ADRIANNA YATES-COOK | 6/5/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-00626-06 | Guardianship of ADRIANNA YATES-COOK | 6/5/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-4-00661-06 | Guardianship of SHOSHANNAH PALMER | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
23-4-00661-06 | Guardianship of SHOSHANNAH PALMER | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
23-4-00707-06 | Estate of JAMES WILLIAM DAWSON, Jr | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PT APPROVE FINAL REPORT | 3rd Floor Department 1 | FRITZLER, JON |
23-4-00709-06 | Estate of WILLIAM MARSHALL | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing APRV FINAL ACCOUNTING | 3rd Floor Department 1 | Eline, Jerome F. |
23-4-00731-06 | Guardianship of MICHAEL DORSEY | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing APPROVE PLAN AND FEES | 3rd Floor Department 1 | None |
23-4-00731-06 | Guardianship of MICHAEL DORSEY | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing APPROVE PLAN AND FEES | 3rd Floor Department 1 | None |
23-4-00864-06 | Guardianship of MARGARET HENSON | 6/27/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4-ENTRY OF ORDER s/o 3/29 | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-00881-06 | Estate of RONALD CHENETTE | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing FINAL REPORT | 3rd Floor Department 1 | NUGENT, JENNIFER ANN |
23-4-00956-06 | Guardianship of RANDOLPH MILLER | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing GMP | 3rd Floor Department 1 | None |
23-4-00956-06 | Guardianship of RANDOLPH MILLER | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing GMP | 3rd Floor Department 1 | None |
23-4-00997-06 | Guardianship of WILLIAM FULLER, III | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Dennis, Caitlin Elizabeth |
23-4-00997-06 | Guardianship of WILLIAM FULLER, III | 6/17/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial 2 DAYS | Family Law Annex Courtroom 3 | Dennis, Caitlin Elizabeth |
23-4-00999-06 | SUSAN K STONE vs GARY R STONE | 7/24/2024 | 1:30 PM | Evidentiary Hearing tedra | 3rd Floor Department 1 | Reuter, Theodore William |
23-4-00999-06 | SUSAN K STONE vs GARY R STONE | 7/24/2024 | 1:30 PM | Evidentiary Hearing tedra | 3rd Floor Department 1 | TURNER, STEVEN ERIK |
23-4-01064-06 | Guardianship of JACARRE HUDSON | 6/6/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4-EMG REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-01112-06 | Guardianship of LILLIYANNA JOHNSON | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10-FINALIZE/ REVIEW SERVICE | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-4-01148-06 | Guardianship of AZALEA PERRIGO | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-01148-06 | Guardianship of AZALEA PERRIGO | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-4-01148-06 | Guardianship of AZALEA PERRIGO | 6/10/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #4-1 DAY | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-01148-06 | Guardianship of AZALEA PERRIGO | 6/10/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #4-1 DAY | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-4-01167-06 | Guardianship of AURORA MARQUIS | 6/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4-EMG REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-01299-06 | Guardianship of ANGELIQUE BAIL | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5-G-PT TO MODIFY | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
23-4-01306-06 | Guardianship of BRODI BUCKMEIR | 5/23/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4-EMG REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-01306-06 | Guardianship of BRODI BUCKMEIR | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-01306-06 | Guardianship of BRODI BUCKMEIR | 7/24/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial #4-1 DAY | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-01313-06 | Guardianship of ALYCIA SALDANA | 6/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4-EMG REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-01313-06 | Guardianship of ALYCIA SALDANA | 6/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4-EMG REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | Trotter, Michael S |
23-4-01333-06 | Guardianship of MICHAEL TRUITT | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
23-4-01333-06 | Guardianship of MICHAEL TRUITT | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
23-4-01339-06 | Guardianship of KAITLYNN DUNN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4-ENTRY OF ORDERS | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-01341-06 | MILT WADE, Jr et al vs WESTERN ANTIQUE AEROPLANE et al | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TEDRA-ATTY FEES | 3rd Floor Department 1 | ANDREWS, PHILIP RUSSELL |
23-4-01341-06 | MILT WADE, Jr et al vs WESTERN ANTIQUE AEROPLANE et al | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TEDRA-ATTY FEES | 3rd Floor Department 1 | HABERTHUR, PHILLIP JUSTIN |
23-4-01341-06 | MILT WADE, Jr et al vs WESTERN ANTIQUE AEROPLANE et al | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TEDRA-ATTY FEES | 3rd Floor Department 1 | None |
23-4-01371-06 | Guardianship of FELICIA ANNIS | 5/31/2024 | 1:30 PM | Review Hearing RVW SCOPE OF GUARDIANSHIP | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
23-4-01371-06 | Guardianship of FELICIA ANNIS | 5/31/2024 | 1:30 PM | Review Hearing RVW SCOPE OF GUARDIANSHIP | 3rd Floor Department 1 | Linden, Mary-Anne |
23-4-01469-06 | Guardianship of BRAIDEN VANN | 6/14/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4-EMG REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-01469-06 | Guardianship of BRAIDEN VANN | 6/14/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4-EMG REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-4-01511-06 | Guardianship of CASSIUS LEFFEL | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing RE MINOR GUARDIANSHIP/ #10 | Family Law Annex Courtroom 2 | BEAN, JOSHUA JOSEPH |
23-4-01511-06 | Guardianship of CASSIUS LEFFEL | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing RE MINOR GUARDIANSHIP/ #10 | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-4-01515-06 | Guardianship of ELIANA BROWN | 6/6/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4-EMG REVIEW/APPOINT ATTY | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-01535-06 | Guardianship of KALEAHA MILLER-SANDERS | 5/23/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #10-EMG REVIEW | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
23-4-01535-06 | Guardianship of KALEAHA MILLER-SANDERS | 5/23/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #10-EMG REVIEW | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
23-4-01539-06 | Guardianship of CHARLIE MOORE | 5/23/2024 | 1:30 PM | Review Hearing REVIEW SURGERY AND POST RECOVERY | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-01596-06 | Estate of PATRICIA MANNING | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing FINAL REPORT | 3rd Floor Department 1 | NUGENT, JENNIFER ANN |
23-4-01651-06 | Guardianship of KEANU AIKEN, Jr | 6/6/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4-EMG REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-4-01651-06 | Guardianship of KEANU AIKEN, Jr | 6/6/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4-EMG REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
23-5-00030-06 | ADOPTION | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-5-00030-06 | ADOPTION | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-5-00030-06 | ADOPTION | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | ROBINSON, PATRICK M |
23-5-00030-06 | ADOPTION | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | Tilden, Marie M. |
23-5-00030-06 | ADOPTION | 6/12/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial Continues | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-5-00030-06 | ADOPTION | 6/12/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial Continues | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
23-5-00030-06 | ADOPTION | 6/12/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial Continues | Family Law Annex Courtroom 3 | ROBINSON, PATRICK M |
23-5-00030-06 | ADOPTION | 6/12/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial Continues | Family Law Annex Courtroom 3 | Tilden, Marie M. |
23-5-00094-06 | - | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Sum Jd/P-TEMP ORDER | Court House | COHEN, MATTHEW M |
23-5-00094-06 | - | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Sum Jd/P-TEMP ORDER | Court House | None |
23-5-00253-06 | - | 7/2/2024 | 1:30 PM | Contempt Hearing | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, ; Ward, Jennifer Rachel |
23-5-00253-06 | - | 7/2/2024 | 1:30 PM | Contempt Hearing | Court House | ProSe |
23-5-00262-06 | - | 7/16/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing SUMMARY JUDGEMENT / ENTRY OF FINAL ORDERS | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
23-5-00262-06 | - | 7/16/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing SUMMARY JUDGEMENT / ENTRY OF FINAL ORDERS | Court House | ProSe |
23-5-00274-06 | - | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mt Sum Jd | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
23-5-00274-06 | - | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mt Sum Jd | Court House | None |
23-5-00274-06 | - | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mt Sum Jd | Court House | ProSe |
24-1-00010-06 | AFITUK, MAX | 6/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 REVIEW COMPENTENCY | 4th Floor Department 8 | Ard, Philip Michael |
24-1-00011-06 | CUNNINGHAM, ZACHERY ANDREW | 6/28/2024 | 1:00 PM | Drug Court Review #7 OPT-IN | Ground Floor Arraignment Court | Vukanovich, Robert M |
24-1-00011-06 | CUNNINGHAM, ZACHERY ANDREW | 6/28/2024 | 1:00 PM | Motion Hearing #7 | Ground Floor Arraignment Court | Vukanovich, Robert M |
24-1-00012-06 | ATINIWIN, MYNOR | 5/22/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #7 (MALICIOUS MISCHIEF-1) DOB:4/28/1998 | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD |
24-1-00013-06 | CASTILLO, THOMAS ALDOLFO | 5/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #7 MOTION TO QUASH WARRANT | 5th Floor Department 2 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
24-1-00013-06 | CASTILLO, THOMAS ALDOLFO | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
24-1-00013-06 | CASTILLO, THOMAS ALDOLFO | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
24-1-00015-06 | COSTELLO, CAMERON TROY | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00015-06 | COSTELLO, CAMERON TROY | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00017-06 | GARDNER, GARY RENE | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | SOWDER, JAMES J |
24-1-00017-06 | GARDNER, GARY RENE | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | SOWDER, JAMES J |
24-1-00018-06 | SMITH, DONALD ROY | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Thayer, Steven Whitman |
24-1-00018-06 | SMITH, DONALD ROY | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Thayer, Steven Whitman |
24-1-00019-06 | STALNAKER, JENNIFER LYNN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #7 CONFIRM COUNSEL / SET NEW DATES | 5th Floor Department 2 | PASCOE, W TODD |
24-1-00021-06 | ULIBARRI, TARYN LEE | 6/4/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 / STATUS CONF | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00021-06 | ULIBARRI, TARYN LEE | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00021-06 | ULIBARRI, TARYN LEE | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00023-06 | LAROCHE, JOSEPH EDWARD | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00023-06 | LAROCHE, JOSEPH EDWARD | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00025-06 | LEONARD, ASHLEY LEANNA | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00025-06 | LEONARD, ASHLEY LEANNA | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00026-06 | LUYSTER, MICHAEL LEE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00026-06 | LUYSTER, MICHAEL LEE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00030-06 | BARANOVICH, NIKOLAY A | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00030-06 | BARANOVICH, NIKOLAY A | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 SRV | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00030-06 | BARANOVICH, NIKOLAY A | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00030-06 | BARANOVICH, NIKOLAY A | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00043-06 | MORTELL, LUCAS MICHAEL | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00043-06 | MORTELL, LUCAS MICHAEL | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00044-06 | ULIBARRI, TARYN LEE | 6/4/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 / STATUS CONF | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00044-06 | ULIBARRI, TARYN LEE | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00044-06 | ULIBARRI, TARYN LEE | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00046-06 | PEREZ, MARTIN DANIEL | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
24-1-00046-06 | PEREZ, MARTIN DANIEL | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
24-1-00048-06 | AUTRY, TYLER JAMES | 6/13/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 5th Floor Department 2 | Avery, Angela Marie |
24-1-00048-06 | AUTRY, TYLER JAMES | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
24-1-00048-06 | AUTRY, TYLER JAMES | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
24-1-00055-06 | DANIELSON, WESTON ALFRED | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | SOWDER, JAMES J |
24-1-00055-06 | DANIELSON, WESTON ALFRED | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | SOWDER, JAMES J |
24-1-00056-06 | JAMES, DENNIS RUSSEL | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon |
24-1-00057-06 | JONES, DAVID DOYLE, II | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Vukanovich, Robert M |
24-1-00057-06 | JONES, DAVID DOYLE, II | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Vukanovich, Robert M |
24-1-00059-06 | PARKER, GREGORY SETH | 6/3/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #7 | 3rd Floor Department 7 | Priest, Roger Dennis |
24-1-00059-06 | PARKER, GREGORY SETH | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Priest, Roger Dennis |
24-1-00063-06 | TUBBS, CHRISTOPHER BRANDON | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00063-06 | TUBBS, CHRISTOPHER BRANDON | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00066-06 | HARRIS, DANIEL JAMES | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00074-06 | MURSAL, ALI MOHAMED | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00074-06 | MURSAL, ALI MOHAMED | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00077-06 | MCCLURE, BRYANT JAMES | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
24-1-00077-06 | MCCLURE, BRYANT JAMES | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
24-1-00078-06 | SANCHEZ, JAIRO CRUZ | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | GREEN, JOHN LEHR |
24-1-00078-06 | SANCHEZ, JAIRO CRUZ | 8/1/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 3rd Floor Department 7 | GREEN, JOHN LEHR |
24-1-00079-06 | BACON, MICHAEL MARK | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 / STATUS CONF | 3rd Floor Department 7 | Vukanovich, Robert M |
24-1-00079-06 | BACON, MICHAEL MARK | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Vukanovich, Robert M |
24-1-00080-06 | EMTER, MARK JAMES | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 / STATUS CONF | 3rd Floor Department 7 | PRUETT, BRIAN JORDAN |
24-1-00080-06 | EMTER, MARK JAMES | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PRUETT, BRIAN JORDAN |
24-1-00081-06 | MYKLEBUST, CHARLES THOMAS, Jr | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 / STATUS CONF | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00081-06 | MYKLEBUST, CHARLES THOMAS, Jr | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00082-06 | SMITH, AARON MACHADO | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | Ground Floor Arraignment Court | Vukanovich, Robert M |
24-1-00082-06 | SMITH, AARON MACHADO | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Vukanovich, Robert M |
24-1-00082-06 | SMITH, AARON MACHADO | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Vukanovich, Robert M |
24-1-00087-06 | ROGERS, KYLE LEE COLE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00087-06 | ROGERS, KYLE LEE COLE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00089-06 | WILES, JON H | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00089-06 | WILES, JON H | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00100-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus 7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00100-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00100-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00101-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus 7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00101-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00101-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00103-06 | BLYNN, ALLEN JAMES | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | CARRASCO, KRISZTIAN |
24-1-00103-06 | BLYNN, ALLEN JAMES | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 6 | CARRASCO, KRISZTIAN |
24-1-00103-06 | BLYNN, ALLEN JAMES | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | CARRASCO, KRISZTIAN |
24-1-00104-06 | FRANTZ, JOSHUA JAMES | 5/22/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #8 COP & SENTENCING | Ground Floor Arraignment Court | Cane, Neil L. |
24-1-00104-06 | FRANTZ, JOSHUA JAMES | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-00104-06 | FRANTZ, JOSHUA JAMES | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-00104-06 | FRANTZ, JOSHUA JAMES | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-00106-06 | ALCARAZ TORRES, ODALIS | 6/25/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #7 / DIVERSION CONFIRMATION | 5th Floor Department 2 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
24-1-00115-06 | BURNETT, JAMES RANDALL | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #8 CONFIRM COUNSEL / RE-SET TRIAL DATES | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00115-06 | BURNETT, JAMES RANDALL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | Ground Floor Arraignment Court | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00115-06 | BURNETT, JAMES RANDALL | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00115-06 | BURNETT, JAMES RANDALL | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00119-06 | HUDAK, COLTON E | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
24-1-00119-06 | HUDAK, COLTON E | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 5th Floor Department 9 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
24-1-00125-06 | FINSTAD, LOWELL DERAY | 8/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00127-06 | KANDEL, ROBERT LAWRENCE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00127-06 | KANDEL, ROBERT LAWRENCE | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00127-06 | KANDEL, ROBERT LAWRENCE | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00128-06 | VITEK, DAYNA NICOLE | 6/4/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 COMPETENCY REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00131-06 | GUZMAN-CRANE, VICTORREA M | 5/30/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
24-1-00135-06 | PEREZ MUGUERCIA, JUAN | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 OMNIBUS | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00135-06 | PEREZ MUGUERCIA, JUAN | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00135-06 | PEREZ MUGUERCIA, JUAN | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00136-06 | GRINDS, AMARIA NAFAYE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00136-06 | GRINDS, AMARIA NAFAYE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00141-06 | GEORGEADES, MICHAEL JOHN | 6/11/2024 | 9:00 AM | Omnibus #2 | Ground Floor Arraignment Court | Commisa, David Christopher |
24-1-00141-06 | GEORGEADES, MICHAEL JOHN | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Commisa, David Christopher |
24-1-00141-06 | GEORGEADES, MICHAEL JOHN | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Commisa, David Christopher |
24-1-00144-06 | POTEETE, ERIC JAY | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00144-06 | POTEETE, ERIC JAY | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00144-06 | POTEETE, ERIC JAY | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00146-06 | THOMAS, TOMMY, III | 6/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 RVW COMPETENCY | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00147-06 | TOKI, SOANE M | 7/2/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Walker, Brian A |
24-1-00148-06 | HILL, CARY ANN MARIE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 & STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00148-06 | HILL, CARY ANN MARIE | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00154-06 | COVINGTON, JOEL PATRICK | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #8 | 4th Floor Department 6 | PRUETT, BRIAN JORDAN |
24-1-00155-06 | LOPEZ, BRANDON JAMES ANTONIO | 5/22/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #8 | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00155-06 | LOPEZ, BRANDON JAMES ANTONIO | 5/29/2024 | 9:00 AM | Arraignment #8 | 4th Floor Department 6 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00156-06 | RICH, JOSHUA ALLEN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | Ground Floor Arraignment Court | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00156-06 | RICH, JOSHUA ALLEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00156-06 | RICH, JOSHUA ALLEN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00160-06 | HANCOCK, LATONIA YVONNE | 6/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-00160-06 | HANCOCK, LATONIA YVONNE | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-00160-06 | HANCOCK, LATONIA YVONNE | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-00161-06 | HARDEKOPF, AVERY H | 6/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-00161-06 | HARDEKOPF, AVERY H | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-00161-06 | HARDEKOPF, AVERY H | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-00162-06 | LUCAS, MARKQUISE DESHAWNE | 7/9/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | Ground Floor Arraignment Court | Nigro, Autumn Nicole |
24-1-00163-06 | OLIVER, PERRY MICHAEL | 5/20/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-00163-06 | OLIVER, PERRY MICHAEL | 8/15/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-00170-06 | GONZALEZ, JUAN ARCINIEGA | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Townsend, Josephine C |
24-1-00170-06 | GONZALEZ, JUAN ARCINIEGA | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Townsend, Josephine C |
24-1-00170-06 | GONZALEZ, JUAN ARCINIEGA | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Townsend, Josephine C |
24-1-00170-06 | GONZALEZ, JUAN ARCINIEGA | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Townsend, Josephine C |
24-1-00173-06 | GURWELL, ZECHARIAH LOWELL | 7/9/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | Ground Floor Arraignment Court | Toth, Lisa |
24-1-00173-06 | GURWELL, ZECHARIAH LOWELL | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-00175-06 | MCDANIEL, MICHAEL LEROY | 5/30/2024 | 2:30 PM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David; Phelan, Christina Rose |
24-1-00183-06 | TOWNSEND, AARON CHRISTOPHER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | McAleer, Erin Bradley |
24-1-00183-06 | TOWNSEND, AARON CHRISTOPHER | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | McAleer, Erin Bradley |
24-1-00185-06 | WHITE, TRAVON LAQUAN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00185-06 | WHITE, TRAVON LAQUAN | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00186-06 | MAYS, MICHAEL G | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00186-06 | MAYS, MICHAEL G | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00187-06 | SCHMIDT, MATTHEW DAVID | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PRUETT, BRIAN JORDAN |
24-1-00187-06 | SCHMIDT, MATTHEW DAVID | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | PRUETT, BRIAN JORDAN |
24-1-00190-06 | SACKET, JESSE J | 7/23/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Spencer, Marina Claire |
24-1-00191-06 | SKINNER, ERIN MICHELLE | 7/9/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | Ground Floor Arraignment Court | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00191-06 | SKINNER, ERIN MICHELLE | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00191-06 | SKINNER, ERIN MICHELLE | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00196-06 | COX, WILLIAM A | 6/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Brandenburg, Barry William |
24-1-00196-06 | COX, WILLIAM A | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Brandenburg, Barry William |
24-1-00196-06 | COX, WILLIAM A | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 5th Floor Department 9 | Brandenburg, Barry William |
24-1-00201-06 | STAPLES-MOORE, TREOSHA LATICE | 5/29/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #8 | 4th Floor Department 6 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00202-06 | SOUCY, BRITTANY ANNE | 6/4/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00202-06 | SOUCY, BRITTANY ANNE | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00202-06 | SOUCY, BRITTANY ANNE | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00203-06 | SOUCY, BRITTANY ANNE | 6/4/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00203-06 | SOUCY, BRITTANY ANNE | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00203-06 | SOUCY, BRITTANY ANNE | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00205-06 | STANFILL, ERIC JAMES | 6/11/2024 | 9:00 AM | Omnibus 8 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00205-06 | STANFILL, ERIC JAMES | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00212-06 | ISLAM, RASOOL, Jr | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD; ProSe |
24-1-00212-06 | ISLAM, RASOOL, Jr | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | PASCOE, W TODD; ProSe |
24-1-00213-06 | FONTUNG, YUPADA | 6/13/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case |
24-1-00213-06 | FONTUNG, YUPADA | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case |
24-1-00213-06 | FONTUNG, YUPADA | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case |
24-1-00218-06 | WEISS, BRIAN LEE | 8/8/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 / COMPETENCY | 4th Floor Department 8 | Bailes, Jason Case |
24-1-00219-06 | WILLIAMS, ANTHONY JOSEPH | 7/2/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 RVW COMPETENCY | Ground Floor Arraignment Court | Dumm, Christopher Jesse |
24-1-00220-06 | MOORE, MARCUS HILTON | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD |
24-1-00220-06 | MOORE, MARCUS HILTON | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | PASCOE, W TODD |
24-1-00221-06 | MOURELATOS, A ANGELO | 6/11/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00221-06 | MOURELATOS, A ANGELO | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00221-06 | MOURELATOS, A ANGELO | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00228-06 | LOUVIER, JARED ALLEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Arraignment #2 | 5th Floor Department 9 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-00228-06 | LOUVIER, JARED ALLEN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-00231-06 | LATURNER, JOHN WILTON WAGNER | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Vukanovich, Robert M |
24-1-00231-06 | LATURNER, JOHN WILTON WAGNER | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Vukanovich, Robert M |
24-1-00235-06 | NORTHCUT, KEVIN L | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | McClain, Alyosha Conan |
24-1-00235-06 | NORTHCUT, KEVIN L | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | McClain, Alyosha Conan |
24-1-00237-06 | FERRY, COLIN KELLY | 5/29/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #9 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
24-1-00238-06 | MARTINEZ, ALICIA RUTH ANN | 5/20/2024 | 9:00 AM | Change of Plea and Sentencing #7 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00241-06 | THOMPSON, ANDREW ROBERT | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | McClain, Alyosha Conan |
24-1-00241-06 | THOMPSON, ANDREW ROBERT | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | McClain, Alyosha Conan |
24-1-00242-06 | GRIFFIN, ROBERT DEAN, Jr | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00243-06 | KRIVOLENKOV, LEONID P | 7/16/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | ProSe |
24-1-00243-06 | KRIVOLENKOV, LEONID P | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | ProSe |
24-1-00244-06 | MATLOCK, KEVIN TRACY, II | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00244-06 | MATLOCK, KEVIN TRACY, II | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00246-06 | BOLTON III, GREGORY CLARK | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00246-06 | BOLTON III, GREGORY CLARK | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00252-06 | WEAVER, JERRY WENDLE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #6 Omnibus Hearing | 4th Floor Department 8 | None |
24-1-00252-06 | WEAVER, JERRY WENDLE | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | None |
24-1-00252-06 | WEAVER, JERRY WENDLE | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | None |
24-1-00255-06 | HENDRICKS, RANDALL GENE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case |
24-1-00255-06 | HENDRICKS, RANDALL GENE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case |
24-1-00257-06 | WATSON, BRANDON MICHAEL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00259-06 | ABERCROMBIE, SPENCER | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Bogar, Shon William |
24-1-00259-06 | ABERCROMBIE, SPENCER | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #6 MENTAL HEALTH CUORT OPT-IN | Ground Floor Mental Health Court | Bogar, Shon William |
24-1-00259-06 | ABERCROMBIE, SPENCER | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Bogar, Shon William |
24-1-00260-06 | CAMPBELL, ADELL MORALES, III | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
24-1-00260-06 | CAMPBELL, ADELL MORALES, III | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
24-1-00261-06 | CHIROKOV, THOMAS PHILLIP | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00261-06 | CHIROKOV, THOMAS PHILLIP | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00265-06 | GOMSRUD, JASON CRAIG | 5/30/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 / STATUS CONF./ ARRAIGN ON AMENDED INFO | 4th Floor Department 6 | Bogar, Shon William |
24-1-00265-06 | GOMSRUD, JASON CRAIG | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Bogar, Shon William |
24-1-00269-06 | MCGEE, CHRISTOPHER MATTHEW | 7/2/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 COMPETENCY REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00271-06 | WRIGHT, ANDRE PHALON | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | 4th Floor Department 6 | Thayer, Steven Whitman |
24-1-00271-06 | WRIGHT, ANDRE PHALON | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Thayer, Steven Whitman |
24-1-00271-06 | WRIGHT, ANDRE PHALON | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Thayer, Steven Whitman |
24-1-00272-06 | CERRIGONE, SHANNON DIANA | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Johnson, Adin Taylor |
24-1-00272-06 | CERRIGONE, SHANNON DIANA | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Johnson, Adin Taylor |
24-1-00273-06 | GUTIERREZ, JUAN FRANSISCO | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | McMullen, Jon J |
24-1-00273-06 | GUTIERREZ, JUAN FRANSISCO | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | McMullen, Jon J |
24-1-00274-06 | FERGUSON, SHAY AUSTIN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00274-06 | FERGUSON, SHAY AUSTIN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00275-06 | ANTONIOUS, EVLEEN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Bogar, Shon William |
24-1-00275-06 | ANTONIOUS, EVLEEN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Bogar, Shon William |
24-1-00277-06 | DECKERT WARD, ALIYA MAE | 7/2/2024 | 9:00 AM | Status Conference #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie; Manesh, Roxana |
24-1-00277-06 | DECKERT WARD, ALIYA MAE | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie; Manesh, Roxana |
24-1-00277-06 | DECKERT WARD, ALIYA MAE | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie; Manesh, Roxana |
24-1-00279-06 | PALAMARYUK, DMITRIY D | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00279-06 | PALAMARYUK, DMITRIY D | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00281-06 | BOAL, GEOFFREY DANIEL | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 TRACKING W/ 24--00322-06 | 4th Floor Department 6 | ProSe |
24-1-00282-06 | HOOVESTOL, MEGAN SUZANNE | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Nicholson, Sean A |
24-1-00282-06 | HOOVESTOL, MEGAN SUZANNE | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Nicholson, Sean A |
24-1-00285-06 | SOUCY, BRITTANY ANNE | 6/4/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00285-06 | SOUCY, BRITTANY ANNE | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00285-06 | SOUCY, BRITTANY ANNE | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00288-06 | MCMINN, JOSIAH EMERY | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 Competency Review | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00290-06 | HAYES, MICHAEL DAVID | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Bogar, Shon William |
24-1-00290-06 | HAYES, MICHAEL DAVID | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Bogar, Shon William |
24-1-00293-06 | TUCKER, JENNIFER MARIE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
24-1-00293-06 | TUCKER, JENNIFER MARIE | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00294-06 | MC CALEB, JARED SCOTT | 5/29/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Nigro, Autumn Nicole |
24-1-00296-06 | THOMAS, RYAN DEVON | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00296-06 | THOMAS, RYAN DEVON | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00297-06 | ALLENDER, JAMES KENNETH | 7/25/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 RVW COMPETENCY | 4th Floor Department 6 | Bogar, Shon William; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00300-06 | IVANCHEV, ANTONY ILIYANEV | 8/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00303-06 | MURESAN, VIOREL | 6/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 COMPETENCY REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00304-06 | NORMAN, CHRISTOPHER J | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 REVIEW COMPETENCY EVALUATION | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00305-06 | RASMUSSEN, BRADLEY RICHARD | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
24-1-00305-06 | RASMUSSEN, BRADLEY RICHARD | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
24-1-00306-06 | NORMAN, CHRISTOPHER J | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 REVIEW COMP. EVAL | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00313-06 | HOUSEN, CHRISTOPHER RYAN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00313-06 | HOUSEN, CHRISTOPHER RYAN | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00314-06 | CASTILLO, JOSHUA MICHAEL | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 COMPETENCY RVW | Ground Floor Arraignment Court | Cloutier, Darquise |
24-1-00316-06 | DAWSON, GREGORY WILLIAM | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00316-06 | DAWSON, GREGORY WILLIAM | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00318-06 | HOGUE, GUS EDWARD | 5/29/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00319-06 | KUGLER, KARA MARIE | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 - COMPETENCY REVIEW | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00322-06 | BOAL, GEOFFREY DANIEL | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00322-06 | BOAL, GEOFFREY DANIEL | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00328-06 | ROMANYUK, VASILIY VASILYEVICH | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | BENNETT, ROGER |
24-1-00328-06 | ROMANYUK, VASILIY VASILYEVICH | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 4th Floor Department 6 | BENNETT, ROGER |
24-1-00336-06 | CASTILLO, RUBEN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00336-06 | CASTILLO, RUBEN | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00340-06 | CLARK, TANNER AUSTIN | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | CARRASCO, KRISZTIAN; PASCOE, W TODD |
24-1-00344-06 | FRISBIE, RYAN PATRICK | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
24-1-00344-06 | FRISBIE, RYAN PATRICK | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Cloutier, Darquise |
24-1-00345-06 | GARDNER, CHRISTOPHER MICHAEL | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD |
24-1-00345-06 | GARDNER, CHRISTOPHER MICHAEL | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00345-06 | GARDNER, CHRISTOPHER MICHAEL | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00346-06 | GAUDETTE, AMY MARIE | 7/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | Ard, Philip Michael |
24-1-00347-06 | GUTU, MICHAEL MUTSHA | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00347-06 | GUTU, MICHAEL MUTSHA | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00348-06 | JOHNSON, RUBY TAY | 5/23/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #7 | 5th Floor Department 2 | SOWDER, JAMES J |
24-1-00348-06 | JOHNSON, RUBY TAY | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | SOWDER, JAMES J |
24-1-00348-06 | JOHNSON, RUBY TAY | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | SOWDER, JAMES J |
24-1-00350-06 | REN, JUN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | 3rd Floor Department 7 | PETRENKO, BORIS; SOWDER, JAMES J |
24-1-00350-06 | REN, JUN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PETRENKO, BORIS; SOWDER, JAMES J |
24-1-00350-06 | REN, JUN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | PETRENKO, BORIS; SOWDER, JAMES J |
24-1-00353-06 | Saxena, Ravi | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 3rd Floor Department 7 | Bogar, Shon William |
24-1-00353-06 | Saxena, Ravi | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
24-1-00353-06 | Saxena, Ravi | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Bogar, Shon William |
24-1-00357-06 | KOEGLE, JASON MICHAEL | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00357-06 | KOEGLE, JASON MICHAEL | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00361-06 | GRANICY, CRYSTAL M | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 DIVERSION CONF | 5th Floor Department 2 | Barrar, Jeffrey David; Cognata, Amber Rose |
24-1-00362-06 | VEGA, JAIME ALEJANDRO | 5/29/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD |
24-1-00362-06 | VEGA, JAIME ALEJANDRO | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 OMNIBUS/READINESS | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00362-06 | VEGA, JAIME ALEJANDRO | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00363-06 | COLE, JESSE RAY | 5/30/2024 | 10:30 AM | Drug Court Review | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
24-1-00364-06 | JOHNSON FOSTER, JEROME DENOTA | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00365-06 | LESTER, ALPHONSO | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00366-06 | SAKKAN, KS | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 / STATUS CONF | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00366-06 | SAKKAN, KS | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00366-06 | SAKKAN, KS | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00367-06 | VEGA, JAIME ALEJANDRO | 5/29/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD |
24-1-00367-06 | VEGA, JAIME ALEJANDRO | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 OMNIBUS/READINESS | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00367-06 | VEGA, JAIME ALEJANDRO | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00370-06 | DARBY, DONALD ANDREW | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00370-06 | DARBY, DONALD ANDREW | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00373-06 | HERNANDEZ, MIGUEL ANGEL | 5/20/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 TRACKING/ REVIEW TRIAL DATE | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00373-06 | HERNANDEZ, MIGUEL ANGEL | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00373-06 | HERNANDEZ, MIGUEL ANGEL | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00375-06 | KESSLER, MICHAEL JOSHUA | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00375-06 | KESSLER, MICHAEL JOSHUA | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00376-06 | KRIEGER, JASON WILLIAM | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Nicholson, Sean A |
24-1-00376-06 | KRIEGER, JASON WILLIAM | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Nicholson, Sean A |
24-1-00377-06 | MURESAN, VIOREL | 6/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 COMPETENCY REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00378-06 | PEDRAZA-BENITEZ, JOVVANY | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00379-06 | RIPSTRA, TELULAH VC | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00379-06 | RIPSTRA, TELULAH VC | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00384-06 | CONRAD, JOSHUA ALAN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00384-06 | CONRAD, JOSHUA ALAN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00386-06 | GRANICY, CRYSTAL M | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 DIVERSION CONF. | 5th Floor Department 2 | Barrar, Jeffrey David; Cognata, Amber Rose |
24-1-00387-06 | KRAUSE, LEEROY E | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00387-06 | KRAUSE, LEEROY E | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00388-06 | MAGHUYOP, MICHAEL NICHOLAS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00388-06 | MAGHUYOP, MICHAEL NICHOLAS | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00389-06 | POISSONNIER, PHILLIP JOSEPH | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00389-06 | POISSONNIER, PHILLIP JOSEPH | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00390-06 | RIPSTRA, TELULAH VC | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00390-06 | RIPSTRA, TELULAH VC | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00391-06 | WYNN, RONNIE MICHAEL | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00391-06 | WYNN, RONNIE MICHAEL | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00397-06 | BIRD, CAITLYN ROSE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00397-06 | BIRD, CAITLYN ROSE | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00399-06 | CHANEY, KATHY MAI | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Brandenburg, Barry William |
24-1-00399-06 | CHANEY, KATHY MAI | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Brandenburg, Barry William |
24-1-00400-06 | COLLINS, MARK A | 8/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00400-06 | COLLINS, MARK A | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00402-06 | GAGGERO, GEORGE BRAYLON | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 6 | Byrd, Louis Broderick; McAleer, Erin Bradley |
24-1-00402-06 | GAGGERO, GEORGE BRAYLON | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick; McAleer, Erin Bradley |
24-1-00403-06 | HASSLER, MARIAH | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 6 | Cane, Neil L. |
24-1-00403-06 | HASSLER, MARIAH | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-00412-06 | PEAKE, ANTHONY DOUGLAS | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00412-06 | PEAKE, ANTHONY DOUGLAS | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00413-06 | ROCK, RICHARD CARLOS | 7/16/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 REVIEW COMPENTENCY | 4th Floor Department 8 | Bailes, Jason Case; Cane, Neil L. |
24-1-00414-06 | SALAZAR, ALEXUS | 5/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00414-06 | SALAZAR, ALEXUS | 7/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00417-06 | FRANKLIN, ISAAC DOUGLAS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Arraignment #8 | 3rd Floor Department 7 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00423-06 | EDWARDS, NICKOLAS ALEXANDER | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00423-06 | EDWARDS, NICKOLAS ALEXANDER | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00423-06 | EDWARDS, NICKOLAS ALEXANDER | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00428-06 | MASSEY, DOMINIQUE PIERRE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00428-06 | MASSEY, DOMINIQUE PIERRE | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00428-06 | MASSEY, DOMINIQUE PIERRE | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00430-06 | RIPPEY, JOSHUA ANDREW | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 / STATUS CONF | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00430-06 | RIPPEY, JOSHUA ANDREW | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00430-06 | RIPPEY, JOSHUA ANDREW | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00433-06 | MIDDLETON-B, LADY-DIAESHA L | 5/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #9 / STATUS CONF | 4th Floor Department 6 | Nigro, Autumn Nicole |
24-1-00433-06 | MIDDLETON-B, LADY-DIAESHA L | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Nigro, Autumn Nicole |
24-1-00433-06 | MIDDLETON-B, LADY-DIAESHA L | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Nigro, Autumn Nicole |
24-1-00440-06 | HOFF, REGGIE DOMINIQUE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00440-06 | HOFF, REGGIE DOMINIQUE | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00440-06 | HOFF, REGGIE DOMINIQUE | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00443-06 | STAMPS, GILBERT JAMES | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00443-06 | STAMPS, GILBERT JAMES | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00449-06 | CAMDEN, STEPHEN R | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 / STATUS CONF | 4th Floor Department 8 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00449-06 | CAMDEN, STEPHEN R | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00449-06 | CAMDEN, STEPHEN R | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00454-06 | SAUNDERS, JACOB WAYNE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00454-06 | SAUNDERS, JACOB WAYNE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00458-06 | CITY OF VANCOUVER vs DMITRI ALEXANDER STOYANOFF | 7/26/2024 | 1:30 PM | RALJ Hearing | 5th Floor Department 2 | Boise, Marija Vacura; McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00459-06 | ANGEL MELCHOR, CARLOS | 7/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | 5th Floor Department 9 | McAleer, Erin Bradley |
24-1-00459-06 | ANGEL MELCHOR, CARLOS | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | McAleer, Erin Bradley |
24-1-00460-06 | ANGEL-MELCHOR, JUAN M | 7/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | 5th Floor Department 9 | Nigro, Autumn Nicole |
24-1-00461-06 | ASHARD, BRIAN ROBERT | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Brandenburg, Barry William |
24-1-00461-06 | ASHARD, BRIAN ROBERT | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Brandenburg, Barry William |
24-1-00463-06 | BROWNE, NICHOLAS EDWARD | 7/16/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 Review Restoration | Ground Floor Arraignment Court | Toth, Lisa |
24-1-00464-06 | CHARLES, NUKUNGAW | 6/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW COMPENTENCY | Ground Floor Arraignment Court | Townsend, Josephine C |
24-1-00466-06 | EDWARDS, NICKOLAS ALEXANDER | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00466-06 | EDWARDS, NICKOLAS ALEXANDER | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00466-06 | EDWARDS, NICKOLAS ALEXANDER | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00468-06 | FRANTZ, JOSHUA JAMES | 5/22/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #8 COP & SENTENCING | Ground Floor Arraignment Court | Cane, Neil L. |
24-1-00468-06 | FRANTZ, JOSHUA JAMES | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-00468-06 | FRANTZ, JOSHUA JAMES | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-00468-06 | FRANTZ, JOSHUA JAMES | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-00470-06 | HADLEY, TYSON JAMES | 6/4/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW COMPETENCY EVAL | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon |
24-1-00471-06 | HOBBS, JAMES FRANKLIN | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Toth, Lisa |
24-1-00472-06 | ISHCHUK, MAKSYM | 5/23/2024 | 10:00 AM | Motion Hearing Motion to Modify Release Conditions | 5th Floor Department 9 | DALTON, NICOLE TERECE |
24-1-00472-06 | ISHCHUK, MAKSYM | 6/4/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | Ground Floor Arraignment Court | DALTON, NICOLE TERECE |
24-1-00472-06 | ISHCHUK, MAKSYM | 7/11/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | DALTON, NICOLE TERECE |
24-1-00472-06 | ISHCHUK, MAKSYM | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | DALTON, NICOLE TERECE |
24-1-00473-06 | KANGAS, KURT GREGORY | 8/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 RVW COMPETENCY | Ground Floor Arraignment Court | Townsend, Josephine C |
24-1-00477-06 | PARKS, REGINALD RAMONE | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Brandenburg, Barry William |
24-1-00477-06 | PARKS, REGINALD RAMONE | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Brandenburg, Barry William |
24-1-00482-06 | ROMAN, CARLOS E | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 5th Floor Department 9 | Hoff, Matthew R |
24-1-00482-06 | ROMAN, CARLOS E | 7/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | 5th Floor Department 9 | Hoff, Matthew R |
24-1-00484-06 | TORSON, BRADLEY ALAN | 6/25/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW COMPETENCY | Ground Floor Arraignment Court | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00485-06 | UTTON, TYLER KEITH | 6/14/2024 | 1:00 PM | Review Hearing #9 DRUG COURT REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
24-1-00487-06 | YOKEL, ALEXANDER J | 6/4/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | Ground Floor Arraignment Court | DALTON, NICOLE TERECE; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00487-06 | YOKEL, ALEXANDER J | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | DALTON, NICOLE TERECE; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00487-06 | YOKEL, ALEXANDER J | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | DALTON, NICOLE TERECE; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00489-06 | Keller, Hunter Lee | 5/29/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 4th Floor Department 6 | Brandenburg, Barry William |
24-1-00489-06 | Keller, Hunter Lee | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Brandenburg, Barry William |
24-1-00489-06 | Keller, Hunter Lee | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Brandenburg, Barry William |
24-1-00491-06 | PHILLIPS, DELAINA MARIE | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 AND STATUS CONFERENCE | 5th Floor Department 9 | None |
24-1-00491-06 | PHILLIPS, DELAINA MARIE | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | None |
24-1-00491-06 | PHILLIPS, DELAINA MARIE | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | None |
24-1-00497-06 | CLAXTON, DIONTAE TESHAWN | 7/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-00498-06 | FARRELL, CHARLES RICHARD, III | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00498-06 | FARRELL, CHARLES RICHARD, III | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00499-06 | MINCEMEYER, DERRICK DIXEN L | 6/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00499-06 | MINCEMEYER, DERRICK DIXEN L | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00499-06 | MINCEMEYER, DERRICK DIXEN L | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00501-06 | BRACKEN, JERAMY JEFFREY | 6/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-00501-06 | BRACKEN, JERAMY JEFFREY | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-00501-06 | BRACKEN, JERAMY JEFFREY | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-00504-06 | FLIEDER, HEATHER MARIE | 5/20/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #9 OR ARRAIGNMENT | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
24-1-00506-06 | PHAM, LONG | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-00506-06 | PHAM, LONG | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Townsend, Josephine C |
24-1-00508-06 | MOUTON, TODD ALLEN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00508-06 | MOUTON, TODD ALLEN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00509-06 | RENFRO, STEPHEN GENE | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00509-06 | RENFRO, STEPHEN GENE | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00516-06 | ALDERSON, MARKISE G | 6/20/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 COMPETENCY EVAL | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00517-06 | BARAJAS-MENDEZ, DYLAN JOSE | 5/20/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #2 | Ground Floor Arraignment Court | Commisa, David Christopher |
24-1-00518-06 | CITRON, NOLAN KEONI | 6/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00518-06 | CITRON, NOLAN KEONI | 6/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 REVIEW COMPETENCY | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00530-06 | HIETALA-MADDOX, SIERRA | 6/4/2024 | 9:00 AM | Diversion #2 DIVERSION CONFIRMATION OR ARRAIGNMENT | 3rd Floor Department 7 | Dumm, Christopher Jesse |
24-1-00537-06 | HULSE, CHRISTINA | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD |
24-1-00537-06 | HULSE, CHRISTINA | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | PASCOE, W TODD |
24-1-00538-06 | JOHNSON, ELIZABETH ANNE | 5/31/2024 | 3:00 PM | Motion Hearing SELL Hearing | 5th Floor Department 2 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00538-06 | JOHNSON, ELIZABETH ANNE | 8/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 REVIEW COMPETENCY | Ground Floor Arraignment Court | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00542-06 | WALZ, VICTORIA J | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
24-1-00542-06 | WALZ, VICTORIA J | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
24-1-00552-06 | JONES, DAVID EMBRY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00552-06 | JONES, DAVID EMBRY | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00555-06 | PIERCE, CHRISTOPHER BLAKE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00555-06 | PIERCE, CHRISTOPHER BLAKE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00555-06 | PIERCE, CHRISTOPHER BLAKE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00556-06 | SMITH, ZACHERY JAMES | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00556-06 | SMITH, ZACHERY JAMES | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00561-06 | HUDSON, JOHN A | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus 7 | 5th Floor Department 2 | Wheeler, Andrew William |
24-1-00561-06 | HUDSON, JOHN A | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 7 | 3rd Floor Department 7 | Wheeler, Andrew William |
24-1-00561-06 | HUDSON, JOHN A | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 3rd Floor Department 7 | Wheeler, Andrew William |
24-1-00562-06 | SOUCY, BRITTANY ANNE | 6/4/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00562-06 | SOUCY, BRITTANY ANNE | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00562-06 | SOUCY, BRITTANY ANNE | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00571-06 | FULPS, JASON WAYNE | 6/13/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW COMP | 4th Floor Department 8 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00572-06 | HARDER, BRADLEY JAMES M | 5/30/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | RITCHIE, AARON |
24-1-00572-06 | HARDER, BRADLEY JAMES M | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | RITCHIE, AARON |
24-1-00572-06 | HARDER, BRADLEY JAMES M | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | RITCHIE, AARON |
24-1-00574-06 | HRYPCHUK, PETR RUSLANOVICH | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00574-06 | HRYPCHUK, PETR RUSLANOVICH | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00575-06 | JEX, RONALD LEE | 5/22/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 (s/o from 5/15/24) | 5th Floor Department 2 | Nicholson, Sean A; SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00577-06 | SMITH, HAYDEN MICHAEL | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
24-1-00577-06 | SMITH, HAYDEN MICHAEL | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
24-1-00578-06 | WITHEY, CHRISTOPHER JAMES | 6/18/2024 | 9:00 AM | Status Conference #6 | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00578-06 | WITHEY, CHRISTOPHER JAMES | 8/2/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00578-06 | WITHEY, CHRISTOPHER JAMES | 8/12/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00584-06 | PENNINGTON, AUSTIN RICHARD | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00584-06 | PENNINGTON, AUSTIN RICHARD | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00586-06 | CORKERN, ROME AMADEUS C | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | 4th Floor Department 6 | LOUGHLIN, JOSEPH P |
24-1-00586-06 | CORKERN, ROME AMADEUS C | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | LOUGHLIN, JOSEPH P |
24-1-00586-06 | CORKERN, ROME AMADEUS C | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | LOUGHLIN, JOSEPH P |
24-1-00587-06 | CHASE, KAREN JEAN | 5/23/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #9 | 3rd Floor Department 7 | None |
24-1-00597-06 | ABUKAR, JUMA M | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #6 Diversion Confirmation/ SRV | 5th Floor Department 2 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
24-1-00598-06 | BIEKER, JASON M | 6/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 COMP. REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00598-06 | BIEKER, JASON M | 6/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 REVIEW COMPETENCY | 5th Floor Department 9 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00600-06 | HARKEN, ADAM J | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00600-06 | HARKEN, ADAM J | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00605-06 | SCALA, CRISTINA ERIN | 6/26/2024 | 9:00 AM | Arraignment #6 S/O FROM 05/15/2024 | 5th Floor Department 2 | Bogar, Shon William |
24-1-00608-06 | WOOLFORD, AUSTIN WILLIAM | 5/30/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #9 / STATUS CONF | 4th Floor Department 6 | Townsend, Josephine C |
24-1-00608-06 | WOOLFORD, AUSTIN WILLIAM | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-00608-06 | WOOLFORD, AUSTIN WILLIAM | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-00609-06 | NGUYEN, HANH VAN | 6/18/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 / Status Conference | 5th Floor Department 9 | LISS, STEPHEN I |
24-1-00609-06 | NGUYEN, HANH VAN | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | LISS, STEPHEN I |
24-1-00609-06 | NGUYEN, HANH VAN | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | LISS, STEPHEN I |
24-1-00610-06 | ZHAO, RUFENG | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 | 4th Floor Department 6 | PETRENKO, BORIS |
24-1-00610-06 | ZHAO, RUFENG | 6/18/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 / OMNIBUS | 5th Floor Department 9 | PETRENKO, BORIS |
24-1-00610-06 | ZHAO, RUFENG | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 9 | 5th Floor Department 9 | PETRENKO, BORIS |
24-1-00610-06 | ZHAO, RUFENG | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 9 | 5th Floor Department 9 | PETRENKO, BORIS |
24-1-00612-06 | DALE, ELIZABETH ROSE | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00612-06 | DALE, ELIZABETH ROSE | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00613-06 | HOREY, NORMAN | 6/20/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 COMPETENCY EVAL STATUS | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00614-06 | JOHNSON, COURTNEY RENAE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 SRV | 4th Floor Department 6 | Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00614-06 | JOHNSON, COURTNEY RENAE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00614-06 | JOHNSON, COURTNEY RENAE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00616-06 | KLEIN, JENNIE MARIE | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Johnson, Adin Taylor |
24-1-00616-06 | KLEIN, JENNIE MARIE | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Johnson, Adin Taylor |
24-1-00617-06 | PARSONS, DAVID LAWRENCE | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Thayer, Steven Whitman |
24-1-00617-06 | PARSONS, DAVID LAWRENCE | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Thayer, Steven Whitman |
24-1-00619-06 | MARTIN, MICHAEL WAYNE | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-00619-06 | MARTIN, MICHAEL WAYNE | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-00620-06 | ANDON, ANRES | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 COMPETENCY RVW | Ground Floor Arraignment Court | Avery, Angela Marie |
24-1-00622-06 | HOOD, SCOTT VINE | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00622-06 | HOOD, SCOTT VINE | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00623-06 | MCALEXANDER, JOSHUA BLU | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Avery, Angela Marie |
24-1-00623-06 | MCALEXANDER, JOSHUA BLU | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Avery, Angela Marie |
24-1-00624-06 | PAVLENKO, ANATOLY | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00624-06 | PAVLENKO, ANATOLY | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00626-06 | SCHMITT, CHRISTOPHER JOEL | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
24-1-00626-06 | SCHMITT, CHRISTOPHER JOEL | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 4th Floor Department 6 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
24-1-00631-06 | WILSON, KAMERYN LANE | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00631-06 | WILSON, KAMERYN LANE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00631-06 | WILSON, KAMERYN LANE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00633-06 | ALSBROOK, JOSEPH MICHAEL | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 COMPETENCY REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Avery, Angela Marie |
24-1-00636-06 | JENSEN, JEREMIAH GEORGE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
24-1-00636-06 | JENSEN, JEREMIAH GEORGE | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
24-1-00637-06 | LACROSS, KRISTOFER MICHAEL | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00637-06 | LACROSS, KRISTOFER MICHAEL | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00640-06 | RUBEY, JASON LEE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
24-1-00640-06 | RUBEY, JASON LEE | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
24-1-00646-06 | GEESEY, COHEN DALE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
24-1-00646-06 | GEESEY, COHEN DALE | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
24-1-00646-06 | GEESEY, COHEN DALE | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
24-1-00647-06 | STATE OF WASHINGTON vs PAVEL A MIKHAYLYUK | 5/30/2024 | 9:00 AM | RALJ Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | None |
24-1-00650-06 | KLOBERDANCE, JASON AARON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Toth, Lisa |
24-1-00650-06 | KLOBERDANCE, JASON AARON | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Toth, Lisa |
24-1-00658-06 | GRAGG, JOSHUA DAVID | 5/23/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #7 | 5th Floor Department 2 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00659-06 | ROCHON, JAKE | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-00659-06 | ROCHON, JAKE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-00659-06 | ROCHON, JAKE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-00661-06 | HOLT, CALYN MATTHEW | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
24-1-00661-06 | HOLT, CALYN MATTHEW | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
24-1-00662-06 | YOUNG, MALACHI GERALD | 5/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #7 QUASH WARRANT / SET TRIAL DATE | 5th Floor Department 2 | PASCOE, W TODD; Spencer, Marina Claire |
24-1-00664-06 | BROWN, DAVID W | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00664-06 | BROWN, DAVID W | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00667-06 | DANNY, SAWNY | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | Sowder, James J |
24-1-00667-06 | DANNY, SAWNY | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Sowder, James J |
24-1-00667-06 | DANNY, SAWNY | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Sowder, James J |
24-1-00670-06 | MOLINA-MARTINEZ, ERICK JOVANNY | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 CONFIRM DIVERSION | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
24-1-00672-06 | REED, CRYSTAL LEE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00672-06 | REED, CRYSTAL LEE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00673-06 | THOMPSON, GABRIEL SAGE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 REVIEW COMPETENCY | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00675-06 | AKERS, COOPER | 5/29/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #7 | 4th Floor Department 6 | PRUETT, BRIAN JORDAN |
24-1-00676-06 | BISCHOFF, PETER | 6/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 COMPETENCY REVIEW | 4th Floor Department 8 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00678-06 | TELLEGEN, JOSHUA | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00678-06 | TELLEGEN, JOSHUA | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00687-06 | MIZE, JOSHUA COREY | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | 3rd Floor Department 7 | Vukanovich, Robert M |
24-1-00687-06 | MIZE, JOSHUA COREY | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Vukanovich, Robert M |
24-1-00687-06 | MIZE, JOSHUA COREY | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Vukanovich, Robert M |
24-1-00690-06 | RICKERT, RYAN BENJAMIN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00690-06 | RICKERT, RYAN BENJAMIN | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00692-06 | MIHELICH, BLAKE RUSSELL | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | 3rd Floor Department 7 | SOWDER, JAMES J |
24-1-00692-06 | MIHELICH, BLAKE RUSSELL | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | SOWDER, JAMES J |
24-1-00692-06 | MIHELICH, BLAKE RUSSELL | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | SOWDER, JAMES J |
24-1-00693-06 | ANDERSON, APRIL STEVANIE | 5/22/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #7 (RESIDENTIAL BURG-1/THEFT MOTOR VEHICLE-2/THEFT THIRD DEGREE-3) DOB:5/4/1990 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-00694-06 | CARLSEN, ROMAN WILLIAM A | 5/23/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #7 (THEFT-1) DOB: 05/13/1993 | 3rd Floor Department 7 | None |
24-1-00695-06 | PRUETT, JUSTIN SCOTT | 5/30/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #8 FIRST APP (FORGERY-1) DOB: 2/13/1983 | 4th Floor Department 8 | None |
24-1-00696-06 | TRENT, WALTER STEVENSON | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 5th Floor Department 9 | McMullen, Jon J |
24-1-00696-06 | TRENT, WALTER STEVENSON | 8/15/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 Status Conference | 5th Floor Department 9 | McMullen, Jon J |
24-1-00701-06 | BURNS, MARTIN SCOTT | 5/21/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #7 (ATTEMPT TO ELUDE-1/DUI-2) DOB: 02/24/1969 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-00702-06 | BETTS, JONATHAN O | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 RVW COMPETENCY | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00705-06 | DEARING, ZACK ALAN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | McMullen, Jon J |
24-1-00705-06 | DEARING, ZACK ALAN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | McMullen, Jon J |
24-1-00706-06 | KALASKY, JAMES M | 7/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 REVIEW COMPETENCY EVALUATION | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00707-06 | MANDUJANO GAMA, JOSE RAMON | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 RVW COMPETENCY | 3rd Floor Department 7 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00708-06 | MAESTAS, GREGORY ALLEN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #7 REVIEW COUNSEL | 3rd Floor Department 7 | None |
24-1-00708-06 | MAESTAS, GREGORY ALLEN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | None |
24-1-00708-06 | MAESTAS, GREGORY ALLEN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | None |
24-1-00712-06 | LADANZA, MARCY JILL | 5/21/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #7 (FORGERY-1) DOB: 10/24/1988 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-00714-06 | MCBRYDE, JEREMY RYAN | 6/20/2024 | 9:00 AM | Status Conference 9 | 5th Floor Department 9 | Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00714-06 | MCBRYDE, JEREMY RYAN | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 9 | 5th Floor Department 9 | Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00714-06 | MCBRYDE, JEREMY RYAN | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 9 | 5th Floor Department 9 | Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00719-06 | HOUSTON, NATHAN JAMES | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-00719-06 | HOUSTON, NATHAN JAMES | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-00721-06 | JOHNSON, STEVEN R | 5/28/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | Ground Floor Arraignment Court | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00721-06 | JOHNSON, STEVEN R | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00721-06 | JOHNSON, STEVEN R | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00723-06 | MENDOZA ECHEVERRIA, LUIS ANGEL | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
24-1-00723-06 | MENDOZA ECHEVERRIA, LUIS ANGEL | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
24-1-00724-06 | OBRIEN, AUSTIN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-00724-06 | OBRIEN, AUSTIN | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-00727-06 | HOISINGTON, TIMOTHY BENJAMIN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00727-06 | HOISINGTON, TIMOTHY BENJAMIN | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00727-06 | HOISINGTON, TIMOTHY BENJAMIN | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00730-06 | JONES, DAVID DOYLE, II | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Vukanovich, Robert M |
24-1-00730-06 | JONES, DAVID DOYLE, II | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Vukanovich, Robert M |
24-1-00732-06 | RAY, CHARLES THOMAS, III | 5/22/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #8 | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00732-06 | RAY, CHARLES THOMAS, III | 5/29/2024 | 9:00 AM | Arraignment #8 | 4th Floor Department 6 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00737-06 | JOKER, MJ | 6/18/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 / STATUS CONF | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00737-06 | JOKER, MJ | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00737-06 | JOKER, MJ | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00738-06 | SINGLETON, TIFFANY L | 7/2/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 COMPETENCY RVW | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00739-06 | BEVERIDGE, MICHAEL D | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 5th Floor Department 9 | McClain, Alyosha Conan; Nigro, Autumn Nicole |
24-1-00739-06 | BEVERIDGE, MICHAEL D | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | McClain, Alyosha Conan; Nigro, Autumn Nicole |
24-1-00739-06 | BEVERIDGE, MICHAEL D | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | McClain, Alyosha Conan; Nigro, Autumn Nicole |
24-1-00740-06 | DIAMOND, RICHARD DEAN | 8/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00741-06 | KAISER, BRITTANY MARIE | 8/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00742-06 | MILLER, CHRISTOPHER ROBIN MATTHEW | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00742-06 | MILLER, CHRISTOPHER ROBIN MATTHEW | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00745-06 | CAMBERG, AUSTIN W | 5/30/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APPR #8 (THEFT MOTOR VEHICLE) DOB: 07/04/1994 | 4th Floor Department 8 | None |
24-1-00746-06 | CARLSON, RANDALL DENNIS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-00748-06 | RUYBALID, DARRELENE MARIE | 6/4/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APPR #9 (THEFT 2) DOB: 06/13/1961 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-00749-06 | BRONKHORST, TRINA LYNN | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
24-1-00749-06 | BRONKHORST, TRINA LYNN | 7/11/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
24-1-00749-06 | BRONKHORST, TRINA LYNN | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
24-1-00749-06 | BRONKHORST, TRINA LYNN | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
24-1-00750-06 | ENRIQUEZ, ADRIANNA MARIE | 5/21/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APPR #6 (IDENTITY THEFT 2) DOB:5/12/1991 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-00755-06 | MARTINEZ MISA, EDUARDO ALEJANDRO | 8/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00756-06 | SALAZAR PELAYO, ABEL | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Carley, Thomas Floyd |
24-1-00756-06 | SALAZAR PELAYO, ABEL | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Carley, Thomas Floyd |
24-1-00756-06 | SALAZAR PELAYO, ABEL | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 4th Floor Department 8 | Carley, Thomas Floyd |
24-1-00757-06 | ALBERTO RODRIGUEZ, ERICK DAVID | 5/29/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #8 (THEFT-2)DOB:10/29/1993 | Ground Floor Arraignment Court | Carley, Thomas Floyd |
24-1-00758-06 | RODRIGUEZ CASTILLO, ADRIAN | 5/29/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #8 (FORGERY-2) DOB:6/1/1991 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-00760-06 | HERGERT, JEFFREY LEE | 5/29/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #8 (THEFT-1) DOB: 03/04/1985 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-00763-06 | COGDILL, FREDERICK AARON | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
24-1-00763-06 | COGDILL, FREDERICK AARON | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
24-1-00765-06 | GUZMAN, CAIN ELIAS | 5/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 4th Floor Department 6 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00765-06 | GUZMAN, CAIN ELIAS | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00765-06 | GUZMAN, CAIN ELIAS | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00767-06 | JONES, LAVAUGHNDA KIERRE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 4th Floor Department 6 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann; Toth, Lisa |
24-1-00767-06 | JONES, LAVAUGHNDA KIERRE | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann; Toth, Lisa |
24-1-00767-06 | JONES, LAVAUGHNDA KIERRE | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann; Toth, Lisa |
24-1-00768-06 | KLOBERDANCE, JASON AARON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Toth, Lisa |
24-1-00768-06 | KLOBERDANCE, JASON AARON | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Toth, Lisa |
24-1-00770-06 | MAZDZER-RASCHKE, SHANE | 8/6/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 COMPETENCY REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Townsend, Josephine C |
24-1-00771-06 | MILLER, JONATHAN LEIGH | 5/20/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Brandenburg, Barry William |
24-1-00771-06 | MILLER, JONATHAN LEIGH | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 READINESS / STATUS CONFRENCE | 5th Floor Department 9 | Brandenburg, Barry William |
24-1-00771-06 | MILLER, JONATHAN LEIGH | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Brandenburg, Barry William |
24-1-00775-06 | ROEHL, JAQUELINE COLLETTE | 6/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW COMPETENCY RESTORATION | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
24-1-00778-06 | TROIT, JOHN MICHAEL | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-00778-06 | TROIT, JOHN MICHAEL | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-00779-06 | WEST, KEVIN WILLIAM | 6/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Walker, Brian A |
24-1-00779-06 | WEST, KEVIN WILLIAM | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Walker, Brian A |
24-1-00779-06 | WEST, KEVIN WILLIAM | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Walker, Brian A |
24-1-00780-06 | JORDAN, SUSAN MARIE | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00780-06 | JORDAN, SUSAN MARIE | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00780-06 | JORDAN, SUSAN MARIE | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00782-06 | DARRELL, RILEY | 5/29/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00782-06 | DARRELL, RILEY | 6/4/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #9 MOTION TO CONSUME DNA | Ground Floor Arraignment Court | Avery, Angela Marie |
24-1-00782-06 | DARRELL, RILEY | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
24-1-00782-06 | DARRELL, RILEY | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
24-1-00784-06 | HANDY, BENJERMIN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 4th Floor Department 6 | Anderson, Neil Ceylon; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00784-06 | HANDY, BENJERMIN | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Anderson, Neil Ceylon; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00784-06 | HANDY, BENJERMIN | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Anderson, Neil Ceylon; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00786-06 | CANDILORA, TAYLORE MARIE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 4th Floor Department 6 | Toth, Lisa |
24-1-00786-06 | CANDILORA, TAYLORE MARIE | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-00786-06 | CANDILORA, TAYLORE MARIE | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-00787-06 | FLOYD, TYRON JAY | 5/28/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 4th Floor Department 6 | Spencer, Marina Claire |
24-1-00787-06 | FLOYD, TYRON JAY | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Spencer, Marina Claire |
24-1-00787-06 | FLOYD, TYRON JAY | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Spencer, Marina Claire |
24-1-00789-06 | CHAPIN, KASEY KALANI PAUL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #8 | 4th Floor Department 6 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00798-06 | ACEVEDO, EMILIANO ANTONIO | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-00798-06 | ACEVEDO, EMILIANO ANTONIO | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-00803-06 | WIARD, DAVID E | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Thayer, Steven Whitman |
24-1-00803-06 | WIARD, DAVID E | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Thayer, Steven Whitman |
24-1-00805-06 | THURSTON, MICHAEL CLAYTON | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | LEE, D ANGUS |
24-1-00805-06 | THURSTON, MICHAEL CLAYTON | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | LEE, D ANGUS |
24-1-00808-06 | GLOVER, MICHAEL EDWIN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW ISSUANCE OF GOVERNOR'S WARRANT | 3rd Floor Department 7 | Barrar, Jeffrey David; Pitts, Taylor Jeanne |
24-1-00813-06 | DICKINSON, WARREN SHADD | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 5th Floor Department 9 | McMullen, Jon J |
24-1-00813-06 | DICKINSON, WARREN SHADD | 8/15/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | McMullen, Jon J |
24-1-00814-06 | KINTZ, NORA KATHLEEN | 6/4/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #9 (VEHICULAR HOMICIDE)DOB:1/12/1974 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-00815-06 | NIMEISA, GOODTRISA | 5/29/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #9 (ROBBERY-1/ORGANIZED RETAIL THEFT-2/CRIMINAL MISCHIEF-3)DOB:7/26/2004 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-00817-06 | DEMENKO, YEGOR V | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | 3rd Floor Department 7 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00817-06 | DEMENKO, YEGOR V | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00817-06 | DEMENKO, YEGOR V | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00819-06 | COOK, YANA NAYATI | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Spencer, Marina Claire |
24-1-00819-06 | COOK, YANA NAYATI | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Spencer, Marina Claire |
24-1-00822-06 | BELION, IHSAN TARIQ | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 Status Conference | 4th Floor Department 6 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00822-06 | BELION, IHSAN TARIQ | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00822-06 | BELION, IHSAN TARIQ | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00827-06 | RUMMELL, JAMES LEE | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00827-06 | RUMMELL, JAMES LEE | 8/15/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 Status Conference | 5th Floor Department 9 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-00828-06 | SANDERS, JAMES DAVID DEAN | 5/20/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-00828-06 | SANDERS, JAMES DAVID DEAN | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-00828-06 | SANDERS, JAMES DAVID DEAN | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-00830-06 | WALLING, MELISSA DARLENE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00830-06 | WALLING, MELISSA DARLENE | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing 9 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00830-06 | WALLING, MELISSA DARLENE | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 9 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-00831-06 | SELLERS, JAMES ROBERT | 6/5/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #9 FIRST APP (THEFT-1) DOB: 12/24/1949 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-00832-06 | CROUSE, BRIAN ZACHARY | 6/27/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 | 3rd Floor Department 7 | Pitts, Taylor Jeanne |
24-1-00833-06 | DUPUIS, RYAN ALLAN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 TRACKING W/ 23-1-00360-06 | 5th Floor Department 9 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00833-06 | DUPUIS, RYAN ALLAN | 6/25/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 Review Governor's Warrant | Ground Floor Arraignment Court | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00834-06 | ADAMSON, BARBARA ANN | 6/3/2024 | 9:00 AM | Arraignment #2 OR CONFIRM DIVERSION | 3rd Floor Department 7 | Bailes, Jason Case |
24-1-00835-06 | ANDERSON, ANTHONY DAVID | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00835-06 | ANDERSON, ANTHONY DAVID | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00837-06 | CARLOS, KARSON | 5/20/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00837-06 | CARLOS, KARSON | 5/23/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 2 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00837-06 | CARLOS, KARSON | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00837-06 | CARLOS, KARSON | 6/25/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00838-06 | CHAVEZ-HILTON, ANGELO | 5/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #2 MOTION TO SEVER | 5th Floor Department 2 | Dumm, Christopher Jesse |
24-1-00838-06 | CHAVEZ-HILTON, ANGELO | 6/11/2024 | 9:00 AM | Omnibus #2 | Ground Floor Arraignment Court | Dumm, Christopher Jesse |
24-1-00838-06 | CHAVEZ-HILTON, ANGELO | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Dumm, Christopher Jesse |
24-1-00838-06 | CHAVEZ-HILTON, ANGELO | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Dumm, Christopher Jesse |
24-1-00839-06 | EDWARDS, COLBY JAMES | 5/20/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00839-06 | EDWARDS, COLBY JAMES | 7/11/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 OMNIBUS/STATUS CONFRENCE | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00839-06 | EDWARDS, COLBY JAMES | 8/9/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00840-06 | FONUK, JOWAKIM | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00840-06 | FONUK, JOWAKIM | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00840-06 | FONUK, JOWAKIM | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00843-06 | MENSIOR, ARNOD | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | Bailes, Jason Case |
24-1-00843-06 | MENSIOR, ARNOD | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Bailes, Jason Case |
24-1-00843-06 | MENSIOR, ARNOD | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Bailes, Jason Case |
24-1-00844-06 | MESKE, MICHAEL PAUL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | McClain, Alyosha Conan |
24-1-00846-06 | PETER, RAMINUS | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-00846-06 | PETER, RAMINUS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-00846-06 | PETER, RAMINUS | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-00847-06 | PETRENKO, DENYS | 5/20/2024 | 9:00 AM | Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00847-06 | PETRENKO, DENYS | 5/22/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 (s/o from 5/20/24) w/interpreter | 5th Floor Department 2 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00848-06 | SARAPIN, AKINO | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | Ard, Philip Michael |
24-1-00848-06 | SARAPIN, AKINO | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00848-06 | SARAPIN, AKINO | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00849-06 | STANDINGCROW, DERRICK JAMES | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00849-06 | STANDINGCROW, DERRICK JAMES | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00850-06 | SUZUKI, DEARSON | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | Dumm, Christopher Jesse |
24-1-00850-06 | SUZUKI, DEARSON | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Dumm, Christopher Jesse |
24-1-00850-06 | SUZUKI, DEARSON | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Dumm, Christopher Jesse |
24-1-00852-06 | KINTER, TK CEPETA | 5/23/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 2 | PASCOE, W TODD |
24-1-00852-06 | KINTER, TK CEPETA | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD |
24-1-00852-06 | KINTER, TK CEPETA | 6/25/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD |
24-1-00855-06 | VALENCIA, MYRANDA NICHOLE | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment 2 | 5th Floor Department 2 | Nicholson, Sean A |
24-1-00855-06 | VALENCIA, MYRANDA NICHOLE | 6/10/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 (S/O from 5/20/24) | 4th Floor Department 8 | Nicholson, Sean A |
24-1-00856-06 | KOR, CHRISTINA ANN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus #2 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD; Priest, Roger Dennis |
24-1-00856-06 | KOR, CHRISTINA ANN | 6/3/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #2 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD; Priest, Roger Dennis |
24-1-00856-06 | KOR, CHRISTINA ANN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD; Priest, Roger Dennis |
24-1-00856-06 | KOR, CHRISTINA ANN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | PASCOE, W TODD; Priest, Roger Dennis |
24-1-00858-06 | ROBINS, WILLIAM ROBERT | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 SRV | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case |
24-1-00858-06 | ROBINS, WILLIAM ROBERT | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case |
24-1-00858-06 | ROBINS, WILLIAM ROBERT | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case |
24-1-00860-06 | CORZINE, JUSTIN LEE | 6/11/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #2 (ASSAULT OF A CHILD-1)DOB:1/16/1994 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-00861-06 | ISLEY, CASEY JAY | 6/11/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #2 (THEFT-2) DOB:11/19/1994 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-00863-06 | HANG, HUY PHUOC | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00863-06 | HANG, HUY PHUOC | 5/29/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 (s/o from 5/20/24) | 4th Floor Department 6 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-00866-06 | ROGERS, RAMAR LEE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00866-06 | ROGERS, RAMAR LEE | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00868-06 | VANDERHOEK, RICHARD COLE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00868-06 | VANDERHOEK, RICHARD COLE | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00870-06 | HUSTON, MICHEAL ALAN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 FFJ Case - Tracking w/ Plea | Ground Floor Arraignment Court | Pitts, Taylor Jeanne |
24-1-00871-06 | HUSTON, MICHEAL ALAN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 FFJ case - Tracking w/ Plea | Ground Floor Arraignment Court | Dumm, Christopher Jesse |
24-1-00872-06 | BARRERA, JOSHUA | 6/25/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 REVIEW FFJ | 5th Floor Department 2 | Pitts, Taylor Jeanne |
24-1-00875-06 | FULLER, CARLA SUE | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 REVIEW | 5th Floor Department 2 | Commisa, David Christopher |
24-1-00877-06 | TALLMAN, AARON MICHAEL | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Nigro, Autumn Nicole |
24-1-00877-06 | TALLMAN, AARON MICHAEL | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Nigro, Autumn Nicole |
24-1-00878-06 | WHITE, TRYNELL LANCE | 6/25/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #2 COMPETENCY REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00879-06 | HUSTON, MICHEAL ALAN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | Dumm, Christopher Jesse |
24-1-00880-06 | Seabridge, Joshua A | 5/22/2024 | 9:00 AM | Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
24-1-00881-06 | CHAMBERS, FORREST PERYL | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00881-06 | CHAMBERS, FORREST PERYL | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00882-06 | BAKAL, JASMIN | 6/11/2024 | 9:00 AM | Omnibus #2 | Ground Floor Arraignment Court | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-00882-06 | BAKAL, JASMIN | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-00882-06 | BAKAL, JASMIN | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-00883-06 | CHARD, ANDREW LEE | 6/11/2024 | 9:00 AM | Omnibus #2 | Ground Floor Arraignment Court | Bailes, Jason Case |
24-1-00883-06 | CHARD, ANDREW LEE | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case |
24-1-00883-06 | CHARD, ANDREW LEE | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case |
24-1-00884-06 | JENSEN, NICOLE A | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD |
24-1-00884-06 | JENSEN, NICOLE A | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | PASCOE, W TODD |
24-1-00885-06 | SIBLEY, TYE LAIN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00885-06 | SIBLEY, TYE LAIN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00887-06 | LINGLE, JOSHUA WAYNE | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | Carley, Thomas Floyd |
24-1-00888-06 | SWENSON, KYLE JUSTIN | 6/4/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #9 (ATTEMPT TO ELUDE/DRIVE W/ SUSPEND LICENSE) DOB: 9/18/1979 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-00891-06 | POWELL, JARED LEE, II | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case |
24-1-00891-06 | POWELL, JARED LEE, II | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case |
24-1-00892-06 | ABDUL-HADI, SULIAMAN | 5/30/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #6 FINALIZE JUDGMENT AND SENTENCE | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00892-06 | ABDUL-HADI, SULIAMAN | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00892-06 | ABDUL-HADI, SULIAMAN | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00894-06 | CAMERON, GERALD LEE, Jr | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 COMPETENCY REVIEW | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
24-1-00896-06 | DUNFEE, HARLEY LYNN | 6/5/2024 | 9:00 AM | Arraignment #6 S/O FROM 05/01/2024 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
24-1-00898-06 | GRUBB, MICHAEL | 5/22/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 5th Floor Department 2 | Avery, Angela Marie |
24-1-00899-06 | JAMES, OSCAR TENDAJI-LEDELL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 REVIEW COMPETENCY | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00901-06 | NUEKIN, KENET | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
24-1-00901-06 | NUEKIN, KENET | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
24-1-00902-06 | PEDRO, COLLIN LIVINGSTON | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
24-1-00902-06 | PEDRO, COLLIN LIVINGSTON | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
24-1-00903-06 | STEVENS, GEORGIO CHRISTOPHER | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00903-06 | STEVENS, GEORGIO CHRISTOPHER | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00903-06 | STEVENS, GEORGIO CHRISTOPHER | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 8 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00904-06 | TYLER, STEVE EDWARD, Jr | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Brandenburg, Barry William |
24-1-00904-06 | TYLER, STEVE EDWARD, Jr | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Brandenburg, Barry William |
24-1-00905-06 | WALLACE, DWAYNE | 5/29/2024 | 9:00 AM | Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00910-06 | JAMES, OSCAR TENDAJI-LEDELL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 REVIEW COMPETENCY | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00912-06 | HEAGY, MONICA ROSE | 5/30/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #8 FIRST APP (BURGLARY-1/THEFT-2) DOB: 9/28/1978 | 4th Floor Department 8 | None |
24-1-00914-06 | DOUGHER, KELLI JO | 6/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 REVIEW COMPETENCY | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00915-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus 7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00915-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00915-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00916-06 | JARMER, ANDREW WAYNE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00916-06 | JARMER, ANDREW WAYNE | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00916-06 | JARMER, ANDREW WAYNE | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00918-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus 7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00918-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00918-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00919-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus 7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00919-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00919-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00920-06 | WILLIAMS, JEVON TEDDY | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00920-06 | WILLIAMS, JEVON TEDDY | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-00922-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 6/13/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 5th Floor Department 2 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00922-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00922-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00923-06 | SUTURIN, ALEKSEY MARCUS | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Thayer, Steven Whitman |
24-1-00923-06 | SUTURIN, ALEKSEY MARCUS | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Thayer, Steven Whitman |
24-1-00926-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 6/13/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 5th Floor Department 2 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00926-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00926-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00928-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 6/13/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | 5th Floor Department 2 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00928-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00928-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-00929-06 | BURKE, CHASE ANTHONY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 3rd Floor Department 7 | Toth, Lisa |
24-1-00929-06 | BURKE, CHASE ANTHONY | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | Toth, Lisa |
24-1-00930-06 | RAMSDELL, KEVIN RICHARD | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
24-1-00930-06 | RAMSDELL, KEVIN RICHARD | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
24-1-00931-06 | BUDISELIC, CHELSEA NICOLE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 FFJ Review | 4th Floor Department 8 | Pitts, Taylor Jeanne |
24-1-00932-06 | WATSON, JOIE LEIGH | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00935-06 | CRUIKSHANK, COLBY ALAN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Omnibus #2 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00935-06 | CRUIKSHANK, COLBY ALAN | 7/12/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Barrar, Jeffrey David; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00935-06 | CRUIKSHANK, COLBY ALAN | 7/22/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #2 | 5th Floor Department 2 | Barrar, Jeffrey David; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00936-06 | WATSON, CORTNEY D | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
24-1-00936-06 | WATSON, CORTNEY D | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
24-1-00936-06 | WATSON, CORTNEY D | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Cloutier, Darquise |
24-1-00939-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus 7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE; Rowley, Robert Ray |
24-1-00939-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE; Rowley, Robert Ray |
24-1-00939-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE; Rowley, Robert Ray |
24-1-00940-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus 7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00940-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00940-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00941-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus 7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00941-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00941-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00942-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus 7 | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise; DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00942-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise; DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00942-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise; DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-00943-06 | LANE, TANNER RYAN | 7/12/2024 | 1:30 PM | Review Hearing 6; FFJ; GOV. WARRANT | 5th Floor Department 9 | Sowder, James J |
24-1-00947-06 | GONZALEZ, ISAIAH JACOB | 6/25/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 REVIEW COMPETENCY | Ground Floor Arraignment Court | Reardon, Kari Leigh |
24-1-00948-06 | MATTHEWS, BRIAN ANDREW | 5/22/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #6 | Ground Floor Arraignment Court | Avery, Angela Marie |
24-1-00948-06 | MATTHEWS, BRIAN ANDREW | 6/3/2024 | 9:00 AM | Arraignment #6 CONTINUED FROM 04/29/2024 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
24-1-00953-06 | ANDERSON, RONNIE JOE, II | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | 3rd Floor Department 7 | Sowder, James J |
24-1-00953-06 | ANDERSON, RONNIE JOE, II | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Sowder, James J |
24-1-00953-06 | ANDERSON, RONNIE JOE, II | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Sowder, James J |
24-1-00954-06 | BAILEY, JAMES RAYMOND | 5/20/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | Nicholson, Sean A |
24-1-00954-06 | BAILEY, JAMES RAYMOND | 6/3/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | Nicholson, Sean A |
24-1-00955-06 | BANGS, JESSICA L | 6/5/2024 | 9:00 AM | Arraignment #7 S/O FROM 05/01/2024 | 3rd Floor Department 7 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-00956-06 | BLUE, JOSHUA PATRICK | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | 3rd Floor Department 7 | Sowder, James J |
24-1-00956-06 | BLUE, JOSHUA PATRICK | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Sowder, James J |
24-1-00956-06 | BLUE, JOSHUA PATRICK | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Sowder, James J |
24-1-00959-06 | NERTON, EUGENE EDWARD | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | Ard, Philip Michael |
24-1-00959-06 | NERTON, EUGENE EDWARD | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00959-06 | NERTON, EUGENE EDWARD | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00963-06 | HUFSCHMID, STEVEN ANTHONY | 7/16/2024 | 9:00 AM | Status Conference #2 | Ground Floor Arraignment Court | Bailes, Jason Case |
24-1-00963-06 | HUFSCHMID, STEVEN ANTHONY | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case |
24-1-00963-06 | HUFSCHMID, STEVEN ANTHONY | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case |
24-1-00966-06 | KING, KARLI MARIE | 5/29/2024 | 9:00 AM | Arraignment #7 TRACKING W/ 24-1-01245-06 | 4th Floor Department 6 | Vukanovich, Robert M |
24-1-00967-06 | MCKERNAN, KASEY RICHARD | 5/28/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | Ground Floor Arraignment Court | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-00967-06 | MCKERNAN, KASEY RICHARD | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-00967-06 | MCKERNAN, KASEY RICHARD | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #6 | 4th Floor Department 6 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-00969-06 | NELSON, KAYLA M | 5/29/2024 | 1:30 PM | Change of Plea #7 OR ARRAIGNMENT | 4th Floor Department 6 | PRUETT, BRIAN JORDAN |
24-1-00971-06 | QUINT-ALEXANDER, ALEX RICHARD | 6/5/2024 | 9:00 AM | Arraignment #7 S/O FROM 04/29/2024 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00975-06 | CHAVEZ, DAVID | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00975-06 | CHAVEZ, DAVID | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00978-06 | LEWIS, CHEYONNA LYNETTE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Spencer, Marina Claire |
24-1-00979-06 | KUTSAR, ANATOLY | 5/20/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #7 | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD |
24-1-00980-06 | CARLSON, DOUGLAS EVAN | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #7 | 5th Floor Department 2 | Phelan, Thomas C. |
24-1-00982-06 | BURROUGHS, TYLER WAYNE | 7/18/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #7 REVIEW COMPENTENCY | 5th Floor Department 2 | Vukanovich, Robert M |
24-1-00984-06 | MEANUS, KENDRA RYANNE | 7/9/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #7 REVIEW BAIL | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David; Pitts, Taylor Jeanne |
24-1-00984-06 | MEANUS, KENDRA RYANNE | 7/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 COMPETENCY REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David; Pitts, Taylor Jeanne |
24-1-00989-06 | VILLA-RODRIGUEZ, HELENA | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | Avery, Angela Marie |
24-1-00989-06 | VILLA-RODRIGUEZ, HELENA | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
24-1-00989-06 | VILLA-RODRIGUEZ, HELENA | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
24-1-00990-06 | DODDS, ASHLYN JENEA | 8/16/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-00992-06 | KINIUO, K | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | Ard, Philip Michael |
24-1-00992-06 | KINIUO, K | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00992-06 | KINIUO, K | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00993-06 | SELLERS, JESIRE MALEEYAH | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Vukanovich, Robert M |
24-1-00993-06 | SELLERS, JESIRE MALEEYAH | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Vukanovich, Robert M |
24-1-00994-06 | STAGGS, AUNDREA BROOKE | 6/25/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | Ard, Philip Michael |
24-1-00994-06 | STAGGS, AUNDREA BROOKE | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00994-06 | STAGGS, AUNDREA BROOKE | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Ard, Philip Michael |
24-1-00995-06 | DENTON, DYLAN ANDREW | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 3rd Floor Department 7 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00995-06 | DENTON, DYLAN ANDREW | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00995-06 | DENTON, DYLAN ANDREW | 6/11/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | McClain, Alyosha Conan; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-00997-06 | LOPEZ-PADILLA, DANIELA | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | PASCOE, W TODD |
24-1-00997-06 | LOPEZ-PADILLA, DANIELA | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00997-06 | LOPEZ-PADILLA, DANIELA | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | PASCOE, W TODD |
24-1-00998-06 | ANDERSON, RONNIE JOE, II | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | 3rd Floor Department 7 | SOWDER, JAMES J |
24-1-00998-06 | ANDERSON, RONNIE JOE, II | 5/31/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | SOWDER, JAMES J |
24-1-00998-06 | ANDERSON, RONNIE JOE, II | 6/10/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | SOWDER, JAMES J |
24-1-00999-06 | MANIBUSAN, ANTHONY SABLAN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #7 (IDENTITY THEFT SECOND DEGREE-1/THEFT IN THE SECOND DEGREE-2) DOB: 6/13/1980 | 3rd Floor Department 7 | None |
24-1-01001-06 | BROOKS, DAMIEKO DAJUAN | 5/21/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | Ground Floor Arraignment Court | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-01001-06 | BROOKS, DAMIEKO DAJUAN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-01001-06 | BROOKS, DAMIEKO DAJUAN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-01002-06 | CRUZ CABRERA, PEDRO | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
24-1-01002-06 | CRUZ CABRERA, PEDRO | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
24-1-01002-06 | CRUZ CABRERA, PEDRO | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
24-1-01005-06 | LOMBARDO, MICHAEL BRIAN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 ARRAIN ON AMENDED INFO FROM ADDED CHARGES | 3rd Floor Department 7 | PRUETT, BRIAN JORDAN |
24-1-01005-06 | LOMBARDO, MICHAEL BRIAN | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | PRUETT, BRIAN JORDAN |
24-1-01005-06 | LOMBARDO, MICHAEL BRIAN | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | PRUETT, BRIAN JORDAN |
24-1-01006-06 | MILLS, DONALD VERNARD | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Townsend, Josephine C |
24-1-01006-06 | MILLS, DONALD VERNARD | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | Townsend, Josephine C |
24-1-01007-06 | MUELLER, DONALD PAUL | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #7 | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
24-1-01007-06 | MUELLER, DONALD PAUL | 7/5/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
24-1-01007-06 | MUELLER, DONALD PAUL | 7/15/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #7 | 3rd Floor Department 7 | Cloutier, Darquise |
24-1-01009-06 | SWEENEY, SEAN MICHAEL | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-01009-06 | SWEENEY, SEAN MICHAEL | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-01010-06 | TOLMAN DURAN, ANTONIO R | 7/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #7 COMPETENCY REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Avery, Angela Marie |
24-1-01015-06 | AFEILUK, ROUCK | 5/28/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01015-06 | AFEILUK, ROUCK | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01015-06 | AFEILUK, ROUCK | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01017-06 | BRIGHAM, VAUGHN ALLEN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 COMPETENCY REVIEW | 3rd Floor Department 7 | SHREEVE, MIRANDA E |
24-1-01018-06 | BROWN, JOSEPH RAHEEM | 8/13/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 REVIEW COMPETENCY | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick |
24-1-01021-06 | NUNN, ROBIN MICHELLE | 7/2/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 COMPETENCY REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-01023-06 | FREEMAN, WILLIAM ALBERT, Jr | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-01023-06 | FREEMAN, WILLIAM ALBERT, Jr | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-01023-06 | FREEMAN, WILLIAM ALBERT, Jr | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-01026-06 | GODDARD, DERRICK SAGE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | Ground Floor Arraignment Court | Avery, Angela Marie |
24-1-01026-06 | GODDARD, DERRICK SAGE | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Avery, Angela Marie |
24-1-01026-06 | GODDARD, DERRICK SAGE | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Avery, Angela Marie |
24-1-01028-06 | JONES, STACI MICHELLE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
24-1-01028-06 | JONES, STACI MICHELLE | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
24-1-01028-06 | JONES, STACI MICHELLE | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
24-1-01032-06 | GOMEZ CORTEZ, SINISTER M N | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 REVIEW COMPETECY EVALUATION | 3rd Floor Department 7 | Cane, Neil L. |
24-1-01034-06 | LATURNER, JOHN WILTON WAGNER | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #2 | 5th Floor Department 9 | Vukanovich, Robert M |
24-1-01034-06 | LATURNER, JOHN WILTON WAGNER | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #2 | 5th Floor Department 2 | Vukanovich, Robert M |
24-1-01035-06 | WOLF, BRANDON LEE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01035-06 | WOLF, BRANDON LEE | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01035-06 | WOLF, BRANDON LEE | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01036-06 | SODEN, ROBERT JAMES | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-01036-06 | SODEN, ROBERT JAMES | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-01036-06 | SODEN, ROBERT JAMES | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-01037-06 | BONURA, KYLE ZACHARY | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Carley, Thomas Floyd |
24-1-01037-06 | BONURA, KYLE ZACHARY | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Carley, Thomas Floyd |
24-1-01037-06 | BONURA, KYLE ZACHARY | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Carley, Thomas Floyd |
24-1-01039-06 | BIRDSONG, CORNELIUS MALEIK | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-01039-06 | BIRDSONG, CORNELIUS MALEIK | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-01039-06 | BIRDSONG, CORNELIUS MALEIK | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-01040-06 | BREWER-CRULL, EMERSUN IRIE | 5/23/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #7 | 3rd Floor Department 7 | Avery, Angela Marie |
24-1-01041-06 | CHAMIZO, EBONI JASMINE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01041-06 | CHAMIZO, EBONI JASMINE | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01041-06 | CHAMIZO, EBONI JASMINE | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01042-06 | GIBSON, ADRIAN ROLAND | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | LISS, STEPHEN I |
24-1-01042-06 | GIBSON, ADRIAN ROLAND | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | LISS, STEPHEN I |
24-1-01042-06 | GIBSON, ADRIAN ROLAND | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | LISS, STEPHEN I |
24-1-01044-06 | HEYWOOD, MARQUISE JAMES | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | McClain, Alyosha Conan |
24-1-01044-06 | HEYWOOD, MARQUISE JAMES | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | McClain, Alyosha Conan |
24-1-01044-06 | HEYWOOD, MARQUISE JAMES | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | McClain, Alyosha Conan |
24-1-01045-06 | HUNTER-JONES, JE'VONTE LE-RAY | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-01045-06 | HUNTER-JONES, JE'VONTE LE-RAY | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-01045-06 | HUNTER-JONES, JE'VONTE LE-RAY | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-01046-06 | PAYNE, O'NEAL | 7/2/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 REVIEW COMPETENCY | Ground Floor Arraignment Court | McClain, Alyosha Conan |
24-1-01047-06 | PLACID, JOSEPH ZACHARIAH | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-01047-06 | PLACID, JOSEPH ZACHARIAH | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-01047-06 | PLACID, JOSEPH ZACHARIAH | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-01048-06 | PROUTY, STEVEN MERLE | 5/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #8 REVIEW COMPETENCY EVALUATION | Ground Floor Arraignment Court | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-01050-06 | PLACID, JOSEPH L. | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-01050-06 | PLACID, JOSEPH L. | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-01050-06 | PLACID, JOSEPH L. | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-01051-06 | UTTON, TYLER KEITH | 5/28/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Bennett J.D. |
24-1-01051-06 | UTTON, TYLER KEITH | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Brandenburg, Bennett J.D. |
24-1-01051-06 | UTTON, TYLER KEITH | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Brandenburg, Bennett J.D. |
24-1-01052-06 | MCGINNIS, SHEILA DIANE | 8/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01054-06 | HEYWOOD, MARQUISE JAMES | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | McClain, Alyosha Conan |
24-1-01054-06 | HEYWOOD, MARQUISE JAMES | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | McClain, Alyosha Conan |
24-1-01054-06 | HEYWOOD, MARQUISE JAMES | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | McClain, Alyosha Conan |
24-1-01055-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Omnibus 7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-01055-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-01055-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #7 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-01056-06 | TOFT, DANIELLE MARIE | 6/4/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 Status Conference | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01056-06 | TOFT, DANIELLE MARIE | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | None |
24-1-01056-06 | TOFT, DANIELLE MARIE | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | None |
24-1-01058-06 | BELL, AUSTIN ALAN | 8/6/2024 | 9:00 AM | Status Conference #8 | Ground Floor Arraignment Court | Avery, Angela Marie |
24-1-01059-06 | BROWN BARNETT, CALEB ANDREW | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Vukanovich, Robert M |
24-1-01059-06 | BROWN BARNETT, CALEB ANDREW | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Vukanovich, Robert M |
24-1-01060-06 | SOULE, NATHAN DAVID | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | CARRASCO, KRISZTIAN |
24-1-01060-06 | SOULE, NATHAN DAVID | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | CARRASCO, KRISZTIAN |
24-1-01060-06 | SOULE, NATHAN DAVID | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | CARRASCO, KRISZTIAN |
24-1-01061-06 | MCALEXANDER, JOSHUA BLU | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Avery, Angela Marie |
24-1-01061-06 | MCALEXANDER, JOSHUA BLU | 6/3/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Avery, Angela Marie |
24-1-01066-06 | BENNETT, DEXTER DEWAYNE ST LUKE | 5/20/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #8 SET OVER FROM 05/10/2024 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01066-06 | BENNETT, DEXTER DEWAYNE ST LUKE | 5/22/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #8 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01067-06 | GREGG, MITCHEL LEROY | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01067-06 | GREGG, MITCHEL LEROY | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01067-06 | GREGG, MITCHEL LEROY | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01068-06 | JENKINS, JAMES RICHARD | 5/28/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-01068-06 | JENKINS, JAMES RICHARD | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-01068-06 | JENKINS, JAMES RICHARD | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-01069-06 | KLEVELAND, ROBERT ALLEN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-01069-06 | KLEVELAND, ROBERT ALLEN | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-01069-06 | KLEVELAND, ROBERT ALLEN | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-01070-06 | SCHAEFER, CAMERON WYATT | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Nicholson, Sean A |
24-1-01070-06 | SCHAEFER, CAMERON WYATT | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Nicholson, Sean A |
24-1-01070-06 | SCHAEFER, CAMERON WYATT | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Nicholson, Sean A |
24-1-01073-06 | GOHL, MICHELLE LEE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-01073-06 | GOHL, MICHELLE LEE | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-01073-06 | GOHL, MICHELLE LEE | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #8 | 4th Floor Department 8 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-01074-06 | KELLISON, VIRGINIA MAY | 7/2/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #8 (BURGLARY-1/THEFT-2/MALCIOUS-3)DOB:4/10/1985 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01075-06 | ARREGUIN, MIGUEL ANGEL | 8/15/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-01077-06 | DEDMAN, ALEXANDER CHARLES | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-01077-06 | DEDMAN, ALEXANDER CHARLES | 7/11/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-01077-06 | DEDMAN, ALEXANDER CHARLES | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-01077-06 | DEDMAN, ALEXANDER CHARLES | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-01078-06 | RODRIGUEZ-GALLARDO, OSCAR DANIEL | 6/4/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #9 FIRST APP (TAKING MOTOR VEHICLE-1) DOB: 8/11/2004 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01079-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 6/13/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 / STATUS CONF | 5th Floor Department 2 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01079-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01079-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01080-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 6/13/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 / STATUS CONF | 5th Floor Department 2 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01080-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01080-06 | FRANTZ, DILLON LEE | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01081-06 | GAMBLE, JACOB MICHAEL | 5/29/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 (on ARR. docket per dept 9) | 4th Floor Department 6 | Brandenburg, Barry William |
24-1-01081-06 | GAMBLE, JACOB MICHAEL | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Brandenburg, Barry William |
24-1-01081-06 | GAMBLE, JACOB MICHAEL | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Brandenburg, Barry William |
24-1-01082-06 | GRAHAM, ROBERT LAWRENCE | 5/29/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 4th Floor Department 6 | Toth, Lisa |
24-1-01082-06 | GRAHAM, ROBERT LAWRENCE | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-01082-06 | GRAHAM, ROBERT LAWRENCE | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-01083-06 | HOLBROOK, OSCAR R | 5/29/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 (on ARR docket per Dept 9) | 4th Floor Department 6 | Toth, Lisa |
24-1-01083-06 | HOLBROOK, OSCAR R | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-01083-06 | HOLBROOK, OSCAR R | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-01084-06 | JONES, JEREMY THOMAS | 6/4/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | Ground Floor Arraignment Court | Toth, Lisa |
24-1-01084-06 | JONES, JEREMY THOMAS | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 Status Conference | Ground Floor Arraignment Court | Toth, Lisa |
24-1-01084-06 | JONES, JEREMY THOMAS | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-01084-06 | JONES, JEREMY THOMAS | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-01085-06 | WALKER, JACOB JAMES | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 5th Floor Department 9 | Ard, Philip Michael |
24-1-01085-06 | WALKER, JACOB JAMES | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 Status Conference | Ground Floor Arraignment Court | Ard, Philip Michael |
24-1-01085-06 | WALKER, JACOB JAMES | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Ard, Philip Michael |
24-1-01085-06 | WALKER, JACOB JAMES | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Ard, Philip Michael |
24-1-01086-06 | WILLIAMS, KAYTE JEAN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | Ground Floor Arraignment Court | Ard, Philip Michael |
24-1-01086-06 | WILLIAMS, KAYTE JEAN | 6/7/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Ard, Philip Michael |
24-1-01086-06 | WILLIAMS, KAYTE JEAN | 6/17/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Ard, Philip Michael |
24-1-01089-06 | PARDUE, CHRISTOPHER BRIAN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #9 | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-01091-06 | BOWERS, ANTON NOLAN | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-01091-06 | BOWERS, ANTON NOLAN | 7/11/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-01091-06 | BOWERS, ANTON NOLAN | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-01091-06 | BOWERS, ANTON NOLAN | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Townsend, Josephine C |
24-1-01093-06 | FRANTZ, JOSHUA JAMES | 5/22/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #8 COP & SENTENCING | Ground Floor Arraignment Court | Cane, Neil L. |
24-1-01093-06 | FRANTZ, JOSHUA JAMES | 5/30/2024 | 9:00 AM | Omnibus #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-01093-06 | FRANTZ, JOSHUA JAMES | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-01093-06 | FRANTZ, JOSHUA JAMES | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #8 | 4th Floor Department 8 | Cane, Neil L. |
24-1-01094-06 | JONES, COREY ELIZABETH | 6/4/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #9 (Speedy ARR waived through 6/4/24) | Ground Floor Arraignment Court | Brandenburg, Barry William |
24-1-01095-06 | KERN, ROSE L | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #9 (s/o from 5/15/24) | 5th Floor Department 2 | Toth, Lisa |
24-1-01095-06 | KERN, ROSE L | 6/27/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 5th Floor Department 2 | Toth, Lisa |
24-1-01096-06 | KOLODEY, ANNELINA | 7/9/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 CONFIRM DIVERSION | 3rd Floor Department 7 | Nigro, Autumn Nicole |
24-1-01097-06 | WEST, SCOTT HAYDEN | 6/4/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | Ground Floor Arraignment Court | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
24-1-01097-06 | WEST, SCOTT HAYDEN | 7/11/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 Status Conference | 5th Floor Department 9 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
24-1-01097-06 | WEST, SCOTT HAYDEN | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
24-1-01097-06 | WEST, SCOTT HAYDEN | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
24-1-01099-06 | CHMIKO, JOSEPH LOUIS | 5/30/2024 | 9:00 AM | Review Hearing 9 | 4th Floor Department 8 | None |
24-1-01101-06 | BLISS, KRISTY LEAANN | 7/8/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW COMPETENCY | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-01104-06 | ISBEL, SEAN MICHAEL | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
24-1-01104-06 | ISBEL, SEAN MICHAEL | 7/11/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
24-1-01104-06 | ISBEL, SEAN MICHAEL | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
24-1-01104-06 | ISBEL, SEAN MICHAEL | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
24-1-01105-06 | GREGG, MITCHEL LEROY | 6/6/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #9 (POSSESSION OF STOLEN VEHICLE)DOB:4/11/1989 | 5th Floor Department 9 | None |
24-1-01106-06 | LARSON, JOHN WAYNE | 5/29/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 4th Floor Department 6 | Bailes, Jason Case |
24-1-01106-06 | LARSON, JOHN WAYNE | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case |
24-1-01106-06 | LARSON, JOHN WAYNE | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case |
24-1-01107-06 | LIGHTEN, TYZON CAT | 6/6/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 5th Floor Department 9 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-01107-06 | LIGHTEN, TYZON CAT | 7/11/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 5th Floor Department 9 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-01107-06 | LIGHTEN, TYZON CAT | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-01107-06 | LIGHTEN, TYZON CAT | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-01113-06 | MALVO, JORDAN DANTIECE | 6/4/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | Ground Floor Arraignment Court | Bailes, Jason Case |
24-1-01113-06 | MALVO, JORDAN DANTIECE | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case |
24-1-01113-06 | MALVO, JORDAN DANTIECE | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case |
24-1-01114-06 | HILL, JOSHUA DANIEL | 6/7/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #7 (THEFT OF MOTOR VEHICLE)DOB:11/13/1996 | 5th Floor Department 9 | None |
24-1-01117-06 | FARR, MILES ASHER | 5/22/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #9 or ARRAIGN | Ground Floor Arraignment Court | Cloutier, Darquise |
24-1-01118-06 | HETRICK, MATTHEW DALE | 5/31/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #9 (RES BURG DV) DOB:03/16/1977 | 4th Floor Department 8 | Nigro, Autumn Nicole |
24-1-01119-06 | JOKER, MJ | 6/18/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | Ground Floor Arraignment Court | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01119-06 | JOKER, MJ | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01119-06 | JOKER, MJ | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01120-06 | MARTINELL-STERLING, NICHOLAS | 6/18/2024 | 9:00 AM | Omnibus #6 | Ground Floor Arraignment Court | Byrd, Louis Broderick |
24-1-01120-06 | MARTINELL-STERLING, NICHOLAS | 6/28/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #6 | 4th Floor Department 6 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-01120-06 | MARTINELL-STERLING, NICHOLAS | 7/8/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #6 | 4th Floor Department 6 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-01121-06 | MOSSER, JOHN CHRISTOPHER | 6/4/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | Ground Floor Arraignment Court | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-01121-06 | MOSSER, JOHN CHRISTOPHER | 7/9/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | Ground Floor Arraignment Court | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-01121-06 | MOSSER, JOHN CHRISTOPHER | 7/26/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-01121-06 | MOSSER, JOHN CHRISTOPHER | 8/5/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | MEYER, ZEED ROBERT; PASCOE, W TODD |
24-1-01122-06 | PRIDE, JACQUAZ DEANDRE SHAMAR | 5/29/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 REVIEW COMPTENCY | 4th Floor Department 6 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-01123-06 | VLASENKO, ARTEM D | 5/29/2024 | 9:00 AM | Status Conference #9 | 4th Floor Department 6 | Bailes, Jason Case |
24-1-01124-06 | HILL, MICHAEL LEE | 5/29/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | 4th Floor Department 6 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
24-1-01124-06 | HILL, MICHAEL LEE | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
24-1-01124-06 | HILL, MICHAEL LEE | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | RAMSAY, CHRISTOPHER D |
24-1-01126-06 | HOLT, MATTHEW RAYMOND | 5/29/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 OMNIBUS/STATUS CONFRENCE | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-01126-06 | HOLT, MATTHEW RAYMOND | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
24-1-01126-06 | HOLT, MATTHEW RAYMOND | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
24-1-01127-06 | LEWI, SAREOCH | 6/4/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 | Ground Floor Arraignment Court | Bailes, Jason Case |
24-1-01127-06 | LEWI, SAREOCH | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case |
24-1-01127-06 | LEWI, SAREOCH | 7/29/2024 | 9:00 AM | Jury Trial-12 #9 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case |
24-1-01128-06 | THRALL, BRANDON ARMUS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 OMNIBUS/STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 6 | Bailes, Jason Case |
24-1-01128-06 | THRALL, BRANDON ARMUS | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case |
24-1-01128-06 | THRALL, BRANDON ARMUS | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Bailes, Jason Case |
24-1-01129-06 | WARD, SUMMER JUSTICE | 5/29/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 OMNIBUS/ STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
24-1-01129-06 | WARD, SUMMER JUSTICE | 6/21/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD |
24-1-01129-06 | WARD, SUMMER JUSTICE | 7/1/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | PASCOE, W TODD |
24-1-01131-06 | HOLT, MATTHEW RAYMOND | 5/29/2024 | 9:00 AM | Omnibus #9 OMNIBUS / STATUS CONFERENCE | 4th Floor Department 6 | Avery, Angela Marie |
24-1-01131-06 | HOLT, MATTHEW RAYMOND | 6/14/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
24-1-01131-06 | HOLT, MATTHEW RAYMOND | 6/24/2024 | 9:00 AM | Jury Trial #9 | 5th Floor Department 9 | Avery, Angela Marie |
24-1-01132-06 | JASKIERNY, PAUL ADAM | 7/10/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #9 (ABSENTEE VOTING VIOLATION X 2)DOB:8/16/1968 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01136-06 | FITI, D-FIRSTSON | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment 2 | 5th Floor Department 2 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-01136-06 | FITI, D-FIRSTSON | 5/22/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 w/ interpreter (s/o/ from 5/20/24) | 5th Floor Department 2 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-01137-06 | GOHEEN RENGO, CLEVE ALLEN | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | Vukanovich, Robert M |
24-1-01137-06 | GOHEEN RENGO, CLEVE ALLEN | 6/10/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 (s/o from 5/20/24) | 4th Floor Department 8 | Vukanovich, Robert M |
24-1-01138-06 | GRAHAM, JOSHUA DEAN | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment 2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-01140-06 | HERNANDEZ, MIGUEL ANGEL | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #7 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-01141-06 | FITI, D-FIRSTSON | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-01141-06 | FITI, D-FIRSTSON | 5/22/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 w/ interpreter (s/o from 5/20/24) | 5th Floor Department 2 | Commisa, David Christopher; TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-01143-06 | SMITH, TARA JUNE | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-01143-06 | SMITH, TARA JUNE | 6/4/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #2 -Diversion Referral / or Arraign | 3rd Floor Department 7 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-01145-06 | PIZARRO, DANIEL RAYMOND | 5/30/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #2 (VEHICULAR ASSAULT BY OPERATION OF VEHICLE/UNDER THE INFLUENCE)DOB:6/20/1973 | 4th Floor Department 8 | Thayer, Steven W. |
24-1-01146-06 | FARONI, MICHAEL JOSEPH | 6/13/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #2 (POSSESSION OF STOLEN PROPERTY-1/TRAFFICKING STOLEN PROPERTY-2)DOB:8/6/1986 | 5th Floor Department 2 | None |
24-1-01147-06 | ULIBARRI, TARYN LEE | 6/13/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #2 (POSSESSION OF STOLEN PROPERTY-1/TRAFFICKING STOLEN PROPERTY-2)DOB:12/16/1989 | 5th Floor Department 2 | None |
24-1-01152-06 | PORTLEY, BRITTANY CHARNEE | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-01155-06 | GUTIERREZ CORDOBA, IRVING D | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | Vukanovich, Robert M |
24-1-01156-06 | HARSTINE, GARRETT LEE | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-01156-06 | HARSTINE, GARRETT LEE | 5/29/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #2 | Ground Floor Arraignment Court | TERRY, JOHN CARLSON |
24-1-01159-06 | SPARROW, ANTONIO DESHAWN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 COMPETENCY REVIEW | 3rd Floor Department 7 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-01160-06 | COTA, EMANUIEL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Arraignment #9 | 4th Floor Department 6 | McMullen, Jon J |
24-1-01163-06 | BYKOV, NIKITA SERGEEVICH | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment 2 | 5th Floor Department 2 | Vukanovich, Robert M |
24-1-01164-06 | FRANTZ, JOSHUA JAMES | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment 2 | 5th Floor Department 2 | Cane, Neil L. |
24-1-01165-06 | HERNANDEZ TORRES, VICTOR | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment 2 | 5th Floor Department 2 | Commisa, David Christopher |
24-1-01165-06 | HERNANDEZ TORRES, VICTOR | 5/29/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #2 (or arraign) | Ground Floor Arraignment Court | Commisa, David Christopher |
24-1-01166-06 | NELSON, ANTHONY JAMES | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment 2 | 5th Floor Department 2 | Commisa, David Christopher |
24-1-01167-06 | SCHALLOCK, CHRISTOPHER MICHAEL | 5/22/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment 2 | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case |
24-1-01168-06 | SCHMIDT, JANNA LYNN | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment 2 | 5th Floor Department 2 | Sowder, Nicholas Alexander |
24-1-01169-06 | SOUND, HEARTSTONE STAVERN | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment 2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-01169-06 | SOUND, HEARTSTONE STAVERN | 6/3/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 (s/o from 5/20/24) | 3rd Floor Department 7 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-01171-06 | FLORES RODRIGUEZ, JOSE ALBERTO | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 & STATUS OF COUNSEL | 5th Floor Department 2 | None |
24-1-01172-06 | JURRIES, PATRICK PHILIP | 5/20/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment 2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-01174-06 | EKSTROM, SHAUN MICHAEL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #8 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01175-06 | GRAITAN, JONATHAN | 6/6/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #9 1ST APP (ASSAULT OF CHILD-1/TAMPERING WITH WITNESS-2) DOB: 4/10/1988 | 5th Floor Department 9 | None |
24-1-01177-06 | CASTILLO PEREZ, ANGEL | 5/22/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment 2 | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case |
24-1-01180-06 | LOCK, TERESA MARIE | 5/21/2024 | 1:30 PM | Review Hearing TRACKING #2 | Ground Floor Arraignment Court | Vukanovich, Robert M |
24-1-01180-06 | LOCK, TERESA MARIE | 5/22/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | Vukanovich, Robert M |
24-1-01181-06 | MARTINEZ RODARTE, BRIAN M | 5/22/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment 2 | 5th Floor Department 2 | Reardon, Kari Leigh |
24-1-01182-06 | NATION, KRISTOPHER LEE | 5/22/2024 | 9:00 AM | Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | Byrd, Louis Broderick |
24-1-01186-06 | CHAVEZ, JESSIE EDWARD | 6/14/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #9 FFJ TRACKING | 5th Floor Department 9 | Toth, Lisa |
24-1-01189-06 | LOWRY, CASSIDI JEAN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | Dumm, Christopher Jesse |
24-1-01190-06 | ROBERTS, RICHARD MICHAEL | 5/22/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | Bailes, Jason Case |
24-1-01191-06 | SIMONTON, GREGORY PAUL | 5/22/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | Vukanovich, Robert M |
24-1-01192-06 | STONE, BRANDIE MARIE JONES | 5/22/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #2 | 5th Floor Department 2 | Dumm, Christopher Jesse |
24-1-01196-06 | GUTIERREZ, JOHNNY PIMENTEL | 6/14/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance #2 1ST APP (POSSESSION OF FIREARM -1/POSSESSION OF VEHICLE-2/POSESSION OF STOLEN PROPERTY -X5) DOB: 10/8/1991 | 5th Floor Department 2 | None |
24-1-01198-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 5/21/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (RESD BURG / TRAFFICKING STOLEN PROP-1 / MAL MISCH-3) DOB: 12/03/1983 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01200-06 | BARNES, SERGIO DEJUAN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Dumm, Christopher Jesse |
24-1-01201-06 | BREEZLEY, JOSHUA A | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-01204-06 | DREIER, GABRIEL GLEN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Vukanovich, Robert M |
24-1-01205-06 | EKSTROM, SHAUN MICHAEL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #8 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01206-06 | HERNANDEZ MENDEZ, SEVELIN LAILA | 5/22/2024 | 9:00 AM | Change of Plea #6 | Ground Floor Arraignment Court | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-01206-06 | HERNANDEZ MENDEZ, SEVELIN LAILA | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-01208-06 | KRABBENHOFT, RYAN HARVEY | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01211-06 | O'SULLIVAN, DANIEL JOHN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
24-1-01212-06 | OLLAR, CHRISTOPHER SCOTT | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | PRUETT, BRIAN JORDAN |
24-1-01213-06 | PETERSEN, RICHARD TODD | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01217-06 | GARCIA, BRANDUN T | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | PRUETT, BRIAN JORDAN |
24-1-01218-06 | DETURENNE, LARRY MAURICE, Jr | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | SOWDER, JAMES J |
24-1-01219-06 | ESTRADA TAPIA, ERNESTO | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Dumm, Christopher Jesse |
24-1-01221-06 | BUNKER, JACOB JOHN | 5/29/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #6 COMPETENCY REVIEW | Ground Floor Arraignment Court | Pitts, Taylor Jeanne |
24-1-01225-06 | LOCK, TERESA MARIE | 5/21/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP # (ID THEFT-2 / ATTEMPTED THEFT-1) DOB: 04/05/1990 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01226-06 | AGUILAR, ADRIAN DIAZ | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Kauffman, Katherine Ann |
24-1-01227-06 | FRANKLIN, CODY JAY, Jr | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #8 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
24-1-01228-06 | OLSON, LANCE LEE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
24-1-01229-06 | PARSONS, BRIANNA RACHELLE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Dumm, Christopher Jesse |
24-1-01231-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 5/21/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (TRAFFICKING STOLEN PROP-1) DOB: 12/03/1983 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01232-06 | POVEC, THOMAS RAY | 7/2/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APPR/SUMMONS #6 (THEFT MOTOR VEHICLE-1/BURG-2) DOB: 10/11/1989 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01239-06 | HIETT, TAYLOR JOHN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Initial Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Anderson, Neil Ceylon; Barrar, Jeffrey David |
24-1-01240-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 5/21/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (POSSESSION OF A STOLEN VEH) DOB: 12/03/1983 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01242-06 | HENTZ, RYAN STEPHEN | 5/21/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP # (RESD BURG / THEFT OF A VEH) DOB: 12/03/1983 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01243-06 | BOOTS, CHRISTOPHER MICHAEL | 5/29/2024 | 9:00 AM | Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | None |
24-1-01244-06 | BURNETT, JAMES RANDALL | 5/23/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 ARRAIGN & TRACKING W/ 24-1-00115-06 | 3rd Floor Department 7 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-1-01245-06 | KING, KARLI MARIE | 5/29/2024 | 9:00 AM | Arraignment #7 | 4th Floor Department 6 | Vukanovich, Robert M |
24-1-01246-06 | LAGUNAS MARTINEZ, RAUL | 5/29/2024 | 9:00 AM | Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Lavallee, Therese Marie |
24-1-01248-06 | MARTINEZ, JORGE CANEZ | 5/29/2024 | 9:00 AM | Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | PASCOE, W TODD |
24-1-01249-06 | SOSENE-ENE, KATHERINE PESE | 5/29/2024 | 9:00 AM | Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | None |
24-1-01250-06 | TULLY WILSON, CORY LYNN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; Kauffman, Katherine Ann |
24-1-01255-06 | AGUILAR, SALVADOR | 5/29/2024 | 9:00 AM | Arraignment #9 COMP EVAL REVIEW | 4th Floor Department 6 | Vukanovich, Robert M |
24-1-01258-06 | LOVERING, ANTHONY NICHOLAS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David |
24-1-01259-06 | TALBOT, ERIC ANTONIO | 5/29/2024 | 9:00 AM | Arraignment #6 | 4th Floor Department 6 | Barrar, Jeffrey David; Spencer, Marina Claire |
24-1-01260-06 | TARASENKO, ILYA PAVLOVICH | 6/20/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #6 REVIEW | 4th Floor Department 6 | None |
24-1-01261-06 | TURNER, ANTHONY DWIGHT | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (FFJ) DOB: 12/29/1966 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01262-06 | POLIKARPOV, IVAN | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (POSSESSION OF A STOLEN VEH) DOB: 02/05/1987 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01263-06 | CANCIAMILLA, RICHARD JOSEPH, Jr | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (ASSLT-3 / ROBB-1 / INDECENT EXPOSURE) DOB: 07/24/1988 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01264-06 | COPELAND, MICAH TYLER | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (RESD BURG) DOB: 10/02/1997 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01265-06 | DELGADO, AMY R | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (ROBB-1) DOB: 07/27/1998 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01266-06 | DOOLEY, BARRY BENJAMIN | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (RESD BURG-DV / HARASSMENT PREV CONV OR THREAT TO KILL / ASSLT-4-DV / PO VIOL ASSLT) DOB: 12/15/1985 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01267-06 | ELGENDY, MARWAN WALED | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (PO VIOL) DOB: 06/04/1988 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01268-06 | FISHER, SIDDHARTA | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (RESISTING ARREST / INTIMIDATING A PUBLIC SERVANT / ANTIHARASSMENT PO VIOL / FAILURE TO OBEY OFFICER / INDECENT EXPOSURE) DOB: 02/28/1977 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01269-06 | GRAINGER, CHRISTOPHER LEE | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (PO VIOL ASSLT / ASSLT-4-DV) DOB: 03/17/1975 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01270-06 | HAMMERQUIST, MATTHEW R | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (HARASSMENT PREV CONV OR THREAT TO KILL / ASSLT-4-DV) DOB: 09/07/1979 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01271-06 | HARTER, REBECCA JANELL | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (ATTEMPT TO ELUDE / PERJURY-2) DOB: 04/18/1981 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01272-06 | LAULU, SILA | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (INDECENT EXPOSURE-REV CONV) DOB: 08/01/1987 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01273-06 | LAVIOS, JOSHUA DANIEL | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (INTIMIDATING A PUBLIC SERVANT / ATTEMPT VEH ASSLT / HIT & RUN-ATTENDED PROP-DMG / RECKLESS ENDANGERMENT) DOB: 03/26/1987 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01274-06 | LILIENTHAL, KALEB DEVIN | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (CRIM IMPERSONATION-1 / THEFT-3) DOB: 10/26/1988 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01275-06 | LITTLE, ALEXANDER THEODORE | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (BURG-1 / OBSTRUCT LEO / RESISTING ARREST) DOB: 11/23/1989 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01276-06 | MANRERO-ACASTA, CHRISTIAN GABRIEL | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (ASSLT-1-DV / DRIVE BY SHOOTING / MAL MISCH-2 / MAL MISCH-3) DOB: 12/08/2005 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01277-06 | SMITH, NICHOLAS AARON ALAN | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (ASSLT-2-DV / UNLWFL IMPRISONMENT-DV / ASSLT-4-DV / INTERFERENCE W/ RPT DV) DOB: 06/02/1997 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01278-06 | DOMINGUEZ, MANUEL VASQUEZ | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (ASSLT-1-DV / HARASSMENT PREV CONV OR THREAT TO KILL / ROBB-1 / MAL MISCH-3-DV) DOB: 01/16/1981 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01279-06 | YOUNG, KCEE | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (RESD BURG-DV) DOB: 06/01/1990 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01280-06 | BRAY, ROBERT OWEN | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (CNTRL SUBS KNOWINGLY POSSESS / RESISTING ARREST / BURG-2) DOB: 08/09/1983 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-1-01281-06 | BIESINGER, KRISTA | 5/20/2024 | 1:30 PM | Preliminary Appearance FIRST APP #7 (RESD BURG) DOB: 03/09/1989 | Ground Floor Arraignment Court | None |
24-2-00006-06 | LENDMARK FINANCIAL SERVICES, LLC vs JONATHAN PALODICHUK | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | McDonald, LeAnn |
24-2-00006-06 | LENDMARK FINANCIAL SERVICES, LLC vs JONATHAN PALODICHUK | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | WOLDSETH, DANE MICHAEL |
24-2-00008-06 | NATHANIEL HOSEA vs VANCOUVER SCHOOL DISTRICT | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | SIMMONS, BRET S. |
24-2-00008-06 | NATHANIEL HOSEA vs VANCOUVER SCHOOL DISTRICT | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Staples, Scott Alan |
24-2-00023-06 | M&C CONSTRUCTION LLC vs RETAIL CONSTRUCTION ASSOCIATES, INC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Dumm, Ryan William |
24-2-00023-06 | M&C CONSTRUCTION LLC vs RETAIL CONSTRUCTION ASSOCIATES, INC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Fraga, Hugo; Sleight, Scott R |
24-2-00023-06 | M&C CONSTRUCTION LLC vs RETAIL CONSTRUCTION ASSOCIATES, INC et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00025-06 | WELLS FARGO BANK, NA vs LONNIE L JOHNSON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00025-06 | WELLS FARGO BANK, NA vs LONNIE L JOHNSON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Parsadmehr, Payam |
24-2-00026-06 | NORTH COAST ELECTRIC COMPANY vs KT HOMES LLC;OLD REPUBLIC SURETY COMPANY and Bond No.GLP7431303; and MADDISEN TAVARES | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Cary, Nancy Kae |
24-2-00026-06 | NORTH COAST ELECTRIC COMPANY vs KT HOMES LLC;OLD REPUBLIC SURETY COMPANY and Bond No.GLP7431303; and MADDISEN TAVARES | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | FRIEDRICH, PAUL KEANE |
24-2-00028-06 | WELLS FARGO BANK, NA vs HEATHER JOSI | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00028-06 | WELLS FARGO BANK, NA vs HEATHER JOSI | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Parsadmehr, Payam |
24-2-00031-06 | SOFI BANK, NATIONAL ASSOCIATION vs ZADE COUCH | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00031-06 | SOFI BANK, NATIONAL ASSOCIATION vs ZADE COUCH | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00033-06 | SOFI BANK, NATIONAL ASSOCIATION vs ALAN AQUINO SOTO | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00033-06 | SOFI BANK, NATIONAL ASSOCIATION vs ALAN AQUINO SOTO | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00034-06 | WELLS FARGO BANK, NA vs DANIEL S BRENNAN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00034-06 | WELLS FARGO BANK, NA vs DANIEL S BRENNAN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Parsadmehr, Payam |
24-2-00042-06 | LENDMARK FINANCIAL SERVICES, LLC vs SEAN WILLIAM FIERST | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00042-06 | LENDMARK FINANCIAL SERVICES, LLC vs SEAN WILLIAM FIERST | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | WOLDSETH, DANE MICHAEL |
24-2-00043-06 | DARNELL BYNOE et al vs SEBASTIAN TAPIA VERDUZCO | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Erickson, Marilee C. |
24-2-00043-06 | DARNELL BYNOE et al vs SEBASTIAN TAPIA VERDUZCO | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Pak, James Lee; Schirato, Sara Anne |
24-2-00053-06 | JAMES HUGHES et al vs AMERICAN STRATEGIC INSURANCE CORP et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | BRAGG, DOUGLAS M |
24-2-00053-06 | JAMES HUGHES et al vs AMERICAN STRATEGIC INSURANCE CORP et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Carter, Johnathon; YOSHIDA, STEPHEN P |
24-2-00076-06 | MELISSA SIMMONS vs EVERGREEN SCHOOL DISTRICT NO. 114 | 6/7/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | McFarland, Michael Early |
24-2-00076-06 | MELISSA SIMMONS vs EVERGREEN SCHOOL DISTRICT NO. 114 | 6/7/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Swinford, Daniel Austin |
24-2-00106-06 | KATHERINE L REYESet al vs ISIS ALIYA-ZOE GONZALEZet al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | FRIEDRICH, PAUL KEANE |
24-2-00106-06 | KATHERINE L REYESet al vs ISIS ALIYA-ZOE GONZALEZet al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00106-06 | KATHERINE L REYESet al vs ISIS ALIYA-ZOE GONZALEZet al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | ProSe |
24-2-00106-06 | KATHERINE L REYESet al vs ISIS ALIYA-ZOE GONZALEZet al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Sciuchetti, Kyle D |
24-2-00157-06 | U.S. BANK NATIONAL ASSOCIATION vs BRIAN K MCENENY | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00157-06 | U.S. BANK NATIONAL ASSOCIATION vs BRIAN K MCENENY | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00158-06 | U.S. BANK NATIONAL ASSOCIATION vs KARIE S SPRINGER | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00158-06 | U.S. BANK NATIONAL ASSOCIATION vs KARIE S SPRINGER | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00163-06 | DRYTIME RESTORATION, LLC vs GRANGE INSURANCE ASSOCIATION | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Fillis, Gabrielle Elise; Leid, Rory W.; Rider, Kimberly Larsen |
24-2-00163-06 | DRYTIME RESTORATION, LLC vs GRANGE INSURANCE ASSOCIATION | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Maclaren, Scott Andrew; THEDE, NICHOLAS ALLAN |
24-2-00163-06 | DRYTIME RESTORATION, LLC vs GRANGE INSURANCE ASSOCIATION | 7/26/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - D - SUMMARY JDGMT | 3rd Floor Department 1 | Fillis, Gabrielle Elise; Leid, Rory W.; Rider, Kimberly Larsen |
24-2-00163-06 | DRYTIME RESTORATION, LLC vs GRANGE INSURANCE ASSOCIATION | 7/26/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - D - SUMMARY JDGMT | 3rd Floor Department 1 | Maclaren, Scott Andrew; THEDE, NICHOLAS ALLAN |
24-2-00166-06 | DISCOVER BANK vs BAILEE NOONE | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00166-06 | DISCOVER BANK vs BAILEE NOONE | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00168-06 | TAVERNER RIDGE HOMEOWNERS ASSOCIATION, a Washingtn non-profit corporation vs ROBIN GREGG | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | COXEY, GREGORY BRIAN |
24-2-00168-06 | TAVERNER RIDGE HOMEOWNERS ASSOCIATION, a Washingtn non-profit corporation vs ROBIN GREGG | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00170-06 | INNOVATIVE PACKAGING, LLC vs AMERICAN FARMS CONSULTING LLC | 6/7/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Hotchkiss, Tyler D |
24-2-00170-06 | INNOVATIVE PACKAGING, LLC vs AMERICAN FARMS CONSULTING LLC | 6/7/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Pollino, John E. |
24-2-00185-06 | PARKERS ABBY HOMEOWNER ASSOCIATION vs ELISE M WESTBROOKS et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Foran, Patrick Timothy |
24-2-00185-06 | PARKERS ABBY HOMEOWNER ASSOCIATION vs ELISE M WESTBROOKS et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00186-06 | LIYING ZHENG vs SAVANNAH BACALL | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 / D / DISMISS SUMMARY JUDGMENT | 4th Floor Department 3 | HARVEY, W LINCOLN |
24-2-00186-06 | LIYING ZHENG vs SAVANNAH BACALL | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 / D / DISMISS SUMMARY JUDGMENT | 4th Floor Department 3 | Posner, Quinn Harrison; Traylor, Joe R |
24-2-00199-06 | ALLSTATE VEHICLE AND PROPERTY INSURANCE COMPANY vs WHIRLPOOL CORPORATION | 6/14/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | BUGBEE, DANIEL J |
24-2-00199-06 | ALLSTATE VEHICLE AND PROPERTY INSURANCE COMPANY vs WHIRLPOOL CORPORATION | 6/14/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | SHUMSKY, GEORGE M |
24-2-00207-06 | JUAN CARLOS MEJIA REYES vs POWER RENTS L.L.C. et al | 7/5/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Dummigan, R Brendan |
24-2-00207-06 | JUAN CARLOS MEJIA REYES vs POWER RENTS L.L.C. et al | 7/5/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Hallinan, Michael Brian |
24-2-00207-06 | JUAN CARLOS MEJIA REYES vs POWER RENTS L.L.C. et al | 7/5/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | McGaughey, Shellie |
24-2-00210-06 | AUGUSTINO FOX vs KYLE SLACK et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00210-06 | AUGUSTINO FOX vs KYLE SLACK et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Pope, Samuel Jay |
24-2-00224-06 | SAMUEL ELLIOTT et al vs DUKE BEAMER et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 P/ MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Bendele, Levi Lewis; Miller, Mark Matthew |
24-2-00224-06 | SAMUEL ELLIOTT et al vs DUKE BEAMER et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 P/ MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | DALTON, NICOLE TERECE |
24-2-00224-06 | SAMUEL ELLIOTT et al vs DUKE BEAMER et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 P/ MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00226-06 | DAVID HILL et al vs MARK E IVIE et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | CHRISTENSEN, CATHERINE ELIZABETH |
24-2-00226-06 | DAVID HILL et al vs MARK E IVIE et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Jahn, Ryan |
24-2-00238-06 | ROBERT HENKEL et al vs NRA LLC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | BURNS, CURTIS M |
24-2-00238-06 | ROBERT HENKEL et al vs NRA LLC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Clancy, Jon Andrew |
24-2-00238-06 | ROBERT HENKEL et al vs NRA LLC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00238-06 | ROBERT HENKEL et al vs NRA LLC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00240-06 | C & E RENTALS LLC vs BEATRIC LOUISE GILL dba 360 PAVING | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | KELLY, BENJAMIN E |
24-2-00240-06 | C & E RENTALS LLC vs BEATRIC LOUISE GILL dba 360 PAVING | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00242-06 | US BANK NATIONAL ASSOCIATION vs BRANDON M NEAL | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00242-06 | US BANK NATIONAL ASSOCIATION vs BRANDON M NEAL | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Peterson, Craig Arthur |
24-2-00243-06 | WELLS FARGO BANK, N.A. vs ALENA V DUDKO | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00243-06 | WELLS FARGO BANK, N.A. vs ALENA V DUDKO | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Nykamp, Bradley G.; Parsadmehr, Payam |
24-2-00244-06 | WILLIAM SIGMAN vs ERICA D JACKSON et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Barnette, Casie Marye |
24-2-00244-06 | WILLIAM SIGMAN vs ERICA D JACKSON et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | BRAVO, EARLE QUISANO |
24-2-00244-06 | WILLIAM SIGMAN vs ERICA D JACKSON et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00248-06 | ROBERT SCOUGALE vs JASON HALIWELL | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Dack, Timothy James |
24-2-00248-06 | ROBERT SCOUGALE vs JASON HALIWELL | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Foley, Thomas John |
24-2-00249-06 | ELIZABETH G. MURRAY-BONGE vs LEROY G. HOMES et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Gerst, Brian K |
24-2-00249-06 | ELIZABETH G. MURRAY-BONGE vs LEROY G. HOMES et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00252-06 | MAGDE LLC vs SCOTT SHEERAN | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Dorn, Ryan Allen |
24-2-00252-06 | MAGDE LLC vs SCOTT SHEERAN | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00254-06 | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | BAZE, LESLIE ERIN | |
24-2-00254-06 | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Sikora, James Patrick | |
24-2-00261-06 | LAKEVIEW LOAN SERVICING, LLC vs GREENPOINT MORTGAGE FUNDING, INC. | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | HOOD, KIMBERLY M. |
24-2-00261-06 | LAKEVIEW LOAN SERVICING, LLC vs GREENPOINT MORTGAGE FUNDING, INC. | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00268-06 | RIVERMARK COMMUNITY CREDIT UNION vs REBECCA ANN CARUBA-BRADY | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | MITCHELL, SCOTT JANDON |
24-2-00268-06 | RIVERMARK COMMUNITY CREDIT UNION vs REBECCA ANN CARUBA-BRADY | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00285-06 | AMANDA SHIELDS vs CLARK COUNTY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - P - MT TO DISMISS | 3rd Floor Department 1 | Airut Murphy, Audrey Meghan; Freeman, Jayne Lyn |
24-2-00285-06 | AMANDA SHIELDS vs CLARK COUNTY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - P - MT TO DISMISS | 3rd Floor Department 1 | Townsend, Josephine C |
24-2-00291-06 | LENDMARK FINANCIAL SERVICES, LLC vs JERMAINE EASLEY | 6/14/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00291-06 | LENDMARK FINANCIAL SERVICES, LLC vs JERMAINE EASLEY | 6/14/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | WOLDSETH, DANE MICHAEL |
24-2-00297-06 | ROCKFORD H LANG vs JEFFREY W BRITNER | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 SCHEDULE CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00297-06 | ROCKFORD H LANG vs JEFFREY W BRITNER | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 SCHEDULE CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | Zbinden, Jon |
24-2-00302-06 | MIRANDA REMENAR vs JULIE BRENTON et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | DALTON, NICOLE TERECE |
24-2-00302-06 | MIRANDA REMENAR vs JULIE BRENTON et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | HALL, KATHRYN A. |
24-2-00302-06 | MIRANDA REMENAR vs JULIE BRENTON et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00308-06 | JAYSIAH FERGUSON vs SHERRY MCCARTHY | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Link, Matthew Klosowski |
24-2-00308-06 | JAYSIAH FERGUSON vs SHERRY MCCARTHY | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | WALSH, KELLY M |
24-2-00309-06 | KYLE DOUGLAS KING vs reach community development | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - P - MT FOR STAY | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00309-06 | KYLE DOUGLAS KING vs reach community development | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - P - MT FOR STAY | 3rd Floor Department 11 | ProSe |
24-2-00324-06 | JUDIE OLSON vs TIMOTHY DENNIS et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Macey-Cushman, Angela |
24-2-00324-06 | JUDIE OLSON vs TIMOTHY DENNIS et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | MOTLEY, PETER DAVID |
24-2-00325-06 | DNF PROPERTIES, LLC vs ASHA KENNEDY | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Dorn, Ryan Allen |
24-2-00325-06 | DNF PROPERTIES, LLC vs ASHA KENNEDY | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00333-06 | ANTHONY STEINAUER vs JEREMY BROWN et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Show Cause #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | CONWAY, JESSE DAVID |
24-2-00333-06 | ANTHONY STEINAUER vs JEREMY BROWN et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Show Cause #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00340-06 | WILLIAM L JOHNSON vs KUNZE FAMILY FOREST, LLC | 6/7/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Erikson, Mark Alan |
24-2-00340-06 | WILLIAM L JOHNSON vs KUNZE FAMILY FOREST, LLC | 6/7/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Schlotfeldt, Albert F. |
24-2-00346-06 | KH INTERIOR, INC vs SUNLIGHT HQ ELECTRIC, LLC et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | FIG, WILLIAM G |
24-2-00346-06 | KH INTERIOR, INC vs SUNLIGHT HQ ELECTRIC, LLC et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Kennedy, Joshua |
24-2-00346-06 | KH INTERIOR, INC vs SUNLIGHT HQ ELECTRIC, LLC et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Sciuchetti, Kyle D |
24-2-00350-06 | OREGON COMMUNITY CREDIT UNION vs JOSHUA HANNA | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | MITCHELL, SCOTT JANDON |
24-2-00350-06 | OREGON COMMUNITY CREDIT UNION vs JOSHUA HANNA | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00355-06 | DONNA LAWRENCE vs NEWTON KASSANDRA et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00355-06 | DONNA LAWRENCE vs NEWTON KASSANDRA et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Volvovic, Joshua Luke |
24-2-00363-06 | WELLS FARGO BANK vs BRYAN L KUNSTMANN | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00363-06 | WELLS FARGO BANK vs BRYAN L KUNSTMANN | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Parsadmehr, Payam |
24-2-00375-06 | BARBARA ENGLE vs LUNCHBOX CONSTRUCTION, LLCet al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Clancy, Jon Andrew |
24-2-00375-06 | BARBARA ENGLE vs LUNCHBOX CONSTRUCTION, LLCet al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-2-00376-06 | GREGORY S WEBER et al vs CITY OF VANCOUVER | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Barin, Munish Kevin |
24-2-00376-06 | GREGORY S WEBER et al vs CITY OF VANCOUVER | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | BAYNARD-COOKE, SARA E |
24-2-00377-06 | 6/14/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Bolin, Eugene Nelson | |
24-2-00377-06 | 6/14/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | FRIEDRICH, PAUL KEANE | |
24-2-00377-06 | 6/14/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None | |
24-2-00385-06 | DISCOVER BANK vs ADALE GREEN | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00385-06 | DISCOVER BANK vs ADALE GREEN | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00386-06 | DISCOVER BANK vs KRISTINA M CHANG | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING ORDER | 4th Floor Department 3 | McDonald, LeAnn |
24-2-00386-06 | DISCOVER BANK vs KRISTINA M CHANG | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING ORDER | 4th Floor Department 3 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00387-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs CASSANDRA BURDETTE | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00387-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs CASSANDRA BURDETTE | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00388-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs IGOR KORCHAK | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00388-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs IGOR KORCHAK | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00389-06 | MARK ALLEN vs BARCLAYS BANK DELAWARE | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | FREED, MICHELLE KATHLEEN |
24-2-00389-06 | MARK ALLEN vs BARCLAYS BANK DELAWARE | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00396-06 | JEFFREY VOSSEN vs LORI PEARCE et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Bendele, Levi Lewis |
24-2-00396-06 | JEFFREY VOSSEN vs LORI PEARCE et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00396-06 | JEFFREY VOSSEN vs LORI PEARCE et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Philbrook, Matthew |
24-2-00397-06 | COTA STOVER vs OLEKSANDR ZHELEZNIAK et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00397-06 | COTA STOVER vs OLEKSANDR ZHELEZNIAK et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Philbrook, Matthew |
24-2-00400-06 | SHANNON STARR vs J.B. HUNT TRANSPORT, INC. | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Ackermann, Craig Justin |
24-2-00400-06 | SHANNON STARR vs J.B. HUNT TRANSPORT, INC. | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00408-06 | NATHAN POINTER vs MELISSA POINTER | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 SCHEDULE CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | CONWAY, JESSE DAVID |
24-2-00408-06 | NATHAN POINTER vs MELISSA POINTER | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 SCHEDULE CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Whitlock, Douglas O |
24-2-00414-06 | ZACHARY WAGGONER vs DONALD WAGGONER | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Erickson, Marilee C. |
24-2-00414-06 | ZACHARY WAGGONER vs DONALD WAGGONER | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Thayer, Bradley James |
24-2-00416-06 | PIONEER NATIONAL, LLC vs FELIPE ESPINDOLA GUTIRREZ et al | 6/7/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | HOESLY, CODY |
24-2-00416-06 | PIONEER NATIONAL, LLC vs FELIPE ESPINDOLA GUTIRREZ et al | 6/7/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00428-06 | ALINA BABIY vs JOSHUA PLUNKETT | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Bendele, Levi Lewis; Dutton, Denelle Lea |
24-2-00428-06 | ALINA BABIY vs JOSHUA PLUNKETT | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Edwards, Scott W |
24-2-00429-06 | ALLSTATE INDEMITY COMPANY vs ALLPRO IN HOME SPECIALISTS et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | JUDD, PAUL |
24-2-00429-06 | ALLSTATE INDEMITY COMPANY vs ALLPRO IN HOME SPECIALISTS et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00430-06 | TASHIA ROBINSON et al vs DOVE PROPERTY MANAGEMENT INC. | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Passannante, Mark G. |
24-2-00430-06 | TASHIA ROBINSON et al vs DOVE PROPERTY MANAGEMENT INC. | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Snodgrass, Carl Gavin |
24-2-00433-06 | NESS & CAMPBELL CRANE, INC. vs HAMILTON EXCAVATING LLC | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | ARBAUGH, MATTHEW ALAN |
24-2-00433-06 | NESS & CAMPBELL CRANE, INC. vs HAMILTON EXCAVATING LLC | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00455-06 | KYLE DOUGLAS KING vs REACH COMMUNITY DEVELOPMENT, INC | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Edgar, William John |
24-2-00455-06 | KYLE DOUGLAS KING vs REACH COMMUNITY DEVELOPMENT, INC | 5/24/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | ProSe |
24-2-00460-06 | JESSE KING vs MARK ALLEN LANIER | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Chen, Alexandra |
24-2-00460-06 | JESSE KING vs MARK ALLEN LANIER | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Engstrom, Angela Lynn |
24-2-00466-06 | KYLIE BROWN vs ASHLEE KANOUSE et al | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Edwards, Scott W |
24-2-00466-06 | KYLIE BROWN vs ASHLEE KANOUSE et al | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Foley, Douglas Fredrick |
24-2-00466-06 | KYLIE BROWN vs ASHLEE KANOUSE et al | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00467-06 | MARIA SOLORIO vs JAIR PROFESSIONAL CLEANING SERVICES LLC | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | BAZE, LESLIE ERIN |
24-2-00467-06 | MARIA SOLORIO vs JAIR PROFESSIONAL CLEANING SERVICES LLC | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00488-06 | LUKE SHELDON vs VIRGILIO VILLASENOR et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Barnett, Peter Roy |
24-2-00488-06 | LUKE SHELDON vs VIRGILIO VILLASENOR et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | LANZ, SEAN DAVID |
24-2-00488-06 | LUKE SHELDON vs VIRGILIO VILLASENOR et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00492-06 | VINCENT DICIGLIO vs JENNIFER RYLANDER et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | RALJ Hearing #1 ORAL ARGUMENT | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00492-06 | VINCENT DICIGLIO vs JENNIFER RYLANDER et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | RALJ Hearing #1 ORAL ARGUMENT | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00505-06 | U.S. BANK NATIONAL ASSOSIATION vs ADAM KEITH SCHWABE | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00505-06 | U.S. BANK NATIONAL ASSOSIATION vs ADAM KEITH SCHWABE | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00507-06 | U.S. BANK NATIONAL ASSOCIATION vs MATTHEW MCQUADE | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00507-06 | U.S. BANK NATIONAL ASSOCIATION vs MATTHEW MCQUADE | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00508-06 | DISCOVER BANK vs STEVEN WRIGHT | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | McDonald, LeAnn |
24-2-00508-06 | DISCOVER BANK vs STEVEN WRIGHT | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00509-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs CRAIG BOWEN et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00509-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs CRAIG BOWEN et al | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00510-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs MADELINE BACHE | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00510-06 | AMERICAN EXPRESS NATIONAL BANK vs MADELINE BACHE | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00516-06 | JAQUILINE MOOK vs ACCESS CLINICAL PARTNERS et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Mepham, David S. |
24-2-00516-06 | JAQUILINE MOOK vs ACCESS CLINICAL PARTNERS et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | STAPLES, JEFF |
24-2-00519-06 | SUNSET RIDGE HOMEOWNERS ASSOCIATION vs UNKNOWN SUCCESSOR TRUSTEE | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00519-06 | SUNSET RIDGE HOMEOWNERS ASSOCIATION vs UNKNOWN SUCCESSOR TRUSTEE | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Shelby, Stanton Crane |
24-2-00524-06 | TATYANA ZHUKOVA vs RACHEL MARIE TIFFANY-HIGLEY | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | BRAVO, EARLE QUISANO |
24-2-00524-06 | TATYANA ZHUKOVA vs RACHEL MARIE TIFFANY-HIGLEY | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | RICHARDSON, DAVID W. |
24-2-00530-06 | JEANA HUBBARD vs SANTOS A PADILLA QUINTANO | 6/7/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00530-06 | JEANA HUBBARD vs SANTOS A PADILLA QUINTANO | 6/7/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | ProSe |
24-2-00532-06 | JILL LYNCH et al vs AMY RENEE GATTER | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | BROCKWAY, PATRICIA ANNE |
24-2-00532-06 | JILL LYNCH et al vs AMY RENEE GATTER | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | McHugh, Colin Francis |
24-2-00544-06 | FARMERS UNION SENIOR HOUSING vs DWAYNE LUCAS | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P- MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Clancy, Jon Andrew |
24-2-00544-06 | FARMERS UNION SENIOR HOUSING vs DWAYNE LUCAS | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P- MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00555-06 | ROBERT B VICKERY et al vs C WEST CONSTRUCTION, LLC | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | DAVIS, JOHNNY LEE |
24-2-00555-06 | ROBERT B VICKERY et al vs C WEST CONSTRUCTION, LLC | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Erikson, Mark Alan |
24-2-00555-06 | ROBERT B VICKERY et al vs C WEST CONSTRUCTION, LLC | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00557-06 | DALYNNE SINGLETON vs HARDIP SINGH et al | 8/16/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Abella, Pamela |
24-2-00557-06 | DALYNNE SINGLETON vs HARDIP SINGH et al | 8/16/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00564-06 | BRETT FREEMAN vs VERNON SCOTT LUSK et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Macey-Cushman, Angela |
24-2-00564-06 | BRETT FREEMAN vs VERNON SCOTT LUSK et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Sato, Sarah L. |
24-2-00567-06 | WELLS FARGO BANK NA vs JASMINE C BAUMAN | 8/16/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00567-06 | WELLS FARGO BANK NA vs JASMINE C BAUMAN | 8/16/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Parsadmehr, Payam |
24-2-00568-06 | CRUM & FORSTER SPECIALTY INSURANCE COMPANY vs MAGNA CONSTRUCTION SERVICES INC | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | JUHL, NICHOLAS WILLIAM |
24-2-00568-06 | CRUM & FORSTER SPECIALTY INSURANCE COMPANY vs MAGNA CONSTRUCTION SERVICES INC | 5/31/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00575-06 | MICHAEL CUNNINGHAM et al vs WILLAMETTE CONSTRUCTION SERVICES, INC. et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | BARHOUM, JOHN R; Rall, Ellen Margaret |
24-2-00575-06 | MICHAEL CUNNINGHAM et al vs WILLAMETTE CONSTRUCTION SERVICES, INC. et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00575-06 | MICHAEL CUNNINGHAM et al vs WILLAMETTE CONSTRUCTION SERVICES, INC. et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00575-06 | MICHAEL CUNNINGHAM et al vs WILLAMETTE CONSTRUCTION SERVICES, INC. et al | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Reeve, David Michael |
24-2-00583-06 | MIKE DAVIS vs CLARK COUNTY ANIMAL PROTECTION AND CONTROL | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing | 3rd Floor Department 1 | BURNS, CURTIS M |
24-2-00583-06 | MIKE DAVIS vs CLARK COUNTY ANIMAL PROTECTION AND CONTROL | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing | 3rd Floor Department 1 | ProSe |
24-2-00590-06 | ELIZABETH JENSEN vs JAMES ROPER et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Mendoza, Jennifer |
24-2-00590-06 | ELIZABETH JENSEN vs JAMES ROPER et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00591-06 | WATERFRONT HOLDINGS GROUP 1 LLC et al vs OTAK ARCHITECTS, INC et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Loiselle, Darien S.; WAGNER, LAWRENCE A |
24-2-00591-06 | WATERFRONT HOLDINGS GROUP 1 LLC et al vs OTAK ARCHITECTS, INC et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | SALI, KEVIN M. |
24-2-00592-06 | RESIDENCES@LEDGEES LLC et al vs OTAK ARTCHITECTS, INC et al | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Loiselle, Darien S.; WAGNER, LAWRENCE A |
24-2-00592-06 | RESIDENCES@LEDGEES LLC et al vs OTAK ARTCHITECTS, INC et al | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | SALI, KEVIN M. |
24-2-00594-06 | ELIZABET STARLING vs MAKENZIE HERTENSTEIN | 5/31/2024 | 1:30 PM | RALJ Hearing | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00594-06 | ELIZABET STARLING vs MAKENZIE HERTENSTEIN | 5/31/2024 | 1:30 PM | RALJ Hearing | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00609-06 | ADAM LARUE-HRYCIUK vs ALLISON FUNK | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Parkin, Courtney Jayne |
24-2-00609-06 | ADAM LARUE-HRYCIUK vs ALLISON FUNK | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Volvovic, Joshua Luke |
24-2-00611-06 | WELLS FARGO BANK NA vs ROBERT S STANTON, Jr | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | McDonald, LeAnn |
24-2-00611-06 | WELLS FARGO BANK NA vs ROBERT S STANTON, Jr | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Parsadmehr, Payam |
24-2-00620-06 | DISCOVER BANK vs CONNIE CHRISTI LEE | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00620-06 | DISCOVER BANK vs CONNIE CHRISTI LEE | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00621-06 | DISCOVER BANK vs TU N PHAM | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00621-06 | DISCOVER BANK vs TU N PHAM | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00623-06 | DISCOVER BANK vs CYNTHIA E CARLTON | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | HIGBEE, MATHEW |
24-2-00623-06 | DISCOVER BANK vs CYNTHIA E CARLTON | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00624-06 | U.S. BANK NATIONAL ASSOCIATION vs DEBORAH MARIE AGEE | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00624-06 | U.S. BANK NATIONAL ASSOCIATION vs DEBORAH MARIE AGEE | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00625-06 | DISCOVER BANK vs JESSICA KESLER | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00625-06 | DISCOVER BANK vs JESSICA KESLER | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00626-06 | DISCOVER BANK vs JOHN SEESHOLTZ | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00626-06 | DISCOVER BANK vs JOHN SEESHOLTZ | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00628-06 | DISCOVER BANK vs THOMAS FRICKS | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | MCLELLAN, AARON |
24-2-00628-06 | DISCOVER BANK vs THOMAS FRICKS | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00635-06 | THE GROOVE APARTMENTS, LLC vs WESTSIDE INDUSTRIAL COATINGS & CONCRETE LLC | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-00635-06 | THE GROOVE APARTMENTS, LLC vs WESTSIDE INDUSTRIAL COATINGS & CONCRETE LLC | 6/21/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00636-06 | JEFFREY KAPS vs PEACEHEALTH | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | Brumbaugh, Mark Stanley |
24-2-00636-06 | JEFFREY KAPS vs PEACEHEALTH | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | FOX, HEATH SHARPLESS |
24-2-00638-06 | ADAM NUA vs GREGORY JOHNSON | 7/5/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Harlan, Beau D. |
24-2-00638-06 | ADAM NUA vs GREGORY JOHNSON | 7/5/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Hernandez, Julio Cesar; REPASS, TIMOTHY JOHN |
24-2-00640-06 | CHAD WILLIAMS et al vs THE SUMMIT AT AUTUMN HILLS ASSOCIATION | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | CONWAY, JESSE DAVID |
24-2-00640-06 | CHAD WILLIAMS et al vs THE SUMMIT AT AUTUMN HILLS ASSOCIATION | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | HARRIS, RYAN D |
24-2-00642-06 | EMBOLD CREDIT UNION vs BRENNA LYNN DAUGHERTY | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Bertolino, Michelle Marie |
24-2-00642-06 | EMBOLD CREDIT UNION vs BRENNA LYNN DAUGHERTY | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00643-06 | TWINSTAR CREDIT UNION vs DORA ANN AHMAD et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Bertolino, Michelle Marie |
24-2-00643-06 | TWINSTAR CREDIT UNION vs DORA ANN AHMAD et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00650-06 | FIRST TECHNOLOGY FEDERAL CREDIT UNION vs KHUONG NINH HUYNH LU | 8/16/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 JSR DUE- 08/06/24 | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00650-06 | FIRST TECHNOLOGY FEDERAL CREDIT UNION vs KHUONG NINH HUYNH LU | 8/16/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 JSR DUE- 08/06/24 | 4th Floor Department 3 | Palomares, Jesus Miguel |
24-2-00652-06 | TONI J BURNETT vs FM MILL PLAIN LH, LLC et al | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Acken, John Louis |
24-2-00652-06 | TONI J BURNETT vs FM MILL PLAIN LH, LLC et al | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00653-06 | MARK GERSHMAN vs KEITH GRENDAHL et al | 8/16/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | HIRSHON, JASON E. |
24-2-00653-06 | MARK GERSHMAN vs KEITH GRENDAHL et al | 8/16/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Montecucco, William Steven |
24-2-00655-06 | STACY A DEIBEL vs COLUMBIA TECH CENTER, LLC et al | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 P/SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Hern, Jeffrey; Hubbard, Lillian Kathleen |
24-2-00655-06 | STACY A DEIBEL vs COLUMBIA TECH CENTER, LLC et al | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 P/SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00655-06 | STACY A DEIBEL vs COLUMBIA TECH CENTER, LLC et al | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 P/SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | OLSSON, MARISSA |
24-2-00660-06 | ANDREY PLETSOV vs JEROME CUNNINGHAM | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00660-06 | ANDREY PLETSOV vs JEROME CUNNINGHAM | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Townsend, Josephine C |
24-2-00661-06 | ROLOFF CONSTRUCTION, INC vs BRANDON CRAFT et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Coel, L. Michael; Goldfarb, Rachel J. |
24-2-00661-06 | ROLOFF CONSTRUCTION, INC vs BRANDON CRAFT et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | MCINTOSH, JOHN ANTHONY |
24-2-00661-06 | ROLOFF CONSTRUCTION, INC vs BRANDON CRAFT et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | SCHNUCK, SCOTT D |
24-2-00665-06 | BRIDGEWELL RESOURCES LLC vs KIRKLAND CONSTRUCTION GROUP WA, LLC | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | CHAMBERS, JOHN H |
24-2-00665-06 | BRIDGEWELL RESOURCES LLC vs KIRKLAND CONSTRUCTION GROUP WA, LLC | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | SALI, KEVIN M. |
24-2-00677-06 | NAN RUTLEDGE vs BIG AL'S INC et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | BAYNARD-COOKE, SARA E |
24-2-00677-06 | NAN RUTLEDGE vs BIG AL'S INC et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Beasley, Heather C |
24-2-00677-06 | NAN RUTLEDGE vs BIG AL'S INC et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Kafoury, Jason Llewellyn |
24-2-00682-06 | KIRKLAND DEVELOPMENT, LLC vs 192ND PLAZA LLC | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | SALI, KEVIN M. |
24-2-00682-06 | KIRKLAND DEVELOPMENT, LLC vs 192ND PLAZA LLC | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Schlotfeldt, Albert F. |
24-2-00699-06 | JOYCE O'SHEA vs RONALD PRESTWOOD | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Harlan, Beau D. |
24-2-00699-06 | JOYCE O'SHEA vs RONALD PRESTWOOD | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Smith, Kevin Ford |
24-2-00700-06 | ELAINA DEGRANDE vs JASON SANTANA MARTINEZ et al | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | BRAVO, EARLE QUISANO |
24-2-00700-06 | ELAINA DEGRANDE vs JASON SANTANA MARTINEZ et al | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Harlan, Beau D. |
24-2-00703-06 | GRAND RIDGE HOMEOWNERS ASSOCIATION INC vs AZIZBEK KURBANOV et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 -SCHEDULE CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | COXEY, GREGORY BRIAN |
24-2-00703-06 | GRAND RIDGE HOMEOWNERS ASSOCIATION INC vs AZIZBEK KURBANOV et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 -SCHEDULE CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00712-06 | MARLIN WARNER vs TITAN COATINGS, LLC et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | FRIEDRICH, PAUL KEANE |
24-2-00712-06 | MARLIN WARNER vs TITAN COATINGS, LLC et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Nguyen, Diemquynh Thi |
24-2-00712-06 | MARLIN WARNER vs TITAN COATINGS, LLC et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00714-06 | MARILEE JOY vs TRINA BRONKHORST et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference 1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00714-06 | MARILEE JOY vs TRINA BRONKHORST et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference 1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | ProSe |
24-2-00717-06 | DANCING DOODLE PROPERTIES, LLC vs TERRY KEENE | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00717-06 | DANCING DOODLE PROPERTIES, LLC vs TERRY KEENE | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 | 3rd Floor Department 1 | Rudys, Raminta A. |
24-2-00719-06 | RIVENDELL HOMEOWNERS ASSOCIATION vs JASWINDER KAUR et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 P/SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00719-06 | RIVENDELL HOMEOWNERS ASSOCIATION vs JASWINDER KAUR et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 P/SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | VIAL FOTHERINGHAM LLP, |
24-2-00734-06 | WELLS FARGO BANK vs DAVID SABERI | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00734-06 | WELLS FARGO BANK vs DAVID SABERI | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Parsadmehr, Payam |
24-2-00735-06 | WELLS FARGO BANK NA vs JOAN E BEST | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00735-06 | WELLS FARGO BANK NA vs JOAN E BEST | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Parsadmehr, Payam |
24-2-00736-06 | WELLS FARGO BANK NA vs CHRISTOPHER P HANSAN | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | McDonald, LeAnn |
24-2-00736-06 | WELLS FARGO BANK NA vs CHRISTOPHER P HANSAN | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Parsadmehr, Payam |
24-2-00737-06 | WELLS FARGO BANK NA vs ANNA M MULLENS | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00737-06 | WELLS FARGO BANK NA vs ANNA M MULLENS | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Parsadmehr, Payam |
24-2-00738-06 | WELLS FARGO BANK NA vs DOMINIQUE GRANVILLE | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00738-06 | WELLS FARGO BANK NA vs DOMINIQUE GRANVILLE | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Parsadmehr, Payam |
24-2-00745-06 | RYLANDER & ASSOCIATES PC et al vs BART RYLANDER | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference | 3rd Floor Department 11 | CHENEY, GREGORY SCOTT |
24-2-00745-06 | RYLANDER & ASSOCIATES PC et al vs BART RYLANDER | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00753-06 | COLUMBIA LEGAL ADVOCATES P.C. vs ROBERT A WEISENBERGER | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | McAleer, Erin Bradley |
24-2-00753-06 | COLUMBIA LEGAL ADVOCATES P.C. vs ROBERT A WEISENBERGER | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00761-06 | DANIEL VALTIERRA vs STEEL DREAMS, LLC et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Cobb, Natasha Dallas |
24-2-00761-06 | DANIEL VALTIERRA vs STEEL DREAMS, LLC et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Van Ness, Ross |
24-2-00762-06 | NATE JOHNSTON vs SCOTT LAJOIE MALLORY | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Lattin, Kymber Ray |
24-2-00762-06 | NATE JOHNSTON vs SCOTT LAJOIE MALLORY | 7/19/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Schilling, Stephanie Bourgeois |
24-2-00776-06 | LAURA A MASON vs MATTHEW J STACK | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Beaty, Michael Gene |
24-2-00776-06 | LAURA A MASON vs MATTHEW J STACK | 7/12/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Crowley, Paul Lawrence |
24-2-00778-06 | MICHAEL BOOTHBY et al vs GILBERTO MARTINEZ | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | Coulter, Cliff Michael |
24-2-00778-06 | MICHAEL BOOTHBY et al vs GILBERTO MARTINEZ | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00778-06 | MICHAEL BOOTHBY et al vs GILBERTO MARTINEZ | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | Sellers, Robert Walter |
24-2-00781-06 | GRACE J STONG vs EVERGREEN SCHOOL DISTRICT NO. 114 | 7/26/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | Floyd, Francis Stanley; SMITH, DANIELLE |
24-2-00781-06 | GRACE J STONG vs EVERGREEN SCHOOL DISTRICT NO. 114 | 7/26/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | Gehrmann, Grant Arnold |
24-2-00782-06 | NAM H PHAN vs GIL CAMACHO CARDENAS et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - P - PARTIAL SUMMARY JDGMT | 3rd Floor Department 11 | Gehrmann, Grant Arnold |
24-2-00782-06 | NAM H PHAN vs GIL CAMACHO CARDENAS et al | 6/14/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - P - PARTIAL SUMMARY JDGMT | 3rd Floor Department 11 | Umberger, Rodney L.; Vandor, Brendan Thomas |
24-2-00782-06 | NAM H PHAN vs GIL CAMACHO CARDENAS et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 P-MANDATORY SCHD CONF | 3rd Floor Department 11 | Gehrmann, Grant Arnold |
24-2-00782-06 | NAM H PHAN vs GIL CAMACHO CARDENAS et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 P-MANDATORY SCHD CONF | 3rd Floor Department 11 | Umberger, Rodney L.; Vandor, Brendan Thomas |
24-2-00803-06 | PLOWBOY, LLC vs MORGAN GILLETTE | 8/16/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00803-06 | PLOWBOY, LLC vs MORGAN GILLETTE | 8/16/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | ROBINSON, DAVID CHARLES |
24-2-00810-06 | STEVEN BEATTIE et al vs ALEXIA TINOCO et al | 8/2/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | GRIGSBY, SCOTT RICHARD |
24-2-00810-06 | STEVEN BEATTIE et al vs ALEXIA TINOCO et al | 8/2/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00810-06 | STEVEN BEATTIE et al vs ALEXIA TINOCO et al | 8/2/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 11 | SELLERS, JAMES L |
24-2-00811-06 | CORENTIN E. SHAFFER-MOREL vs FCA US LLC | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | Beauvais, Danielle |
24-2-00811-06 | CORENTIN E. SHAFFER-MOREL vs FCA US LLC | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00813-06 | PATRICK MORAN vs MICHELLE PALASEK | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/ SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | NELSON, DAVID ALLEN |
24-2-00813-06 | PATRICK MORAN vs MICHELLE PALASEK | 7/19/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/ SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00816-06 | PEDRO SERRANO ROBLEDO vs FILEMON GUERRERO GONZALEZ | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00816-06 | PEDRO SERRANO ROBLEDO vs FILEMON GUERRERO GONZALEZ | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Zbinden, Jon |
24-2-00827-06 | HOVERT MANAGEMENT GROUP, LLC vs JERRY HANRAHAN et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00827-06 | HOVERT MANAGEMENT GROUP, LLC vs JERRY HANRAHAN et al | 7/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | Tolchin, Jeremy Gabriel |
24-2-00837-06 | Minor Settlement of M.S. | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 D/ APPROVAL OF MINOR SETTLEMENT | 3rd Floor Department 1 | SIMMONS, BRET S. |
24-2-00856-06 | VIKTOR BIGUN vs MICHAEL STANOVICH | 8/16/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Barry, Kyle Warren Newfield; WOOD, LESLI |
24-2-00856-06 | VIKTOR BIGUN vs MICHAEL STANOVICH | 8/16/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Townsend, Josephine C |
24-2-00863-06 | CAMERON CRAWFORD vs ERIC HOLDEN | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Harlan, Beau D. |
24-2-00863-06 | CAMERON CRAWFORD vs ERIC HOLDEN | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Scheidt, Charlene Justine |
24-2-00864-06 | LORNA I. OWEN vs KAREN R. ENGLISH et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Emrich, Clarens; Goldfarb, Rachel J. |
24-2-00864-06 | LORNA I. OWEN vs KAREN R. ENGLISH et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00870-06 | MYCHAL CULVER vs DONNA ROBERTS | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/ MANDATORY SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | Mendel, James N |
24-2-00870-06 | MYCHAL CULVER vs DONNA ROBERTS | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/ MANDATORY SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | Shannon, David Buck |
24-2-00872-06 | CEDAR FACTORY OUTLET, LLC vs SISU CONSTRUCTION, LLC et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00872-06 | CEDAR FACTORY OUTLET, LLC vs SISU CONSTRUCTION, LLC et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Sowards, Steven Michael |
24-2-00876-06 | GELT GREENWOOD FEE OWNER, LLC vs EUGENE BILLUK et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | HARVEY, W LINCOLN |
24-2-00876-06 | GELT GREENWOOD FEE OWNER, LLC vs EUGENE BILLUK et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-00876-06 | GELT GREENWOOD FEE OWNER, LLC vs EUGENE BILLUK et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00880-06 | MELISA HUA vs AMERICAN FAMILY CONNECT PROPERTY AND CASUALTY INSURANCE COMPANY | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Carr, Harold D. |
24-2-00880-06 | MELISA HUA vs AMERICAN FAMILY CONNECT PROPERTY AND CASUALTY INSURANCE COMPANY | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Stanton, Andrew Paul |
24-2-00885-06 | TOMMY SCHRAM vs CHRISTINA A. STEPHENSON | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference | 3rd Floor Department 1 | CONWAY, JESSE DAVID |
24-2-00885-06 | TOMMY SCHRAM vs CHRISTINA A. STEPHENSON | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00894-06 | JENNIFER PIERCE vs AUGUSTUS MILLER et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/ MT TO STRIKE OR MODIFY PARTS OF (D) ANSWER AND AFFIRM DEFENSES TO (P) CMP FOR DANAGES | 3rd Floor Department 1 | Floyd, Francis Stanley; SMITH, DANIELLE |
24-2-00894-06 | JENNIFER PIERCE vs AUGUSTUS MILLER et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/ MT TO STRIKE OR MODIFY PARTS OF (D) ANSWER AND AFFIRM DEFENSES TO (P) CMP FOR DANAGES | 3rd Floor Department 1 | Thayer, Bradley James |
24-2-00901-06 | LAUREN K GREENFIELD vs SHAWN P WILLIAMS et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Gehrmann, Grant Arnold |
24-2-00901-06 | LAUREN K GREENFIELD vs SHAWN P WILLIAMS et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Sato, Sarah L. |
24-2-00901-06 | LAUREN K GREENFIELD vs SHAWN P WILLIAMS et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Wrinkle, Seth Curtis |
24-2-00903-06 | PRISCILLA J ZANNI vs TRICIA CRONGEYER | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00903-06 | PRISCILLA J ZANNI vs TRICIA CRONGEYER | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Russon, Scott Edward |
24-2-00919-06 | WILLIAM A. MAITLAND vs ARZAYS DAVANI et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - SCHEDULING ORDER | 3rd Floor Department 11 | Juhren, Matthew Peter |
24-2-00919-06 | WILLIAM A. MAITLAND vs ARZAYS DAVANI et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - SCHEDULING ORDER | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00919-06 | WILLIAM A. MAITLAND vs ARZAYS DAVANI et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - SCHEDULING ORDER | 3rd Floor Department 11 | O'Halloran, Robert Luis |
24-2-00921-06 | MICHAEL D SHERMAN vs STATE OF WASHINGTON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Restoration of Rights #11 | 3rd Floor Department 11 | Davies, Richard Llewellyn |
24-2-00921-06 | MICHAEL D SHERMAN vs STATE OF WASHINGTON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Restoration of Rights #11 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00934-06 | DANIELLE HULIN-GIESE vs KRISTINA FROLOVA | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Harlan, Beau D. |
24-2-00934-06 | DANIELLE HULIN-GIESE vs KRISTINA FROLOVA | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-00941-06 | JACQUE KYRISS vs SWIRE PACIFIC HOLDINGS INC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Jorgenson, Jason Louis |
24-2-00941-06 | JACQUE KYRISS vs SWIRE PACIFIC HOLDINGS INC et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Scruggs, Michael Paul |
24-2-00948-06 | ERIN DUNLAP vs PEI-CHING CHOU | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Kesler, John A; WIDNEY, ALLISON MAE |
24-2-00948-06 | ERIN DUNLAP vs PEI-CHING CHOU | 8/2/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | Price, Gregory Earl |
24-2-00952-06 | HAIER APPLIANCE SOLUTIONS, INC. vs TIETON HOMES LLC et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00952-06 | HAIER APPLIANCE SOLUTIONS, INC. vs TIETON HOMES LLC et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | ROBINSON, ERIC |
24-2-00954-06 | MOCHRUM LLC et al vs BART RYLANDER et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | CHENEY, GREGORY SCOTT |
24-2-00954-06 | MOCHRUM LLC et al vs BART RYLANDER et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00954-06 | MOCHRUM LLC et al vs BART RYLANDER et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-00954-06 | MOCHRUM LLC et al vs BART RYLANDER et al | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | TURNER, STEVEN ERIK |
24-2-00960-06 | K.J.R.S vs STATE OF WASHINGTON | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Craft, Amy |
24-2-00960-06 | K.J.R.S vs STATE OF WASHINGTON | 7/26/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #3 - P - MAND SCH CONF | 4th Floor Department 3 | Van Eck, Jonathan Edward |
24-2-00968-06 | GVE APARTMENTS, LLC vs JESSE FRIES et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - S/O FROM 5/3 HRG | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-00968-06 | GVE APARTMENTS, LLC vs JESSE FRIES et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - S/O FROM 5/3 HRG | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-00979-06 | REACH COMMUNITY DEVELOPMENT, INC vs KEVIN NORTHCUT | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-00979-06 | REACH COMMUNITY DEVELOPMENT, INC vs KEVIN NORTHCUT | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | Sellers, Robert Walter |
24-2-01015-06 | TC POINT LLC et al vs JUAN HONESTO et al | 6/7/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | HARVEY, W LINCOLN; ProSe |
24-2-01015-06 | TC POINT LLC et al vs JUAN HONESTO et al | 6/7/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01015-06 | TC POINT LLC et al vs JUAN HONESTO et al | 6/7/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | ProSe |
24-2-01018-06 | ANDREA LINVILLE vs DOROTHEEA DRAGOMIR et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | BROWN, DAVID ALDEN |
24-2-01018-06 | ANDREA LINVILLE vs DOROTHEEA DRAGOMIR et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Hankins, Heidi Ann |
24-2-01018-06 | ANDREA LINVILLE vs DOROTHEEA DRAGOMIR et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-01024-06 | COLUMBIA FREIGHT SYSTEMS vs GREAT WESTERN MALTING CO | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - P - MT TO DISMISS | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-01024-06 | COLUMBIA FREIGHT SYSTEMS vs GREAT WESTERN MALTING CO | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - P - MT TO DISMISS | 3rd Floor Department 1 | Rankin, Daniel Walter |
24-2-01034-06 | ROBERT ANGELO CONSTRUCTION vs JESSICA NEWBURN et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SET OVER * FR 05/10* TO 05/31* | 3rd Floor Department 11 | HARVEY, W LINCOLN |
24-2-01034-06 | ROBERT ANGELO CONSTRUCTION vs JESSICA NEWBURN et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SET OVER * FR 05/10* TO 05/31* | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01034-06 | ROBERT ANGELO CONSTRUCTION vs JESSICA NEWBURN et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SET OVER * FR 05/10* TO 05/31* | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01047-06 | PIONEER NATIONAL, LLC vs MLM VANCOUVER LLC et al | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 P. SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | FLYNN, JOSIAS E |
24-2-01047-06 | PIONEER NATIONAL, LLC vs MLM VANCOUVER LLC et al | 8/16/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 P. SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | HOESLY, CODY |
24-2-01050-06 | HNN COMMUNITIES US, LLC vs KODY QUINN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 (P) SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01050-06 | HNN COMMUNITIES US, LLC vs KODY QUINN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 (P) SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01057-06 | ANGELO PROPERTY COMPANY vs DAIQUON PITTS | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 (D) MT TO DISMISS W/ PREJUDICE/ MT FOR ATTORNEY FEES | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01057-06 | ANGELO PROPERTY COMPANY vs DAIQUON PITTS | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 (D) MT TO DISMISS W/ PREJUDICE/ MT FOR ATTORNEY FEES | 3rd Floor Department 11 | Cole, Cassandra Christine |
24-2-01076-06 | INCOME PROPERTY MANAGEMENT, CO. vs RAQUELLE O LAYNE et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 (P) SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Cole, Cassandra Christine |
24-2-01076-06 | INCOME PROPERTY MANAGEMENT, CO. vs RAQUELLE O LAYNE et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 (P) SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Passannante, Mark G. |
24-2-01081-06 | THE MANAGEMENT GROUP, INC. vs KENNETH CURRY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Unlawful Detainer #11 | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01081-06 | THE MANAGEMENT GROUP, INC. vs KENNETH CURRY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Unlawful Detainer #11 | 3rd Floor Department 11 | Moody, Benjamin Jacob |
24-2-01100-06 | KATHLEEN SCHMIDT vs MICHAEL RANDOLPH | 5/31/2024 | 9:00 AM | Status Conference #11 | 3rd Floor Department 11 | CONWAY, JESSE DAVID |
24-2-01100-06 | KATHLEEN SCHMIDT vs MICHAEL RANDOLPH | 5/31/2024 | 9:00 AM | Status Conference #11 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01100-06 | KATHLEEN SCHMIDT vs MICHAEL RANDOLPH | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | CONWAY, JESSE DAVID |
24-2-01100-06 | KATHLEEN SCHMIDT vs MICHAEL RANDOLPH | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #11 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01101-06 | JESSE J PAUL vs CLARK COUNTY ANIMAL CONTROL | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 ORAL ARGUMENT | 3rd Floor Department 11 | BURNS, CURTIS M |
24-2-01101-06 | JESSE J PAUL vs CLARK COUNTY ANIMAL CONTROL | 5/29/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 ORAL ARGUMENT | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01105-06 | CR SILVER OAK COMMUNITIES LLC vs JOSEPH MARQUEZ et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 (P) SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | HARVEY, W LINCOLN |
24-2-01105-06 | CR SILVER OAK COMMUNITIES LLC vs JOSEPH MARQUEZ et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 (P) SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01106-06 | NICK CLARKet al vs COLUMBIA RIVER CONTRACTING INC | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/MANDATORY SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-01106-06 | NICK CLARKet al vs COLUMBIA RIVER CONTRACTING INC | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/MANDATORY SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-01106-06 | NICK CLARKet al vs COLUMBIA RIVER CONTRACTING INC | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 P/MANDATORY SCHEDULING CONFERENCE | 3rd Floor Department 1 | ProSe |
24-2-01109-06 | REAL PROPERTY MANAGEMENT SERVICES, INC vs MARY J ROBERTI | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 (P) SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01109-06 | REAL PROPERTY MANAGEMENT SERVICES, INC vs MARY J ROBERTI | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 (P) SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01112-06 | JUDITH LONGWELL vs UNITED SERVICES AUTOMOBILE ASSOCIATION | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Martin, Candice Joann |
24-2-01112-06 | JUDITH LONGWELL vs UNITED SERVICES AUTOMOBILE ASSOCIATION | 8/9/2024 | 9:00 AM | Scheduling Conference #1 - P - MAND SCH CONF | 3rd Floor Department 1 | Reppart, Kimberly Anne |
24-2-01125-06 | CG CARRIAGE PARK, LLC et al vs VANESSA AREVALO | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 (P) SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Cole, Cassandra Christine |
24-2-01125-06 | CG CARRIAGE PARK, LLC et al vs VANESSA AREVALO | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 (P) SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01125-06 | CG CARRIAGE PARK, LLC et al vs VANESSA AREVALO | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 (P) SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01125-06 | CG CARRIAGE PARK, LLC et al vs VANESSA AREVALO | 6/7/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 (P) SHOW CAUSE * FR 05/17* TO 06/07* | 3rd Floor Department 11 | Cole, Cassandra Christine |
24-2-01125-06 | CG CARRIAGE PARK, LLC et al vs VANESSA AREVALO | 6/7/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 (P) SHOW CAUSE * FR 05/17* TO 06/07* | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01125-06 | CG CARRIAGE PARK, LLC et al vs VANESSA AREVALO | 6/7/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 (P) SHOW CAUSE * FR 05/17* TO 06/07* | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01127-06 | JSP FLAGSTAFF, LLC vs MARISHA HUNTER et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 R/ MT TO DROP A PARTY AND REDACT COURT RECORDS | 3rd Floor Department 11 | HARVEY, W LINCOLN |
24-2-01127-06 | JSP FLAGSTAFF, LLC vs MARISHA HUNTER et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 R/ MT TO DROP A PARTY AND REDACT COURT RECORDS | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01127-06 | JSP FLAGSTAFF, LLC vs MARISHA HUNTER et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 R/ MT TO DROP A PARTY AND REDACT COURT RECORDS | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01127-06 | JSP FLAGSTAFF, LLC vs MARISHA HUNTER et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | HARVEY, W LINCOLN |
24-2-01127-06 | JSP FLAGSTAFF, LLC vs MARISHA HUNTER et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01127-06 | JSP FLAGSTAFF, LLC vs MARISHA HUNTER et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01140-06 | PACIFIC N.W. PROPERTIES LIMITED PARTNERSHIP vs HUSTON DEMSKY, LLC et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - D - MT TO DISMISS | 4th Floor Department 3 | HOESLY, CODY |
24-2-01140-06 | PACIFIC N.W. PROPERTIES LIMITED PARTNERSHIP vs HUSTON DEMSKY, LLC et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - D - MT TO DISMISS | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-01140-06 | PACIFIC N.W. PROPERTIES LIMITED PARTNERSHIP vs HUSTON DEMSKY, LLC et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - P - MT TO STAY | 4th Floor Department 3 | HOESLY, CODY |
24-2-01140-06 | PACIFIC N.W. PROPERTIES LIMITED PARTNERSHIP vs HUSTON DEMSKY, LLC et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - P - MT TO STAY | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-01154-06 | PHILIP J. KASOWSKI et al vs SHERENE L. JENNINGS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 MT FOR ORDER OF DEFAULT | 3rd Floor Department 11 | CONWAY, JESSE DAVID |
24-2-01154-06 | PHILIP J. KASOWSKI et al vs SHERENE L. JENNINGS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 MT FOR ORDER OF DEFAULT | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01154-06 | PHILIP J. KASOWSKI et al vs SHERENE L. JENNINGS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 MT FOR ORDER OF DEFAULT | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01171-06 | SECOND STEP HOUSING vs DALE MATLOCK et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 (P) SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01171-06 | SECOND STEP HOUSING vs DALE MATLOCK et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 (P) SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01173-06 | DEPT VANCOUVER POLICE vs ANDREW WAYNE JARMER | 7/26/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - P - COMPLIANCE | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-01183-06 | THE MANAGEMENT GROUP, INC. vs KENNETH MASSEY | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01183-06 | THE MANAGEMENT GROUP, INC. vs KENNETH MASSEY | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01186-06 | MISSION ROCK RESIDENTIAL LLC et al vs SONYA M. HEPNER-WIDEMAN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01186-06 | MISSION ROCK RESIDENTIAL LLC et al vs SONYA M. HEPNER-WIDEMAN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01186-06 | MISSION ROCK RESIDENTIAL LLC et al vs SONYA M. HEPNER-WIDEMAN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01189-06 | TC POINT LLC et al vs ANDREW COTTON | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01189-06 | TC POINT LLC et al vs ANDREW COTTON | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01189-06 | TC POINT LLC et al vs ANDREW COTTON | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01194-06 | AVENUE5 RESIDENTIAL LLC et al vs JENNIFER DAY et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01194-06 | AVENUE5 RESIDENTIAL LLC et al vs JENNIFER DAY et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01197-06 | THE MANAGEMENT GROUP, INC. vs DUSTIN MORGAN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | HARVEY, W LINCOLN |
24-2-01197-06 | THE MANAGEMENT GROUP, INC. vs DUSTIN MORGAN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01198-06 | AVENUE5 RESIDENTIAL LLC et al vs DANIELLE RIFFEL | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01198-06 | AVENUE5 RESIDENTIAL LLC et al vs DANIELLE RIFFEL | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01198-06 | AVENUE5 RESIDENTIAL LLC et al vs DANIELLE RIFFEL | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01199-06 | GREENTREE APARTMENTS vs AUGUSTINE NUNRAY et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Moody, Benjamin Jacob |
24-2-01199-06 | GREENTREE APARTMENTS vs AUGUSTINE NUNRAY et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01199-06 | GREENTREE APARTMENTS vs AUGUSTINE NUNRAY et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01199-06 | GREENTREE APARTMENTS vs AUGUSTINE NUNRAY et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 (P) * FR 05/09* TO 05/24* | 3rd Floor Department 11 | Moody, Benjamin Jacob |
24-2-01199-06 | GREENTREE APARTMENTS vs AUGUSTINE NUNRAY et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 (P) * FR 05/09* TO 05/24* | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01199-06 | GREENTREE APARTMENTS vs AUGUSTINE NUNRAY et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 (P) * FR 05/09* TO 05/24* | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01204-06 | AVENUE5 RESIDENTIAL LLC et al vs MATTHEW JAMES SWAYZE et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01204-06 | AVENUE5 RESIDENTIAL LLC et al vs MATTHEW JAMES SWAYZE et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-01204-06 | AVENUE5 RESIDENTIAL LLC et al vs MATTHEW JAMES SWAYZE et al | 8/9/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 (P) SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-01213-06 | QUANTUM RESIDENTIAL, INC. vs AMY OSORNIO et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01213-06 | QUANTUM RESIDENTIAL, INC. vs AMY OSORNIO et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01216-06 | HOUSING AUTHORITY OF THE CITY OF VANCOUVER vs BRIAN ALLEN NELSON | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01216-06 | HOUSING AUTHORITY OF THE CITY OF VANCOUVER vs BRIAN ALLEN NELSON | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | HARVEY, W LINCOLN |
24-2-01219-06 | TC POINT LLC et al vs EVONY RODRIGUEZ et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | HARVEY, W LINCOLN |
24-2-01219-06 | TC POINT LLC et al vs EVONY RODRIGUEZ et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01220-06 | AVENUE5 RESIDENTIAL, LLC et al vs LINDA RES et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01220-06 | AVENUE5 RESIDENTIAL, LLC et al vs LINDA RES et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Moody, Benjamin Jacob |
24-2-01220-06 | AVENUE5 RESIDENTIAL, LLC et al vs LINDA RES et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01222-06 | JSP FLAGSTAFF, LLC vs SEN LAM | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01222-06 | JSP FLAGSTAFF, LLC vs SEN LAM | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01223-06 | HIGHLAND CROSSING, LLC vs CHANEL PEREZ | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE *FR 05/09* TO 05/24* | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01223-06 | HIGHLAND CROSSING, LLC vs CHANEL PEREZ | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE *FR 05/09* TO 05/24* | 3rd Floor Department 11 | Riesenberg, Jedediah Douglas |
24-2-01225-06 | ODA ELLSWORTH vs JONATHAN GUSEY et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01225-06 | ODA ELLSWORTH vs JONATHAN GUSEY et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01228-06 | WYEAST POINTE, LLC vs WENDI PASA | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 - P - UD / SHOW CAUSE *FR 05/09* TO 05/24* | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01228-06 | WYEAST POINTE, LLC vs WENDI PASA | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 - P - UD / SHOW CAUSE *FR 05/09* TO 05/24* | 3rd Floor Department 11 | Riesenberg, Jedediah Douglas |
24-2-01229-06 | LIDIYA VELKOVA vs KATY HERN et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE *FR 05/09* TO 05/24* | 3rd Floor Department 11 | O'SULLIVAN, RORY B. |
24-2-01229-06 | LIDIYA VELKOVA vs KATY HERN et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE *FR 05/09* TO 05/24* | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01234-06 | INCOME PROPERTY MANAGEMENT CO vs PAL SINGH | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01234-06 | INCOME PROPERTY MANAGEMENT CO vs PAL SINGH | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Passannante, Mark G. |
24-2-01236-06 | THE MANAGEMENT GROUP, INC vs KONNER S SCHOENBORN | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01236-06 | THE MANAGEMENT GROUP, INC vs KONNER S SCHOENBORN | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01237-06 | BRIAN KEITH MCLAIN vs STATE OF WASHINGTON | 6/4/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - P - RFR | 3rd Floor Department 7 | None |
24-2-01237-06 | BRIAN KEITH MCLAIN vs STATE OF WASHINGTON | 6/4/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - P - RFR | 3rd Floor Department 7 | Zale, Matthew |
24-2-01239-06 | INCOME PROPERTY MANAGEMENT CO vs LARISSA GOLDSBY et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 / P | 3rd Floor Department 11 | HARVEY, W LINCOLN |
24-2-01239-06 | INCOME PROPERTY MANAGEMENT CO vs LARISSA GOLDSBY et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 / P | 3rd Floor Department 11 | Passannante, Mark G. |
24-2-01245-06 | EDWARD JEWEL PADEN vs STATE OF WASHINGTON | 6/11/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - P - RFR | 4th Floor Department 8 | None |
24-2-01245-06 | EDWARD JEWEL PADEN vs STATE OF WASHINGTON | 6/11/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - P - RFR | 4th Floor Department 8 | Powers, Jason H |
24-2-01246-06 | TC POINT LLC et al vs MERRYJANE HARTMAN et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 / P / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01246-06 | TC POINT LLC et al vs MERRYJANE HARTMAN et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 / P / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01248-06 | MISSION ROCK RESIDENTIAL LLC et al vs ANDREW FRENCH et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01248-06 | MISSION ROCK RESIDENTIAL LLC et al vs ANDREW FRENCH et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | O'SULLIVAN, RORY B. |
24-2-01249-06 | MISSION ROCK RESIDENTIAL LLC et al vs RHONDA MCDEAVITT | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01249-06 | MISSION ROCK RESIDENTIAL LLC et al vs RHONDA MCDEAVITT | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | ProSe |
24-2-01250-06 | CORNERSTONE RESIDENTIAL, LLC et al vs VIVIANA REKIS et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01250-06 | CORNERSTONE RESIDENTIAL, LLC et al vs VIVIANA REKIS et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01250-06 | CORNERSTONE RESIDENTIAL, LLC et al vs VIVIANA REKIS et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01252-06 | CUSHMAN & WAKEFIELD OF WASHINGTON, INC. vs STEVEN JOHNSON | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | HARVEY, W LINCOLN |
24-2-01252-06 | CUSHMAN & WAKEFIELD OF WASHINGTON, INC. vs STEVEN JOHNSON | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01256-06 | MISSION ROCK RESIDENTIAL LLC et al vs MARILYN BORDEA | 6/7/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01256-06 | MISSION ROCK RESIDENTIAL LLC et al vs MARILYN BORDEA | 6/7/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01256-06 | MISSION ROCK RESIDENTIAL LLC et al vs MARILYN BORDEA | 6/7/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01260-06 | ATLAS MANAGEMENT LLC vs TIFFANY DAILEY | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01260-06 | ATLAS MANAGEMENT LLC vs TIFFANY DAILEY | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01261-06 | GEP X ONE ZERO NINE, LLC vs LANDON J. WEBSTER | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01261-06 | GEP X ONE ZERO NINE, LLC vs LANDON J. WEBSTER | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01262-06 | FREEDOM'S PATH AT VANCOUVER et al vs KENNETH DERRICKSON | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01262-06 | FREEDOM'S PATH AT VANCOUVER et al vs KENNETH DERRICKSON | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01262-06 | FREEDOM'S PATH AT VANCOUVER et al vs KENNETH DERRICKSON | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01263-06 | CUSHMAN & WAKEFIELD OF WASHINGTON, INC. vs BERTHA NAVARRO et al | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01263-06 | CUSHMAN & WAKEFIELD OF WASHINGTON, INC. vs BERTHA NAVARRO et al | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01266-06 | CASA ANITA OWNER, LLC et al vs KATRINA HEFFLIN et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01266-06 | CASA ANITA OWNER, LLC et al vs KATRINA HEFFLIN et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01273-06 | DOUGLAS KEMPF vs DAYBREAK SKYRANCH HOMEOWNERS ASSOCIATION et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - P - MT FOR INJUCTIVE RELIEF | 4th Floor Department 3 | ADDANKI, VASUDEV N |
24-2-01273-06 | DOUGLAS KEMPF vs DAYBREAK SKYRANCH HOMEOWNERS ASSOCIATION et al | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - P - MT FOR INJUCTIVE RELIEF | 4th Floor Department 3 | Calderbank, Timothy J. |
24-2-01273-06 | DOUGLAS KEMPF vs DAYBREAK SKYRANCH HOMEOWNERS ASSOCIATION et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 P/ MANDATORY SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | ADDANKI, VASUDEV N |
24-2-01273-06 | DOUGLAS KEMPF vs DAYBREAK SKYRANCH HOMEOWNERS ASSOCIATION et al | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 P/ MANDATORY SCHEDULING CONFERENCE | 4th Floor Department 3 | Calderbank, Timothy J. |
24-2-01274-06 | QUANTUM RESIDENTIAL, INC vs LETETIA JOHNSON et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01274-06 | QUANTUM RESIDENTIAL, INC vs LETETIA JOHNSON et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01275-06 | QUANTUM RESIDENTIAL, INC vs WILTON W WALCOTT et al | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01275-06 | QUANTUM RESIDENTIAL, INC vs WILTON W WALCOTT et al | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01275-06 | QUANTUM RESIDENTIAL, INC vs WILTON W WALCOTT et al | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | ProSe |
24-2-01279-06 | GUARDIAN MANAGEMENT LLC vs MANDI HOLPER et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01279-06 | GUARDIAN MANAGEMENT LLC vs MANDI HOLPER et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01282-06 | HNN COMMUNITIES US, LLC vs CIARA REMINES | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01282-06 | HNN COMMUNITIES US, LLC vs CIARA REMINES | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | HARVEY, W LINCOLN |
24-2-01283-06 | REALVEST ASSET MANAGEMENT, LLC vs KILEY THOMAS | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01283-06 | REALVEST ASSET MANAGEMENT, LLC vs KILEY THOMAS | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01289-06 | AUK-BROOKSIDE, LLC vs JASON JETT | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01289-06 | AUK-BROOKSIDE, LLC vs JASON JETT | 5/24/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | PENTA, DAINEN N |
24-2-01298-06 | AUK-BROOKSIDE LLC vs MATTHEW WHITMAN et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01298-06 | AUK-BROOKSIDE LLC vs MATTHEW WHITMAN et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01298-06 | AUK-BROOKSIDE LLC vs MATTHEW WHITMAN et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Riesenberg, Jedediah Douglas |
24-2-01300-06 | DOVE PROPERTY MANAGEMENT, INC vs EFLIN CHEIPOT | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 - P - UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01300-06 | DOVE PROPERTY MANAGEMENT, INC vs EFLIN CHEIPOT | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 - P - UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Passannante, Mark G.; PHED, ROBERT S. |
24-2-01301-06 | GEP X VANCOUVER, LLC vs ISAIAH BISHOP et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01301-06 | GEP X VANCOUVER, LLC vs ISAIAH BISHOP et al | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | O'SULLIVAN, RORY B. |
24-2-01302-06 | RCIF C1 LLC vs CHASTITY JENSEN | 6/7/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01302-06 | RCIF C1 LLC vs CHASTITY JENSEN | 6/7/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01308-06 | ODA ANDRESEN PARK, LLC vs HEATHER FARQUHAR | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01308-06 | ODA ANDRESEN PARK, LLC vs HEATHER FARQUHAR | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01313-06 | CG CARRIAGE PARK, LLC vs MARIE VALENTE | 6/7/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01313-06 | CG CARRIAGE PARK, LLC vs MARIE VALENTE | 6/7/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | ProSe |
24-2-01326-06 | 19600 NE THIRD STREET OWNER LLC vs RODOLFO RIOS RIOS QUEVEDO et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01326-06 | 19600 NE THIRD STREET OWNER LLC vs RODOLFO RIOS RIOS QUEVEDO et al | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01332-06 | CASA ANITA OWNER, LLC et al vs SHEREE LINDENTHAL et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01332-06 | CASA ANITA OWNER, LLC et al vs SHEREE LINDENTHAL et al | 5/31/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01334-06 | CASA ANITA OWNER, LLC et al vs ENRIQUE ZURITA | 6/7/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | HARVEY, W LINCOLN |
24-2-01334-06 | CASA ANITA OWNER, LLC et al vs ENRIQUE ZURITA | 6/7/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01335-06 | CASA ANITA OWNER, LLC et al vs TIA SHORT | 6/7/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01335-06 | CASA ANITA OWNER, LLC et al vs TIA SHORT | 6/7/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01337-06 | DARRYL BECKER vs ALLA BECKER | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 P/ SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Jackson, Jacob Peter |
24-2-01337-06 | DARRYL BECKER vs ALLA BECKER | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 P/ SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01344-06 | HAWTHORN RETIREMENT GROUP LLC vs JOYCE NICHOLSON | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | LORBER, ABRAHAM K |
24-2-01344-06 | HAWTHORN RETIREMENT GROUP LLC vs JOYCE NICHOLSON | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01350-06 | AVENUE5 RESIDENTIAL, LLC et al vs LIMLYN SETIK | 6/13/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 - P - UD / SHOW CAUSE frm 05-16 | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01350-06 | AVENUE5 RESIDENTIAL, LLC et al vs LIMLYN SETIK | 6/13/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 - P - UD / SHOW CAUSE frm 05-16 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01379-06 | GUARDIAN MANAGEMENT LLC vs THEREISE TIATIA et al | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01379-06 | GUARDIAN MANAGEMENT LLC vs THEREISE TIATIA et al | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 S/O SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01381-06 | GUARDIAN MANAGEMENT LLC vs DONNA RODGERS | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01381-06 | GUARDIAN MANAGEMENT LLC vs DONNA RODGERS | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01383-06 | ANGELO PROPERTY COMPANY vs ALEXANDRIA MORRIS | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 P/ SHOW CAUSE *FR 05/16* TO 05/23* | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01383-06 | ANGELO PROPERTY COMPANY vs ALEXANDRIA MORRIS | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 P/ SHOW CAUSE *FR 05/16* TO 05/23* | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01386-06 | KEY PROPERTY SERVICES, INC vs CESAR GARCIA LOPEZ et al | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 - P - UD/SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01386-06 | KEY PROPERTY SERVICES, INC vs CESAR GARCIA LOPEZ et al | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 - P - UD/SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01392-06 | EKOLIVING vs JELANI JACKSON | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01392-06 | EKOLIVING vs JELANI JACKSON | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Passannante, Mark G. |
24-2-01406-06 | ANDERSON LEGACY PROPERTIES, LLC vs ELIZABETH M. MARTINEZ | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - UD / SHOW CAUSE *FR 05/16* TO 05/31* | 3rd Floor Department 11 | McCoy, Jean Marie |
24-2-01406-06 | ANDERSON LEGACY PROPERTIES, LLC vs ELIZABETH M. MARTINEZ | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - UD / SHOW CAUSE *FR 05/16* TO 05/31* | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01410-06 | In Re JACKSON DANIEL BRADFORD | 6/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #11 - P - MT TO EMANCIPATE | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-2-01414-06 | KENNETH CURRY vs ALLAN BECK | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 RALJ | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-01414-06 | KENNETH CURRY vs ALLAN BECK | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 RALJ | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-01416-06 | THE MANAGEMENT GROUP, INC vs RODNEY CALDWELL, II | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01416-06 | THE MANAGEMENT GROUP, INC vs RODNEY CALDWELL, II | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01424-06 | MOUNTAIN VIEW PLACE, LLC vs DARWIN L. TEMPLET | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | MATTHEWS, SCOTT K |
24-2-01424-06 | MOUNTAIN VIEW PLACE, LLC vs DARWIN L. TEMPLET | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - UD / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01425-06 | ALIM HOMES, LLC et al vs MELINDA WARREN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - P - MT TO RELEASE LIENS/ATTY FEES | 3rd Floor Department 1 | GREENEN, RONALD W |
24-2-01425-06 | ALIM HOMES, LLC et al vs MELINDA WARREN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - P - MT TO RELEASE LIENS/ATTY FEES | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-01425-06 | ALIM HOMES, LLC et al vs MELINDA WARREN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - P - MT TO RELEASE LIENS/ATTY FEES | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-01427-06 | HOUSING AUTHORITY OF THE CITY OF VANCOUVER vs DORIN MOLDOVAN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 / P / PRELINIMARY INJUNCTION | 4th Floor Department 3 | None |
24-2-01427-06 | HOUSING AUTHORITY OF THE CITY OF VANCOUVER vs DORIN MOLDOVAN | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 / P / PRELINIMARY INJUNCTION | 4th Floor Department 3 | Tyler, Mark Daniel |
24-2-01428-06 | AXIS RESIDENTIAL, LLC et al vs MAYRA BARRIOS et al | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01428-06 | AXIS RESIDENTIAL, LLC et al vs MAYRA BARRIOS et al | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01428-06 | AXIS RESIDENTIAL, LLC et al vs MAYRA BARRIOS et al | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01429-06 | PRINCETON PROPERTY MANAGEMENT, INC. vs JEROME HARTFORD, Jr | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01429-06 | PRINCETON PROPERTY MANAGEMENT, INC. vs JEROME HARTFORD, Jr | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01431-06 | SHAWN CARPENTER vs STATE OF WASHINGTON | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - P - RELIEF TO REGISTER | 5th Floor Department 2 | MELLEN, DANIEL ALEXANDER |
24-2-01431-06 | SHAWN CARPENTER vs STATE OF WASHINGTON | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - P - RELIEF TO REGISTER | 5th Floor Department 2 | None |
24-2-01434-06 | MICHAEL H CLINE vs STATE OF WASHINGTON | 5/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - P - RFR | 5th Floor Department 2 | None |
24-2-01434-06 | MICHAEL H CLINE vs STATE OF WASHINGTON | 5/21/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1 - P - RFR | 5th Floor Department 2 | ProSe |
24-2-01436-06 | AXIS RESIDENTIAL, LLC et al vs CHRISTINE WARFORD et al | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01436-06 | AXIS RESIDENTIAL, LLC et al vs CHRISTINE WARFORD et al | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01437-06 | PRINCETON PROPERTY MANAGEMENT, INC vs REENA KEENE et al | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01437-06 | PRINCETON PROPERTY MANAGEMENT, INC vs REENA KEENE et al | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01442-06 | PRINCETON PROPERTY MANAGEMENT, INC vs WILLIAM A FREEMAN et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01442-06 | PRINCETON PROPERTY MANAGEMENT, INC vs WILLIAM A FREEMAN et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01443-06 | GUARDIAN MANAGEMENT LLC vs VICTOR RODRIQUEZ | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - UD/SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01443-06 | GUARDIAN MANAGEMENT LLC vs VICTOR RODRIQUEZ | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - UD/SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01444-06 | GUARDIAN MANAGEMENT LLC vs DORIAN CLARK | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - UD/SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01444-06 | GUARDIAN MANAGEMENT LLC vs DORIAN CLARK | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - UD/SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01445-06 | JMW PROPERTIES, LLC vs JEFFERY LAKE | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - UD/SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01445-06 | JMW PROPERTIES, LLC vs JEFFERY LAKE | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - UD/SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01446-06 | THE MICHAELS ORGANIZATION, LLC vs TRAVIS WOODS et al | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Lanza, Eric |
24-2-01446-06 | THE MICHAELS ORGANIZATION, LLC vs TRAVIS WOODS et al | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01450-06 | THE MANAGEMENT GROUP, INC vs CRAIG BINDER | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 P SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01450-06 | THE MANAGEMENT GROUP, INC vs CRAIG BINDER | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 P SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01451-06 | ASHLEY TIC II, LLC vs TIERRA GADDY et al | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01451-06 | ASHLEY TIC II, LLC vs TIERRA GADDY et al | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01452-06 | ASHLEY TIC II, LLC vs MATAAFA FONOIMOANA | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01452-06 | ASHLEY TIC II, LLC vs MATAAFA FONOIMOANA | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01453-06 | ASHLEY TIC II, LLC vs TAHEERAH MUHAMMAD | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01453-06 | ASHLEY TIC II, LLC vs TAHEERAH MUHAMMAD | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01455-06 | FPI MANAGEMENT INC et al vs TODD EDMONDS | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 P SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01455-06 | FPI MANAGEMENT INC et al vs TODD EDMONDS | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 P SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01456-06 | FPI MANEGEMENT INC et al vs GISSELLE SOLIS HERNANDEZ et al | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01456-06 | FPI MANEGEMENT INC et al vs GISSELLE SOLIS HERNANDEZ et al | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01457-06 | AVENUE5 RESIDENTIAL LLC vs MINOR IVAN CALDERON et al | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01457-06 | AVENUE5 RESIDENTIAL LLC vs MINOR IVAN CALDERON et al | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01458-06 | MANAGEMENT GROUP INC vs DOUGLAS FILES | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01458-06 | MANAGEMENT GROUP INC vs DOUGLAS FILES | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #1 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01459-06 | AUK-BROOKSIDE LLC vs DAVEY RUTH | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 P SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01459-06 | AUK-BROOKSIDE LLC vs DAVEY RUTH | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 P SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01470-06 | EKOLIVING vs NATASHA BERNAL | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - - P SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01470-06 | EKOLIVING vs NATASHA BERNAL | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 - - P SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Passannante, Mark G.; PHED, ROBERT S. |
24-2-01471-06 | TCG PROPERTIES, INC vs RACE MARTINDALE | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 P SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01471-06 | TCG PROPERTIES, INC vs RACE MARTINDALE | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 P SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01472-06 | TC VAN MAL, LLC vs LEILANI SUDA et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01472-06 | TC VAN MAL, LLC vs LEILANI SUDA et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01473-06 | TC VAN MAL, LLC vs ALEXANDER LONG et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01473-06 | TC VAN MAL, LLC vs ALEXANDER LONG et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01474-06 | TC VAN MAL, LLC vs ROBERT KING | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01474-06 | TC VAN MAL, LLC vs ROBERT KING | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01475-06 | TC VAN MAL, LLC vs OSVALDO RUBIO et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01475-06 | TC VAN MAL, LLC vs OSVALDO RUBIO et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01476-06 | TC VAN MAL, LLC vs EMILY FITZGERALD | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01476-06 | TC VAN MAL, LLC vs EMILY FITZGERALD | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01477-06 | JSP FLAGSTAFF, LLC vs AVERY WATSON | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01477-06 | JSP FLAGSTAFF, LLC vs AVERY WATSON | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01483-06 | MULIN THOV vs JOSIAH-ALEX KAWIKA WESSEL | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01483-06 | MULIN THOV vs JOSIAH-ALEX KAWIKA WESSEL | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 - P - SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Walker, Brian A |
24-2-01483-06 | MULIN THOV vs JOSIAH-ALEX KAWIKA WESSEL | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 P/ SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01483-06 | MULIN THOV vs JOSIAH-ALEX KAWIKA WESSEL | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 P/ SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Walker, Brian A |
24-2-01494-06 | TC VAN MAL, LLC vs MAYA MITCHELL et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01494-06 | TC VAN MAL, LLC vs MAYA MITCHELL et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01495-06 | WILDFLOWER APARTMENTS, LLP vs JOSE MUNOZ et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01495-06 | WILDFLOWER APARTMENTS, LLP vs JOSE MUNOZ et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01496-06 | WILDFLOWER APPARTMENTS, LLP vs RENSA ICHITA et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01496-06 | WILDFLOWER APPARTMENTS, LLP vs RENSA ICHITA et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01498-06 | FRG ADDISON, LLC et al vs TAJMEN CHILES et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01498-06 | FRG ADDISON, LLC et al vs TAJMEN CHILES et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01499-06 | FRG ADDISON, LLC et al vs MAXINE KUNASEK et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01499-06 | FRG ADDISON, LLC et al vs MAXINE KUNASEK et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01500-06 | PREMIER PROPERTY MANAGEMENT, INC vs SABRINA A SABIN | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01500-06 | PREMIER PROPERTY MANAGEMENT, INC vs SABRINA A SABIN | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01501-06 | MRA INVESTMENT, LLC et al vs LORRY SUPNET et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01501-06 | MRA INVESTMENT, LLC et al vs LORRY SUPNET et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01502-06 | PIONEER 45, LLC vs STEPHEN ANDERSON et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01502-06 | PIONEER 45, LLC vs STEPHEN ANDERSON et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01503-06 | WONDER DOG MANAGEMENT vs KATHERINE ATKINSON et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01503-06 | WONDER DOG MANAGEMENT vs KATHERINE ATKINSON et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01505-06 | WONDER DOG MANAGEMENT vs MIOARA BABEANU | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01505-06 | WONDER DOG MANAGEMENT vs MIOARA BABEANU | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01506-06 | QUANTUM RESIDENTIAL, INC vs EMIRET EDWARDS | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01506-06 | QUANTUM RESIDENTIAL, INC vs EMIRET EDWARDS | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01507-06 | REALVEST ASSET MANAGEMENT, LLC vs DEIDRA DAWSON et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01507-06 | REALVEST ASSET MANAGEMENT, LLC vs DEIDRA DAWSON et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #1 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01508-06 | HOUSING AUTHORITY OF THE CITY OF VANCOUVER vs NICHOLAS M CHANDLER | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01508-06 | HOUSING AUTHORITY OF THE CITY OF VANCOUVER vs NICHOLAS M CHANDLER | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01509-06 | WONDER DOG MANAEMENT vs CLARENCE WALMER et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01509-06 | WONDER DOG MANAEMENT vs CLARENCE WALMER et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01510-06 | WONDER DOG MANAGEMENT vs MAKALA GRAY et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01510-06 | WONDER DOG MANAGEMENT vs MAKALA GRAY et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01511-06 | GVE APARTMENTS, LLC vs MAYA RENEE STOLZ | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01511-06 | GVE APARTMENTS, LLC vs MAYA RENEE STOLZ | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01512-06 | TARGA REAL ESTATE SERVICES, INC vs NICOLE JOHNSTON | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01512-06 | TARGA REAL ESTATE SERVICES, INC vs NICOLE JOHNSTON | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #11 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01513-06 | QUANTUM RESIDENTIAL, INC. vs MONSERRAT BALDERAS JASSO et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | Adegbite, Lindsey Ann |
24-2-01513-06 | QUANTUM RESIDENTIAL, INC. vs MONSERRAT BALDERAS JASSO et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Unlawful Detainer #3 | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01526-06 | CG CARRIAGE PARK, LLC vs CASSANDRA BUCK | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-01526-06 | CG CARRIAGE PARK, LLC vs CASSANDRA BUCK | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #3 SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Posner, Quinn Harrison |
24-2-01528-06 | ATLAS MANAGEMENT LLC vs KIEARA CLARK et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | Kraus, Bradley Steven |
24-2-01528-06 | ATLAS MANAGEMENT LLC vs KIEARA CLARK et al | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #11 / SHOW CAUSE | 3rd Floor Department 11 | None |
24-2-07210-06 | MICHELLE ANN BRITZ vs DONALD ROY SMITH | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence P Mt Modify | Court House | None |
24-2-07210-06 | MICHELLE ANN BRITZ vs DONALD ROY SMITH | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence P Mt Modify | Court House | None |
24-2-07301-06 | SARAH MARTHA LEIGH HARD vs VICTOR HELIO GALVAN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Protection Order SAPO | Family Law Annex Courtroom 1 | Foster, Teresa Loustaunau |
24-2-07301-06 | SARAH MARTHA LEIGH HARD vs VICTOR HELIO GALVAN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Protection Order SAPO | Family Law Annex Courtroom 1 | None |
24-2-07309-06 | JOHNATHON ANDREW CATO vs DENNIS HOOPER | 7/26/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-2-07309-06 | JOHNATHON ANDREW CATO vs DENNIS HOOPER | 7/26/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-2-07362-06 | SARAH ELEKTRA TAYLOR vs Samuel J Biornstad | 6/6/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence | Court House | None |
24-2-07362-06 | SARAH ELEKTRA TAYLOR vs Samuel J Biornstad | 6/6/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence | Court House | None |
24-2-07364-06 | QUINCIE JADE MATERA vs TANNER AUSTIN CLARK | 6/27/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence | Court House | CARRASCO, KRISZTIAN |
24-2-07364-06 | QUINCIE JADE MATERA vs TANNER AUSTIN CLARK | 6/27/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence | Court House | None |
24-2-07385-06 | DANIEL LEROY ALLRED vs SOULINTHONE PHETPHOTHONG | 6/14/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order CPO Denial entry | Court House | NGUYEN, DIEM-CHI |
24-2-07385-06 | DANIEL LEROY ALLRED vs SOULINTHONE PHETPHOTHONG | 6/14/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order CPO Denial entry | Court House | None |
24-2-07393-06 | Tori Linette Stephens vs MARK A STEPHENS, JR | 5/30/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTEMPT HEARING | Court House | None |
24-2-07393-06 | Tori Linette Stephens vs MARK A STEPHENS, JR | 5/30/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTEMPT HEARING | Court House | None |
24-2-07434-06 | STEVEN RAY HALL vs Raelean Cables | 6/4/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment P/TERMINATE W/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07434-06 | STEVEN RAY HALL vs Raelean Cables | 6/4/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment P/TERMINATE W/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07451-06 | DIANA GEORGINA ALCANTAR PACHECO vs SAMUEL ELEAZAR HERNANDEZ | 6/7/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment REVIEW/STATUS | Court House | None |
24-2-07451-06 | DIANA GEORGINA ALCANTAR PACHECO vs SAMUEL ELEAZAR HERNANDEZ | 6/7/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment REVIEW/STATUS | Court House | None |
24-2-07475-06 | JUDITH ARANZAZU RAMIREZ-AMEZOLA vs Francisco Javier Gaeta | 6/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | Keller, Amanda Cathi |
24-2-07475-06 | JUDITH ARANZAZU RAMIREZ-AMEZOLA vs Francisco Javier Gaeta | 6/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07497-06 | KASI J DAVIDSON vs BENJAMIN GALEN DAVIDSON | 7/17/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Court House | None |
24-2-07497-06 | KASI J DAVIDSON vs BENJAMIN GALEN DAVIDSON | 7/17/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Court House | None |
24-2-07519-06 | JERRY CHRISTOPHER MORALES vs RANDY AUGUST HERZ | 6/11/2024 | 9:00 AM | Protection Order PROTECTION ORDER REVIEW AT 11:00am | Court House | CAMPBELL, BRANDON CHARLES |
24-2-07519-06 | JERRY CHRISTOPHER MORALES vs RANDY AUGUST HERZ | 6/11/2024 | 9:00 AM | Protection Order PROTECTION ORDER REVIEW AT 11:00am | Court House | Foley, Thomas John |
24-2-07520-06 | JERRY CHRISTOPHER MORALES vs JAMIE L HENDERSON | 6/11/2024 | 9:00 AM | Protection Order PROTECTION ORDER REVIEW AT 11:00am | Court House | CAMPBELL, BRANDON CHARLES |
24-2-07520-06 | JERRY CHRISTOPHER MORALES vs JAMIE L HENDERSON | 6/11/2024 | 9:00 AM | Protection Order PROTECTION ORDER REVIEW AT 11:00am | Court House | Foley, Thomas John |
24-2-07528-06 | KENDALLE FAITH ROBINS vs DEA KEEVAE COVARRUBIAS | 6/14/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment | Court House | None |
24-2-07528-06 | KENDALLE FAITH ROBINS vs DEA KEEVAE COVARRUBIAS | 6/14/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment | Court House | None |
24-2-07531-06 | TIFFANY CRYSTAL CANTERBURY vs CHRISTOPHER MARTIN HAWLEY | 6/3/2024 | 1:30 PM | Domestic Violence | Court House | None |
24-2-07531-06 | TIFFANY CRYSTAL CANTERBURY vs CHRISTOPHER MARTIN HAWLEY | 6/3/2024 | 1:30 PM | Domestic Violence | Court House | None |
24-2-07532-06 | INEZ TENORIO vs RAFAEL J FLORES | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07532-06 | INEZ TENORIO vs RAFAEL J FLORES | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07535-06 | Gerda Reinhardt vs SANDRA DOREEN WELLER | 6/28/2024 | 1:30 PM | Vulnerable Adult Protection Order #1 VAPO | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-2-07535-06 | Gerda Reinhardt vs SANDRA DOREEN WELLER | 6/28/2024 | 1:30 PM | Vulnerable Adult Protection Order #1 VAPO | 3rd Floor Department 1 | Esau, Donald Arthur |
24-2-07543-06 | TAM DICH DANG vs Daniel D Dang | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence RESPONDENT'S MOTION TO TERMINATE | Court House | None |
24-2-07543-06 | TAM DICH DANG vs Daniel D Dang | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence RESPONDENT'S MOTION TO TERMINATE | Court House | None |
24-2-07557-06 | RACHEL LEIGH WEAVER vs DAVID MATTHEW CHAMBERLIN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence Contested 10:30/tracking W/24-2-07854-06 | Court House | None |
24-2-07557-06 | RACHEL LEIGH WEAVER vs DAVID MATTHEW CHAMBERLIN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence Contested 10:30/tracking W/24-2-07854-06 | Court House | None |
24-2-07559-06 | DAVID ALLEN HULSE vs CHRISTINA HULSE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED 11:00 | Court House | None |
24-2-07559-06 | DAVID ALLEN HULSE vs CHRISTINA HULSE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED 11:00 | Court House | None |
24-2-07576-06 | DOUGLAS JOSEPH FEHLEN vs ZACHERY COLE MONNETTE | 6/11/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment CONTESTED HEARING 10:30 AM | Court House | None |
24-2-07576-06 | DOUGLAS JOSEPH FEHLEN vs ZACHERY COLE MONNETTE | 6/11/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment CONTESTED HEARING 10:30 AM | Court House | None |
24-2-07576-06 | DOUGLAS JOSEPH FEHLEN vs ZACHERY COLE MONNETTE | 6/11/2024 | 9:00 AM | Protection Order Contested at 10:30 AM | Court House | None |
24-2-07576-06 | DOUGLAS JOSEPH FEHLEN vs ZACHERY COLE MONNETTE | 6/11/2024 | 9:00 AM | Protection Order Contested at 10:30 AM | Court House | None |
24-2-07578-06 | ROBERT ADAY vs MARLENA KENNEDY | 6/7/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence ENTRY OF DISMISSAL | Court House | None |
24-2-07578-06 | ROBERT ADAY vs MARLENA KENNEDY | 6/7/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence ENTRY OF DISMISSAL | Court House | None |
24-2-07593-06 | RACHELLE GOEHRING vs DAVID JONATHON TANG | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED 11:00 AM | Court House | None |
24-2-07593-06 | RACHELLE GOEHRING vs DAVID JONATHON TANG | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED 11:00 AM | Court House | None |
24-2-07598-06 | VANESSA JENNIFER JACKSON vs HAYDEN BESTPITCH | 5/24/2024 | 9:00 AM | Protection Order ANTI-HARASSMENT CONTESTED AT 11:00am | Court House | None |
24-2-07598-06 | VANESSA JENNIFER JACKSON vs HAYDEN BESTPITCH | 5/24/2024 | 9:00 AM | Protection Order ANTI-HARASSMENT CONTESTED AT 11:00am | Court House | None |
24-2-07600-06 | ASHLEY NIKKOLE BARNES vs CHARLES ROBERT SHELDON, III | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #6 / ENTRY OF ORDERS | Court House | BLUM, MATTHEW T |
24-2-07600-06 | ASHLEY NIKKOLE BARNES vs CHARLES ROBERT SHELDON, III | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #6 / ENTRY OF ORDERS | Court House | Hatch, Jeffrey James |
24-2-07625-06 | JOLITHA LEE ANDREWS vs DAVID JACKSON | 5/28/2024 | 9:00 AM | Sexual Assault Protection Order | Court House | None |
24-2-07625-06 | JOLITHA LEE ANDREWS vs DAVID JACKSON | 5/28/2024 | 9:00 AM | Sexual Assault Protection Order | Court House | None |
24-2-07633-06 | MATTHEW BRIAN JOHNSON vs GREGORY KYLE BROWNING | 7/18/2024 | 9:00 AM | Protection Order DOMESTIC VIOLENCE WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07633-06 | MATTHEW BRIAN JOHNSON vs GREGORY KYLE BROWNING | 7/18/2024 | 9:00 AM | Protection Order DOMESTIC VIOLENCE WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07678-06 | Sarah Y Barrios Vergara vs Aylin Lopez Correaet al | 5/21/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment 10:30 REVIEW | Court House | None |
24-2-07678-06 | Sarah Y Barrios Vergara vs Aylin Lopez Correaet al | 5/21/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment 10:30 REVIEW | Court House | None |
24-2-07684-06 | CHAMEREA MCGEE vs ANDREW SANTIAGO-MATEO WILKINS, Sr | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence MODIFICATION - call last Revision hrg with Judge Retsinas | Court House | Butchard, Chelsey A |
24-2-07684-06 | CHAMEREA MCGEE vs ANDREW SANTIAGO-MATEO WILKINS, Sr | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence MODIFICATION - call last Revision hrg with Judge Retsinas | Court House | None |
24-2-07684-06 | CHAMEREA MCGEE vs ANDREW SANTIAGO-MATEO WILKINS, Sr | 5/24/2024 | 9:00 AM | Revision #1 (R) | 3rd Floor Department 1 | Butchard, Chelsey A |
24-2-07684-06 | CHAMEREA MCGEE vs ANDREW SANTIAGO-MATEO WILKINS, Sr | 5/24/2024 | 9:00 AM | Revision #1 (R) | 3rd Floor Department 1 | None |
24-2-07696-06 | RICHARD EDWARD COOPER vs AMBER MARIE JOHNSTON | 5/23/2024 | 9:00 AM | Protection Order DOMESTIC VIOLENCE WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07696-06 | RICHARD EDWARD COOPER vs AMBER MARIE JOHNSTON | 5/23/2024 | 9:00 AM | Protection Order DOMESTIC VIOLENCE WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07698-06 | Taylor N Erickson vs Gary J Nasca | 5/21/2024 | 9:00 AM | Protection Order ANTI-HARASSMENT HEARING | Court House | None |
24-2-07698-06 | Taylor N Erickson vs Gary J Nasca | 5/21/2024 | 9:00 AM | Protection Order ANTI-HARASSMENT HEARING | Court House | Radecke, Stephanie |
24-2-07700-06 | MINDY LEE HOLM vs NATHAN ALLAN HATCH | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY W/ CHILDREN | Court House | None |
24-2-07700-06 | MINDY LEE HOLM vs NATHAN ALLAN HATCH | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY W/ CHILDREN | Court House | None |
24-2-07717-06 | TRISTAN EVERETT DAVIS vs KAITLYN MARIE DAVIS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY / TRACKING W/ OTHER MATTERS | Court House | Dennis, Caitlin Elizabeth |
24-2-07717-06 | TRISTAN EVERETT DAVIS vs KAITLYN MARIE DAVIS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY / TRACKING W/ OTHER MATTERS | Court House | None |
24-2-07729-06 | EMALINE TAYLOR vs SAMUEL BRIGHTON HOFSTEDE | 5/21/2024 | 9:00 AM | Sexual Assault Protection Order CONTESTED 11:00 | Court House | GREEN, JOHN LEHR |
24-2-07729-06 | EMALINE TAYLOR vs SAMUEL BRIGHTON HOFSTEDE | 5/21/2024 | 9:00 AM | Sexual Assault Protection Order CONTESTED 11:00 | Court House | None |
24-2-07731-06 | YADIRA HERNANDEZ GARZON vs MARIA CAMACHO VEGA | 8/2/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment | Court House | None |
24-2-07731-06 | YADIRA HERNANDEZ GARZON vs MARIA CAMACHO VEGA | 8/2/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment | Court House | None |
24-2-07733-06 | REBECCA D MONTZ vs ASHLYNN R M SMITH | 5/21/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED 10:30 | Court House | None |
24-2-07733-06 | REBECCA D MONTZ vs ASHLYNN R M SMITH | 5/21/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED 10:30 | Court House | None |
24-2-07736-06 | DEANNA SERA DAWN BURCH vs TIMOTHY ANDREW KERCHMAN | 5/30/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED 10:30 | Court House | None |
24-2-07736-06 | DEANNA SERA DAWN BURCH vs TIMOTHY ANDREW KERCHMAN | 5/30/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED 10:30 | Court House | None |
24-2-07739-06 | FIORELLA MILAGROS ALVAREZ vs ADRIAN ROLAND GIBSON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED 10:30 | Court House | LISS, STEPHEN I |
24-2-07739-06 | FIORELLA MILAGROS ALVAREZ vs ADRIAN ROLAND GIBSON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED 10:30 | Court House | None |
24-2-07748-06 | SUSAN GWEN SMITH vs RUSSELL GORDON SMITH | 6/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED/REVIEW 10:30 | Court House | None |
24-2-07748-06 | SUSAN GWEN SMITH vs RUSSELL GORDON SMITH | 6/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED/REVIEW 10:30 | Court House | None |
24-2-07750-06 | CHANEL LATRESE HARGROVE vs JACQUELIN GSCHREY | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/O CHILDREN | Court House | None |
24-2-07750-06 | CHANEL LATRESE HARGROVE vs JACQUELIN GSCHREY | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/O CHILDREN | Court House | None |
24-2-07752-06 | ALEYNA CECILE REEDet al vs RONALD BALDUR REED | 5/31/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/O CHILDREN | Court House | None |
24-2-07752-06 | ALEYNA CECILE REEDet al vs RONALD BALDUR REED | 5/31/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/O CHILDREN | Court House | None |
24-2-07753-06 | Asa T Reed vs RONALD BALDUR REED | 5/31/2024 | 9:00 AM | Vulnerable Adult Protection Order TBH @ 11:00am | Court House | None |
24-2-07753-06 | Asa T Reed vs RONALD BALDUR REED | 5/31/2024 | 9:00 AM | Vulnerable Adult Protection Order TBH @ 11:00am | Court House | None |
24-2-07754-06 | MARTA EULALiE LEVIN vs RONALD BALDUR REED | 5/31/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/O CHILDREN | Court House | None |
24-2-07754-06 | MARTA EULALiE LEVIN vs RONALD BALDUR REED | 5/31/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/O CHILDREN | Court House | None |
24-2-07758-06 | DION LAMAR RHODES vs JAMES LYNWOOD MUSGROW | 6/25/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED 10:30 | Court House | None |
24-2-07758-06 | DION LAMAR RHODES vs JAMES LYNWOOD MUSGROW | 6/25/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED 10:30 | Court House | None |
24-2-07759-06 | AMANDA ALEXANDRIA PENDARVIS vs LUKE JOSEPH SCHMIDT | 8/6/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence REVIEW/CONTESTED 10:30 | Court House | None |
24-2-07759-06 | AMANDA ALEXANDRIA PENDARVIS vs LUKE JOSEPH SCHMIDT | 8/6/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence REVIEW/CONTESTED 10:30 | Court House | None |
24-2-07765-06 | YOALI ALVAREZ HERNANDEZ vs ANGEL A QUINONEZ | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07765-06 | YOALI ALVAREZ HERNANDEZ vs ANGEL A QUINONEZ | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07767-06 | LENA MARIE THOMETZ vs KAMRON NGUYEN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Sexual Assault Protection Order NO CHILDREN | Court House | McMullen, Jon J |
24-2-07767-06 | LENA MARIE THOMETZ vs KAMRON NGUYEN | 5/28/2024 | 9:00 AM | Sexual Assault Protection Order NO CHILDREN | Court House | None |
24-2-07768-06 | LUZ ESTELLA MARTINEZ JARA vs RICHARD MICHAEL ROBERTS | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/O CHILDREN | Court House | None |
24-2-07768-06 | LUZ ESTELLA MARTINEZ JARA vs RICHARD MICHAEL ROBERTS | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/O CHILDREN | Court House | None |
24-2-07772-06 | Whitney Tyler Ormsby vs NATHAN DAVID SOULE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/ CHILDREN | Court House | Dow, Christine Gwendolyn |
24-2-07772-06 | Whitney Tyler Ormsby vs NATHAN DAVID SOULE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/ CHILDREN | Court House | None |
24-2-07773-06 | NICOLE MARIE BRIDE vs NICHOLAS WESTON PEDLOW | 6/4/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED 10:30 | Court House | Kemp, James |
24-2-07773-06 | NICOLE MARIE BRIDE vs NICHOLAS WESTON PEDLOW | 6/4/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence CONTESTED 10:30 | Court House | None |
24-2-07777-06 | yelena N pogorelova vs KONSANTIN A SHCHENYATSKIY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/ CHILDREN | Court House | None |
24-2-07777-06 | yelena N pogorelova vs KONSANTIN A SHCHENYATSKIY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/ CHILDREN | Court House | None |
24-2-07778-06 | RIKKI RUTTEN vs ONTARIO SCOTT | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/ CHILDREN | Court House | None |
24-2-07778-06 | RIKKI RUTTEN vs ONTARIO SCOTT | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/ CHILDREN | Court House | None |
24-2-07781-06 | KRISTI VALERIE WOOD vs DARCY MARIE PARENT | 6/4/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence REVIEW 10:30 | Court House | GOLDSTEIN, ARI ROTHMAN |
24-2-07781-06 | KRISTI VALERIE WOOD vs DARCY MARIE PARENT | 6/4/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence REVIEW 10:30 | Court House | None |
24-2-07782-06 | ZACKERY THEODORE DAVIS vs JILL MICHELLE GECHO | 5/30/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment | Court House | None |
24-2-07782-06 | ZACKERY THEODORE DAVIS vs JILL MICHELLE GECHO | 5/30/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment | Court House | None |
24-2-07783-06 | DENNIS EATON vs LON ANDREW FRANTZ | 5/28/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07783-06 | DENNIS EATON vs LON ANDREW FRANTZ | 5/28/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07784-06 | DENNIS EATON vs SHANNON LYNN FRANTZ | 5/28/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEATING ONLY | Court House | None |
24-2-07784-06 | DENNIS EATON vs SHANNON LYNN FRANTZ | 5/28/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEATING ONLY | Court House | None |
24-2-07785-06 | AMY G EATON vs LON ANDREW FRANTZ | 5/28/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07785-06 | AMY G EATON vs LON ANDREW FRANTZ | 5/28/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07786-06 | AMY G EATON vs SHANNON LYNN FRANTZ | 5/28/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07786-06 | AMY G EATON vs SHANNON LYNN FRANTZ | 5/28/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07787-06 | LUNETTE LOTT vs ASHLEY LEWIS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence NO CHILDREN | Court House | None |
24-2-07787-06 | LUNETTE LOTT vs ASHLEY LEWIS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence NO CHILDREN | Court House | None |
24-2-07791-06 | TAVIA AJA TADEO vs GADIEL AJA TADEO | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Set Over/SAPO | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-2-07791-06 | TAVIA AJA TADEO vs GADIEL AJA TADEO | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Set Over/SAPO | Family Law Annex Courtroom 3 | TERRY, JOHN CARLSON |
24-2-07792-06 | ERIN LAURIS FEE vs ANDRE TODD MORAN | 6/13/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment With Children | Court House | None |
24-2-07792-06 | ERIN LAURIS FEE vs ANDRE TODD MORAN | 6/13/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment With Children | Court House | None |
24-2-07795-06 | HOLLY JANE MACHO vs SUSAN ALEXANDRA CRAFT | 6/6/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence Contested 10:30 AM | Court House | None |
24-2-07795-06 | HOLLY JANE MACHO vs SUSAN ALEXANDRA CRAFT | 6/6/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence Contested 10:30 AM | Court House | None |
24-2-07796-06 | PAULINE MAE VARNELL-KNIPEet al vs LINDSEY ALANA WHITE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment | Court House | None |
24-2-07796-06 | PAULINE MAE VARNELL-KNIPEet al vs LINDSEY ALANA WHITE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment | Court House | None |
24-2-07800-06 | SLAYTON QUINN SHIMADA vs LEVI ELDON GRASS | 5/22/2024 | 3:00 PM | Contested Hearing | 5th Floor Department 9 | None |
24-2-07800-06 | SLAYTON QUINN SHIMADA vs LEVI ELDON GRASS | 5/22/2024 | 3:00 PM | Contested Hearing | 5th Floor Department 9 | None |
24-2-07801-06 | SLAYTON QUINN SHIMADA vs ASHLEY MARIE DENNEY | 5/22/2024 | 3:00 PM | Contested Hearing | 5th Floor Department 9 | None |
24-2-07801-06 | SLAYTON QUINN SHIMADA vs ASHLEY MARIE DENNEY | 5/22/2024 | 3:00 PM | Contested Hearing | 5th Floor Department 9 | None |
24-2-07802-06 | SLAYTON QUINN SHIMADA vs STEPHANIE RENEE SANDVIG | 5/22/2024 | 3:00 PM | Contested Hearing | 5th Floor Department 9 | None |
24-2-07802-06 | SLAYTON QUINN SHIMADA vs STEPHANIE RENEE SANDVIG | 5/22/2024 | 3:00 PM | Contested Hearing | 5th Floor Department 9 | None |
24-2-07806-06 | KORTNEY LOUISE LEWIS vs JOSHUA BLU MCALEXANDER | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence no children | Court House | None |
24-2-07806-06 | KORTNEY LOUISE LEWIS vs JOSHUA BLU MCALEXANDER | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence no children | Court House | None |
24-2-07807-06 | ADRIANNA MARIE KALOS vs JERED ROY PICKNER | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07807-06 | ADRIANNA MARIE KALOS vs JERED ROY PICKNER | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07808-06 | BARBARA J JORDAN vs Michelle R Bushnell | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence Stalking - Hearing Only | Court House | None |
24-2-07808-06 | BARBARA J JORDAN vs Michelle R Bushnell | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence Stalking - Hearing Only | Court House | None |
24-2-07809-06 | Alexandra Garcia vs Giovanni Arreola | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence no chidlren | Court House | None |
24-2-07809-06 | Alexandra Garcia vs Giovanni Arreola | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence no chidlren | Court House | None |
24-2-07810-06 | BOBBY HARRIS vs HILLARY HARRIS | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence Hearing Only | Court House | None |
24-2-07810-06 | BOBBY HARRIS vs HILLARY HARRIS | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence Hearing Only | Court House | None |
24-2-07811-06 | JANET CHOTIA vs ANDREW JACOBSON | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence no children | Court House | None |
24-2-07811-06 | JANET CHOTIA vs ANDREW JACOBSON | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence no children | Court House | None |
24-2-07814-06 | ARIANNA M HICKOX vs ANTHONY HICKOX | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07814-06 | ARIANNA M HICKOX vs ANTHONY HICKOX | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07815-06 | Timothy R Walsh vs Carson D Tomlimson | 5/20/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07815-06 | Timothy R Walsh vs Carson D Tomlimson | 5/20/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07817-06 | TRESA MARIE PROUDFIT vs NATHAN FUSSELL | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence With Child | Court House | None |
24-2-07817-06 | TRESA MARIE PROUDFIT vs NATHAN FUSSELL | 5/20/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence With Child | Court House | None |
24-2-07818-06 | TATUM NICOLE SCRIBNER vs CORY DUANE ALLMENDINGER | 5/21/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence STALKING without children | Court House | None |
24-2-07818-06 | TATUM NICOLE SCRIBNER vs CORY DUANE ALLMENDINGER | 5/21/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence STALKING without children | Court House | None |
24-2-07819-06 | SARAH BETH JONES vs DANIEL GREGORY HEYMAN | 5/21/2024 | 9:00 AM | Vulnerable Adult Protection Order WITH children | Court House | None |
24-2-07819-06 | SARAH BETH JONES vs DANIEL GREGORY HEYMAN | 5/21/2024 | 9:00 AM | Vulnerable Adult Protection Order WITH children | Court House | None |
24-2-07820-06 | ZHANNA BEREGOVA vs VASILIY A DAVIDYAN | 5/21/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment without children | Court House | Murray, Daniel |
24-2-07820-06 | ZHANNA BEREGOVA vs VASILIY A DAVIDYAN | 5/21/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment without children | Court House | None |
24-2-07821-06 | ZHANNA BEREGOVA vs AUREL V DAVIDYAN | 5/21/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH children | Court House | Nigro, Autumn Nicole |
24-2-07821-06 | ZHANNA BEREGOVA vs AUREL V DAVIDYAN | 5/21/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH children | Court House | None |
24-2-07822-06 | DEBORAH MARIE AVELAR vs VICTORIA GRACE AVELAR-WALKER | 5/21/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH children | Court House | None |
24-2-07822-06 | DEBORAH MARIE AVELAR vs VICTORIA GRACE AVELAR-WALKER | 5/21/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH children | Court House | None |
24-2-07823-06 | BETH ANN GERRY vs ADAM MARK PARMENTER | 5/21/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence without children | Court House | None |
24-2-07823-06 | BETH ANN GERRY vs ADAM MARK PARMENTER | 5/21/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence without children | Court House | None |
24-2-07824-06 | Bevyn Rowland vs MICHAEL JAMES FORRESTER | 5/23/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07824-06 | Bevyn Rowland vs MICHAEL JAMES FORRESTER | 5/23/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07825-06 | LYNN MURESAN vs JOHN MURESAN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | FEWEL, CHANCE A |
24-2-07825-06 | LYNN MURESAN vs JOHN MURESAN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07826-06 | Paola Alejandra Guzman Llosa vs JOSE LUIS FLORES ESCALANTE | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07826-06 | Paola Alejandra Guzman Llosa vs JOSE LUIS FLORES ESCALANTE | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07827-06 | SCOTT VAUGHN SNIDER vs ANGELA PATRICIA KANNE | 5/23/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07827-06 | SCOTT VAUGHN SNIDER vs ANGELA PATRICIA KANNE | 5/23/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07828-06 | CHARLES LYLE HASLETT vs MICHAEL EUGENE ZUMSTEIN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07828-06 | CHARLES LYLE HASLETT vs MICHAEL EUGENE ZUMSTEIN | 5/23/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07829-06 | ARIEL BROOKE BEIER vs AUSTIN JACOB KETTLETY-ORTIZ | 5/23/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment without children | Court House | None |
24-2-07829-06 | ARIEL BROOKE BEIER vs AUSTIN JACOB KETTLETY-ORTIZ | 5/23/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment without children | Court House | None |
24-2-07830-06 | RACHELLE L ROMERO CERVANTES vs PAULINO CERVANTES | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07830-06 | RACHELLE L ROMERO CERVANTES vs PAULINO CERVANTES | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07831-06 | MELVIN L PALMER vs HEINO ROMERO | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07831-06 | MELVIN L PALMER vs HEINO ROMERO | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07832-06 | MELVIN L PALMER vs MARIA M CERVANTES | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07832-06 | MELVIN L PALMER vs MARIA M CERVANTES | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07833-06 | MELVIN L PALMER vs MACARIO RAPHAEL CERVANTES | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07833-06 | MELVIN L PALMER vs MACARIO RAPHAEL CERVANTES | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07834-06 | MONICA CLARA PARKER vs MATTHEW CHARLES STORY | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07834-06 | MONICA CLARA PARKER vs MATTHEW CHARLES STORY | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07835-06 | KRISTI LYN KRETZINGER vs JUSTIN ALLEN JEFFERSON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07835-06 | KRISTI LYN KRETZINGER vs JUSTIN ALLEN JEFFERSON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07836-06 | KATHERINE ELIZABETH LARKIN vs CHADWICK L ORTIZ | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence without children | Court House | None |
24-2-07836-06 | KATHERINE ELIZABETH LARKIN vs CHADWICK L ORTIZ | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence without children | Court House | None |
24-2-07837-06 | ALLAN DELBERT BECK, Sr vs KENNETH TAYLOR CURRY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Protection Order STALKING / WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07837-06 | ALLAN DELBERT BECK, Sr vs KENNETH TAYLOR CURRY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Protection Order STALKING / WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07838-06 | TERESA MARIE WEINBECK vs JAMES R KOGEL | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH children | Court House | None |
24-2-07838-06 | TERESA MARIE WEINBECK vs JAMES R KOGEL | 5/23/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH children | Court House | None |
24-2-07839-06 | MELISSA TROTTIER vs JOCELYNN ALLEN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07839-06 | MELISSA TROTTIER vs JOCELYNN ALLEN | 5/24/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07840-06 | AMY SOO JIN ISAAC vs AARON ROBERT VIGNA | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07840-06 | AMY SOO JIN ISAAC vs AARON ROBERT VIGNA | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07841-06 | LISA LYNN REID vs JORDAN TYLOR MOORE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07841-06 | LISA LYNN REID vs JORDAN TYLOR MOORE | 5/24/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07842-06 | JANA KAY THORN vs DENNIS EARL VALENTINE | 5/23/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07842-06 | JANA KAY THORN vs DENNIS EARL VALENTINE | 5/23/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07843-06 | VICTORIA M SNOW vs FREDERICK WAYNE KNISLEY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing DV w/Child | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-2-07843-06 | VICTORIA M SNOW vs FREDERICK WAYNE KNISLEY | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing DV w/Child | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-2-07844-06 | BENJAMIN FREDERICK WEIDEMAN vs DENNIS SAMUEL HOOPER | 5/22/2024 | 10:30 AM | Motion Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | Manesh, Roxana |
24-2-07844-06 | BENJAMIN FREDERICK WEIDEMAN vs DENNIS SAMUEL HOOPER | 5/22/2024 | 10:30 AM | Motion Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-2-07846-06 | AMANDA RAE RODRIGUEZ vs SETH MICHAEL SCHULLER | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07846-06 | AMANDA RAE RODRIGUEZ vs SETH MICHAEL SCHULLER | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07847-06 | VALERIE JANE HEBRARD vs STEVEN PHILLIP LUSTRI | 5/28/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment STALKING | Court House | None |
24-2-07847-06 | VALERIE JANE HEBRARD vs STEVEN PHILLIP LUSTRI | 5/28/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment STALKING | Court House | None |
24-2-07848-06 | BONNIE ANN LAWRENCE vs NICHOLAS FREDRICH KRATZKE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07848-06 | BONNIE ANN LAWRENCE vs NICHOLAS FREDRICH KRATZKE | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07849-06 | HAILEE JORDAN JESSEE vs TYLER WILLIAM MILLER | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITHOUT CHILDREN | Court House | None |
24-2-07849-06 | HAILEE JORDAN JESSEE vs TYLER WILLIAM MILLER | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITHOUT CHILDREN | Court House | None |
24-2-07850-06 | Penelope Josephii Chevalier vs JOSHUA HALL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING OLNY | Court House | None |
24-2-07850-06 | Penelope Josephii Chevalier vs JOSHUA HALL | 5/28/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING OLNY | Court House | None |
24-2-07851-06 | ELENA MIRONENKO vs BRIAN JOSEPH SMITH | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07851-06 | ELENA MIRONENKO vs BRIAN JOSEPH SMITH | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07852-06 | ALLYSA B. WILSON vs Brett R Wilson | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence Without children | Court House | None |
24-2-07852-06 | ALLYSA B. WILSON vs Brett R Wilson | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence Without children | Court House | None |
24-2-07853-06 | OKSANA SOLONENKO vs JULIA PODREZOVA | 5/28/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07853-06 | OKSANA SOLONENKO vs JULIA PODREZOVA | 5/28/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07854-06 | DAVID MATTHEW CHAMBERLIN vs RACHEL LEIGH WEAVER | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07854-06 | DAVID MATTHEW CHAMBERLIN vs RACHEL LEIGH WEAVER | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07855-06 | GAVIN ROBERT CLOUGH vs REBECCA D'ANGELO | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence Hearing Only | Court House | None |
24-2-07855-06 | GAVIN ROBERT CLOUGH vs REBECCA D'ANGELO | 5/28/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence Hearing Only | Court House | None |
24-2-07856-06 | RANDY HURST vs RICHARD TESTA | 5/28/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07856-06 | RANDY HURST vs RICHARD TESTA | 5/28/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07857-06 | BRIANNA BRADSHAW vs GAGE RYAN GEPHART | 5/30/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY-WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07857-06 | BRIANNA BRADSHAW vs GAGE RYAN GEPHART | 5/30/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY-WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07858-06 | AUDRIANA ARIEL GILBERT vs AUSTIN WASSON | 5/30/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07858-06 | AUDRIANA ARIEL GILBERT vs AUSTIN WASSON | 5/30/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WITH CHILDREN | Court House | None |
24-2-07859-06 | KASANDRA WICKSTROM vs Sean P Horan | 5/30/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07859-06 | KASANDRA WICKSTROM vs Sean P Horan | 5/30/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07860-06 | KAYLEE RAIN GIBSON vs ETHAN PRICE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence without children | Court House | None |
24-2-07860-06 | KAYLEE RAIN GIBSON vs ETHAN PRICE | 5/30/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence without children | Court House | None |
24-2-07861-06 | CHRISTOPHER PONTAROLO vs LARRY YACONELLI | 5/31/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07861-06 | CHRISTOPHER PONTAROLO vs LARRY YACONELLI | 5/31/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07862-06 | APRIL DEE BRUCKS vs ANTHONY BRUCKS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07862-06 | APRIL DEE BRUCKS vs ANTHONY BRUCKS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07864-06 | HILAIRE ELIZABETH LOPEZ vs THOMAS L KNOX | 5/31/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07864-06 | HILAIRE ELIZABETH LOPEZ vs THOMAS L KNOX | 5/31/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07865-06 | CHELSIE TERREL DELEON vs MELISSA ALEXANDRA LEWIS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07865-06 | CHELSIE TERREL DELEON vs MELISSA ALEXANDRA LEWIS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Anti-Harassment HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07866-06 | BRYSON DEAN COWAN vs Samantha Gomez | 6/3/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07866-06 | BRYSON DEAN COWAN vs Samantha Gomez | 6/3/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07867-06 | MOVEL WRIGHT vs JEREMIAH WRIGHT | 6/3/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07867-06 | MOVEL WRIGHT vs JEREMIAH WRIGHT | 6/3/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence W/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07868-06 | NATHAN RICHARD KANGAS vs CRYSTAL R LIND | 6/3/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07868-06 | NATHAN RICHARD KANGAS vs CRYSTAL R LIND | 6/3/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence HEARING ONLY | Court House | None |
24-2-07869-06 | JESSICA VICTORIA LALLY vs ROBERT THOMAS GREEN | 6/3/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WO/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07869-06 | JESSICA VICTORIA LALLY vs ROBERT THOMAS GREEN | 6/3/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence WO/CHILDREN | Court House | None |
24-2-07870-06 | MIRELA HAURDIC vs LANCE LEE OLSON | 6/3/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence With Children | Court House | None |
24-2-07870-06 | MIRELA HAURDIC vs LANCE LEE OLSON | 6/3/2024 | 9:00 AM | Domestic Violence With Children | Court House | None |
24-3-00004-06 | JASON WILLIAM FELDERMAN vs JILL KRISTINA FELDERMAN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order | Court House | AQUADRO, M. ERICA |
24-3-00004-06 | JASON WILLIAM FELDERMAN vs JILL KRISTINA FELDERMAN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order | Court House | OTT, JEFFREY DAVID |
24-3-00016-06 | ERIN KATHERINE CLOPTON vs CASEY D CLOPTON | 5/22/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order 4 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Merrifield, Lawrence Stanford |
24-3-00016-06 | ERIN KATHERINE CLOPTON vs CASEY D CLOPTON | 5/22/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order 4 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ROBERGE, MILLIE ANNE |
24-3-00017-06 | NATASHA MAE ERICKSON vs JORDAN MICHAEL ERICKSON | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | COHEN, MATTHEW M; COHEN, TESSA |
24-3-00017-06 | NATASHA MAE ERICKSON vs JORDAN MICHAEL ERICKSON | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | Sundstrom, Christopher R. |
24-3-00027-06 | JAIME MONIQUE REDD vs JOLAN CARRIE STUART | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 P / MT REVISION | Family Law Annex Courtroom 3 | Bender, Brett N. |
24-3-00027-06 | JAIME MONIQUE REDD vs JOLAN CARRIE STUART | 6/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 P / MT REVISION | Family Law Annex Courtroom 3 | RULLI, TONYA RENAE |
24-3-00036-06 | PETER J BOISELLE and RACHEL RENEE LOWE BOISSELLE | 5/29/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00036-06 | PETER J BOISELLE and RACHEL RENEE LOWE BOISSELLE | 5/29/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00038-06 | MARYJEAN TRUMP vs WILLIAM JEAN B TRUMP | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00038-06 | MARYJEAN TRUMP vs WILLIAM JEAN B TRUMP | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00046-06 | SANDRA WENZEL vs KEITH E WENZEL | 5/29/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00046-06 | SANDRA WENZEL vs KEITH E WENZEL | 5/29/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00048-06 | VICTOR HELIO GALVAN vs SARAH MARTHA LEIGH BRUSSEAU | 5/29/2024 | 9:00 AM | Temporary Order TEMPORARY ORDER/P SET OVER FROM 5/8/24 | Family Law Annex Courtroom 1 | Foster, Teresa Loustaunau; ProSe |
24-3-00048-06 | VICTOR HELIO GALVAN vs SARAH MARTHA LEIGH BRUSSEAU | 5/29/2024 | 9:00 AM | Temporary Order TEMPORARY ORDER/P SET OVER FROM 5/8/24 | Family Law Annex Courtroom 1 | ROBERGE, MILLIE ANNE |
24-3-00061-06 | ANGELICA RENEE BILLINGTON vs ANDREW JOSEPH BILLINGTON | 8/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing PP | Court House | None |
24-3-00061-06 | ANGELICA RENEE BILLINGTON vs ANDREW JOSEPH BILLINGTON | 8/7/2024 | 9:00 AM | Review Hearing PP | Court House | THANGKHIEW, KALKADORA |
24-3-00062-06 | JEFFREY TAYLOR MCCALL vs TRUDY MARGARET GRACE GREGG | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion to Amend P - TFLO | Court House | ROBERGE, MILLIE ANNE; Storms, Emily Kieran |
24-3-00062-06 | JEFFREY TAYLOR MCCALL vs TRUDY MARGARET GRACE GREGG | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion to Amend P - TFLO | Court House | Sundstrom, Christopher R. |
24-3-00062-06 | JEFFREY TAYLOR MCCALL vs TRUDY MARGARET GRACE GREGG | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion to Amend R - TFLO * 5/15 to 5/22 w/permission* | Court House | ROBERGE, MILLIE ANNE; Storms, Emily Kieran |
24-3-00062-06 | JEFFREY TAYLOR MCCALL vs TRUDY MARGARET GRACE GREGG | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion to Amend R - TFLO * 5/15 to 5/22 w/permission* | Court House | Sundstrom, Christopher R. |
24-3-00079-06 | In Re the Marriage of JACQUANETTE RINTA and DARREN RINTA | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 OBJECTION OF NOTICE TO SET FOR TRIAL | Family Law Annex Courtroom 3 | Dennis, Caitlin Elizabeth |
24-3-00079-06 | In Re the Marriage of JACQUANETTE RINTA and DARREN RINTA | 5/24/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 OBJECTION OF NOTICE TO SET FOR TRIAL | Family Law Annex Courtroom 3 | ROE LAW, PLLLC, |
24-3-00082-06 | In Re the Marriage of EUDORA MARIE FRACZEK and CHRISTOPHER HENRY FRACZEK | 6/5/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00082-06 | In Re the Marriage of EUDORA MARIE FRACZEK and CHRISTOPHER HENRY FRACZEK | 6/5/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00090-06 | In Re the Marriage of MICHAEL ALLEN WHITNEY and TARISA ELIZABETH WHITNEY | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Order R 4/3 to 4/17 to 5/15 to 5/22 | Family Law Annex Courtroom 1 | ROE, MICHAEL VON |
24-3-00090-06 | In Re the Marriage of MICHAEL ALLEN WHITNEY and TARISA ELIZABETH WHITNEY | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Order R 4/3 to 4/17 to 5/15 to 5/22 | Family Law Annex Courtroom 1 | Townsend, Josephine C |
24-3-00097-06 | VERONICA RAMOS vs DENNY A MENDOZA | 6/26/2024 | 9:00 AM | Review Hearing of FCS Report | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00097-06 | VERONICA RAMOS vs DENNY A MENDOZA | 6/26/2024 | 9:00 AM | Review Hearing of FCS Report | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ROBERGE, MILLIE ANNE |
24-3-00098-06 | In Re the Marriage of SHORANGIZ LODHI and MOHAMMAD LODHI | 5/29/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00098-06 | In Re the Marriage of SHORANGIZ LODHI and MOHAMMAD LODHI | 5/29/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00106-06 | STEFANIE M. SANTIAGO LOPEZ and DONLIS V ARGUETA CASTANEDA | 6/20/2024 | 1:30 PM | Dissolution | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00106-06 | STEFANIE M. SANTIAGO LOPEZ and DONLIS V ARGUETA CASTANEDA | 6/20/2024 | 1:30 PM | Dissolution | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00125-06 | In Re the Marriage of GRACIELA PILAR JANDA and SHAWN JOSEPH JANDA | 5/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00125-06 | In Re the Marriage of GRACIELA PILAR JANDA and SHAWN JOSEPH JANDA | 5/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00126-06 | FELICIA ANN PARKISON vs JAMES LESLIE WILLIS, Jr | 6/27/2024 | 1:30 PM | Review Hearing Review - GAL | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00126-06 | FELICIA ANN PARKISON vs JAMES LESLIE WILLIS, Jr | 6/27/2024 | 1:30 PM | Review Hearing Review - GAL | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00133-06 | In Re the Marriage of JANEL LE ANN ABBOTT and STEPHEN THOMAS ABBOTT | 6/7/2024 | 1:30 PM | Dissolution | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00133-06 | In Re the Marriage of JANEL LE ANN ABBOTT and STEPHEN THOMAS ABBOTT | 6/7/2024 | 1:30 PM | Dissolution | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00139-06 | JARRETT DONALD PRATT vs MEGAN RENEE MATHISON | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 ENTRY OF ORDERS | Family Law Annex Courtroom 1 | Bhat, Akansha |
24-3-00139-06 | JARRETT DONALD PRATT vs MEGAN RENEE MATHISON | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 ENTRY OF ORDERS | Family Law Annex Courtroom 1 | CHRISTY, ELIZABETH ELAINE; ProSe |
24-3-00150-06 | In Re the Marriage of DUSTYN FULLER and DEBRA FULLER | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #5 | Family Law Annex Courtroom 1 | FLAY, RORY DYLAN |
24-3-00150-06 | In Re the Marriage of DUSTYN FULLER and DEBRA FULLER | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #5 | Family Law Annex Courtroom 1 | None |
24-3-00152-06 | In Re the Marriage of DONNA GOODWINS GOSS and ROBERT DAVID CLOKE | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00152-06 | In Re the Marriage of DONNA GOODWINS GOSS and ROBERT DAVID CLOKE | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00160-06 | In Re the Marriage of KIRILL VALERIEVICH PERIAN and OXANA VLADIMIROVNA PERIAN | 7/17/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children #4 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00160-06 | In Re the Marriage of KIRILL VALERIEVICH PERIAN and OXANA VLADIMIROVNA PERIAN | 7/17/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children #4 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00165-06 | Yelena Enes and ALEKSANDR A ENES | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mt Temp Orders | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00165-06 | Yelena Enes and ALEKSANDR A ENES | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mt Temp Orders | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe; ROBERGE, MILLIE |
24-3-00177-06 | In Re the Marriage of THOMAS WOODROW BALL and CYNDEE LU BALL | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00177-06 | In Re the Marriage of THOMAS WOODROW BALL and CYNDEE LU BALL | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00192-06 | In Re the Marriage of KYMBERLY ELAINE ADAMS and RICHARD WILLIAM ADAMS | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 DISSO W/ CHILDREN | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00192-06 | In Re the Marriage of KYMBERLY ELAINE ADAMS and RICHARD WILLIAM ADAMS | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 DISSO W/ CHILDREN | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00199-06 | ZACHARY ALAN HOLUB vs STEPHANIE LYNN CONRAD | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P / PARENTING PLAN | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00199-06 | ZACHARY ALAN HOLUB vs STEPHANIE LYNN CONRAD | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P / PARENTING PLAN | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00212-06 | CAROLINA JAZMIN RUIZ and ROBERTO E MAY PERERA | 5/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 PP / ENTRY OF CHILD SUPPORT | Court House | None |
24-3-00212-06 | CAROLINA JAZMIN RUIZ and ROBERTO E MAY PERERA | 5/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 PP / ENTRY OF CHILD SUPPORT | Court House | ProSe |
24-3-00213-06 | In Re the Marriage of NICHOLAS HARDIN and ARIANNA RUTH HOVEY | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00213-06 | In Re the Marriage of NICHOLAS HARDIN and ARIANNA RUTH HOVEY | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00223-06 | RICHARD EDMUND TYLER and HEATLER MARIE TYLER | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children p | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00223-06 | RICHARD EDMUND TYLER and HEATLER MARIE TYLER | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children p | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00224-06 | In Re the Marriage of DALLAS D VELKE and SAMANTHA R VELKE | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00224-06 | In Re the Marriage of DALLAS D VELKE and SAMANTHA R VELKE | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00230-06 | TANNER LANCE GOOD vs KELSEY BRIANNE FISHER | 7/3/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #10 | Family Law Annex Courtroom 1 | None |
24-3-00230-06 | TANNER LANCE GOOD vs KELSEY BRIANNE FISHER | 7/3/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #10 | Family Law Annex Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00230-06 | TANNER LANCE GOOD vs KELSEY BRIANNE FISHER | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 1 | None |
24-3-00230-06 | TANNER LANCE GOOD vs KELSEY BRIANNE FISHER | 7/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing | Family Law Annex Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00231-06 | In Re the Marriage of ROBERT SHANE SHIPMAN and BRIANNE LUCRICIA CURTIS | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P/ FINALIZATION W/O CHILDREN | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00231-06 | In Re the Marriage of ROBERT SHANE SHIPMAN and BRIANNE LUCRICIA CURTIS | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P/ FINALIZATION W/O CHILDREN | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00232-06 | MARIA GUADALUPE SALMERON and JONATHAN OROZCO | 5/29/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00232-06 | MARIA GUADALUPE SALMERON and JONATHAN OROZCO | 5/29/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00234-06 | COLLEEN MARIE BERRY and STEVEN LLOYD BERRY | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00234-06 | COLLEEN MARIE BERRY and STEVEN LLOYD BERRY | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00235-06 | KAYLA LEANN BRINLEY-PORTINER and JOHN EDWARD | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00235-06 | KAYLA LEANN BRINLEY-PORTINER and JOHN EDWARD | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00242-06 | DENISE ASUNCION WENTZEL and RICHARD WARREN WENTZEL | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00242-06 | DENISE ASUNCION WENTZEL and RICHARD WARREN WENTZEL | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00243-06 | NICOLE SPINDEN and JEFFREY SPINDEN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00243-06 | NICOLE SPINDEN and JEFFREY SPINDEN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00244-06 | ELENA MACHIC MACHIC and LAZARO I MACHIC | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00244-06 | ELENA MACHIC MACHIC and LAZARO I MACHIC | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00248-06 | DANIEL LEROY ALLRED and SOULINTHONE PHETPHOTHONG | 6/14/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order | Court House | None |
24-3-00248-06 | DANIEL LEROY ALLRED and SOULINTHONE PHETPHOTHONG | 6/14/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order | Court House | Rushbanks, Amber Marie |
24-3-00249-06 | AMELA MLIVIC and NEHRU MLIVIC | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00249-06 | AMELA MLIVIC and NEHRU MLIVIC | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00253-06 | JOLYNN BROOK BUCHHOLZ MONTOYA vs NICHOLAS E NELSON | 6/10/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Court House | None |
24-3-00253-06 | JOLYNN BROOK BUCHHOLZ MONTOYA vs NICHOLAS E NELSON | 6/10/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Court House | ProSe |
24-3-00253-06 | JOLYNN BROOK BUCHHOLZ MONTOYA vs NICHOLAS E NELSON | 8/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Court House | None |
24-3-00253-06 | JOLYNN BROOK BUCHHOLZ MONTOYA vs NICHOLAS E NELSON | 8/5/2024 | 1:30 PM | Review Hearing | Court House | ProSe |
24-3-00254-06 | CINDY JO MANN and FRANKLIN LEE MAN | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00254-06 | CINDY JO MANN and FRANKLIN LEE MAN | 5/22/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00256-06 | KELLIE DANELLE BRINKERHOFF and TROY BRENT BRINKERHOFF | 5/22/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P/ FINALIZE | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00256-06 | KELLIE DANELLE BRINKERHOFF and TROY BRENT BRINKERHOFF | 5/22/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P/ FINALIZE | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00257-06 | KONSTANTIN FESYUK and LYUDMILA FESYUK | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children R | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00257-06 | KONSTANTIN FESYUK and LYUDMILA FESYUK | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children R | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00260-06 | KIMBERLY MICHELLE DAVIS-NEIS and SARA LEE DAVIS-NEIS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 S/O from 5/15 FOR TEMP ORDERS | Family Law Annex Courtroom 1 | None |
24-3-00260-06 | KIMBERLY MICHELLE DAVIS-NEIS and SARA LEE DAVIS-NEIS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 S/O from 5/15 FOR TEMP ORDERS | Family Law Annex Courtroom 1 | Townsend, Josephine C |
24-3-00260-06 | KIMBERLY MICHELLE DAVIS-NEIS and SARA LEE DAVIS-NEIS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Default | Family Law Annex Courtroom 1 | None |
24-3-00260-06 | KIMBERLY MICHELLE DAVIS-NEIS and SARA LEE DAVIS-NEIS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Default | Family Law Annex Courtroom 1 | Townsend, Josephine C |
24-3-00264-06 | JUDITH ARANZAZU RAMIREZ AMEZOLA and FRANCISCO JAVIER GAETA | 5/20/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P - Mt Allow Amend Pleading | Court House | Keller, Amanda Cathi |
24-3-00264-06 | JUDITH ARANZAZU RAMIREZ AMEZOLA and FRANCISCO JAVIER GAETA | 5/20/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P - Mt Allow Amend Pleading | Court House | ProSe |
24-3-00264-06 | JUDITH ARANZAZU RAMIREZ AMEZOLA and FRANCISCO JAVIER GAETA | 5/29/2024 | 9:00 AM | Temporary Order P *5/22 to 5/29* | Court House | Keller, Amanda Cathi |
24-3-00264-06 | JUDITH ARANZAZU RAMIREZ AMEZOLA and FRANCISCO JAVIER GAETA | 5/29/2024 | 9:00 AM | Temporary Order P *5/22 to 5/29* | Court House | ProSe |
24-3-00267-06 | SIERRA CORRINE PETERS and ERIC JOSEPH PETERS | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00267-06 | SIERRA CORRINE PETERS and ERIC JOSEPH PETERS | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00268-06 | ISABELLE KATHRYN TALBERT and RILEY BENJAMIN WISLER | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | AQUADRO, M. ERICA |
24-3-00268-06 | ISABELLE KATHRYN TALBERT and RILEY BENJAMIN WISLER | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00269-06 | LEE ELLEN SMART and THOMAS JAMES SMART | 5/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00269-06 | LEE ELLEN SMART and THOMAS JAMES SMART | 5/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00271-06 | KELLY SUE LARSON and JAMES HUTCHISON | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 R/ FINALIZATION | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00271-06 | KELLY SUE LARSON and JAMES HUTCHISON | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 R/ FINALIZATION | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00273-06 | SARAH ELEKTRA TAYLOR and SAMUEL JOSEPH BIORNSTAD | 6/7/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00273-06 | SARAH ELEKTRA TAYLOR and SAMUEL JOSEPH BIORNSTAD | 6/7/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00275-06 | LOGAN TAYLOR EVANS and EMILY ROSE EVANS | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00275-06 | LOGAN TAYLOR EVANS and EMILY ROSE EVANS | 5/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00277-06 | GENE D FERGUSON and TANYA A FERGUSON | 5/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00277-06 | GENE D FERGUSON and TANYA A FERGUSON | 5/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00282-06 | JOSEPH E MELTON and CECELIA MARIE MELTON | 5/29/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00282-06 | JOSEPH E MELTON and CECELIA MARIE MELTON | 5/29/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00283-06 | LISA M LAREDO and CARRIE A JAMES | 5/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00283-06 | LISA M LAREDO and CARRIE A JAMES | 5/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00293-06 | CHRISTOPHER OLADIPUPO ALAKA and DORCAS TOYIN ALAKA | 5/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00293-06 | CHRISTOPHER OLADIPUPO ALAKA and DORCAS TOYIN ALAKA | 5/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00298-06 | JOHN JOSEPH ONEILL and KUI ZHAO | 6/12/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00298-06 | JOHN JOSEPH ONEILL and KUI ZHAO | 6/12/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00299-06 | ADAM PATRICK COPELAND and MINERVA AIRE | 6/7/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00299-06 | ADAM PATRICK COPELAND and MINERVA AIRE | 6/7/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00303-06 | CHRISTY-JEWELL TREVARTHEN and Gregery Trevarthen | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Order #5 P *FR 04/10* TO *5/01* *FR 05/01* TO 05/22* | Court House | BEAN, JOSHUA JOSEPH |
24-3-00303-06 | CHRISTY-JEWELL TREVARTHEN and Gregery Trevarthen | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Order #5 P *FR 04/10* TO *5/01* *FR 05/01* TO 05/22* | Court House | Dennis, Caitlin Elizabeth |
24-3-00304-06 | GREGORY WILLIAM ROBERGE and TRACI JO ROBERGE | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00304-06 | GREGORY WILLIAM ROBERGE and TRACI JO ROBERGE | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00306-06 | ALICIA L YOUNG and MIGUEL A MAZON AVILA | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00306-06 | ALICIA L YOUNG and MIGUEL A MAZON AVILA | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00307-06 | TERESA KAYE ELLIOTT and ROBERT PATRICK ELLIOTT | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-DISSO #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00307-06 | TERESA KAYE ELLIOTT and ROBERT PATRICK ELLIOTT | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-DISSO #5 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00308-06 | SAMMUEL MURRY-HAWKINS and JOSH MURRY-HAWKINS | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 - P - DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00308-06 | SAMMUEL MURRY-HAWKINS and JOSH MURRY-HAWKINS | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 - P - DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00309-06 | REBEKAH WEBSTER and NATHAN WEBSTER | 6/14/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #5 - P - DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00309-06 | REBEKAH WEBSTER and NATHAN WEBSTER | 6/14/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #5 - P - DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00312-06 | SPENCER WILLIAMS and SUMMER STANLEY | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #5 - P - DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00312-06 | SPENCER WILLIAMS and SUMMER STANLEY | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #5 - P - DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00314-06 | ANISHA LEE BRENDTRO and RORY J BRENDTRO | 6/12/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #5 - P - DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00314-06 | ANISHA LEE BRENDTRO and RORY J BRENDTRO | 6/12/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #5 - P - DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00327-06 | JORDAN KELLY KITKA and NICOLETTE KITKA | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 - P - DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00327-06 | JORDAN KELLY KITKA and NICOLETTE KITKA | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 - P - DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00330-06 | LYNNE E GRAY and BURTON M GRAY | 6/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution #5/P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00330-06 | LYNNE E GRAY and BURTON M GRAY | 6/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution #5/P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00334-06 | Edgar M Moreno, Jr and NATASHA ANNE MORENO | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order | Court House | Himes, Courtney Ann |
24-3-00334-06 | Edgar M Moreno, Jr and NATASHA ANNE MORENO | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order | Court House | ProSe |
24-3-00336-06 | ERIC MICHAEL BRUNDIDGE and VANESSA BRUNDIDGE | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 - P - DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00336-06 | ERIC MICHAEL BRUNDIDGE and VANESSA BRUNDIDGE | 6/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 - P - DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00337-06 | MARYNA KOLOMIYTSEVA and PAVEL KOLOMIYTSEV | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00337-06 | MARYNA KOLOMIYTSEVA and PAVEL KOLOMIYTSEV | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00339-06 | VALORIE ADAMS and TERRY DEE GARDNER | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 - P - DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00339-06 | VALORIE ADAMS and TERRY DEE GARDNER | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 - P - DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00349-06 | PAUL TAYLOR BERGSTEDT and KATHERINE MARIE BERGSTEDT | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00349-06 | PAUL TAYLOR BERGSTEDT and KATHERINE MARIE BERGSTEDT | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00351-06 | JEREMY RICHARD LEMON and ALEXIS AARYN ALWAY | 6/14/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P/ FINALIZATION | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00351-06 | JEREMY RICHARD LEMON and ALEXIS AARYN ALWAY | 6/14/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P/ FINALIZATION | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00353-06 | STATE OF WASHINGTON vs ALISON J ESTRADA et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 / MOD CHILD SUPPORT | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
24-3-00353-06 | STATE OF WASHINGTON vs ALISON J ESTRADA et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 / MOD CHILD SUPPORT | Court House | None |
24-3-00355-06 | THOMAS CARL BARWISE and GABREAL ELIZABETH BARWISE | 6/14/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P/ FINALIZATION | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00355-06 | THOMAS CARL BARWISE and GABREAL ELIZABETH BARWISE | 6/14/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P/ FINALIZATION | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00356-06 | NATHANEAL RICHARD GEORGE and LAURA NICHOLE GEORGE | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing TEMP FAMILY LAW ORDER *FR 05/29* TO 06/05* | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Himes, Courtney Ann |
24-3-00356-06 | NATHANEAL RICHARD GEORGE and LAURA NICHOLE GEORGE | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing TEMP FAMILY LAW ORDER *FR 05/29* TO 06/05* | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Storms, Emily Kieran |
24-3-00358-06 | CHRISTOPHER HICKS and LORRE LOCKE | 6/12/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 FINALIZATION | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00358-06 | CHRISTOPHER HICKS and LORRE LOCKE | 6/12/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 FINALIZATION | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00359-06 | MICHAEL JASON MOREN and CASEY JEAN SQUIRES | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00359-06 | MICHAEL JASON MOREN and CASEY JEAN SQUIRES | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00364-06 | STATE OF WASHINGTON vs ANTHONY DAVID ANDERSON et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Contempt | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
24-3-00364-06 | STATE OF WASHINGTON vs ANTHONY DAVID ANDERSON et al | 5/28/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Contempt | Court House | None |
24-3-00365-06 | STATE OF WASHINGTON vs HEATHER ANN COOPER et al | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Contempt | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
24-3-00365-06 | STATE OF WASHINGTON vs HEATHER ANN COOPER et al | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Contempt | Court House | None |
24-3-00367-06 | PETER ANTHONY BABINEAU vs JESSICA GABRIEL WILLIAMS | 5/22/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order 4 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | MEYER, ZEED ROBERT |
24-3-00367-06 | PETER ANTHONY BABINEAU vs JESSICA GABRIEL WILLIAMS | 5/22/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order 4 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00369-06 | STATE OF WASHINGTON vs ADAM WILLARD et al | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Show Cause Contempt | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
24-3-00369-06 | STATE OF WASHINGTON vs ADAM WILLARD et al | 6/4/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Show Cause Contempt | Court House | None |
24-3-00377-06 | MARK E KING, Jr and ALEXA ANN MARIE LAMAR | 6/28/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children #4 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00377-06 | MARK E KING, Jr and ALEXA ANN MARIE LAMAR | 6/28/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children #4 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00379-06 | ROMAN PAVLOVICH BELENKIY and YULIIA G BONDAR | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00379-06 | ROMAN PAVLOVICH BELENKIY and YULIIA G BONDAR | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00389-06 | KRISTIE MARIE MURRAY and TREVOR DAVID MURRAY | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 1 | Culbertson, Ivan |
24-3-00389-06 | KRISTIE MARIE MURRAY and TREVOR DAVID MURRAY | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 1 | JEFFERS, BRANDY Y; ProSe |
24-3-00390-06 | DENISE CORAL ZUNIGA RAMIREZ and CARLOS H VICENTE PEREZ | 6/20/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00390-06 | DENISE CORAL ZUNIGA RAMIREZ and CARLOS H VICENTE PEREZ | 6/20/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00391-06 | CHELSEY RAE SCHULLER and ADAM WARREN SCHULLER | 6/14/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00391-06 | CHELSEY RAE SCHULLER and ADAM WARREN SCHULLER | 6/14/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00393-06 | MATTHEW EDWARD GROVES and ANGELE VANDERVOORDE GROVES | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order 5/15 to 5/29 | Court House | LEAVITT, ERIC ANDREW |
24-3-00393-06 | MATTHEW EDWARD GROVES and ANGELE VANDERVOORDE GROVES | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order 5/15 to 5/29 | Court House | Pinkerton, Alixanne Bennett |
24-3-00396-06 | JULIA A. TURNER and BENJAMIN A. TURNER | 6/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00396-06 | JULIA A. TURNER and BENJAMIN A. TURNER | 6/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00397-06 | SALVADOR SOLANO DINAJERO and MARIA CAMACHO PEDROZA | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00397-06 | SALVADOR SOLANO DINAJERO and MARIA CAMACHO PEDROZA | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00400-06 | JOSE LUIS ANTONIO and MONSERRAT SORIANO | 6/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00400-06 | JOSE LUIS ANTONIO and MONSERRAT SORIANO | 6/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00404-06 | JENNIFER REBECCA HICKS and MICHAEL SCOTT HICKS | 6/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00404-06 | JENNIFER REBECCA HICKS and MICHAEL SCOTT HICKS | 6/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00405-06 | SAMANTHA K FENSTERMACHER and ANTHONY J FENSTERMACHER | 6/21/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 - P - DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00405-06 | SAMANTHA K FENSTERMACHER and ANTHONY J FENSTERMACHER | 6/21/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 - P - DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00407-06 | DANIELLE C. GORMAN and MICHAEL P. GORMAN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order 10 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | PETERSEN, NATHAN HOLMS |
24-3-00407-06 | DANIELLE C. GORMAN and MICHAEL P. GORMAN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order 10 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00408-06 | TIGEST A MEQUANINT vs OLUWATOBI M. KOMOLAFE | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | Kemp, James; ProSe |
24-3-00408-06 | TIGEST A MEQUANINT vs OLUWATOBI M. KOMOLAFE | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-3-00409-06 | SARAH ELIZABETH MAC ISAAC and BRIAR WILLOW MACISAAC | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00409-06 | SARAH ELIZABETH MAC ISAAC and BRIAR WILLOW MACISAAC | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00415-06 | YEVGENIY N LOBKOV and TETIANA O CHURYLINA | 6/28/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00415-06 | YEVGENIY N LOBKOV and TETIANA O CHURYLINA | 6/28/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00416-06 | WESLEY ALAN GRAHAM and TAYLOR SCHAUN GRAHAM | 6/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution W/Children | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00416-06 | WESLEY ALAN GRAHAM and TAYLOR SCHAUN GRAHAM | 6/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution W/Children | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00419-06 | CYNTHIA ANN DAVIES and DAVID CARLTON DAVIES | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing TEMP FAMILY LAW ORDER | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | JENSEN, TIFFANY JOY |
24-3-00419-06 | CYNTHIA ANN DAVIES and DAVID CARLTON DAVIES | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing TEMP FAMILY LAW ORDER | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | PETERSEN, NATHAN HOLMS |
24-3-00422-06 | JARED MICHAEL DORSEY and MELISSA MARIE MCCARTHY | 7/3/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00422-06 | JARED MICHAEL DORSEY and MELISSA MARIE MCCARTHY | 7/3/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00423-06 | LAURIE ELIZABETH BRUCE and KIM MENG IEK | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00423-06 | LAURIE ELIZABETH BRUCE and KIM MENG IEK | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00427-06 | AUDREY TURPIN and MARK TURPIN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Temporary Restraining Order P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ROE, MICHAEL VON |
24-3-00427-06 | AUDREY TURPIN and MARK TURPIN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Temporary Restraining Order P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | RUSCH, DEANNA |
24-3-00428-06 | CAROLYN KOONCE and LORENZO KOONCE | 6/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00428-06 | CAROLYN KOONCE and LORENZO KOONCE | 6/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00429-06 | NADEZHDA G PALAMARYUK and PAVEL DAVID PALAMARYUK | 6/28/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children #10 / P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00429-06 | NADEZHDA G PALAMARYUK and PAVEL DAVID PALAMARYUK | 6/28/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children #10 / P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00430-06 | CORRIE LYNN MOE and BRANDON JAMES MOE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Request SC | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-3-00430-06 | CORRIE LYNN MOE and BRANDON JAMES MOE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Request SC | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-3-00433-06 | VALERIE MARIE LEIMANN and COREY C BENSON | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children #4 / P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00433-06 | VALERIE MARIE LEIMANN and COREY C BENSON | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children #4 / P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00434-06 | TROY SCOTT KLEIN and JENNIE MARIE KLEIN | 5/30/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 ENTRY OF ORDERS | Family Law Annex Courtroom 3 | Miller, Alyssa Kaye |
24-3-00434-06 | TROY SCOTT KLEIN and JENNIE MARIE KLEIN | 5/30/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order #4 ENTRY OF ORDERS | Family Law Annex Courtroom 3 | PETERSEN, NATHAN HOLMS |
24-3-00434-06 | TROY SCOTT KLEIN and JENNIE MARIE KLEIN | 6/13/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | Miller, Alyssa Kaye |
24-3-00434-06 | TROY SCOTT KLEIN and JENNIE MARIE KLEIN | 6/13/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4 REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | PETERSEN, NATHAN HOLMS |
24-3-00435-06 | JODI RENEE STEVENSON and ELLIS WAYMOND STEVENSON | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children #4 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00435-06 | JODI RENEE STEVENSON and ELLIS WAYMOND STEVENSON | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children #4 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00436-06 | SOVANNEATH YUN and NATHAN DANIEL NIEMELA | 7/3/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00436-06 | SOVANNEATH YUN and NATHAN DANIEL NIEMELA | 7/3/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00438-06 | ADALGISA ANDRES PIERRET and TYLER CHARLES GOECKS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Temporary Order /P & OCS *5/15 to 5/29* | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00438-06 | ADALGISA ANDRES PIERRET and TYLER CHARLES GOECKS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Temporary Order /P & OCS *5/15 to 5/29* | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Rapp, Marla Maxfield |
24-3-00441-06 | DAVID ADAM MCNEAL and KARA MCNEAL | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00441-06 | DAVID ADAM MCNEAL and KARA MCNEAL | 6/21/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00445-06 | CHELSEE NICOLE BEANE and PAIGE ELIZABETH MARCHESANO-VANDUYN | 7/12/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00445-06 | CHELSEE NICOLE BEANE and PAIGE ELIZABETH MARCHESANO-VANDUYN | 7/12/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00446-06 | DAVID MICHAEL MICKE and BRENDA MARIE MICKE | 6/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00446-06 | DAVID MICHAEL MICKE and BRENDA MARIE MICKE | 6/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00447-06 | GIGI THOMPSON and STEVEN MCCOY | 6/27/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P - FInal Divorce - no children | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
24-3-00447-06 | GIGI THOMPSON and STEVEN MCCOY | 6/27/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P - FInal Divorce - no children | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
24-3-00452-06 | ARACELI BARRAGAN AYALA and VICTOR CERVENTES-MORRON | 7/10/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P/DISSOLUTION W/CHILDREN | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00452-06 | ARACELI BARRAGAN AYALA and VICTOR CERVENTES-MORRON | 7/10/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 P/DISSOLUTION W/CHILDREN | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00456-06 | BRUCE ELLIOTT COLBY and CHAR DARLENE COLBY | 7/17/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00456-06 | BRUCE ELLIOTT COLBY and CHAR DARLENE COLBY | 7/17/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00458-06 | STATE OF WASHINGTON vs JESSICA RAE RICHARDSON | 6/4/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
24-3-00458-06 | STATE OF WASHINGTON vs JESSICA RAE RICHARDSON | 6/4/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order | Court House | None |
24-3-00460-06 | PATRICIA M. PSOMAS and MARKUS E PSOMAS, Jr | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing ENTRY OF ORDERS S/O FROM 05/08 | Family Law Annex Courtroom 1 | Bhat, Akansha |
24-3-00460-06 | PATRICIA M. PSOMAS and MARKUS E PSOMAS, Jr | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing ENTRY OF ORDERS S/O FROM 05/08 | Family Law Annex Courtroom 1 | Roberts, Scott Barlevi |
24-3-00462-06 | MERANDA A ROWE and ANDREW EDWARD ROWE | 6/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00462-06 | MERANDA A ROWE and ANDREW EDWARD ROWE | 6/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00464-06 | KAITLYN MARIE DAVIS and TRISTAN EVERETT DAVIS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 Tracking w/ 24-2-07717-06 | Court House | Dennis, Caitlin Elizabeth; ProSe |
24-3-00464-06 | KAITLYN MARIE DAVIS and TRISTAN EVERETT DAVIS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 Tracking w/ 24-2-07717-06 | Court House | KRANE, ROBIN J; ProSe |
24-3-00465-06 | CALLIE ELISABETH BARTEL and CHARLES ANTHONY MIDKIFF, Jr | 6/5/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 1 | FEWEL, CHANCE A |
24-3-00465-06 | CALLIE ELISABETH BARTEL and CHARLES ANTHONY MIDKIFF, Jr | 6/5/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #4 | Family Law Annex Courtroom 1 | None |
24-3-00466-06 | KIMBERLY IRENE BENITEZ and LUIS ARMANDO BENITEZ | 7/3/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P/ DISSOLUTION W/O CHILDREN | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00466-06 | KIMBERLY IRENE BENITEZ and LUIS ARMANDO BENITEZ | 7/3/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P/ DISSOLUTION W/O CHILDREN | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00467-06 | NORMAN BUMATAY and KIARA BUMATAY | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P/DISSOLUTION W/CHILDREN | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00467-06 | NORMAN BUMATAY and KIARA BUMATAY | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P/DISSOLUTION W/CHILDREN | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00470-06 | JUSTIN LEE THOM and TORY RAGEAN THOM | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children #4 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00470-06 | JUSTIN LEE THOM and TORY RAGEAN THOM | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children #4 | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00471-06 | TRISTAN EVERETT DAVIS and KAITLYNN DAVIS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 Tracking w/ 24-2-07717-06 | Court House | Dennis, Caitlin Elizabeth; ProSe |
24-3-00471-06 | TRISTAN EVERETT DAVIS and KAITLYNN DAVIS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 Tracking w/ 24-2-07717-06 | Court House | None |
24-3-00474-06 | MEIKA PECHIN and DUSTIN DOUGLAS GRATREAK | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P/ MOTION FOR TFLO *FR 05/08* TO 05/22* | Court House | HAWKE, WHITNEY |
24-3-00474-06 | MEIKA PECHIN and DUSTIN DOUGLAS GRATREAK | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P/ MOTION FOR TFLO *FR 05/08* TO 05/22* | Court House | PROSSER, MICHELLE |
24-3-00476-06 | EVAN ANDREW MULKEY vs GAVIN SHAWN MULKEY et al | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | ProSe |
24-3-00476-06 | EVAN ANDREW MULKEY vs GAVIN SHAWN MULKEY et al | 5/21/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Mod Support | Court House | Ward, Jennifer |
24-3-00477-06 | ASHLEY NIKKOLE BARNES and CHARLES ROBERT SHELDON, III | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 / ENTRY OF ORDERS | Court House | BLUM, MATTHEW T; ProSe |
24-3-00477-06 | ASHLEY NIKKOLE BARNES and CHARLES ROBERT SHELDON, III | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 / ENTRY OF ORDERS | Court House | None |
24-3-00479-06 | LORI AMBER LYNN JOHNSON and JASON LEONARD RIETDYK | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Order P *FR 05-08* TO 05-22* | Family Law Annex Courtroom 1 | Lambert, Crystal Victoria |
24-3-00479-06 | LORI AMBER LYNN JOHNSON and JASON LEONARD RIETDYK | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Order P *FR 05-08* TO 05-22* | Family Law Annex Courtroom 1 | SPENCER, CLAYTON LEE |
24-3-00479-06 | LORI AMBER LYNN JOHNSON and JASON LEONARD RIETDYK | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Order P *FR 04/17* TO 04/24* *FM 04/24* TO 05/01 *FR 05/01* TO 05/08* *FR 05-08* TO 05-22* | Family Law Annex Courtroom 1 | Lambert, Crystal Victoria |
24-3-00479-06 | LORI AMBER LYNN JOHNSON and JASON LEONARD RIETDYK | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Order P *FR 04/17* TO 04/24* *FM 04/24* TO 05/01 *FR 05/01* TO 05/08* *FR 05-08* TO 05-22* | Family Law Annex Courtroom 1 | SPENCER, CLAYTON LEE |
24-3-00481-06 | HNUB NKAUJ CHANG and JEFFREY JAMES BUTTERS | 7/15/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 / P / FINALIZATION | Court House | None |
24-3-00481-06 | HNUB NKAUJ CHANG and JEFFREY JAMES BUTTERS | 7/15/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 / P / FINALIZATION | Court House | ProSe |
24-3-00483-06 | KAREN LAURENE JOHNSON and RONALD TODD JOHNSON | 6/28/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00483-06 | KAREN LAURENE JOHNSON and RONALD TODD JOHNSON | 6/28/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00484-06 | JILL SERENE NETH and THOMAS JAY NETH | 6/5/2024 | 9:00 AM | Temporary Order P *FR 4/24* TO 5/15* * FR 05/15* TO *06/05* | Court House | JENSEN, TIFFANY JOY |
24-3-00484-06 | JILL SERENE NETH and THOMAS JAY NETH | 6/5/2024 | 9:00 AM | Temporary Order P *FR 4/24* TO 5/15* * FR 05/15* TO *06/05* | Court House | Nelson, Marisa Nicole |
24-3-00485-06 | ALLYSON GORMLEY and BENJAMIN WESTBROOK | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00485-06 | ALLYSON GORMLEY and BENJAMIN WESTBROOK | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00486-06 | DAVID KERR and CHEYENNE MASUOKA | 7/3/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00486-06 | DAVID KERR and CHEYENNE MASUOKA | 7/3/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00488-06 | TAMARA LEE CLARK and PETER RUEDIGER KRAUS | 7/3/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00488-06 | TAMARA LEE CLARK and PETER RUEDIGER KRAUS | 7/3/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00491-06 | JAMIE L BEVINS and HAILEY RAY BEVINS | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Order R | Court House | CHRISTY, ELIZABETH ELAINE; Schinabeck, Joseph |
24-3-00491-06 | JAMIE L BEVINS and HAILEY RAY BEVINS | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Order R | Court House | RULLI, TONYA RENAE |
24-3-00491-06 | JAMIE L BEVINS and HAILEY RAY BEVINS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Temporary Order #10 R / MT FR TFLO * FR 05/08* TO 05/29* | Court House | CHRISTY, ELIZABETH ELAINE; Schinabeck, Joseph |
24-3-00491-06 | JAMIE L BEVINS and HAILEY RAY BEVINS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Temporary Order #10 R / MT FR TFLO * FR 05/08* TO 05/29* | Court House | RULLI, TONYA RENAE |
24-3-00494-06 | BLANCA ROMAN and CARLOS ROMAN | 7/3/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P, FINAL DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00494-06 | BLANCA ROMAN and CARLOS ROMAN | 7/3/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P, FINAL DISSO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00503-06 | JENNIFER LEANNE HOLCOMB and TYLER LEROY CHAMBERS | 7/12/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children #4 DIVORCE | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00503-06 | JENNIFER LEANNE HOLCOMB and TYLER LEROY CHAMBERS | 7/12/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children #4 DIVORCE | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00505-06 | JOSHUA CHARLES ALEXANDER and SHAYNA NICOLE LARSEN | 7/12/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00505-06 | JOSHUA CHARLES ALEXANDER and SHAYNA NICOLE LARSEN | 7/12/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00508-06 | ALEX RAY SCHMITT and HANNAH MARIE SCHMITT | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00508-06 | ALEX RAY SCHMITT and HANNAH MARIE SCHMITT | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00509-06 | Courtny Louise Cobb vs BLUE AUTUM FALKENNAGEN | 6/6/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Temp PP | Family Law Annex Courtroom 1 | None |
24-3-00509-06 | Courtny Louise Cobb vs BLUE AUTUM FALKENNAGEN | 6/6/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Temp PP | Family Law Annex Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00512-06 | MAGGIE LANDAHL-POUKKLA vs HUNTER MCKENZIE GRAHAM | 6/10/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P - Support/Mod PP | Court House | ProSe |
24-3-00512-06 | MAGGIE LANDAHL-POUKKLA vs HUNTER MCKENZIE GRAHAM | 6/10/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P - Support/Mod PP | Court House | ProSe |
24-3-00513-06 | ANASTASIA ELIZABETH STARLING and CHRISTOPHER ROBERT STARLING | 7/12/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00513-06 | ANASTASIA ELIZABETH STARLING and CHRISTOPHER ROBERT STARLING | 7/12/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00514-06 | NADIA MARIAM KHATER and THIAGO SANTANA DE ALMEDA SILVEIRA | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Annullment | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
24-3-00514-06 | NADIA MARIAM KHATER and THIAGO SANTANA DE ALMEDA SILVEIRA | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Annullment | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00518-06 | MICHELLE LEANN JOHNSON and RON L. JOHNSON | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00518-06 | MICHELLE LEANN JOHNSON and RON L. JOHNSON | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00522-06 | EMILY CATHERINE BARZINPOUR and ARMON REZA BARZINPOUR | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00522-06 | EMILY CATHERINE BARZINPOUR and ARMON REZA BARZINPOUR | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00524-06 | CHARLES ROBERT SHELDON, III and ASHLEY NIKKOLE BARNES | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order | Court House | Hatch, Jeffrey James |
24-3-00524-06 | CHARLES ROBERT SHELDON, III and ASHLEY NIKKOLE BARNES | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order | Court House | None |
24-3-00530-06 | BRANDY MICHELE STONE-LUTZ and BRANDON JULES LUTZ | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00530-06 | BRANDY MICHELE STONE-LUTZ and BRANDON JULES LUTZ | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00532-06 | DELIA ELIZABETH SAMUELS and CODY JOHN SAMUELS | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children R | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00532-06 | DELIA ELIZABETH SAMUELS and CODY JOHN SAMUELS | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children R | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00533-06 | KATIE ROSE JOHNSON vs RAMON CIJIFREDO TORRES | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R / MT FR TFLO & Anti Harassment CPO | Court House | None |
24-3-00533-06 | KATIE ROSE JOHNSON vs RAMON CIJIFREDO TORRES | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 R / MT FR TFLO & Anti Harassment CPO | Court House | ProSe |
24-3-00536-06 | CHRISTINA MARIE ROSS and RICHARD LEE ROSS, III | 7/17/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00536-06 | CHRISTINA MARIE ROSS and RICHARD LEE ROSS, III | 7/17/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00538-06 | KIM MORRISON-HAMAKER and JOSEPH WAYNE HAMAKER | 5/29/2024 | 9:00 AM | Temporary Order p | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Merrifield, Lawrence Stanford |
24-3-00538-06 | KIM MORRISON-HAMAKER and JOSEPH WAYNE HAMAKER | 5/29/2024 | 9:00 AM | Temporary Order p | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ROBINSON, PATRICK M |
24-3-00540-06 | JASON RAPP and LESSLIE R RAPP | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00540-06 | JASON RAPP and LESSLIE R RAPP | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00544-06 | DARIA NONE BABIY and YEVGENIY M BABIY | 5/20/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P / MT FR TFLO | Court House | ProSe |
24-3-00544-06 | DARIA NONE BABIY and YEVGENIY M BABIY | 5/20/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P / MT FR TFLO | Court House | ProSe |
24-3-00545-06 | ALYCIA R RICHMOND vs JASON SAFFOLD | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 REVIEW CHILD SUPPORT | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00545-06 | ALYCIA R RICHMOND vs JASON SAFFOLD | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 REVIEW CHILD SUPPORT | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00546-06 | BRIANNA RENE SLATER and RICHARD D. SLATER | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00546-06 | BRIANNA RENE SLATER and RICHARD D. SLATER | 7/10/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00549-06 | NADIA DOE and ERIC DOE | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children R | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00549-06 | NADIA DOE and ERIC DOE | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children R | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00550-06 | JENNIFER SOUZA and LESLIE SOUZA | 7/17/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00550-06 | JENNIFER SOUZA and LESLIE SOUZA | 7/17/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00555-06 | CHLOE ROSE GECHO vs ZACKERY THEODORE DAVIS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 / REISSUANCE OF TEMP PROTECTION ORDER | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Kemp, James; ProSe |
24-3-00555-06 | CHLOE ROSE GECHO vs ZACKERY THEODORE DAVIS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 / REISSUANCE OF TEMP PROTECTION ORDER | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00557-06 | DUSTY M AHRENS and BRIAN PAUL AHRENS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 / SHOW CAUSE | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Andersen, Robert Ryan |
24-3-00557-06 | DUSTY M AHRENS and BRIAN PAUL AHRENS | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 / SHOW CAUSE | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00559-06 | CRISTINA RUSU and KAAN KARABAKAN | 7/12/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00559-06 | CRISTINA RUSU and KAAN KARABAKAN | 7/12/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00560-06 | TRISHA MARIE WOODLING and JAMES HAROLD 3RD WOODLING | 7/17/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00560-06 | TRISHA MARIE WOODLING and JAMES HAROLD 3RD WOODLING | 7/17/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00562-06 | MIKHAIL SHEVYAKOV and NADEZHDA SHEVYAKOV | 7/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution Finalize Divorce | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00562-06 | MIKHAIL SHEVYAKOV and NADEZHDA SHEVYAKOV | 7/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution Finalize Divorce | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00575-06 | JAMES EARL RICHARDS and MARGARET GRACE RICHARDS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00575-06 | JAMES EARL RICHARDS and MARGARET GRACE RICHARDS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Whitlock, Douglas O |
24-3-00577-06 | JARED MCCALEB vs LORENA ROBERTSON | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Manesh, Roxana |
24-3-00577-06 | JARED MCCALEB vs LORENA ROBERTSON | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00578-06 | SAMANTHA WEBER and GABRIELLE WEBER | 7/17/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00578-06 | SAMANTHA WEBER and GABRIELLE WEBER | 7/17/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00582-06 | KETING LIN and CYPRIEN ERIC NOEL | 7/17/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00582-06 | KETING LIN and CYPRIEN ERIC NOEL | 7/17/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00587-06 | JILL DIANA SABO and JOHN SABO | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Greene, Alison |
24-3-00587-06 | JILL DIANA SABO and JOHN SABO | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Paradis, Danielle Martine |
24-3-00589-06 | WAYNE EDWARD MOORE and GERALDINE MARTINEZ MOORE | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00589-06 | WAYNE EDWARD MOORE and GERALDINE MARTINEZ MOORE | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00592-06 | ALLYSEN ELIZABETH ALLEE and AARON DOUGLAS SMITH | 6/3/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 ENTRY OF ORDERS | Court House | None |
24-3-00592-06 | ALLYSEN ELIZABETH ALLEE and AARON DOUGLAS SMITH | 6/3/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10 ENTRY OF ORDERS | Court House | ProSe |
24-3-00593-06 | DAKOTA ROSE IMRIE and CORBIN MICHAEL IMRIE | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00593-06 | DAKOTA ROSE IMRIE and CORBIN MICHAEL IMRIE | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00594-06 | BRITTANY MELISSA KOZAK and KYLE KHRISTIAN KOZAK | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P/ RESTRAINING ORDER/ REVIEW | Court House | Boyd, Christopher Michael |
24-3-00594-06 | BRITTANY MELISSA KOZAK and KYLE KHRISTIAN KOZAK | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P/ RESTRAINING ORDER/ REVIEW | Court House | None |
24-3-00596-06 | ELISE K GASPERETTI-HOLDORF and WILLIAM BRANDON GASPERETTI-HOLDORF | 7/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00596-06 | ELISE K GASPERETTI-HOLDORF and WILLIAM BRANDON GASPERETTI-HOLDORF | 7/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00597-06 | MADELYN TROIANO and TRISTEN PARKER HIGGINS | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children R | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00597-06 | MADELYN TROIANO and TRISTEN PARKER HIGGINS | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children R | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00599-06 | PATRICK DAVID MOELLENBERNDT and NADIYA BUDDHAJITRA | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00599-06 | PATRICK DAVID MOELLENBERNDT and NADIYA BUDDHAJITRA | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00602-06 | FIORELLA MILAGROS ALVAREZ vs ADRIAN ROLAND GIBSON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Temporary Restraining Order #4 / ORTSC | Court House | None |
24-3-00602-06 | FIORELLA MILAGROS ALVAREZ vs ADRIAN ROLAND GIBSON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Temporary Restraining Order #4 / ORTSC | Court House | ProSe |
24-3-00607-06 | PAMELA JEAN HENKER and MARK BRADLEY ELSTON | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00607-06 | PAMELA JEAN HENKER and MARK BRADLEY ELSTON | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00611-06 | KENNETH JOHN PIPER, II and MICHELLE LEE PIPER | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order | Court House | PROSSER, MICHELLE |
24-3-00611-06 | KENNETH JOHN PIPER, II and MICHELLE LEE PIPER | 5/29/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order | Court House | ROE, MICHAEL VON |
24-3-00611-06 | KENNETH JOHN PIPER, II and MICHELLE LEE PIPER | 5/29/2024 | 9:00 AM | Temporary Order R | Court House | PROSSER, MICHELLE |
24-3-00611-06 | KENNETH JOHN PIPER, II and MICHELLE LEE PIPER | 5/29/2024 | 9:00 AM | Temporary Order R | Court House | ROE, MICHAEL VON |
24-3-00612-06 | RACHEL REBECCA POWELL and SHERI COLLEEN POWELL | 7/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00612-06 | RACHEL REBECCA POWELL and SHERI COLLEEN POWELL | 7/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00613-06 | ANNA MARIE BENTZ vs Michelle Nelson | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Request Court Review | Family Law Annex Courtroom 3 | Fong-Uribe, Debbie L |
24-3-00613-06 | ANNA MARIE BENTZ vs Michelle Nelson | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing Request Court Review | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-3-00614-06 | TAHRA MARISSA HORNE and RICHARD HORNE, III | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Order p | Court House | None |
24-3-00614-06 | TAHRA MARISSA HORNE and RICHARD HORNE, III | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Order p | Court House | Vukanovich, Robert M |
24-3-00615-06 | AMANDA NORTON and MATTHEW NORRTON | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00615-06 | AMANDA NORTON and MATTHEW NORRTON | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00619-06 | ANITA B CLEAVES and MICHAEL C CLEAVES | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00619-06 | ANITA B CLEAVES and MICHAEL C CLEAVES | 7/19/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00627-06 | ROBERT L HOUGHTON and RACHEL JOY ROSENBACH | 7/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00627-06 | ROBERT L HOUGHTON and RACHEL JOY ROSENBACH | 7/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00628-06 | MATHIEU ALEXANDRE ANTOINA and SIRIWIKAR ANTOINA | 7/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00628-06 | MATHIEU ALEXANDRE ANTOINA and SIRIWIKAR ANTOINA | 7/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00632-06 | KATHRYN SUZANNE SPARKS and JORDAN LEE SPARKS | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mt Temp Order | Court House | Culbertson, Ivan |
24-3-00632-06 | KATHRYN SUZANNE SPARKS and JORDAN LEE SPARKS | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing R - Mt Temp Order | Court House | ProSe |
24-3-00633-06 | SAMANTHA LOUISE SIZEMORE and JOSHUA AARON SIZEMORE | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10/Review CS | Court House | None |
24-3-00633-06 | SAMANTHA LOUISE SIZEMORE and JOSHUA AARON SIZEMORE | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10/Review CS | Court House | Toth, Lisa |
24-3-00634-06 | TERESA COYOTYL ACOSTA and RAFAEL ACOSTA ARANDA | 7/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00634-06 | TERESA COYOTYL ACOSTA and RAFAEL ACOSTA ARANDA | 7/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00636-06 | JOSE GARCIA and MERINA RAHMAN | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 R / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00636-06 | JOSE GARCIA and MERINA RAHMAN | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 R / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00637-06 | BLAIR HARDY and JAY CHRISTOPHER HARDY | 7/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00637-06 | BLAIR HARDY and JAY CHRISTOPHER HARDY | 7/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00638-06 | BILLY LEE SOTO and CHRISTINA ANN SOTO | 7/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00638-06 | BILLY LEE SOTO and CHRISTINA ANN SOTO | 7/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00639-06 | GEORGINA DEANNE LAWLER and DENNIS MARTIN LAWLER | 8/2/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00639-06 | GEORGINA DEANNE LAWLER and DENNIS MARTIN LAWLER | 8/2/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00640-06 | KRISTIN ANN ATARAS and WILLIAM GRIER POLLOCK | 7/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00640-06 | KRISTIN ANN ATARAS and WILLIAM GRIER POLLOCK | 7/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00641-06 | HEIDI LYNN JEFFRIES-BENNETT and DOUGLAS GEORGE BENNETT | 7/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00641-06 | HEIDI LYNN JEFFRIES-BENNETT and DOUGLAS GEORGE BENNETT | 7/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00643-06 | ANGEL MARIE PERSAUD and SURAJ PERSAUD | 7/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00643-06 | ANGEL MARIE PERSAUD and SURAJ PERSAUD | 7/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00648-06 | ERIC GORDON NIELSSEN and MARIANA GABRIELA PHIPPS | 7/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00648-06 | ERIC GORDON NIELSSEN and MARIANA GABRIELA PHIPPS | 7/24/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00649-06 | JESSICA LYN BANKHEAD and SAMUEL DILLON KRAFT | 7/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00649-06 | JESSICA LYN BANKHEAD and SAMUEL DILLON KRAFT | 7/26/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00651-06 | RONALD WILLIAM CARTER vs REBEKAH MARIE BARNES | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp Orders | Court House | KRANE, ROBIN J |
24-3-00651-06 | RONALD WILLIAM CARTER vs REBEKAH MARIE BARNES | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp Orders | Court House | None |
24-3-00654-06 | ILYA LYNN SHANTZ and JASON OWEN SHANTZ | 7/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00654-06 | ILYA LYNN SHANTZ and JASON OWEN SHANTZ | 7/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00656-06 | JENNIFER ZWICKER and MARK DAVID ZWICKER | 6/12/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4 and Entry of Orders | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Arwood, Elizabeth Annaliese |
24-3-00656-06 | JENNIFER ZWICKER and MARK DAVID ZWICKER | 6/12/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4 and Entry of Orders | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Fong-Uribe, Debbie L |
24-3-00659-06 | ANY ALVIIZURES and JOSE FIDEL ALVIZURES LORENZANA | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp Orders | Family Law Annex Courtroom 1 | None |
24-3-00659-06 | ANY ALVIIZURES and JOSE FIDEL ALVIZURES LORENZANA | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp Orders | Family Law Annex Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00663-06 | JASON CLARK BOWER and ANGELA MARIE BOWER | 8/2/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children R | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00663-06 | JASON CLARK BOWER and ANGELA MARIE BOWER | 8/2/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children R | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00664-06 | FAITH BAZILME and DELWIN BAZILME | 7/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00664-06 | FAITH BAZILME and DELWIN BAZILME | 7/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00666-06 | EMILY ELENA BELL and ELIZABETH DOROTHEA PAINTER | 7/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00666-06 | EMILY ELENA BELL and ELIZABETH DOROTHEA PAINTER | 7/31/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00667-06 | JEFFERY SANCHEZ and VALERIE SANCHEZ | 8/2/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00667-06 | JEFFERY SANCHEZ and VALERIE SANCHEZ | 8/2/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00669-06 | LYNN MARIE HYDE and GARY MICHAEL DODEN | 8/2/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00669-06 | LYNN MARIE HYDE and GARY MICHAEL DODEN | 8/2/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00670-06 | ALICIA MORALES RAMOS vs MIGUEL A MANCIA | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp PP | Family Law Annex Courtroom 1 | None |
24-3-00670-06 | ALICIA MORALES RAMOS vs MIGUEL A MANCIA | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp PP | Family Law Annex Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00687-06 | YESENIA HERNANDEZ CORNEJO and DANIEL CONEJO | 8/9/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-3-00687-06 | YESENIA HERNANDEZ CORNEJO and DANIEL CONEJO | 8/9/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00689-06 | AUSTIN LARSEN vs ALLISON L WANLESS SMITH | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 P / MT FR TFLO | Family Law Annex Courtroom 1 | BAASCH, COURTNEY MAUREEN |
24-3-00689-06 | AUSTIN LARSEN vs ALLISON L WANLESS SMITH | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 P / MT FR TFLO | Family Law Annex Courtroom 1 | None |
24-3-00694-06 | STEPHANIE RIDDELL SLOAN vs TROY DAVID WOODY | 5/20/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P / PARENTING PLAN | Court House | None |
24-3-00694-06 | STEPHANIE RIDDELL SLOAN vs TROY DAVID WOODY | 5/20/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P / PARENTING PLAN | Court House | ProSe |
24-3-00697-06 | EDELMIRA FERNANDEZ and CHRISTIAN M. FERNANDEZ-GONZALEZ | 8/9/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00697-06 | EDELMIRA FERNANDEZ and CHRISTIAN M. FERNANDEZ-GONZALEZ | 8/9/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00698-06 | KELLY JANELL MARTIN and BRADLEY MARTIN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Restraining Order #5 / ORTSC | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Butchard, Chelsey A |
24-3-00698-06 | KELLY JANELL MARTIN and BRADLEY MARTIN | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Restraining Order #5 / ORTSC | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00698-06 | KELLY JANELL MARTIN and BRADLEY MARTIN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 P / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Butchard, Chelsey A |
24-3-00698-06 | KELLY JANELL MARTIN and BRADLEY MARTIN | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5 P / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00704-06 | ESTEFANIA GUADALUPE TRAN and RAYMOND TRAN | 8/14/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00704-06 | ESTEFANIA GUADALUPE TRAN and RAYMOND TRAN | 8/14/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00705-06 | LINDA MARIE LAKE and RONALD JAMES HENDRICKSON | 8/9/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00705-06 | LINDA MARIE LAKE and RONALD JAMES HENDRICKSON | 8/9/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00708-06 | TYLER BENNETT WIGGINS and LINDSEY JEAN WIGGINS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P / MT FR TFLO, RESTRAINING ORDER & MT TO APPOINT GAL | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00708-06 | TYLER BENNETT WIGGINS and LINDSEY JEAN WIGGINS | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P / MT FR TFLO, RESTRAINING ORDER & MT TO APPOINT GAL | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | PROSSER, MICHELLE |
24-3-00714-06 | CINDY LU AGUIRRE and ALFREDO AGUIRRE | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P/ RE: RESTRAINING ORDER | Court House | None |
24-3-00714-06 | CINDY LU AGUIRRE and ALFREDO AGUIRRE | 5/22/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 P/ RE: RESTRAINING ORDER | Court House | Trotter, Michael S |
24-3-00717-06 | KATELYN E ROBLEY and BLAKE FELIX VINSONHALER | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P - Mt Temp PP | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00717-06 | KATELYN E ROBLEY and BLAKE FELIX VINSONHALER | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P - Mt Temp PP | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00721-06 | TYLER KENNETH MCINTOSH and ALEXANDRIA BREYY MERREL | 8/9/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00721-06 | TYLER KENNETH MCINTOSH and ALEXANDRIA BREYY MERREL | 8/9/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00722-06 | MIKAYLA MAE JOLLY vs MATTHEW HUGH ROBERT MEADOWS | 6/3/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P - Mt Temp PP | Court House | None |
24-3-00722-06 | MIKAYLA MAE JOLLY vs MATTHEW HUGH ROBERT MEADOWS | 6/3/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P - Mt Temp PP | Court House | ProSe |
24-3-00723-06 | RUSSEL GORDON SMITH and SUSAN GWEN SMITH | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp Order | Court House | Culbertson, Ivan |
24-3-00723-06 | RUSSEL GORDON SMITH and SUSAN GWEN SMITH | 5/29/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp Order | Court House | None |
24-3-00724-06 | GRAYDEN ECONOMIDES vs EBONI J CHANIZO | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Restraining Order #4 / TEMP PROTECTION ORD & ORTSC | Court House | None |
24-3-00724-06 | GRAYDEN ECONOMIDES vs EBONI J CHANIZO | 5/22/2024 | 9:00 AM | Temporary Restraining Order #4 / TEMP PROTECTION ORD & ORTSC | Court House | Spears, Travis Daniel |
24-3-00727-06 | CHARVEL CONDON and SCOTT CONDON | 8/9/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00727-06 | CHARVEL CONDON and SCOTT CONDON | 8/9/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00728-06 | KAREN LEORA PEARSON and AARON PATRICK PEARSON | 8/7/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00728-06 | KAREN LEORA PEARSON and AARON PATRICK PEARSON | 8/7/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00735-06 | BRE'ANNA KENYALE GLYNN and CAMERON PAM | 5/23/2024 | 1:30 PM | Temporary Restraining Order #10 / ORTSC | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00735-06 | BRE'ANNA KENYALE GLYNN and CAMERON PAM | 5/23/2024 | 1:30 PM | Temporary Restraining Order #10 / ORTSC | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00738-06 | JESSICA DANIELLE DORNING and CAMERON SHANE DORNING | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Annulment | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-3-00738-06 | JESSICA DANIELLE DORNING and CAMERON SHANE DORNING | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Annulment | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
24-3-00740-06 | CODY LEE PAUL and FIVI IONESI | 8/7/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00740-06 | CODY LEE PAUL and FIVI IONESI | 8/7/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00748-06 | LINDSEY MARIE TRUETT vs WESTON ALFRED DANIELSON | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P- Mt Temp PP | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00748-06 | LINDSEY MARIE TRUETT vs WESTON ALFRED DANIELSON | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P- Mt Temp PP | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00751-06 | REBECCA ROSE MILLER and JAY DEE TAKATA | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 R / MT FR TFLO | Court House | Butchard, Chelsey A |
24-3-00751-06 | REBECCA ROSE MILLER and JAY DEE TAKATA | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 R / MT FR TFLO | Court House | Storms, Emily Kieran |
24-3-00753-06 | LAUREN RAND STILPHEN and MARCO ANTONIO ROBLES | 8/16/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00753-06 | LAUREN RAND STILPHEN and MARCO ANTONIO ROBLES | 8/16/2024 | 1:30 PM | Dissolution without Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00755-06 | MATHEW THOMAS LAMKIN and MELISSA RACHELLE LAMKIN | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 P / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-3-00755-06 | MATHEW THOMAS LAMKIN and MELISSA RACHELLE LAMKIN | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #4 P / MT FR TFLO | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Roberts, Scott Barlevi |
24-3-00761-06 | GABRIELA HARRIS and KURT HARRIS | 8/16/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P/ FINALIZATION | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00761-06 | GABRIELA HARRIS and KURT HARRIS | 8/16/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 P/ FINALIZATION | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-3-00764-06 | STACEY MARIE HEERLEIN and LOGAN DOUGLAS HEERLEIN | 6/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp Order *FR 06/05* TO 06/12* | Court House | HAWKE, WHITNEY |
24-3-00764-06 | STACEY MARIE HEERLEIN and LOGAN DOUGLAS HEERLEIN | 6/12/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing P - Mt Temp Order *FR 06/05* TO 06/12* | Court House | None |
24-3-00766-06 | JOSHUA JAMES HVASS and RUTH ANN SCHULZ | 8/14/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-3-00766-06 | JOSHUA JAMES HVASS and RUTH ANN SCHULZ | 8/14/2024 | 1:30 PM | Dissolution with Children P | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | ProSe |
24-4-00025-06 | Guardianship of ALAYAH ALAPAI | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 COURT S/O EXTENDING EMG TO 07/01 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-4-00044-06 | Guardianship of GABRIELLE BARTLETT | 7/19/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00044-06 | Guardianship of GABRIELLE BARTLETT | 8/7/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00047-06 | Guardianship of CHRISTOPHER HOUSEN | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Esau, Donald Arthur |
24-4-00047-06 | Guardianship of CHRISTOPHER HOUSEN | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Mancuso, Laura L. |
24-4-00057-06 | THAT CERTAIN IRREVOCABLE TRUST AGREEMENT, DATED JANUARY 2, 1982 (Commonly known as the "Garden View Trust") | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TEDRA | 3rd Floor Department 1 | HABERTHUR, PHILLIP JUSTIN |
24-4-00057-06 | THAT CERTAIN IRREVOCABLE TRUST AGREEMENT, DATED JANUARY 2, 1982 (Commonly known as the "Garden View Trust") | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TEDRA | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00073-06 | Guardianship of KAMERON BISHOP | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5-EMERGENCY GUARDIANSHIP | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-4-00073-06 | Guardianship of KAMERON BISHOP | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #5-EMERGENCY GUARDIANSHIP | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-4-00073-06 | Guardianship of KAMERON BISHOP | 6/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5-REVIEW SERVICE/CPS RECORDS | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-4-00073-06 | Guardianship of KAMERON BISHOP | 6/21/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5-REVIEW SERVICE/CPS RECORDS | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-4-00085-06 | Guardianship of EDWARD RODDA | 7/12/2024 | 1:30 PM | Review Hearing REVIEW INITIAL REPORT | 3rd Floor Department 1 | BABICH, CHRISTIAN LYNN |
24-4-00085-06 | Guardianship of EDWARD RODDA | 7/12/2024 | 1:30 PM | Review Hearing REVIEW INITIAL REPORT | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00105-06 | Guardianship of DAVID REGAN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing MT DISBURSE FUNDS | 3rd Floor Department 1 | NUGENT, JENNIFER ANN |
24-4-00105-06 | Guardianship of DAVID REGAN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing MT DISBURSE FUNDS | 3rd Floor Department 1 | PAYNE, JULIE L |
24-4-00105-06 | Guardianship of DAVID REGAN | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | NUGENT, JENNIFER ANN |
24-4-00105-06 | Guardianship of DAVID REGAN | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | PAYNE, JULIE L |
24-4-00114-06 | Guardianship of AURORA EVANS-DAVIS | 5/23/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4-REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00114-06 | Guardianship of AURORA EVANS-DAVIS | 5/23/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4-REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
24-4-00114-06 | Guardianship of AURORA EVANS-DAVIS | 6/6/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4-EMG REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00114-06 | Guardianship of AURORA EVANS-DAVIS | 6/6/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4-EMG REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
24-4-00116-06 | Guardianship of IVA RAISANEN | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #10-ENTRY OF ORDER | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
24-4-00138-06 | Guardianship of CHRISTINE SEAGRAVES | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Linden, Mary-Anne |
24-4-00138-06 | Guardianship of CHRISTINE SEAGRAVES | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Tyler, Mark Daniel |
24-4-00152-06 | Guardianship of KAMORA MARSHALL | 5/24/2024 | 9:00 AM | Readiness Hearing #4 | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00152-06 | Guardianship of KAMORA MARSHALL | 6/11/2024 | 9:00 AM | Non-Jury Trial | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00167-06 | Guardianship of ALEXANDRA NEBEKER | 5/23/2024 | 1:30 PM | Presentation of Order 4; TRACKING | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00186-06 | Guardianship of DENIS GANDER | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing APPROVING ATTORNEY FEES | 3rd Floor Department 1 | Mancuso, Laura L. |
24-4-00186-06 | Guardianship of DENIS GANDER | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing APPROVING ATTORNEY FEES | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00190-06 | Guardianship of PAMELA TUMEY | 5/30/2024 | 9:00 AM | Ex Parte | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00190-06 | Guardianship of PAMELA TUMEY | 5/30/2024 | 9:00 AM | Ex Parte | 3rd Floor Department 1 | Malella-Manker, Karen Gail |
24-4-00190-06 | Guardianship of PAMELA TUMEY | 5/30/2024 | 9:00 AM | Ex Parte | Court House | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00190-06 | Guardianship of PAMELA TUMEY | 5/30/2024 | 9:00 AM | Ex Parte | Court House | Malella-Manker, Karen Gail |
24-4-00205-06 | Conservatorship of Jaidyn Fortson | 5/24/2024 | 1:30 PM | Review Hearing CASE REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00206-06 | Guardianship of ELAINA BRUNDAGE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 COURT S/O TO REVIEW APPOINTMENT AND CONSENT | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-4-00206-06 | Guardianship of ELAINA BRUNDAGE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #10 COURT S/O TO REVIEW APPOINTMENT AND CONSENT | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-4-00207-06 | Conservatorship of Jordyn Fortson | 5/24/2024 | 1:30 PM | Review Hearing CASE REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00225-06 | IN THE ESTATE OF LAVONA N. DOKKEN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TEDRA | 3rd Floor Department 1 | Bartolucci, Marissa |
24-4-00225-06 | IN THE ESTATE OF LAVONA N. DOKKEN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TEDRA | 3rd Floor Department 1 | ProSe |
24-4-00240-06 | Guardianship of YOUNG WORD | 6/20/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4-MINOR GUARDIANSHIP | Family Law Annex Courtroom 3 | McCann, Kathleen Marliss |
24-4-00240-06 | Guardianship of YOUNG WORD | 6/20/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4-MINOR GUARDIANSHIP | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00242-06 | Guardianship of JOSHUA CONRAD, Jr | 6/6/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #10 / P / REVIEW SERVICE PARENTS/PT MINOR GUARDINASHIP | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
24-4-00242-06 | Guardianship of JOSHUA CONRAD, Jr | 6/6/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #10 / P / REVIEW SERVICE PARENTS/PT MINOR GUARDINASHIP | Family Law Annex Courtroom 2 | ProSe |
24-4-00247-06 | Guardianship of OMAR RODRIGUEZ VELA | 6/20/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4-MINOR GUARDIANSHIP | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00247-06 | Guardianship of OMAR RODRIGUEZ VELA | 6/20/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4-MINOR GUARDIANSHIP | Family Law Annex Courtroom 3 | WENNERSTROM, ANN |
24-4-00247-06 | Guardianship of OMAR RODRIGUEZ VELA | 6/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4-MINOR GUARDIANSHIP FINAL | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00247-06 | Guardianship of OMAR RODRIGUEZ VELA | 6/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4-MINOR GUARDIANSHIP FINAL | Family Law Annex Courtroom 3 | WENNERSTROM, ANN |
24-4-00267-06 | Guardianship of SHANAN MOORE | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Malella-Manker, Karen Gail |
24-4-00267-06 | Guardianship of SHANAN MOORE | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | PAYNE, JULIE L |
24-4-00271-06 | Guardianship of LINDA JONES RUCKER | 5/24/2024 | 1:30 PM | Review Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION EARLY IN DOCKET | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00271-06 | Guardianship of LINDA JONES RUCKER | 5/24/2024 | 1:30 PM | Review Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION EARLY IN DOCKET | 3rd Floor Department 1 | ProSe |
24-4-00282-06 | Guardianship of KASSANDRA SULLIVAN | 7/19/2024 | 1:30 PM | Review Hearing REVIEW REPORTS | 3rd Floor Department 1 | PAYNE, JULIE L |
24-4-00282-06 | Guardianship of KASSANDRA SULLIVAN | 7/19/2024 | 1:30 PM | Review Hearing REVIEW REPORTS | 3rd Floor Department 1 | ProSe |
24-4-00304-06 | Guardianship of FAITH COLBY | 6/13/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 S/O EXTENDING EMG | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00304-06 | Guardianship of FAITH COLBY | 6/13/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4 S/O EXTENDING EMG | Family Law Annex Courtroom 3 | Trotter, Michael S |
24-4-00304-06 | Guardianship of FAITH COLBY | 6/13/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4-P-MINOR GUARDIANSHIP *FR 05/24* TO 06/13* | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00304-06 | Guardianship of FAITH COLBY | 6/13/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4-P-MINOR GUARDIANSHIP *FR 05/24* TO 06/13* | Family Law Annex Courtroom 3 | Trotter, Michael S |
24-4-00304-06 | Guardianship of FAITH COLBY | 6/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4-EMG REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00304-06 | Guardianship of FAITH COLBY | 6/20/2024 | 1:30 PM | Review Hearing #4-EMG REVIEW | Family Law Annex Courtroom 3 | Trotter, Michael S |
24-4-00310-06 | Guardianship of TERRY DEAN | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00310-06 | Guardianship of TERRY DEAN | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00311-06 | Guardianship of ALAN WOOD | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00311-06 | Guardianship of ALAN WOOD | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00314-06 | Guardianship of LUNA OTTO | 6/21/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #4 Entry of Minor Guardianship Orders | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00314-06 | Guardianship of LUNA OTTO | 6/21/2024 | 9:00 AM | Presentation of Order #4 Entry of Minor Guardianship Orders | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
24-4-00319-06 | Guardianship of ABEL MONNETTE | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-4-00332-06 | Guardianship of JESSICA CONGER | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00332-06 | Guardianship of JESSICA CONGER | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | ProSe |
24-4-00336-06 | IN RE THE PATRICK J. MALONEY REVOCABLE TRUST | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PT RELIEF/DISCOVERY/MEDIATOR | 3rd Floor Department 1 | Hazen, Laura Elizabeth |
24-4-00336-06 | IN RE THE PATRICK J. MALONEY REVOCABLE TRUST | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PT RELIEF/DISCOVERY/MEDIATOR | 3rd Floor Department 1 | Valdez, Nicole Marie |
24-4-00342-06 | Guardianship of Destiny Emerson | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4-EMG s/o 4/26 | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00342-06 | Guardianship of Destiny Emerson | 5/23/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4-EMG s/o 4/26 | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
24-4-00363-06 | Guardianship of NANCY CREW | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Malella-Manker, Karen Gail |
24-4-00363-06 | Guardianship of NANCY CREW | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Mancuso, Laura L. |
24-4-00375-06 | Guardianship of LILLYANNE GUTZ | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4-ENTRY OF DEFAULT ORDERS | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00375-06 | Guardianship of LILLYANNE GUTZ | 6/6/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4-ENTRY OF DEFAULT ORDERS | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
24-4-00378-06 | Guardianship of KAESEN TUTTLE-NATEMEIER | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4-EMERGENCY GUARDIANSHIP s/o 4/2/24 | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00378-06 | Guardianship of KAESEN TUTTLE-NATEMEIER | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4-EMERGENCY GUARDIANSHIP s/o 4/2/24 | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
24-4-00383-06 | Guardianship of JAMES RIMER | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00383-06 | Guardianship of JAMES RIMER | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Senescu, James David |
24-4-00385-06 | Guardianship of DONALD BACKMAN | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00385-06 | Guardianship of DONALD BACKMAN | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00401-06 | Guardianship of AUSTON LEE | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Mancuso, Laura L. |
24-4-00401-06 | Guardianship of AUSTON LEE | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Tyler, Mark Daniel |
24-4-00402-06 | Guardianship of RHONDA LEDBETTER | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P=GUARDIANSHIP PETITION/MT TO DSM | 3rd Floor Department 1 | Malella-Manker, Karen Gail |
24-4-00402-06 | Guardianship of RHONDA LEDBETTER | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P=GUARDIANSHIP PETITION/MT TO DSM | 3rd Floor Department 1 | Tyler, Mark Daniel |
24-4-00403-06 | Guardianship of GERALDINE KUBEC | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | McCann, Kathleen Marliss |
24-4-00403-06 | Guardianship of GERALDINE KUBEC | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00413-06 | Guardianship of PEGGY MCHUGH | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00413-06 | Guardianship of PEGGY MCHUGH | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Tyler, Mark Daniel |
24-4-00427-06 | Guardianship of ADAM CARTER | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00427-06 | Guardianship of ADAM CARTER | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Tyler, Mark Daniel |
24-4-00432-06 | Guardianship of WILLIAM GLYCENFER | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Clark, Alena Kulchitskaya |
24-4-00432-06 | Guardianship of WILLIAM GLYCENFER | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | PAYNE, JULIE L |
24-4-00434-06 | Guardianship of ROY HAWKINS | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00434-06 | Guardianship of ROY HAWKINS | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Tyler, Mark Daniel |
24-4-00435-06 | Guardianship of JASON MCATEE | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Clark, Alena Kulchitskaya |
24-4-00435-06 | Guardianship of JASON MCATEE | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Esau, Donald Arthur |
24-4-00447-06 | Guardianship of DAVID CONTRERAS | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00447-06 | Guardianship of DAVID CONTRERAS | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00453-06 | Guardianship of ELLA WAKE | 7/19/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #10-REVIEW | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
24-4-00453-06 | Guardianship of ELLA WAKE | 7/19/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #10-REVIEW | Family Law Annex Courtroom 2 | PRUETT, BRIAN JORDAN |
24-4-00456-06 | Guardianship of WILLIAM ZIMMERMAN | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00456-06 | Guardianship of WILLIAM ZIMMERMAN | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | PAYNE, JULIE L |
24-4-00457-06 | Guardianship of PARKER KOGLER | 6/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5-EMG REVIEW | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | None |
24-4-00457-06 | Guardianship of PARKER KOGLER | 6/28/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #5-EMG REVIEW | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-4-00458-06 | Guardianship of JACE HAYDEN | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Malella-Manker, Karen Gail |
24-4-00458-06 | Guardianship of JACE HAYDEN | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00467-06 | Guardianship of CAROL OREJEL | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00467-06 | Guardianship of CAROL OREJEL | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00480-06 | Guardianship of ENRIQUE BOTELLO-MONTOYA | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00480-06 | Guardianship of ENRIQUE BOTELLO-MONTOYA | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00481-06 | Guardianship of JOSEPH SHABER | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00481-06 | Guardianship of JOSEPH SHABER | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00483-06 | Guardianship of KELLY CLARK | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00483-06 | Guardianship of KELLY CLARK | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00484-06 | Guardianship of RAELYNN NELSON | 7/18/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4-MINOR GUARDIANSHIP PETITION | Family Law Annex Courtroom 3 | McCann, Kathleen Marliss |
24-4-00484-06 | Guardianship of RAELYNN NELSON | 7/18/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4-MINOR GUARDIANSHIP PETITION | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00485-06 | Estate of MATTHEW HARGETT | 8/9/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PT APPOINT ADMINISTRATOR/NONINTERVENTION POWERS | 3rd Floor Department 1 | PENTA, DAINEN N |
24-4-00488-06 | Guardianship of JANIYAH BRANNON | 5/24/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #10-EMG REVIEW | Family Law Annex Courtroom 2 | None |
24-4-00494-06 | WENDY SAWYER vs CASEY SAWYER et al | 7/12/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TEDRA | 3rd Floor Department 1 | Bartolucci, Marissa |
24-4-00494-06 | WENDY SAWYER vs CASEY SAWYER et al | 7/12/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TEDRA | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00495-06 | Guardianship of TERESA WELLS | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00495-06 | Guardianship of TERESA WELLS | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Linden, Mary-Anne |
24-4-00504-06 | IN THE MATTER OF THE OLSON LIVING TRUST, DATED OCTOBER4, 2002 AND THE ESTATE OF: ROGER D. OLSON, DECEASED. | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TRUST | 3rd Floor Department 1 | BABICH, CHRISTIAN LYNN |
24-4-00504-06 | IN THE MATTER OF THE OLSON LIVING TRUST, DATED OCTOBER4, 2002 AND THE ESTATE OF: ROGER D. OLSON, DECEASED. | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TRUST | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00509-06 | Guardianship of ARION ALCOCER | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4-MINOR GUARDIANSHIP | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00509-06 | Guardianship of ARION ALCOCER | 5/30/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing #4-MINOR GUARDIANSHIP | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
24-4-00514-06 | Guardianship of JESSIKA VELAZQUEZ | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00514-06 | Guardianship of JESSIKA VELAZQUEZ | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | ProSe |
24-4-00523-06 | Guardianship of LINDA FERNANDEZ | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00523-06 | Guardianship of LINDA FERNANDEZ | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00533-06 | Guardianship of FOREST WEILAND, Sr | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Malella-Manker, Karen Gail |
24-4-00533-06 | Guardianship of FOREST WEILAND, Sr | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Tyler, Mark Daniel |
24-4-00538-06 | Guardianship of BRODY DOWDLE | 6/13/2024 | 8:30 AM | Review Hearing #4 SET OVER | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00538-06 | Guardianship of BRODY DOWDLE | 6/13/2024 | 8:30 AM | Review Hearing #4 SET OVER | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
24-4-00551-06 | ROY NUNN AND JENNIFER L. CHAPPLE, CO-TRUSTEES OF THE NUNN LIVING TRUST vs MOLLY M MCCLURE | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TEDRA | 3rd Floor Department 1 | McCoy, Jean Marie |
24-4-00551-06 | ROY NUNN AND JENNIFER L. CHAPPLE, CO-TRUSTEES OF THE NUNN LIVING TRUST vs MOLLY M MCCLURE | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TEDRA | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00556-06 | Guardianship of PAMELA HUONDER | 7/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00556-06 | Guardianship of PAMELA HUONDER | 7/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00557-06 | Guardianship of GARY EDWARDS | 7/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00557-06 | Guardianship of GARY EDWARDS | 7/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00562-06 | Guardianship of JEANETTE QUINT | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PRESERVE PROPERTY | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00562-06 | Guardianship of JEANETTE QUINT | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PRESERVE PROPERTY | 3rd Floor Department 1 | Tyler, Mark Daniel |
24-4-00562-06 | Guardianship of JEANETTE QUINT | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00562-06 | Guardianship of JEANETTE QUINT | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Tyler, Mark Daniel |
24-4-00563-06 | Estate of BENJAMIN F. GOUGH | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PT PROBATE OF WILL | 3rd Floor Department 1 | Esau, Donald Arthur |
24-4-00571-06 | Guardianship of KYLE FRAZIER | 7/12/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | DIXON, JODINE ELAINE |
24-4-00571-06 | Guardianship of KYLE FRAZIER | 7/12/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00583-06 | Guardianship of Jordan Flores | 7/5/2024 | 9:00 AM | Review Hearing #4-REVIEW HEARING | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00589-06 | ROBERTA L. TIDLAND vs PATRICIA N. COLSON et al | 6/14/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TEDRA | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00589-06 | ROBERTA L. TIDLAND vs PATRICIA N. COLSON et al | 6/14/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TEDRA | 3rd Floor Department 1 | Sowards, Steven Michael |
24-4-00597-06 | Guardianship of PHILLIPPE NORMAN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PRESERVE PROPERTY | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00597-06 | Guardianship of PHILLIPPE NORMAN | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PRESERVE PROPERTY | 3rd Floor Department 1 | Tyler, Mark Daniel |
24-4-00597-06 | Guardianship of PHILLIPPE NORMAN | 7/12/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00597-06 | Guardianship of PHILLIPPE NORMAN | 7/12/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Tyler, Mark Daniel |
24-4-00599-06 | Guardianship of CHERYL ARNOLD-DOYLE | 7/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | Clark, Alena Kulchitskaya |
24-4-00599-06 | Guardianship of CHERYL ARNOLD-DOYLE | 7/5/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00602-06 | IN RE THE MATTER OF: dANA A. GWINN LIVING TRUST | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TRUSTEE'S INSTRUCTIONS REGARDING TRUST PROPERTY | 3rd Floor Department 1 | EDWARDS, AMY |
24-4-00604-06 | Guardianship of CHIEKO ISHII | 7/19/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00604-06 | Guardianship of CHIEKO ISHII | 7/19/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | NUGENT, JENNIFER ANN |
24-4-00606-06 | Guardianship of MALICIA ATKINS | 5/23/2024 | 8:30 AM | Motion Hearing #4 EMERGENCY MINOR GUARDIANSHIP | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-4-00606-06 | Guardianship of MALICIA ATKINS | 5/23/2024 | 8:30 AM | Motion Hearing #4 EMERGENCY MINOR GUARDIANSHIP | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
24-4-00611-06 | Estate of JAMES F. KEENER | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PT APT PERSONAL REPRESENTIVE | 3rd Floor Department 1 | Ritchie, Alexa Newby |
24-4-00612-06 | Guardianship of PEGGY CHAFFER | 7/12/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00612-06 | Guardianship of PEGGY CHAFFER | 7/12/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00615-06 | Guardianship of BRIEN GROSS | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PRESERVE PROPERTY | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00615-06 | Guardianship of BRIEN GROSS | 5/31/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PRESERVE PROPERTY | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00615-06 | Guardianship of BRIEN GROSS | 7/19/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | BROOKS, RACHEL A |
24-4-00615-06 | Guardianship of BRIEN GROSS | 7/19/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing P-GUARDIANSHIP PETITION | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00618-06 | INTRUSTMENT NORTHWEST, INC. vs FRANCES PERRY | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TEDRA | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00618-06 | INTRUSTMENT NORTHWEST, INC. vs FRANCES PERRY | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TEDRA | 3rd Floor Department 1 | Richards, Gabrielle |
24-4-00619-06 | INTRUSTMENT NORTHWEST, INC. vs AARON BUTLER | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TEDRA | 3rd Floor Department 1 | None |
24-4-00619-06 | INTRUSTMENT NORTHWEST, INC. vs AARON BUTLER | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing TEDRA | 3rd Floor Department 1 | Richards, Gabrielle |
24-5-00025-06 | - | 7/2/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing SUMMARY JUDGEMENT/ENTRY OF ORDERS | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
24-5-00025-06 | - | 7/2/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing SUMMARY JUDGEMENT/ENTRY OF ORDERS | Court House | None |
24-5-00031-06 | - | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1- COURT S/O ORDER OF ENTRY. TRACKING W/ 24-4-00206-06 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | KRANE, ROBIN J |
24-5-00031-06 | - | 6/7/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #1- COURT S/O ORDER OF ENTRY. TRACKING W/ 24-4-00206-06 | Juvenile Courthouse Courtroom 2 | ProSe |
24-5-00044-06 | - | 6/4/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing SUMMARY JUDGEMENT | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
24-5-00044-06 | - | 6/4/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing SUMMARY JUDGEMENT | Court House | None |
24-5-00044-06 | - | 6/4/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing SUMMARY JUDGEMENT | Court House | ProSe |
24-5-00056-06 | - | 7/30/2024 | 1:30 PM | Contempt Hearing | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
24-5-00056-06 | - | 7/30/2024 | 1:30 PM | Contempt Hearing | Court House | None |
24-5-00075-06 | - | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing ENTRY OF ORDERS | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | Hunter, Brian Patrick |
24-5-00075-06 | - | 6/5/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing ENTRY OF ORDERS | Juvenile Courthouse Courtroom 1 | None |
24-5-00078-06 | ADOPTION | 5/31/2024 | 2:30 PM | Motion Hearing FINALIZATION | Family Law Annex Courtroom 3 | McCann, Kathleen Marliss |
24-5-00078-06 | ADOPTION | 5/31/2024 | 2:30 PM | Motion Hearing FINALIZATION | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-5-00103-06 | - | 5/21/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing GENETIC TESTING | Court House | CLARK CO, PA CHILD SUPPORT, |
24-5-00103-06 | - | 5/21/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing GENETIC TESTING | Court House | ProSe |
24-5-00105-06 | ADOPTION | 6/7/2024 | 2:30 PM | Motion Hearing FINALIZATION | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-5-00105-06 | ADOPTION | 6/7/2024 | 2:30 PM | Motion Hearing FINALIZATION | Family Law Annex Courtroom 3 | Tilden, Marie M. |
24-5-00120-06 | ADOPTION | 5/24/2024 | 2:30 PM | Motion Hearing FINALIZATION | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-5-00120-06 | ADOPTION | 5/24/2024 | 2:30 PM | Motion Hearing FINALIZATION | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
24-5-00123-06 | ADOPTION | 5/31/2024 | 2:30 PM | Motion Hearing Fnalization | Family Law Annex Courtroom 3 | Tilden, Marie M. |
24-5-00125-06 | ADOPTION | 5/31/2024 | 2:30 PM | Motion Hearing FINALIZATION | Family Law Annex Courtroom 3 | None |
24-5-00125-06 | ADOPTION | 5/31/2024 | 2:30 PM | Motion Hearing FINALIZATION | Family Law Annex Courtroom 3 | ProSe |
24-5-00130-06 | ADOPTION | 5/31/2024 | 2:30 PM | Motion Hearing FINALIZATION | Family Law Annex Courtroom 3 | Tilden, Marie M. |
4-23203 | GUARDIANSHIP OF MICHAEL GREGG MCFADDEN, INCOMP | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing ENTRY OF ORDERS | 3rd Floor Department 1 | None |
4-24358 | GUARDIANSHIP OF PATRICIA EILEEN PERKINS, INCOMP | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing MT APPROVE REPORTS | 3rd Floor Department 1 | LAYCOE, JULIET C |
4-24941 | GUARDIANSHIP OF ROSALIE K. OLDS, INCOMP | 5/24/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
82-4-00506-2 | GUARDIANSHIP OF RYAN J. CUTHBERT | 6/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PT SUCCESSOR GUARDIAN | 3rd Floor Department 1 | Mccray, Vernon H. |
85-4-00460-5 | GUARDIANSHIP OF HEATHER MARIE DOENECKE, INCOMP | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing MT APPOINT CO-GUARDIAN | 3rd Floor Department 1 | None |
85-4-00460-5 | GUARDIANSHIP OF HEATHER MARIE DOENECKE, INCOMP | 6/7/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing MT APPOINT CO-GUARDIAN | 3rd Floor Department 1 | None |
87-1-00636-1-02 | STATE OF WASHINGTON VS RIVENBURGH, ROBERT LONNIE, JR | 5/23/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #8 | 5th Floor Department 2 | CARRASCO, KRISZTIAN |
87-1-00824-0 | STATE OF WASHINGTON VS DANIEL CLAYTON TURLEY, JR | 5/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 MOTION TO VACATE | 4th Floor Department 6 | Brace, Michael William |
87-4-00098-3 | GUARDIANSHIP OF LEIGH CHARLES STEINBARGE, INCOMP | 6/28/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
87-4-00502-1 | GUARDIANSHIP OF CLINT JEFFREY HERGERT, INCOMP | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PT SUCCESSOR GUARDIAN | 3rd Floor Department 1 | None |
87-4-00502-1 | GUARDIANSHIP OF CLINT JEFFREY HERGERT, INCOMP | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PT SUCCESSOR GUARDIAN | 3rd Floor Department 1 | None |
89-4-00022-0 | GUARDIANSHIP OF GUY W. HUSS, INCOMP | 6/28/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW/CV APPOINTIED/APT SUCCESSOR GUARDIAN | 3rd Floor Department 1 | Jahn, David Duane |
89-4-00101-3 | GUARDIANSHIP OF TROY DAVID GENTRY, INCOMP | 5/31/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
89-4-00101-3 | GUARDIANSHIP OF TROY DAVID GENTRY, INCOMP | 5/31/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
90-4-00215-3 | GUARDIANSHIP OF SHAWNA MARIE HERGERT, INCOMP | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PT SUCCESSOR GUARDIAN | 3rd Floor Department 1 | None |
90-4-00215-3 | GUARDIANSHIP OF SHAWNA MARIE HERGERT, INCOMP | 5/24/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PT SUCCESSOR GUARDIAN | 3rd Floor Department 1 | None |
93-1-00544-0 | STATE OF WASHINGTON VS TERRY BARROW | 6/13/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing # MOTION TO RFR | 4th Floor Department 8 | None |
94-1-01478-1 | STATE OF WASHINGTON VS AARON VAUGHN WEBB | 6/6/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #8 BLAKE CrR 7.8 MOTION TO VACATE | 3rd Floor Department 7 | Brace, Michael William; Davis-Delaney, Katherine A |
95-1-00577-2 | STATE OF WASHINGTON VS DOMINICK ALLEN BEEHLER | 6/6/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #8 BLAKE CrR 7.8 MOTION TO VACATE | 3rd Floor Department 7 | Davis-Delaney, Katherine A |
96-3-00939-1 | ACHEN & ACHEN | 6/18/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | Hall, Jerry William |
96-3-00939-1 | ACHEN & ACHEN | 6/18/2024 | 1:30 PM | Child Support PA - Review | Court House | None |
97-1-00580-9 | STATE OF WASHINGTON VS DANIEL CHARLES TURLEY, JR | 5/28/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing # MOTION TO VACATE | 4th Floor Department 6 | Clark, Suzan L.; Cloutier, Darquise; Marlton, George Albert |
98-2-04890-9 | PORTER ELECTRIC INC VS PHILLIPS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - P - TO GARNISH 401K | 4th Floor Department 3 | Greenen, Ronald W. |
98-2-04890-9 | PORTER ELECTRIC INC VS PHILLIPS | 5/31/2024 | 9:00 AM | Motion Hearing #3 - P - TO GARNISH 401K | 4th Floor Department 3 | None |
98-4-00631-6 | IN THE MATTER OF THE GUARDIANSHIP OF WESLEY JOHN GRIES | 6/28/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
98-4-00631-6 | IN THE MATTER OF THE GUARDIANSHIP OF WESLEY JOHN GRIES | 6/28/2024 | 1:30 PM | Review Hearing GMP REVIEW | 3rd Floor Department 1 | None |
99-5-00212-6 | - | 5/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PAYMENT | Court House | CLARK COUNTY PROSECUTING ATTORNEY, |
99-5-00212-6 | - | 5/28/2024 | 1:30 PM | Motion Hearing PAYMENT | Court House | COCHRAN, CLAYTON CLEMENTS |